dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 150
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Dlaczego chcesz wymieniać grzejniki ? Ciekną ? pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  2. #22

    Domyślnie

    Powiedziano mi, ze aluminium + miedź to nie za bardzo udane połączenie. Dodawanie do wody inhibitora jest bardzo kłopotliwe i uciążliwe. Poza tym grzejniki ze względu na wiek straciły walor estetyczny, którego potrzebuje moja małżonka

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mariusz99

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    NYSA
    Kod pocztowy
    48-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_1974 Zobacz post
    Witam

    mam nowy piec kondensacyjny (Saunier Duval Isotwin), nową instalację w miedzi (4lata) i stare grzejniki aluminiowe KFA (ponad 30 letnie). Dom z lat 80. ok. 180 m@, 14 grzejników, tylko kaloryfery - bez podłogówki. Na wiosnę dom będzie docieplony styropianem 10cm.
    Chcę wymienić grzejniki. Po głowie chodzi mi Regulus, ze względu na małą pojemność wodną i dobre parametry (wymiar/moc). Naczytałem się jednak, że te regulusy są do niczego... To jaka jest prawda? Można je zastosować w moim przypadku? W odwrocie mam jeszcze Kermi X2, ale w tym przypadku będzie większa pojemność wodna instalacji.
    Co robić?
    Zwróć uwagę na grzejniki Radsona są naprawde dobre, jeśli chcesz podam Ci namiary na tanie grzejniki.
    Pozdrawiam

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz99 Zobacz post
    Zwróć uwagę na grzejniki Radsona są naprawde dobre, jeśli chcesz podam Ci namiary na tanie grzejniki.
    Pozdrawiam
    Chętnie! Pozdrawiam rodaka z Nysy

  5. #25

    Domyślnie

    Widzę, że ten Radson to 99,99% Purmo. Nawet logo takie samo...

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.144
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_1974 Zobacz post
    Witam

    mam nowy piec kondensacyjny (Saunier Duval Isotwin), nową instalację w miedzi (4lata) i stare grzejniki aluminiowe KFA (ponad 30 letnie). Dom z lat 80. ok. 180 m@, 14 grzejników, tylko kaloryfery - bez podłogówki. Na wiosnę dom będzie docieplony styropianem 10cm.
    Chcę wymienić grzejniki. Po głowie chodzi mi Regulus, ze względu na małą pojemność wodną i dobre parametry (wymiar/moc). Naczytałem się jednak, że te regulusy są do niczego... To jaka jest prawda? Można je zastosować w moim przypadku? W odwrocie mam jeszcze Kermi X2, ale w tym przypadku będzie większa pojemność wodna instalacji.
    Co robić?
    Witaj.
    Gdzie się naczytałeś i czego dotyczą zastrzeżenia?
    Piszą użytkownicy czy też konkurencja?
    Traktujesz je poważnie?

    Pozdrawiam
    Bogusłąw

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.144
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    03-02-2010 06:05 #72 mynia_pynia
    ELITA FORUM (min. 1000)

    --------------------------------------------------------------------------------
    Zarejestrowany May 2006
    Posty 1.603
    Nigdy nie trafiłam na ten temat.
    Mam w domu grzejniki regulusa sztuk 6.
    Mam normalne grzejniki w łazienkach - drabinki - sztuk 2.
    Mam podłogówkę - 6 pętli.

    Wszystko działa sprawnie.
    Już pisałam gdzieś że głupie uczucie jest dotykając regulusów bo są chłodne natomiast jak trzymasz dłoń w jakiejś tam odległości to wyraźnie czuć ciepło i znakomicie sobie radzą ogrzewając pomieszczenia, natomiast jak się chce przytulić to idę do łazienkowej drabinki.

    Mam piec na paliwo stałe i mimo że w całej instalacji jest bardzo mało wody piec jest stabilny. Grzeję na niskich krzywych grzewczych gdzie temperatura CO na kaloryferach jest w granicach 33-50 st.C Grzejniki łazienkowe - tradycyjne, z założenia mają służyć tylko do podgrzania ręczników - bo są tam pętle podłogówki i nie przeszkadza mi że nie są gorące. Odpowiedz Odpowiedź z Cytatem Dodaj do Dziennika
    --------------------------------------------------------------------------------
    03-02-2010 06:13 #73 mynia_pynia
    ELITA FORUM (min. 1000)

    --------------------------------------------------------------------------------
    Zarejestrowany May 2006
    Posty 1.603
    Dodam jeszcze, że gdybym trafiła na ten temat przed zakupem tych grzejników to bym ich pewnie nie kupiła patrząc na wypowiedzi i docinki nie których - co było by błędem, bo naprawde jestem z nich zadowolona.

  8. #28

    Domyślnie

    Hm. Chyba się zdecyduję. Nie wie Pan, gdzie w Bielsku dostanę na nie dobry rabat?

  9. #29
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    redlum

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    483

    Domyślnie

    rozmawiasz z producentem regulusów - więc pewnie najszybciej największy rabat dostaniesz właśnie u niego

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.144
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Tomek_1974. Przyjdź do siedziby firmy w Bielsku-Białej na Dworkową 2.
    Powiedz, że jesteś z FM. Z całą pewnością dostaniesz dobry rabat..
    Forumowicze z FM mają tam specjalne względy..

    Pozdrawiam
    Bogusław

  11. #31

    Domyślnie

    Nie wiem czy to dobry pomysł w ogrzewaniu z kotłem na paliwo stałe redukować ilość wody w instalacji. Piszę z własnego doświadczenia bo mam kocioł Ling Duo 25 kw (ekogroszek). Po pierwsze lepiej jest jak kocioł chodzi na wyższych temperaturach (zalecane 65-70 stopni) - lepsze spalanie, wytwarza się mniej szkodliwych dla kotła związków. Przy takich temperaturach zdarza mi się, że kocioł się przegrzewa (90 stopni) wtedy włączają się wszystkie pompki i dobrze jest jak w instalacji jest więcej wody która może odebrać nagromadzoną energię.

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.144
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomsurm Zobacz post
    Nie wiem czy to dobry pomysł w ogrzewaniu z kotłem na paliwo stałe redukować ilość wody w instalacji. Piszę z własnego doświadczenia bo mam kocioł Ling Duo 25 kw (ekogroszek). Po pierwsze lepiej jest jak kocioł chodzi na wyższych temperaturach (zalecane 65-70 stopni) - lepsze spalanie, wytwarza się mniej szkodliwych dla kotła związków. Przy takich temperaturach zdarza mi się, że kocioł się przegrzewa (90 stopni) wtedy włączają się wszystkie pompki i dobrze jest jak w instalacji jest więcej wody która może odebrać nagromadzoną energię.
    I tak i nie tomsurm...

    po pierwsze
    Zadaniem grzejników jest dystrybucja wyprodukowanego ciepła. Im bardzie precyzyjna, czybka, dokładna jest ta dystrybucja, tym ogrzewanie jest bardziej komfortowe i bardziej ekonomiczne.

    po drugie
    W żadnym przypadku zadaniem grzejników nie jest buforowanie nadmiaru mocy kotła. Jeżeli tak się dzieje, jest to ewidentne marnotrawienie wytworzonej energii.

    po trzecie
    1 kW mocy grzejników na odbiorze (emisji) to 1 kW. Obojętnie czy w grzejnikach regulus czy też w grzejnikach żeliwnych o maksymalnej masie całkowitej (gzrejnik + zawarta w nim woda)
    Różnica polega wyłącznie na szybkości w podejmowaniu funkcji efektywnego grzania oraz na szybkości w jej wyhamowywaniu po osiągnięciu oczewkiwanej temperatury wnętrza...

    Przeczytaj ponownie przytoczoną wypowiedź forumowiczki mynia_pynia...
    Grzeje kotłem stałopaliwowym na niskich parametrach..

    Zdecydowanym błedem skutkującym wieloma problemami w ekonomicznym i komfortowym grzaniu, jest instalowanie kotłów z nadwyżką mocy względem faktycznych potrzeb grzewczych.

    Przez większą część sezonu grzewczego średnia temperatura oscyluje w Polsce na poziomie +3-+4 oC.

    Pozdrawiam
    Bogusław
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 04-03-2011 o 06:42

  13. #33

    Domyślnie

    Przeczytaj ponownie przytoczoną wypowiedź forumowiczki mynia_pynia...
    Grzeje kotłem stałopaliwowym na niskich parametrach..

    Właśnie te "niskie paramertry" w grzaniu kotłem stałopaliwowym trochę mi sie nie podobają. Żywotność takiego kotła znacznie spada. Dodatkowo jak kilkuletni kocioł zaczyna "puchnąć" a potem przeciekać to producenci bardzo często odmawiają uwzględnienia reklamacji. Bronią sie tym (bardzo często skutecznie), że kocioł był użytkowany nieprawidłowo - na niskich parametrach.

  14. #34

    Domyślnie

    Kocioł stałopalny musi pracować w temperaturach powyżej 50 oC na powrocie, inaczej szkoda urządzenia. Moi teściowie ogrzewają dom kotłem z podajnikiem (głównie miałem). W duże mrozy aby dać kopa kociołkowi dorzucamy drewna na ruszta. Zdarza się, że czasami temperatura rośnie znacznie powyżej zadanej. Kocioł obecnie ma nastawę na 55 stopni. Bywa, że przy przepalaniu drewnem temperatura rośnie do 70 stopni. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie bufora, który mógłby odbierać nadwyżki ciepła. Sam mam pomysł na to aby postawić bufor taki do 1000 litów i ładować go paląc w zwykłym kotle "śmiecichu". Drugi mój pomysł to postawić kocioł na pellet żeliwny np taki http://www.fuwi.pl/index.php?option=...mid=75&lang=pl . Kocioł na pellet ma jedną zaletę... Podczas użytkowania powstałoby mniej brudu...

    Czy ktoś z was ma może doświadczenia z użytkowaniem żeliwnego kotła stałopalnego?
    Ostatnio edytowane przez sadm2 ; 04-03-2011 o 08:10

  15. #35

    Domyślnie

    Rozumiem, że w moim przypadku z piecem kondensacyjnym nie będzie problemu...

  16. #36

    Domyślnie

    Nie ma takiej opcji Wody czymś takim nie zagotujesz
    Ja mam kocioł przewymiarowany, żeliwny, z palnikiem jednostopniowym i wody podczas normalnego użytkowania też nie zagotuję

  17. #37

    Domyślnie

    Temperatura mojego kotła jest jak najbardziej prawidłowa przy standardowej pogodzie kocioł utrzymuje temperaturę stałą 60 st.
    Przy mrozach ekstremalnych zadaję temperaturę 70 st..
    Natomiast zawór trójdrożny podaje temperatury na kaloryfery w okolicach 38 - 50 st., natomiast temperatura powrotu do pieca jest wysoka i ma 50 -56 st.
    Możesz sobie ustawić temperaturę kotła nawet i na 85 st. bo i tak obecne instalacje mają tyle różnych ustawień, że mogą podać na instalacje CO temp. np. 40 st.

    Jeszcze napiszę że właśnie miałam serwisowany piec po 3 zimach i nic nie było do wymiany, piec czysty i sprawny, serwisant miał kiepski humor w związku z tym, bo nie zarobił. za dużo
    Ostatnio edytowane przez mynia_pynia ; 04-03-2011 o 09:51

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał mynia_pynia Zobacz post
    Temperatura mojego kotła jest jak najbardziej prawidłowa przy standardowej pogodzie kocioł utrzymuje temperaturę stałą 60 st.
    Przy mrozach ekstremalnych zadaję temperaturę 70 st..
    Natomiast zawór trójdrożny podaje temperatury na kaloryfery w okolicach 38 - 50 st., natomiast temperatura powrotu do pieca jest wysoka i ma 50 -56 st.
    Możesz sobie ustawić temperaturę kotła nawet i na 85 st. bo i tak obecne instalacje mają tyle różnych ustawień, że mogą podać na instalacje CO temp. np. 40 st.

    Jeszcze napiszę że właśnie miałam serwisowany piec po 3 zimach i nic nie było do wymiany, piec czysty i sprawny, serwisant miał kiepski humor w związku z tym, bo nie zarobił. za dużo
    Myniu_pyniu,

    a jak sprawują się Twoje regulusy? Ile ich masz (W/m2). Jakie uwagi masz, jako doświadczony użytkownik?

  19. #39

    Domyślnie

    Nie za bardzo rozumiem po co się tak rozczulać nad grzejnikami.
    Nie ciekną ,
    grzeją,
    mam ich 6 szt. o różnych wymiarach, mam część podłogówki i 2 grzejniki łazienkowe,

    Mój wybór grzejników odbył się w ten sposób, że hydraulik który kupował wszystkie materiały, zapytał się czy grzejniki też chcę, powiedziałam że tak, następnie zaproponował regulusy, nie wdawałam się w dyskusję dlaczego, kupił założył i działają.

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.144
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał sadm2 Zobacz post
    Kocioł stałopalny musi pracować w temperaturach powyżej 50 oC na powrocie, inaczej szkoda urządzenia. Moi teściowie ogrzewają dom kotłem z podajnikiem (głównie miałem). W duże mrozy aby dać kopa kociołkowi dorzucamy drewna na ruszta. Zdarza się, że czasami temperatura rośnie znacznie powyżej zadanej. Kocioł obecnie ma nastawę na 55 stopni. Bywa, że przy przepalaniu drewnem temperatura rośnie do 70 stopni. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie bufora, który mógłby odbierać nadwyżki ciepła. Sam mam pomysł na to aby postawić bufor taki do 1000 litów i ładować go paląc w zwykłym kotle "śmiecichu". Drugi mój pomysł to postawić kocioł na pellet żeliwny np taki http://www.fuwi.pl/index.php?option=...mid=75&lang=pl . Kocioł na pellet ma jedną zaletę... Podczas użytkowania powstałoby mniej brudu...

    Czy ktoś z was ma może doświadczenia z użytkowaniem żeliwnego kotła stałopalnego?
    Bufor, magazynujący nadmiar ciepła względem potrzeb, powstającego w chwili jego wytworzenia i nie tylko w tym celu, jak najbardziej!
    Bufor to magazyn nadwyżek ciepła- to ciepło "na potem". Dopiero z niego dystrybucja "na żadanie" wg aktualnych potrzeb..

    Istnieje duży opór u niektórrych doradców na FM do lansowania takiego właśnie rozwiązania.
    Że drogo, że miejsce itd. itp. Dlaczego? Metr sześcienny czy teą więcej zawsze się wygospodaruje.. Choćby pod schodami...
    Nie jest to inwestycja powalająca ceną, natomiast korzyści z niej są wieloaspektowe, szczególnie przy korzystaniu z wielu zróżnicowanych i niestabilnych źródeł ciepła
    w tym zarówno wysoko jak i niskotemperaturowych.

    Instalacja zawierająca spory bufor (czytaj też: magazyn ) ciepła odbiera większość argumentów do zastosowania wyłącznie "podłógówki" czy w ogóle podłogówki w takich przypadkach...

    Pozdrawiam
    Bogusław
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 06-03-2011 o 08:06

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony