dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 276 z 448
Pokaż wyniki od 5.501 do 5.520 z 8949
  1. #5501
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bard13 Zobacz post
    priekrasnyj...

    beautiful...

    o ja pi...le...
    No , też sie nie mogę napatrzyć....

  2. #5502

    Domyślnie

    Forest bardzo ladny kominek, czy mozesz zdradzic jaki koszt za calosc?

  3. #5503
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Nie wiem czy życzył by sobie tego Forumowicz - użytkownik tego kominka.
    Ale pokrętnie odpowiem (), że całość inwestycji zmieściła się prawie w kwocie samych kafli - jeżeli pochodziły by z niemieckojęzycznej części Europy. Oczywiście pewne ograniczenia projektowe są, choćby o wiele mniejszy asortyment w ofercie polskich kaflarni i czasami formaty i wymiary nie takie jak by się jeszcze chciało. Ale idzie ku lepszemu w tym względzie, a oszczędność rzędu kilkunastu tysięcy (taki komplet kosztował by c.a 7-9 tys. Euro) bywa przekonującym argumentem.
    Tym razem coś bardziej retro.
    Zamkowa baszta - piec kaflowy umieszczony centralnie w energooszczędnym drewnianym domu szkieletowym (systemowy, dosyć znanej firmy). W poprzednim mieszkaniu właściciele mieli zielony bardzo ładny, choć prostej konstrukcji, piec. Darzyli go dużym sentymentem i stąd powstał pomysł żeby przenieść go do nowego domu i wkomponować w nową bryłę.
    W tylnej części pieca - barek na "różne rzeczy", w kształcie małej kuchni kaflowej. Palenisko piecowe, wykonane konkretnie pod tę realizację, z podwójnym przeszkleniem, częściowo izolowane, przeznaczone do akumulacji - nie jest seryjnie produkowanym "wkładem" kominkowym czy piecowym.
    Skąd taka forma pieca? Życie bajką jest wszakże ... właściciele są pozytywnie zakręceni na punkcie rycersko - zamkowych spraw. Na poważnie zajmują się rekonstrukcjami historycznymi, robią stroje i uzbrojenie z tamtej epoki. Chcieli mieć trochę zamkowych klimatów na codzień
    Projekt i wykonanie Forest-Natura Pracownia Zduńska.
    Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zamkowa baszta.jpg
Wyświetleń:	483
Rozmiar:	62,9 KB
ID:	41989   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zamkowa baszta 1.jpg
Wyświetleń:	396
Rozmiar:	64,0 KB
ID:	41990   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zamkowa baszta 2.jpg
Wyświetleń:	332
Rozmiar:	65,5 KB
ID:	41991   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zamkowa baszta 4.jpg
Wyświetleń:	285
Rozmiar:	72,1 KB
ID:	41992   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zamkowa baszta 6.jpg
Wyświetleń:	269
Rozmiar:	68,3 KB
ID:	41993  

    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 07-02-2011 o 09:50
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  4. #5504
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Forest dla mnie wykonanie pierwsza klasa. Super.
    Oczywiście ważny tu również jest efekt grzewczy. Pozytywnym zjawiskiem jet fakt, że coraz więcej osób w Polsce docenia wartość ogrzewania ceramicznego.
    Pozdrawiam

  5. #5505
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Nie wiem czy życzył by sobie tego Forumowicz - użytkownik tego kominka.
    Ale pokrętnie odpowiem (), że całość inwestycji zmieściła się prawie w kwocie samych kafli - jeżeli pochodziły by z niemieckojęzycznej części Europy. Oczywiście pewne ograniczenia projektowe są, choćby o wiele mniejszy asortyment w ofercie polskich kaflarni i czasami formaty i wymiary nie takie jak by się jeszcze chciało. Ale idzie ku lepszemu w tym względzie, a oszczędność rzędu kilkunastu tysięcy (taki komplet kosztował by c.a 7-9 tys. Euro) bywa przekonującym argumentem.
    Tym razem coś bardziej retro.
    Zamkowa baszta - piec kaflowy umieszczony centralnie w energooszczędnym drewnianym domu szkieletowym (systemowy, dosyć znanej firmy). W poprzednim mieszkaniu właściciele mieli zielony bardzo ładny, choć prostej konstrukcji, piec. Darzyli go dużym sentymentem i stąd powstał pomysł żeby przenieść go do nowego domu i wkomponować w nową bryłę.
    W tylnej części pieca - barek na "różne rzeczy", w kształcie małej kuchni kaflowej. Palenisko piecowe, wykonane konkretnie pod tę realizację, z podwójnym przeszkleniem, częściowo izolowane, przeznaczone do akumulacji - nie jest seryjnie produkowanym "wkładem" kominkowym czy piecowym.
    Skąd taka forma pieca? Życie bajką jest wszakże ... właściciele są pozytywnie zakręceni na punkcie rycersko - zamkowych spraw. Na poważnie zajmują się rekonstrukcjami historycznymi, robią stroje i uzbrojenie z tamtej epoki. Chcieli mieć trochę zamkowych klimatów na codzień
    Projekt i wykonanie Forest-Natura Pracownia Zduńska.
    Pozdrawiam.
    Forest
    przyznaję bez bicia - takich zdolności nie można się wyuczyć.
    Będą one zawsze powodem mojej zazdrości ...

    pozdrawiam

  6. #5506
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie Kominki nasze

    Jako "nowy" na forum też się czymś pochwalę. Może na początek obrazkiem z awatara: jest to kominek kaflowy z kafli wyprodukowanych przez Manufakturę Nakomiady. W środku technika zduńska (kumulacja) i oczywiście palenisko ceramiczne. Temperatura w palenisku dochodzi do 900 stopni Celsjusza, natomiast do komina wpadają spaliny o temperaturze 200 - 250 stopni. Całe ciepło zostaje zatrzymane we wnętrzu. Piec "trzyma" owe ciepło od 10 do 20 godzin w zależności od tego ile w niego zainwestujemy.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05995..JPG
Wyświetleń:	317
Rozmiar:	71,0 KB
ID:	42050   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05996..JPG
Wyświetleń:	239
Rozmiar:	58,1 KB
ID:	42051   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06008..JPG
Wyświetleń:	253
Rozmiar:	82,8 KB
ID:	42052  

  7. #5507
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    O super.
    Głównie mnie cieszy, że może będzie mniej tu pokazywanych kominków obudowanych GIPS kartonem + wełna...

    No i jak ktoś wklei kominek końcowy, postara się również opisać jego działanie, efekt grzewczy, z jakich materiałów został wykonany.

    Bo efekt końcowy (wygląd) to sprawa istotna, ale nie najważniejsza w kominku. No chyba, że mamy na myśli atrapę kominka.

  8. #5508

    Domyślnie

    U mnie kafle się "lepią" więc mam nadzieję już wkrótce pochwalić się moim kominkiem Postaram się opisać jego działanie, ale jestem tylko inwestorką, więc w razie draki będziecie mnie poprawiać, dobra ...
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

  9. #5509

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    O super.
    Głównie mnie cieszy, że może będzie mniej tu pokazywanych kominków obudowanych GIPS kartonem + wełna...

    No i jak ktoś wklei kominek końcowy, postara się również opisać jego działanie, efekt grzewczy, z jakich materiałów został wykonany.

    Bo efekt końcowy (wygląd) to sprawa istotna, ale nie najważniejsza w kominku. No chyba, że mamy na myśli atrapę kominka.
    Panie Boguszu.O co Panu chodzi Panie Boguszu?

  10. #5510
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał bagi69 Zobacz post
    Panie Boguszu.O co Panu chodzi Panie Boguszu?
    No już bardziej zrozumiale nie potrafię. Od lat jestem przeciwnikiem stosowania kartonu + gips + wełna do budowania obudowy wkładu kominkowego który ma za zadanie grzać...

  11. #5511

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    No już bardziej zrozumiale nie potrafię. Od lat jestem przeciwnikiem stosowania kartonu + gips + wełna do budowania obudowy wkładu kominkowego który ma za zadanie grzać...
    Widać, ja robię coś nie tak ,bo u minie i taki kominki grzeją .

  12. #5512
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    No tak, tylko kominek jest zimny - nie grzeje.
    Grzeje jedynie przypalone powietrze, rozgrzane przez korpus wkładu i rury dymne.
    Czyli najgorsza z możliwych opcji ogrzewania.

  13. #5513

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    No już bardziej zrozumiale nie potrafię. Od lat jestem przeciwnikiem stosowania kartonu + gips + wełna do budowania obudowy wkładu kominkowego który ma za zadanie grzać...
    Hipokryzja tu wieje lub brakiem aktualizacji strony.
    Wszakże zali w ofercie swej Panie Boguszu nie stoi?- "Projektujemy i wykonujemy również nieszablonowe obudowy kominkowe
    kominki szamotowe ciepłe
    kominki zimne

    Nieszablonowość i indywidualny niepowtarzalny projekt to nasza dewiza."
    Na tym chciałbym zakończyć nasza konwersację i wrócić do swoich nieudolnych konstrukcji.
    Czułem.
    Przecież nie wszyscy jeżdżą wypasionymi furami.

  14. #5514

    Domyślnie

    Co mnie napadło .Teraz ja zacząłem psuć watek .Cofam wszystko .

  15. #5515

    Domyślnie

    Obudowa ciepła .
    Ciepluśka ,cieplusieńka.
    Sie rozpala ,sie pali , sie grzeje ,jest cieplusieńko.

  16. #5516

    Domyślnie



    Czy byliby chętni na taki kominek?

  17. #5517

    Domyślnie

    Cytat Napisał bagi69 Zobacz post


    Czy byliby chętni na taki kominek?

    Bardzo ładny kominek, ja wlasnie poszukuje coś oryginalnego i to może być nawet to

    ale cena zapewne ogromna... ;/

  18. #5518
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Tak z marszu bez analizowania szczegółów poza kanałem doprowadzającym , przyczyny mogą być następujące: 1) woda (syfon) zatkała częściowo przepływ powietrza,
    2) coś siedzi w rurze 3) za mały dopływ (fi)

    Zacznij od sprawdzenia drożności kanału.

  19. #5519

    Domyślnie Wentylacja

    Przyczyną zasysania powietrza w odwrotnym kierunku często jest szczelność nowych budynków (szczelne okna, drzwi)
    Spotkałem się z przypadkiem zasysania powietrza do domu (podczas palenia we wkładzie) poprzez kanały wentylacyjne, mimo iż jest doprowadzone powietrze z zewnątrz fi150mm. Sprawdź: podczas rozpalania uchyl okno.

  20. #5520
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kasia i boguś

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    127

    Domyślnie

    Forest Natura ostatnio nie moge dostac się na Twoją stronę internetową... nie wiem czy to tylko mój problem czy po prostu czasowo cos nie działa. Wchodziłam tam wczesniej wielokrotnie i podpatrywałam piece, wraz z gotowym opisem wykonanych prac, zastosowanego wkładu, kafli, materiałów etc.
    Czy w międzyczasie gdy strona nie działa znajdziesz chwilę opisać na priva jak powstał kominek kaflowy z dużym formatem czarnych kafli z ceramiki Kornak. Wkład narożny. Chyba będziesz pamiętał tą swoją reaklizację.
    Dzięki.

Strona 276 z 448

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony