dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 192 z 652
Pokaż wyniki od 3.821 do 3.840 z 13036
  1. #3821
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    MOD napisał w wątku 'Róbcie kominki':


    Rozumiem, że ten wątek, analogicznie, jest dla osób, które nie chcą kominka, a dla tych, które chcą jest oddzielny temat. Traktujemy przecież wszystkich po równi, prawda?

    Pytam zatem, wg39070 - co tu robisz?
    Trzeba analogicznie spytać ciebie.Po co ty tu mącisz w głowach ludziom chcącym mieć takie urządzenie lub takiego urządzenia nie mieć.
    W przeciwieństwie do ciebie ma kominek i jak go znam szybko z niego nie zrezygnuje bo jego funkcjonalność sprawia mu przyjemność.Ma kominek z grupy o minimalnej emisji co wielokrotnie ci pisał.Jako skarżypyta nie powinieneś udzielać się w tym i innych watkach.Pisał ci to moderator napisze i ja.Watek o tych co robią kominki i tych co go z obrzydzeniem przez ciebie nie będą robili w domu.Wydaje się bardziej logiczne ,że podpowiedzi udzieli w tym topiku osoba z doświadczeniem mającą kominek.Ty go nie masz to znaczy nic nie wiesz i twoje ewentualne podpowiedzi wprowadzają w błąd czytającego czyli opinie publiczną .To takie proste by wysilić szare komórki o czym jest watek..Żeby pisać o czymś co istnieje trzeba znać jego genezę powstania jak był,jest użytkowany .Ty nie masz.Masz za to wujka Google i sieć.To nie wystarcza dlatego ani tu ani w podobnym wątku głosu zabierać nie powinieneś.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 03-02-2017 o 08:43

  2. #3822

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Przyniesienie paru koszyków drewna choć jest czynnością nudna i bezsensowną w XXI wieku, to na miare sportu raczej nie zasługuje. Nie ta skala.

    I strasznie to smutne (o czym to już pisałem), że nie masz żadnych innym pomysłów na wolny czas niż leżenie przed TV lub rąbanie drewna.
    Ja bym bardzo chętnie zautomatyzował pare powtarzalnych i nudnych czynności obsługowych żeby mieć czas na ciekawsze zajęcia. Świat się nie kończy na rąbaniu drewna i leżeniu przed TV
    Ale ja mam co robić. Jazda na motorze, prace wokół domu a w tym roku będzie ich mnóstwo, spacery z wózkiem, ciąganie dzieci na sankach itp. Na brak zajęcia nie narzekam. A w tym roku planuję zakupić drewno w wałkach u leśniczego, pociąć, porąbać i ułożyć. Mało zajęcia?
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  3. #3823
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Ale ja mam co robić. Jazda na motorze, prace wokół domu a w tym roku będzie ich mnóstwo, spacery z wózkiem, ciąganie dzieci na sankach itp. Na brak zajęcia nie narzekam. A w tym roku planuję zakupić drewno w wałkach u leśniczego, pociąć, porąbać i ułożyć. Mało zajęcia?
    We się zdecyduj!!
    Raz piszesz o braku alternatywy do leżenia przed TV a za chwile wyliczanka zajęć.

  4. #3824

    Domyślnie

    NIE RÓBCIE KOMINKÓW W DOMU! Powodują mocne zanieczyszczenie powietrza w najbliższej okolicy. To przykład od ludzi, którzy mają kominek z PW:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2158.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	380594
    Ostatnio edytowane przez budowlany_laik ; 03-02-2017 o 08:44
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  5. #3825
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    NIE RÓBCIE KOMINKÓW W DOMU! Powodują mocne zanieczyszczenie powietrza w najbliższej okolicy. To przykład od ludzi, którzy mają kominek z PW:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2158.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	380594
    Ja tam ci już nie wierzę.Zdjęcie powtórkowe.Wklejasz i powtarzasz się.

  6. #3826
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie



    Dym z mojego KZPŁW.Rozpalony jak przyszedłem z pracy o godz.9.00.

    Powtarzam róbcie kominki z PW i palcie w nich sezonowanym drewnem o wilgotności mniejszej niż 20%.To mój przykład człowieka ,który ma PW.

  7. #3827

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post


    Dym z mojego KZPŁW.Rozpalony jak przyszedłem z pracy o godz.9.00.

    Powtarzam róbcie kominki z PW i palcie w nich sezonowanym drewnem o wilgotności mniejszej niż 20%.To mój przykład człowieka ,który ma PW.
    NS, jaki dym? Ja nic nie widzę. I nikt nie zobaczy jeśli będzie palił sezonowanym drewnem!
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  8. #3828

    Domyślnie

    Można palić jak na Twoim zdjęciu, można jak na moim? Czy palenie jak na moim jest zakazane? NIE! Jest prawie zgodne z prawem, a powoduje dużą uciążliwość poprzez smród i szkodliwe działanie. Jak chcesz uregulować sytuację jak na moim zdjęciu? Co decyduje o tym, że ktoś ma gdzieś jak pali? Przyzwoitość? Masz ją, inni nie. Jak żyć w takim otoczeniu?

  9. #3829
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Ja tam ci już nie wierzę..
    Wolny kraj.
    Tak samo jak Tobie i WG nikt nie wierzy że hajcujecie dla przyjemności a nie dlatego, że macie węża w kieszeni.

  10. #3830

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post

    Dym z mojego KZPŁW.Rozpalony jak przyszedłem z pracy o godz.9.00.
    Śmiem wątpić czy kominek jest rozpalony... Masz jakiś dowód na to? Tak średnio Ci wierzę chyba...

  11. #3831
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Dym z mojego KZPŁW.Rozpalony jak przyszedłem z pracy o godz.9.00.
    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    6.palę od piątku 18.00 do poniedziałku np.8.00 , w dni wolne od pracy i Święta
    "Ja tam ci już nie wierzę."

  12. #3832

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Wolny kraj.
    Tak samo jak Tobie i WG nikt nie wierzy że hajcujecie dla przyjemności a nie dlatego, że macie węża w kieszeni.
    Wąż w kieszeni to mocno powiedziane ale: jeśli mogę palić w kominku i czerpać z widoku ognia przyjemność, a przy okazji ogrzać dom znacznie taniej w porównaniu z innymi źródłami energii - to czemu nie? Nadmienię, że ten wpis nie jest żadnym przyznaniem się do chytrości, choć pewnie tak go zinterpretujesz.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  13. #3833

    Domyślnie

    Doliczyłeś do tej 'taniości' pracę jako palacz i leśniczy (cięcie drewna + rąbanie siekierą)? Dodaj gaz i inwereter i podaj tu. Zobaczymy jak to 'tanio'

  14. #3834

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Doliczyłeś do tej 'taniości' pracę jako palacz i leśniczy (cięcie drewna + rąbanie siekierą)? Dodaj gaz i inwereter i podaj tu. Zobaczymy jak to 'tanio'
    Tak doliczyłem, 12 zł/godzinę. A Ty na ile wyceniasz godzinę swojej pracy?
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  15. #3835

    Domyślnie

    Po wczorajszym wieczornym spacerze zauważyłem że na starej części (domy 30 letnie)osiedla to aż w gardło gryzło i dym po ziemi się kładł .Na nowej (najstarszy dom 7 lat )oddychało się idealnie a wiem po wiatach na drewno że kominki są w 3/4 domów.Zapewne działają w tandemie z gazem czasami pompami ciepła . Wnioskuje że to jednak kotły na "wszystko " i źle obsługiwane węglowe są problemem.

  16. #3836

    Domyślnie

    Cytat Napisał funky_koval Zobacz post
    Po wczorajszym wieczornym spacerze zauważyłem że na starej części (domy 30 letnie)osiedla to aż w gardło gryzło i dym po ziemi się kładł .Na nowej (najstarszy dom 7 lat )oddychało się idealnie a wiem po wiatach na drewno że kominki są w 3/4 domów.Zapewne działają w tandemie z gazem czasami pompami ciepła . Wnioskuje że to jednak kotły na "wszystko " i źle obsługiwane węglowe są problemem.
    Bo tak jest, ale wszyscy uczepili się kominków jak rzep psiego ogona.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  17. #3837
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    ten wpis nie jest żadnym przyznaniem się do chytrości, choć pewnie tak go zinterpretujesz.
    Jednym wpisem mnie nie przekonasz. Zdane o Tobie mam wyrobione na podstawie wielu wpisów.

    Wydać kupę kasy na wklad z PW i całą instalację żeby mieć "przy okazji" tańsze ogrzewanie to jakaś parodia logiki jest.
    Chyba nie kupiłeś kominka z PW i w praniu się okazało, że to da Ci oszczędności na ogrzewaniu jako efekt uboczny.
    W sposób zaplanowany kupiłeś kominek z PW żeby mieć tańsze ogrzewanie kosztem zatruwania najbliższego otoczenia.

  18. #3838
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał funky_koval Zobacz post
    Po wczorajszym wieczornym spacerze zauważyłem że na starej części (domy 30 letnie)osiedla to aż w gardło gryzło i dym po ziemi się kładł .Na nowej (najstarszy dom 7 lat )oddychało się idealnie a wiem po wiatach na drewno że kominki są w 3/4 domów.Zapewne działają w tandemie z gazem czasami pompami ciepła . Wnioskuje że to jednak kotły na "wszystko " i źle obsługiwane węglowe są problemem.
    Problemy są 2. Piece węglowe i kominki. Problem z piecami jest jakies 5x wiekszy niż problem z kominkami. Statystycznie dla całego kraju. Przy konkretnie Twojej ulicy/okolicy może być inaczej.

  19. #3839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Jednym wpisem mnie nie przekonasz. Zdane o Tobie mam wyrobione na podstawie wielu wpisów.

    Wydać kupę kasy na wklad z PW i całą instalację żeby mieć "przy okazji" tańsze ogrzewanie to jakaś parodia logiki jest.
    Chyba nie kupiłeś kominka z PW i w praniu się okazało, że to da Ci oszczędności na ogrzewaniu jako efekt uboczny.
    W sposób zaplanowany kupiłeś kominek z PW żeby mieć tańsze ogrzewanie kosztem zatruwania najbliższego otoczenia.
    Wielu kupuje drogie samochody, które nigdy się nie zwrócą a z dnia na dzień są mniej warte. Przyjemności palenia w kominku i widoku ognia nie da się przeliczyć na pieniądze.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  20. #3840
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Bo tak jest, ale wszyscy uczepili się kominków jak rzep psiego ogona.
    Bo to jest wątek o kominkach nie piecach węglowych które stanowia parokrotnie większy problem.

Strona 192 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony