dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 402 z 448
Pokaż wyniki od 8.021 do 8.040 z 8949
  1. #8021
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bonor

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-496
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dzięki, zastosuję się do Twojej sugestii. Pozdrawiam

  2. #8022

    Domyślnie

    Cytat Napisał MasterCheat Zobacz post
    Kurcze nie wiem. Jeśli ktoś widzi że coś jest nie tak to proszę o zwrócenie uwagi.

    Generalnie najbardziej martwi mnie górna część półeczki, którą sobie zabudowałem po lewej stronie.

    Mam tam wylot ciepłego powietrza i tam jest bardzo gorąco. Płyta KG naprzeciwko wylotu nagrzewa się tak że się nie da jej dotknąć....
    Jeszcze apropo moich nieszczęsnych półeczek.

    poza zabudową tunelu (który defakto będzie głupio wglądał bo grubość górnej pułki się potroi) rozważam 2 koncepcje:

    a) wycięcie w ściance z KG (ma ona szerokość 40 cm) naprzeciwko wylotu powietrza 2 (żeby to jakoś ładnie wyglądało) poziomych otworów około 25x15 cm, tak aby poprawić wentylację tamtego miejsca.

    b) zaślepienie otworu płytą KW i wycięcie zamiast niego otworu na froncie kominka pod tunel. (troszkę mniej mi się ta koncepcja podoba bo powietrze z temtego wylotu miało być skierowane w stronę pokojów, a tak będzie prosto na salon leciało.

  3. #8023
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Panowie Kominkarze,
    Czego używacie do wtapiania siatki i szpachlowania kominka "ciepłego" ?Pytam gdyż jestem producentem bardzo elastycznej masy sztukatorskiej (układ polimerowo cementowy). Masa ma cechy które z powodzeniem można wykorzystać w waszej pracy :elastyczność większa od klejów do kafli pod ogrzewanie podłogowe, doskonałe własności robocze i bardzo gładka struktura. Jeśli ktoś jest zainteresowany nieodpłatnymi próbkami - poproszę o informację na priv.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  4. #8024
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    "Zimne" z płyt KW też się wykańcza siatką. Do ciepłych polimery mi nie pasują.

  5. #8025
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Panowie Kominkarze,
    Czego używacie do wtapiania siatki i szpachlowania kominka "ciepłego" ?Pytam gdyż jestem producentem bardzo elastycznej masy sztukatorskiej (układ polimerowo cementowy). Masa ma cechy które z powodzeniem można wykorzystać w waszej pracy :elastyczność większa od klejów do kafli pod ogrzewanie podłogowe, doskonałe własności robocze i bardzo gładka struktura. Jeśli ktoś jest zainteresowany nieodpłatnymi próbkami - poproszę o informację na priv.
    Czy owa masa .którą tak zachwalasz ma jakieś glejty,certyfikaty???Gdzieś ją przebadano na wypadek wystąpienia wyższych temperatur???
    ...doskonałe własności robocze..........
    To ,że sie wspaniale reklamujesz i to darmowo to pikuś ale skąd czerpiesz wiedzę o tej wytworzonej przez siebie masie???

  6. #8026
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    To ,że sie wspaniale reklamujesz i to darmowo to pikuś ale skąd czerpiesz wiedzę o tej wytworzonej przez siebie masie???
    To moje przerośnięte ego. Ja ją stworzyłem to nie może inna niż doskonała. Toż to oczywista oczywistość.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  7. #8027

    Domyślnie

    Witam forumowiczów
    fajny watek
    wiec i ja dorzuce swój choc bardziej klasyczny kominek Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	htc2013 079.jpg
Wyświetleń:	371
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	218681
    pozdrawiam

  8. #8028

    Domyślnie

    Choc moze nie wyglada to grzeje dobrze i dlugodo 12 godzin po wygasnieciu

  9. #8029
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał traku Zobacz post
    Choc moze nie wyglada to grzeje dobrze i dlugodo 12 godzin po wygasnieciu
    Nie gulgamy jak piszemy na FM.To jest myśl przewodnia Indian szczepu ara pacho..Skróć ten czas bo się larum podniesie.

  10. #8030
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    To moje przerośnięte ego. Ja ją stworzyłem to nie może inna niż doskonała. Toż to oczywista oczywistość.
    Ty .żebyś za bardzo nie przerósł........masz nad awatarem NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA .Wiem ,że jaja sobie robisz jak to masz w zwyczaj.....................ale ostygnij z tą masa bo kuźwa nic i nikt o niej nie wie,Plasteliny nam nie trza Panie karingtooom.

  11. #8031

    Domyślnie

    witam
    niktspecjalny powiedzmy do 12 godz. zalezy od temperatury na zewnatrz
    i od jakosci wsadu

  12. #8032

    Domyślnie fachowcy pomóżcie proszę

    Witam!
    Mam ogromną prośbę o poradę. Mam kominek, który obudowany jest marmurem (zdjęcie w załączeniu). Obudowa marmurowa (marmur 2cm grubości) jest wycięta z całości, a boki doklejone. Tak sklejona całkowicie obudowa została wsunięta i przyklejona do ściany kominkowej. Zaznaczam, że obudowa kominka nie dotyka marmuru - miedzy nimi naokoło jest szpara ok.5mm (marmur nie dotyka obudowy kominka). Po 2 paleniu - około 3 godz. marmur pękł góry na dół na poziomych belkach. Kurcze co jest grane? Cos nie tak z marmurem? Fakt, od środka marmur był gorący, ale nagrzał się od szyby kominka. Co z tym fantem zrobić? Nie uśmiecha mi się go zdzierać, ale z drugiej strony jak pęknie jeszcze w paru miejscach to mnie chyba ......trafi . Pomóżcie proszę.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-09-22 17.00.23.jpg
Wyświetleń:	568
Rozmiar:	50,8 KB
ID:	218720

  13. #8033

    Domyślnie

    witam
    Sabina77 moze jakies zblizenie tego pekniecia bardziej pomoze naszym szanownym
    fachowcom udzielic Ci pomocnej rady

  14. #8034

    Domyślnie fachowcy pomóżcie proszę

    Niestety nie zrobiłam fotki.....z tych nerwów.....
    Wizualnie to mniej więcej w tych zaznaczonych miejscach pękło. Jutro zaglądnę na budowę to pstryknę foty. Dziękuję za zainteresowanie.
    Pozdrawiam... i do jutra

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	229
Rozmiar:	57,1 KB
ID:	218729

  15. #8035

    Domyślnie

    może mi ktoś doradzić gdzie można kupić taką szybę co by było można położyć przed kominkiem na panelach? I o co w ogóle pytać jak to się nazywa ?

    Płytki raczej odpadają bo mam zarysowania dwa na wylewce w tym miejscu więc pewnie płytki też by pękły z czasem.

  16. #8036
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  17. #8037
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał traku Zobacz post
    witam
    Sabina77 moze jakies zblizenie tego pekniecia bardziej pomoze naszym szanownym
    fachowcom udzielic Ci pomocnej rady
    Ty proszę nie udzielaj......... pal skutecznie już do 12h w swym wyzyskiwaczu energii

  18. #8038
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał MasterCheat Zobacz post
    może mi ktoś doradzić gdzie można kupić taką szybę co by było można położyć przed kominkiem na panelach? I o co w ogóle pytać jak to się nazywa ?

    Płytki raczej odpadają bo mam zarysowania dwa na wylewce w tym miejscu więc pewnie płytki też by pękły z czasem.
    qubic dał ci przykłady.Możesz mi powiedzieć dlaczego decydujesz się na to i tylko to rozwiązanie.Czemu ma służyć tobie taka szyba???Do czego w ogóle jest wiem ale konkretnie tobie.

    http://szybka.pl/sklep/p-3054/podsta...nek-typ-e.html

  19. #8039

    Domyślnie

    Witam
    Założyłem temat dotyczący zabudowy wkładu Hajduk Volcano http://forum.muratordom.pl/showthrea...pen-drewnianym

    Prosiłbym o ewentualne sugestie w tym temacie. Nie będę go tutaj dublował. Nie ukrywam, że zależy mi na czasie gdyż od poniedziałku chciałbym zacząć obudowę.

  20. #8040

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    qubic dał ci przykłady.Możesz mi powiedzieć dlaczego decydujesz się na to i tylko to rozwiązanie.Czemu ma służyć tobie taka szyba???Do czego w ogóle jest wiem ale konkretnie tobie.

    http://szybka.pl/sklep/p-3054/podsta...nek-typ-e.html
    Generalnie widzę co się dzieje jak czyszczę w kominku, albo myję szybę. Dużo syfu potrafi spaść na podłogę, a będę miał w tym miejscu panele. Zdążyło się też już że żonka nieostrożnie dokładając wysypała drobinki żaru. Np. żar spadł najpierw na ramę i nie dało się zamknąć drzwiczek i trzeba było go zmieść niżej...

    Podobnie jak się czyści szybę kominka preparatem do szyb kominkowych, to też potrafi nakapać.


    Płytki jak pisałem odpadają bo mam zarysowania na wylewce przed kominkiem i boję się że przeniosą się na płytkę. A szyba myślę nie będzie tak bardzo zaburzała całokształtu.

Strona 402 z 448

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony