dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 340 z 448
Pokaż wyniki od 6.781 do 6.800 z 8949
  1. #6781
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kubawesol
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-655
    Posty
    370

    Domyślnie

    Tak, to ta mała dziurka w stropie. Deweloper przewidział tutaj system do płaszcza wodnego ale my z niego rezygnujemy.

    To co ze swojej strony zapewnia w standardzie deweloper to:

    1. Szacht kominowy do kominka, bez wkładu kominowego, wkładu kominkowego, bez obudowy.
    2. Isntalacja c.o. przystosowana do montau kominka z płaszczem wodnym.

    więcej na ten temat nie wiem...

  2. #6782
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kubawesol
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-655
    Posty
    370

    Domyślnie

    Chociaż z tego co pamiętam to tam jest chyba więcej dziurek niż jedna (wydaje mi się, że jedna duża i dwie mniejsze).

  3. #6783
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar house4live
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Kościerzyna
    Kod pocztowy
    83-400
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubawesol Zobacz post
    Tak, to ta mała dziurka w stropie. Deweloper przewidział tutaj system do płaszcza wodnego ale my z niego rezygnujemy.

    To co ze swojej strony zapewnia w standardzie deweloper to:

    1. Szacht kominowy do kominka, bez wkładu kominowego, wkładu kominkowego, bez obudowy.
    2. Isntalacja c.o. przystosowana do montau kominka z płaszczem wodnym.

    więcej na ten temat nie wiem...
    Na oko to wygląda na to, że Twój wlot do komina ma otwór niewiele większy niż dolot powietrza z zewnątrz. Przypuszczam, że dolot masz na Fi100 bądź Fi125 więc wlot do komina max Fi130.

    Jeżeli tak jest to możesz tam co najwyżej podłączyć jakąś gazówkę bądź mały piecyk wolno stojący.

  4. #6784
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubawesol Zobacz post
    HELP!!!
    Pomóżcie co zrobić w sytuacji kiedy deweloper przewidział kominek w tak niefrasobliwym miejscu (pomiędzy ścianą TV a słupem konstrukcyjnym 1,8m).
    Macie jakiś pomysł na sensowną aranżację?
    Masz zarąbiste miejsce na kominek. Poszukaj obudowy CHICAGO. http://www.nordpeis.pl/
    Niedługo mnie posądzą o kryptoreklamę

  5. #6785
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kubawesol
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-655
    Posty
    370

    Domyślnie

    Liwko,

    Pomysł dobry tylko jeśli ustawie to oparte na słupie w stronę ściany TV to torchę bez sensu szyba z dwóch stron skoro i tak jedna z szyb bedzie wychodziła na ścianę.
    Ale fakt rozwiązania norpeisa są zarąbiste.

  6. #6786
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kubawesol
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-655
    Posty
    370

    Domyślnie

    W grę wchodzi jeszcze TOKYO bo ma szybę z dwóch stron ale nie wiem jeszcze

  7. #6787
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubawesol Zobacz post
    Liwko,

    Pomysł dobry tylko jeśli ustawie to oparte na słupie w stronę ściany TV to torchę bez sensu szyba z dwóch stron skoro i tak jedna z szyb bedzie wychodziła na ścianę.
    Ale fakt rozwiązania norpeisa są zarąbiste.
    Obróć wkład o 90% w stronę salonu i będzie miodzio. Tzn, całą obudowę postaw od strony salonu i obróć wkład o 90%
    Ta obudowa jest na tyle szeroka, że elegancko doprowadzisz powietrze i komin i nie bedzie nic widać.
    Ostatnio edytowane przez Liwko ; 26-01-2012 o 10:14

  8. #6788
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Michał Piotrowski CK

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-785
    Posty
    18

    Domyślnie

    Witam
    może jakas ciekawa propozycja z wkładem z dwoma szybami vis' a vis?
    Zapraszam do kontaktu. Chętnie bezpłatnie doradzę i zrobię jakąś propozycję.

    Pozdrawiam

  9. #6789
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kubawesol
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-655
    Posty
    370

    Domyślnie

    Właśnie takie rozwiązania też biorę pod uwagę. Słup na którym "muszę oprzeć" kominek ma wymiary 68x25 cm a vis a vis model TOKYO ma 70 cm więc w sumie dobrze by się wpasował w słupa a ogień widoczny byłby zarówno z salonu jak i jadalnie i schodów.

  10. #6790

    Domyślnie

    Sam robiłem i co ? A nic mi się podoba jest duży ale komin źle był zrobiony Jeszcze tylko kamień na dole gdzie wloty powietrza.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	forum.jpg
Wyświetleń:	1133
Rozmiar:	30,9 KB
ID:	97755  
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  11. #6791
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Ładny ... więcej zdjęć zapodaj i ładniejszych ...
    Jakbyś dał dużą, dizajnerką kratę na froncie zamiast z boku to lepiej było by dla telewizora, ściany (brudzić się będzie) ... i komfortu cieplnego.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  12. #6792
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał tacim Zobacz post
    Sam robiłem i co ?

    i fajnie

    a wkład to mila?

  13. #6793
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubawesol Zobacz post
    Tak, to ta mała dziurka w stropie. Deweloper przewidział tutaj system do płaszcza wodnego ale my z niego rezygnujemy.

    To co ze swojej strony zapewnia w standardzie deweloper to:

    1. Szacht kominowy do kominka, bez wkładu kominowego, wkładu kominkowego, bez obudowy.
    2. Isntalacja c.o. przystosowana do montau kominka z płaszczem wodnym.

    więcej na ten temat nie wiem...
    Szacht do komina bez wkładu kominowego ..Czyli jak to jest zrobione ? Ze zwykłej cegły ? Jaki jest wymiar tego otworu w stropie ?

  14. #6794

    Domyślnie

    Witam. Przebrnęłam już przez kilkadziesiąt tematów na tym forum, ale nigdzie nie znalazłam odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytanie Życie zmusiło mnie do zalogowania i szukania pomocy bezpośrednio. Założyłam swój wątek, ale tam nie dostałam ani jednej odpowiedzi. Moze tu mi ktoś pomoże...
    Przygotowuję się do remontu 10-letniego domu. Kupiłam go niedawno. Jest w nim kominek na piętrze, ale ja chcę też go mieć w salonie - nie tylko jako ozdobę, ale też jako źródło ogrzewania (poza tym jest ogrzewanie gazowe). W salonie nie ma teraz przewodów kominowych - wszystko trzeba budować. Nie wiem tylko czy w centralnym miejscu, czy na ścianie zewnętrznej (dom jest podpiwniczony). Bezpośrednio nad salonem znajdują się dwa dziecięce pokoje, które równeiż chciałabym (aleczy się da?) ogrzać.
    Jakiego rzędu mogą być to koszty? I co wybrać? Kominek? Kozę? Strasznie mi się podobają kozy "wstawione" w ceglaną obudowę oczywiście nie na ścisk, coś na wzór angielskich domów.Powiedzcie mi czy to w ogole da się zrobić.
    W załączniku plan domu. Dwie czerwone plamy to ewentualne miejsca na kominek.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan1.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	97794

  15. #6795

    Domyślnie

    Witam.Co do usytuowania kominka moim zdaniem najrozsądniej umieścić go na zewnętrznym narożniku domu;dlatego że komin którego nie masz instalujesz na zewnętrznej ścianie.Przy drugim ustawieniu kominka komin będzie szedł przez dom ;a co za tym idzie zabierze powierzchnię mieszkalną.Oczywiście można go wybudować od pierwszego piętra i wtedy podpinasz urządzenie w suficie;ale oszczędzasz tylko salon ;pokoju dzieci już nie.Druga rzecz że po prostu dużo więcej roboty;kucie w stropie;przejście przez dach itp.Teraz jeśli chodzi o kominek i ogrzanie pokoi na górze nie ma żadnego problemu;jeśli chodzi o kozę masz chyba na myśli atrapę otwartego paleniska i wstawienie tam klasycznej kozy powiedzmy coś na wzór vermont castings.Z takiego układu też się do rozprowadzić ciepłe powietrze na górę choć nie będzie to tak efektywne jak z kominka.Co do kosztów są one bardzo zróżnicowane a uzależnione są cenami materiałów użytych do budowy no i kosztem urządzenia grzewczego.Ważne są też koszta robocizny jedno wiem na pewno zawsze jest taniej gdy całą pracę wykona jedna firma;człowiek czy brygada.

  16. #6796

    Domyślnie

    WITAJ JJANA,
    Możesz wykorzystać już istniejący komin .Postawić kozę w salonie rurę przeciągnąć przez strop, wejść do komina w pokoju na piętrze i tam zasłonić rurę szamotem lub kaflami i zrobić "piecyk"oczywiście muszą być spełnione pewne warunki ale można tak zrobić . Właśnie jestem w trakcie realizacji podobnego rozwiązania.
    Pozdrawiam

  17. #6797

    Domyślnie

    Podpięcie rozważę, ale chyba wolałabym oddzielnie. Zależy mi też na dogrzaniu dwóch pokoi na górze znajdujących się bezpośrednio nad salonem. Podobno z kozy nie można rozprowadzić ciepłego powietrza.

  18. #6798
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    O tym właśnie pisał Micula. Ciepło z rury zamiast tracić
    w komin, odzyskasz u góry, ogrzewając ją.

  19. #6799
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar toomyem
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    okolice Wieliczki
    Posty
    248

    Domyślnie

    A jak tam Liwko twój eksperyment?
    Budowa? To brzmi strasznie! Na szczęście już (no prawie) mam to za sobą ...

  20. #6800
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał toomyem Zobacz post
    A jak tam Liwko twój eksperyment?
    Nie do końca się udał. Zbyt mało drewna, zbyt krótkie nagrzewanie i temperatura szyby następnego dnia o 15 tylko 40*. Wygasło o 21. Mam fotki na dowód, mogę wkleić.

Strona 340 z 448

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony