dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 13 z 652
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 13036
  1. #241
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Gdybyś czytał czytał ten wątek ze zrozumieniem, dostrzegłbyś, że retoryka zadowolenia z ogrzewania z kominka nie tylko z moich wypowiedzi wynika. Gdybyś był spostrzegawczy, dostrzegłbyś również, że nie tylko handluję wę..., ups!, kominkami, ale robię na tym biznes, prowadzę dochodową szkołę i inne formy zarabiania na swojej pasji. Nie ukrywam tego faktu pod dwuznacznym nickiem, a jak tylko mogę, pomagam forumowiczom. Stać mnie na ogrzewanie gazem, prądem czy olejem, i gdyby prawdą było to co tu wypisujesz, dawno moja żona wywaliła by mnie z piecokominkami na zbity pysk. Twoje bajki o dyskomforcie właśnie "przeżywam" w 300 m2 domu. Reguluję temperaturę, dawkuję energię, spalam czysto, nie powodując zachwiania bilansu CO 2 w środowisku, jak w przypadku gazu...itp


    No brawo Ty Pisałem o zniekształconym subiektywnym podejściem spojrzeniu na temat.

    Mam nadzieję, że zanim ogrzewanie domu ogniem za szybą w salonie upadnie, to wyszkolisz jeszcze zastępy zdunów/kominkarzy, żeby tak dobierali urządzenia, aby nie było sytuacji, ze w salonie mamy 24C, pod prysznicem 21, a po przekątnej domu 20C.
    I żeby te systemy automatycznie kończyły pracę, kiedy wstaje pogodny dzień i 2/3 domu łapie zyski słoneczne.

    Po bywając w paru domach widę sporo elementów do poprawy.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 16-10-2016 o 16:24
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #242
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    I ten wpis wszystko wyjaśnia, szyba brudna 3h a dymi się przez 15 minut i skad wiesz ile dymi się u mnie. Niestety zaczynasz dołączać do poziomu pana S.. i podobnym pisząc by pisać. Dla mnie to raczej koniec dyskuski w temacie.
    Nie, nie... Szyba pokrywa się delikatnym białym nalotem na około 1/10 powierzchni (prawy górny róg) przez pierwsze 25 minut. Później już nic się nie dzieje, a przez ostatnią godzinę się wypala.

    Wkłąd mam przyzwoity i paląc na plus, minus 50% mocy nominalnej nie mam wrażenia, że kiszę swoje 3. rok sezonowane drewno.

    Zapraszam na Śląsk, to sobie zobaczysz, chyba, że wystarczają Ci zdjęcia,
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 16-10-2016 o 16:27
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #243
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Chętnie pożyczę. Przy okazji napijemy sie śliwowicy u Remiksa....
    Witam.

    Weźcie mnie ze sobą .Bardzo lubię dobrą śliwowicę ,a i przy okazji na żywo posłucham racji w dyskusji.

  4. #244
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie, nie... Szyba pokrywa się delikatnym białym nalotem na około 1/10 powierzchni (prawy górny róg) przez pierwsze 25 minut. Później już nic się nie dzieje, a przez ostatnią godzinę się wypala.
    Zapraszam na Śląsk, to sobie zobaczysz, chyba, że wystarczają Ci zdjęcia,
    Nawet fotek nie trzeba, prawdopodobnie jakiś problem z szczelnością, sprawdź docisk albo uszczelki też tak miałem jak mi gdzieś się poluzowało.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  5. #245
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Mój "problem" wygląda tak:
    (nie chodzi o pierwszy plan )


    mniej więcej połowa palenia - czyli po 2h.

    Trudno nazwać to kiszeniem drewna, dymieniem, itp.
    Pod koniec prawy górny róg i okładzina w tym miejscu się wypala do końca.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 16-10-2016 o 16:43
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #246
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Mój "problem" wygląda tak:
    (nie chodzi o pierwszy plan )

    mniej więcej połowa palenia.

    Trudno nazwać to kiszeniem drewna, dymieniem, itp.
    Pod koniec prawy górny róg i okładzina w tym miejscu się wypala do końca.
    Fajny ten na pierwszym planie. Szczelność, uszczelka szyby albo drzwi. Troszkę powietrza łapie. No może się mylę i fachowcy mnie poprawią
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  7. #247
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Może i tak, ten kawałek szyby jest "lizany" przez płomienie (a przy rozpalaniu przez dym) który zawija się nad deflektorem. Kiedyś postawiłem deflektor bardziej ukośnie i problem znikł.
    W pierwszym sezonie mi przeszkadzał, w drugim mniej. Póki nie muszę używać chemii do szyb, tylko wystarczy co 3-4 palenia przetrzeć papierowym ręcznikiem jest OK
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #248
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No brawo Ty Pisałem o zniekształconym subiektywnym podejściem spojrzeniu na temat.

    Mam nadzieję, że zanim ogrzewanie domu ogniem za szybą w salonie upadnie, to wyszkolisz jeszcze zastępy zdunów/kominkarzy, żeby tak dobierali urządzenia, aby nie było sytuacji, ze w salonie mamy 24C, pod prysznicem 21, a po przekątnej domu 20C.
    I żeby te systemy automatycznie kończyły pracę, kiedy wstaje pogodny dzień i 2/3 domu łapie zyski słoneczne.

    Po bywając w paru domach widę sporo elementów do poprawy.
    Brawo TY, skoro chcesz poprawiać. Brawo JA +... Staram sie tylko relatywizować Twój subiektywizm, który wynika z niewiedzy ogólnej o paleniu drewnem i wiedzy tylko o swoim kominku. No może jeszcze szwagra lub jakiegos sąsiada...Troche liznąłeś na forum, ale to za mało. Nigdy nie kwestionowałem wygody systemów grzewczych z paliw płynnych czy z prądu. Odradzam budowę kominków nie raz nie dwa....

  9. #249
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Mój "problem" wygląda tak:
    (nie chodzi o pierwszy plan )


    mniej więcej połowa palenia - czyli po 2h.

    Trudno nazwać to kiszeniem drewna, dymieniem, itp.
    Pod koniec prawy górny róg i okładzina w tym miejscu się wypala do końca.

    Jest ruszt?

  10. #250
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    nie rozumiem - palisz tylko jednym plasterkiem czy jak to się rozpali, okładasz kolejnymi plasterkami?

    Ogólnie to jak rozumiem proponujesz rozpalanie od dołu a to nie jest chyba najlepszy sposób. Czystsze jest podpalanie od góry
    Mój kominek ma mieć moc którą ja potrzebuje a nie teoretyczne wyliczenia producenta. wkładam tyle plasterków ile chcę otrzymać ciepła. Mogą wkładać równocześnie lub kolejno utrzymując ogień nawet przez całą dobę. Spróbuj palić tak jak piszę, dokładnie z zachowaniem wszystkich szczegółów. Nie będziesz wtedy pisał o twoim i innych przekonaniach, które spalanie jest czystsze. Gdy wypróbujesz "mój" sposób palenia nie napiszesz: "proponujesz rozpalanie od dołu" bo nie każde rozpalenie od dołu to to samo.

  11. #251

    Domyślnie

    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    Jeszcze trochę poczytam Twojego narzekania to chyba się rozpłaczę..
    A czy ja narzekam ?

    Opisałem że ja nie jestem zadowolony z kominka i nie potrafię nim palić tak aby była czysta szyba i aby można było "delektować" się ogniem i kominkiem i że zapewne w nowym domu kominka nie będzie i nie mówię tu o lekko zabrudzonej szybie a o czarnej szybie przez którą nie widać ognia ..
    Nie mam rozprowadzonego ciepła z kominka i nie jest on wpięty do ogrzewania domu i nie mam szansy ani możliwości nim palić na full mocy.

    Tak wkład był tani (1000zł w promocji) i miało byc tanio. Bo założenia były takie że będzie używany kilka (naście) razy w roku dla klimatu i dla nastroju lub do lekkiego podgrzania salonu ...
    Nie widziałem sensy płacić w zakup jakiegoś bardzo drogiego wklądu , rozprowadzenia ciepła z kominka , bo nie miało to żadnego sensu ekonomicznego ...

    Jeśli aby szyba była czysta trzeba mieć drogi wkład + wpięty kominek do instalacji grzewczej to tym bardziej kominek nie jest dla mnie ...

    Do zapewnienia ciepła w domu mam inne ogrzewanie ...

    Takich jak ja jest zapewne mnóstwo , którzy po chwili "zaślepienia" kominkiem go odstawil , bo poprzez konieczność bardzo częstego czyszenia (brudna szyba po chwili palenia) dali sobie spokój z jego użytkowaniem i odpalają go tylko dla gości lub od święta ...
    Mój znajomy też nie używa kominka i służy mu za wystrój salonu ...

    Dla mnie idealny byłby kominek gazowy. Miałbym taką moc i taki płomień jaki był chciał , calkowicie czystą szybę i ogień od razu i bez zadnej zabawy ...
    Szkoda jedynie że takie kominki są drogie

    Zapewne się skończy tak że w nowym domu nie będzie komina ani kominka ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 16-10-2016 o 17:40
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  12. #252
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Jest ruszt?
    Tak, to BEF450 z rusztem
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #253
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    @kaszpir007 istnieją kominki w których można bezproblemowo palić brykiet, niestety są drogie. Ponieważ masz czas na podjęcie decyzji o kontynuacji spotkania z kominkiem - kup kilka plasterków brzozy wysusz i spal dokładnie jak opisuje. Zobaczysz kominek to jest to, ogień jest OK. Wszystkie dotychczasowe "prawdy" to przesądy i rozmyślne blokowanie możliwości użytkowania tanich kominków.
    Jest możliwa czysta szyba (czyszczenie lekko zabrudzonej szyby co tydzień palenia) nie ma problemu z przegrzaniem. Są też niespodzianki po wypaleniu 1/3 grubości plasterka i zmniejszeniu doprowadzenia powietrza ogień wstanie po kilku minutach pomimo upływu wielu godzin bez widocznego ognia.

  14. #254
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Najbardziej urzeka mnie to "kup kilka plasterków brzozy", jakby chodziło o "wawelską podsuszaną"
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #255
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Najbardziej urzeka mnie to "kup kilka plasterków brzozy", jakby chodziło o "wawelską podsuszaną"
    W mojej okolicy jest kilku sprzedawców opału do kominków. Każdy z nich bezproblemowo potnie kawałek drewna na plasterki 15 cm grubości. Nie musi ich łupać, bez względu na średnice schną tak samo szybko. Być może w innych regionach nie ma takiej możliwości?
    Między nami jest różnica, gdy mogę sprawdzam, na forum wystarczy wyśmiać kogoś. To daje ogromne zadowolenie i przeświadczenie o własnej wyższości. Jeśli to ja mam racje - rozwiąże problemy wielu użytkowników kominka.

  16. #256
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    W niewielkim stopniu zapewne pomoże.
    Ja uważam raczej, że z g..na bicza nie ukręcisz.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #257
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Zauważ, że to moi adwersarze są zachowawczy. Nikt nie chce sprawdzić, wszyscy wiedzą. Ty też nie sprawdzisz Ty wiesz, więc po co sprawdzić. W różnych watkach ubliża się innym, ze są zachowawczy, ze nie chcą zmian. Dziadek łupał drewno, ojciec łupał, a ja mam ciąć w plasterki. Doświadczenie wieków mówi - nie należy nic zmieniać.

  18. #258
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Sprawdzanie, testowanie fajne zajęcie. Sprawdzałem Twój sposób na suche drewno, dla mnie wnioski były nie jednoznaczne. Potestował bym te plasterki tylko nie wiem jak rozpalić w moim bezpopielnikowym palenisku czy się da bez węgla drzewnego i czy to tylko metoda na marketowe wkłady?
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  19. #259
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    1-. Wnioski Twoje były jednoznaczne. Być może masz kłopoty z rozróżnieniem znaczeń czucie ciepła i odczucie ciepła. Czucie ciepła to "pomiar" temperatury. Odczucie ciepła to odczucie jakie zostawia dotyk. Drewno suche, ciepło z dłoni zostaje zaizolowane od otoczenia a więc czujesz ciepło, drewno mokre, wilgoć powoduje zabranie ciepła z dłoni, a ty czujesz chłód. Oba kawałki drewna mogą mieć tą samą temperaturę.
    2-. Podałem jeden z sposobów rozpalenia. Oto inny - układasz maleńkie ognisko na środku paleniska, podpalasz. Gdy ogień zajmie całe ognisko, przykryjesz je plasterkiem. Jedyny ważny fakt to pionowe ułożenie włókien i palenie od dołu. Możesz zawsze kontynuować palenie, gdy jeszcze są rozrzedzane węgielki drewna.

  20. #260
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Jurgonka sorki ale ad.1 troszkę mi wmawiasz, wnioski były moje i już jak ktoś jeszcze opisze będą jego i tyle nie ma co dorabiać teorii.
    Ad.2 muszę sprawdzić choć mam wątpliwości co do mojego paleniska doprowadzenie powietrza zaczyna się dość wysoko więc palenisko raczej lubi rozpalanie od góry.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Strona 13 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony