dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 81 z 272
Pokaż wyniki od 1.601 do 1.620 z 5425
  1. #1601

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi"


    [quote="Nina81
    Jeszcze dodałabym jeden szczyt bezguścia w polskim wykonaniu - obrazy (albo co gorsza reprodukcje obrazów) oprawione z złocone (bądź w kolorze złota) ciężkie ramy - które mogą być piękne - obiektywnie (jeśli są powieszone z Zamku Królewskim lub innym pałacu) ale w mieszkaniach/domach są jakby "z innej parafii".
    Znaczy się kiczem są reprodukcje w ramach czy reprodukcje w ogóle? Jeśli to drugie to nie rozumiem dlaczego.[/quote]

    Już wyjaśniam:

    na przykład taki obraz http://www.ramy-ramy.pl/images/Obrazy/Obraz_nr_1.JPG - czy jest brzydki - nie (może to być i reprodukcja)

    ale takie coś:
    1) wygląda dobrze w wielkiej rezydencji czy dworku
    2) wygląda dobrze na Zamku Królewskim i w innych pałacach; w Pałacu Prezydenckim, urzędzie i "na salonach", w niektórych kamienicach z obszernymi mieszkaniami też pasuje

    źle wygląda (zwłaszcza reprodukcja w takiej złoconej ramie) w przeciętnym bloku - mieszkaniu o powierzchni 60 m.kw.

    fortepian (widziałam kiedyś jeden w dwupokojowym mieszkaniu koleżanki i to był fortepian półkoncertowy, który zajmował tylko pół pokoju a nie cały), obrazy w złoconych ramach są piękne, ale wolę je podziwiać w miejscach do tego przeznaczonych. Powieszenie obrazu/reprodukcji w złoconej ramie w PRL-owskim bloku (mamy ich w Polsce miliony) po prostu nie pasuje. I tylko o to mi chodzi

  2. #1602

    Domyślnie

    Ninania chodzi o to że wcześniejszy przedmówca ma na myśli reprodukcje fabryczne, czyli druk czy tam sitodruk... a jeśli chodzi o reprodukcje ręcznie malowane?!
    ... powiem tak, że dla znawcy tematu taka reprodukcja to go może jedynie rozśmieszyć! Nie podoba się ale nieudaczność malarza albo te"soczewki" tego co to kupił. Przeciętny człowiek w kraju może znać z 15- 40 obrazów znanych artystów, typowy blokers z trawą w ustach z 1,5 -4 ... i tyle w temacie.
    Chcesz aby coś było dobrze zrobione? Zrób to sam!

  3. #1603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir
    Po co pluszak na klapie zamykającej? Tam się nie siada.
    Pod stopami to jeszcze zrozumiem, zwłaszcza jak ktoś nie ma ogrzewania podłogowego i lubi chodzić boso.
    Też mi to przyszło do głowy! Mam nadzieję, że jest tam ze względów praktycznych a nie ozdobnych Na przykład do posmarowania stópek balsamem, wysuszenia włosów albo pomalowania paznokci - niedrewniana ni nieplastikowa deska bez pluszaka w końcu zimna jest

  4. #1604

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga-Białystok
    Cytat Napisał Elfir
    Po co pluszak na klapie zamykającej? Tam się nie siada.
    Pod stopami to jeszcze zrozumiem, zwłaszcza jak ktoś nie ma ogrzewania podłogowego i lubi chodzić boso.
    Też mi to przyszło do głowy! Mam nadzieję, że jest tam ze względów praktycznych a nie ozdobnych Na przykład do posmarowania stópek balsamem, wysuszenia włosów albo pomalowania paznokci - niedrewniana ni nieplastikowa deska bez pluszaka w końcu zimna jest
    u mnie jest przede wszystkim po to, żeby zamykająca się deska nie trzaskała tak bardzo - wiadomo, ze jak się ją zamyka, to leci na dół dość szybko, przez co trzaska. a taki 'pluszak' dość skutecznie wycisza.

  5. #1605

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobraa
    może juz czas nauczyć się zamykać bez trzaskania.........
    może chcesz przeprowadzić szkolenie z zakresu cichego/delikatnego zamykania twardej plastikowej deski sedesowej?

    chociaż zapewne w mojej łazience nie wytrzymałabyś ani chwili, gdyż mam żółto-białą podłogę, biało-żółto-granatowo-zielone kafelki na ścianach, plastikowe kolorowe koszyczki, najczęściej używane kosmetyki na wierzchu oraz futrzate kolorowe dywaniki przy umywalce, wannie, prysznicu oraz kibelki

    dramat, nie uważasz?

  6. #1606

    Domyślnie

    Cytat Napisał maartaa
    Cytat Napisał kobraa
    może juz czas nauczyć się zamykać bez trzaskania.........
    może chcesz przeprowadzić szkolenie z zakresu cichego/delikatnego zamykania twardej plastikowej deski sedesowej?
    to i ja przy trójce nieletnich chłopców chętnie skorzystam z takiego kursu Póki co, znieczuliłam sie cześciowo na walenie deską , a w domu będą wolnozamykające się
    Wichrowe wnętrze
    WICHROWY KOMENTARZNIK
    Happiness is a journey ... not a destination!

  7. #1607

    Domyślnie

    Cytat Napisał inez5
    a w domu będą wolnozamykające się
    w swoim mieszkaniu też takie planuję. ale jeszcze niedawno takie wymyślnosci były poza zasięgiem finansowym wielu ludzi, także moich rodziców. w sumie to nie jestem pewna, czy w owych czasach takie w ogóle istniały ; )

  8. #1608

    Domyślnie

    W Japonii, Korei, Kanadzie i USA dużą popularnością cieszy się nowe, unikatowe urządzenie do higieny osobistej. W Europie Szwajcarzy i Austriacy zaczynają na większą skalę stosować to urządzenie. Adresowane jest do użytkowników przywiązujących dużą wagę do wysokiego komfortu i higieny. Zapowiada się swoista rewolucja w toalecie. Wystarczy na odpowiednim sedesie zainstalować USPĘ - elektroniczną i automatyczną deskę sedesową, uprzednio zdjąwszy dotychczasową, i uzyskujemy dwufunkcyjne urządzenie: automatyczny, elektroniczny sedes i bidet.
    "łagodne zamykanie

    Pokrywa i deska sedesowa są wyposażone w funkcję łagodnego zamykania przy pomocy amortyzatora hydraulicznego, co uniemożliwia gwałtowne opadanie deski"
    dostępna na naszym rynku
    Chcesz aby coś było dobrze zrobione? Zrób to sam!

  9. #1609
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ciotka klotka

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała, okolice
    Posty
    92

    Domyślnie

    Jeśli mogę wtrącić swoje trzy grosze, to powiem trochę z innej beczki, że dla mnie kiczem jest nietolerancja, zadufanie w sobie i przemądrzałość.
    Pozdrawiam

  10. #1610
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    U mnie w domu, to jestem z tych trzaskających. Facet zamyka cicho

  11. #1611

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir
    U mnie w domu, to jestem z tych trzaskających. Facet zamyka cicho
    Bo faceci wiedzą, że taka klapa do kibla trochę kosztuje

  12. #1612

    Domyślnie

    A co powiecie na to?
    Nowatorskie spojrzenie na komódkę










    Wichrowe wnętrze
    WICHROWY KOMENTARZNIK
    Happiness is a journey ... not a destination!

  13. #1613

    Domyślnie

    a mi sie to podoba
    do mieszkania bym tego nie wstawila
    ale do sporego domu...kto wie....

  14. #1614

    Domyślnie xxx

    eeeee..tam...niezłe...a mozliwosć chowania tego i owego w d...e - toż to już szczyt...owanie kiczowate naturalizowane ...
    #*+(&W%#&*#$^^$$ -...AAaaaa - Na poczatku był..... hA oS !!!
    --------------------------------------------------------------------------
    WSZELKIE POTRZEBNE ZEZWOLENIA

  15. #1615

    Domyślnie

    A potem mąż szukałby np. kluczy, no babo, gdzie schowałaś, a żona na to, a w doopie chyba...
    Okropność. Dobrze chociaż, że poniżej pępka szufladek nie zrobili

    a propos kibelków jeszcze, to czytałam kiedyś o pewnym amerykańskim miliarderze, który sobie kibelek zrobił z funkcją grania hymnu USA za każdym razem, gdy zrobił balaska. Tak sobie myślę, że pewnie cierpiał na straszne zaparcia i wytoczenie klocuszka było dla niego... niczym święto narodowe

  16. #1616

  17. #1617

  18. #1618

    Domyślnie

    daje do myślenia
    Miło jest być ważnym. Ale ważniejsze to być miłym.
    Domek Ash urządzanie to wyzwanie...

  19. #1619

    Domyślnie

    uch... ale jaja!
    Wichrowe wnętrze
    WICHROWY KOMENTARZNIK
    Happiness is a journey ... not a destination!

  20. #1620
    coolibeer
    Guest
    coolibeer

    Domyślnie

    Czego ci ludzie nie wymyślą

Strona 81 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony