dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 189 z 652
Pokaż wyniki od 3.761 do 3.780 z 13036
  1. #3761
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Jastrzab,
    czy uwazasz ze umilowanie do spalania paliw stalych w kominku moze byc nastepstem skąpstwa?
    Adamie,

    Zeby była jasność: to co napiszę, odnosi się tylko do sytuacji codziennego ogrzewania domu paląc w kominku gdy posiada się czyste a droższe źródło ciepła!

    Uważam, że skąpstwo/chęć oszczędzenia/potrzeba oszczędzenia może być źródłem twierdzenia że się lubi palić, że jest to czyste, zdrowe łatwe i przyjemne. Potwierdza to także zażartość z jakim niektóre osoby tego twierdzenia bronią oraz zupełnego braku zaangażowania w konkretną dyskusję o zanieczyszczeniach, deprecjonowanie lub wręcz ośmieszanie przytaczanych wartości generowanych zanieczyszczeń, ignorowanie faktu wpływu na swoje nabliższe otoczenie.

    Lub inaczej. Znając ludzką naturę prędzej uwierzę, że kogoś nie stać lub jest skąpy ale się do tego nie przyzna (czyli twierdzi że lubi palić) niż że faktycznie lubi codziennie 15min poświęcić na noszenie, palenie, sprzątanie, organizowanie opału itd, itp. Codzienne!! To istotne bo sam czasem robię ognisko z kiełbaskami. Ale zawsze idę się po tym wykąpać i przebrać bo cały śmierdzę

    I ja zadam pytanie prowokacyjne:
    Ile kominków z płaszczem wodnym by się Twoim zdaniem sprzedawało gdyby ogrzanie domu gazem i drewnem w rzeczonym kominku z płaszczem wodnym kosztowało DOKŁADNIE tyle samo.

  2. #3762
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Nic już nie pytam.Jak spytałem o konkretną odpowiedz to jej nie uzyskałem.Wygraliście tą batalię kominkową która z sondy przerodziła się w jałową niemerytoryczną dyskusje w której nie zaprzeczam także brałem udział.Ten temat trzeba sobie odpuścić.Kopcie się w nim sami bez udziału pokonanych bo tak chcieliście.Nie róbcie owych kominków i zajmijcie się odtruwaniem ,którego w naszym życiu jest bardzo dużo .Nie przeczę ,że kominek w moim domu jest szkodliwy bo bierze udział w emiterach .Chciałem wytłumaczyć tylko ,że podejmę i już zacząłem podejmować pewne kroki by to ograniczać.Widać to na screenie To co jest rzeczowe i konkretne, użyte jest tutaj na tym wielce skróconym screenie.

    Jeden topik nie zakłóci tego rytmu. Tak jak z samochodem.Kupiłem go nie po to by stał w garaży tylko po to by mi służył , a ja za tą służbę serwisuję go byśmy obaj byli zadowoleni.Tak jak z kominkiem.10 lat temu wstawiłem go do kotłowni ponieważ taką decyzje podjęliśmy z projektantem i żoną . Na tamten czas był i jest drugoplanowym źródłem pozyskiwania energii cieplnej.Nie zaprzeczam.Robiłem wszystko i nadal to podtrzymuje by spalanie w nim drewna odbywało się na zdrowych zasadach.Wy uważacie to za trucie.Niech tak pozostanie.Na koniec moja wyliczanka :

    1.sezonuje drewno min. 2 lata w przydomowej drewutni
    2.palę w KZPŁW z dolotem powietrza z zewnątrz z otwartą przepustnicą na max i regulacją szybra tak by nie urywało płomienia.
    3.raz w roku po sezonie grzewczym i przed następnym wzywam kominiarza by czyścił kominy
    4.serwisuję instalację CO i CWU raz w roku z czyszczeniem pomp w obiegu kominka i przynależnych im filtrom
    5.popiół utylizuję u usługodawcy
    6.palę od piątku 18.00 do poniedziałku np.8.00 , w dni wolne od pracy i Święta
    7.sprawdzam raz do roku WG (wentylację grawitacyjną)
    8.noszę się z zamiarem kupna innego urządzenia do salonu-kotłowni spełniającego wymogi na rok 2017 i zgodnymi z ustawami ,których jeszcze co do kominków nie wprowadzono
    9.jeśli truję ludzi tak paląc to obiecuje ,że nadal będę robił to co robiłem ale na bardziej intratnym sprzęcie z pełna świadomością do czego go używam w domu
    10. biorę udział w procesie energii odnawialnych i jeśli kasa pozwoli ,brać będę

    I ja zadam pytanie prowokacyjne:
    Ile kominków z płaszczem wodnym by się Twoim zdaniem sprzedawało gdyby ogrzanie domu gazem i drewnem w rzeczonym kominku z płaszczem wodnym kosztowało DOKŁADNIE tyle samo.
    Jest to pytanie retoryczne nie kierowane do już palących z jakąś tam wiedzą z procesu spalania drewna.Zaręczam ,że nie chodzi tu o oszczędność ale o inny sposób na życie i klimat z nim związany.Jeśli tak by było jak w cytacie ja z KZPŁW nie zrezygnowałbym nigdy.Nie ulegajmy takim ani innym prowokacjom. To się kłóci z ogólnymi zasadami .
    Nie zaśmiecam już tematu i pozwolę sobie pozdrowić wszystkich mądrze palących w kominkach.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 02-02-2017 o 08:12

  3. #3763

    Domyślnie

    NS, bez nas, wielbicieli kominków ten temat umrze śmiercią naturalną. Przeciwnicy znudzą się wzajemnym słodzeniem, góra po jednym dniu. Nie ma walki bez przeciwnika - to naturalne.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  4. #3764

    Domyślnie

    Dzisiejsze trucie. Kominek z PW.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.02.2017.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	78,7 KB
ID:	380423

    Dym ściele się po ziemi. Widoczne gołym okiem jak się przemieszcza i jaką powoduje mgłę od samej ziemi! W domu nie idzie oddychać, mimo 6 płatów filtrów, w tym F7.
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  5. #3765
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    NS, bez nas, wielbicieli kominków ten temat umrze śmiercią naturalną. Przeciwnicy znudzą się wzajemnym słodzeniem, góra po jednym dniu. Nie ma walki bez przeciwnika - to naturalne.
    Żebyś Ty potrafił raz stanąć z boku i popatrzeć na Wasze wzajemne słodzenie.....

  6. #3766
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Dzisiejsze trucie.

    Dym ściele się po ziemi. Widoczne gołym okiem jak się przemieszcza i jaką powoduje mgłę od samej ziemi! W domu nie idzie oddychać, mimo 6 płatów filtrów, w tym F7.
    A wogóle próbowałeś z jakąś strażą gminna?

  7. #3767

    Domyślnie

    Nigdy. Tylko rozmowy. Bez skutku. Mam wrażenie nawet, że po rozmowie tego dymu jest więcej.

    Niestety nie mam wyjścia, muszę oprócz kombinacji filtrowych (radzę się na innych wątkach), powiadomić pewne służby. Ile one mogą? Nie wiem, chyba niewiele...

  8. #3768
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Nic już nie pytam.Jak spytałem o konkretną odpowiedz to jej nie uzyskałem.
    Dostałeś odpowiedź. Laik poszedł do reku, wyciągnął i rozłożył filtr na części i Ci go pokazał na zdjęciu. Ale Tobie to z nieznanych powodów mało.

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Wygraliście tą batalię kominkową
    Nie wygraliśmy niczego. Nikogo nie przekonaliśmy do odpowiedzialnej, dalekowzrocznej, wychodzącej przed szereg i prawodawstwo decyzji o zaprzestaniu spalania paliw stałych w warunkach domowych. Króluje egoistyczne umiłowanie ognia, zasłanianie się gorszymi trucicielami i formalną legalnością procederu.

  9. #3769

    Domyślnie

    Wg,
    Milosniku kominkow a ile kg spaliles przez cale zycie w swoim kociolku. Obrociles w pyl juz ze 300kg towaru? Nie boisz sie ze w nastepnym roku bedziesz pisal w tym watku jako przeciwnik kominkow znudzony babraniem sie w opał? Ze na razie jest entuzjazm bo pare metrow gazu oszczedziles ale w koncu powiesz sobie dosc tego? Szczegolnie jesli mowisz ze starcza Ci od 1go do 30go nie tylko na gaz do domu ale i do samochodu?

  10. #3770
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Niestety nie mam wyjścia, muszę oprócz kombinacji filtrowych (radzę się na innych wątkach), powiadomić pewne służby. Ile one mogą? Nie wiem, chyba niewiele...
    Obawiam się że służby mogą mało w przypadku kominka. Nie wiem czy mogą wejść do domu. Na 99% nie sprawdzą wilgotności drewna i prawidłowości spalania. Ale warto temat podrążyć, sprawdzić co mogą. Jakichś prawników spytać? Jeśli dym się będzie ścielił i ewidentnie pochodził z komina sąsaida to pewnie przymandacić mogą. Licz się z tym, że sąsiad Cię wtedy znienawidzi nie widząc kolejności wydarzeń, przyczyny i skutku. Ty będziesz donosicielem on będzie pokrzywdzonym

    Generalnie coś tam mogą. Mój budujący się sąsiad się do mnie nie odzywa odkąd w ognisku palił ścinki styropianu i folii. Ale to było na podwórku, widać było ten styropian palący się w ognisku. Straż gminna bidna, budżet muszą zrealizować więc przyjechali chętnie w 5minut. Kontener się pojawił dnia następnego. NIestety pierwszy i jedyny w czasie całej budowy. Ja z budowy wywiozłem z 10 takich kontenerów

  11. #3771
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    NS, bez nas, wielbicieli kominków ten temat umrze śmiercią naturalną. Przeciwnicy znudzą się wzajemnym słodzeniem, góra po jednym dniu. Nie ma walki bez przeciwnika - to naturalne.
    Wiesz jak to wygląda?.Tak ,że pisze to co wyżej i staram się przeciwdziałać.Oni ,że źle przeciwdziałam.Ja mówię ,że jestem osoba kontrowersyjną i przyznaje się do tego .Oni ,że super kontrowersyjną.Finlandia dobrze to ujął podpierając się uwagami z innego forum i tu go popieram.Piszę i proszę o odp.Oni na około bym był winny ja.Oni z tego żyją.To ludzie z laboratorium.Założę nowy topik "Co nas truje oprócz palenia w kominka " by wskazać jakie inne zagrożenia czyhają na nas i utrudniają nam więcej życie niźli palenie w kominku.

  12. #3772

    Domyślnie

    niktspecjalny, co sądzisz o moim zdjęciu trującego kominka z PW? Jest OK? Czy temat dla straży gminnej? Też u Ciebie taki dym czy może większy?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.02.2017.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	78,7 KB
ID:	380427
    Ostatnio edytowane przez budowlany_laik ; 02-02-2017 o 08:44
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  13. #3773
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.625

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Czas zniknąć od tych miszczów..Popieram.Miłego dnia.
    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Ten temat trzeba sobie odpuścić.
    Nie zaśmiecam już tematu i pozwolę sobie pozdrowić wszystkich mądrze palących w kominkach.
    Ech... . Deklaracje, deklaracje.

  14. #3774
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Jest to pytanie retoryczne nie kierowane do już palących z jakąś tam wiedzą z procesu spalania drewna.Zaręczam ,że nie chodzi tu o oszczędność ale o inny sposób na życie i klimat z nim związany.Jeśli tak by było jak w cytacie ja z KZPŁW nie zrezygnowałbym nigdy.Nie ulegajmy takim ani innym prowokacjom. To się kłóci z ogólnymi zasadami .
    Nie zaśmiecam już tematu i pozwolę sobie pozdrowić wszystkich mądrze palących w kominkach.
    Nie da się mądrze palić w kominku
    Wiedza o spalaniu drewna powoduję że minimalizujesz zanieczyszczenia. Ile trzeba powtarzać że nawet wtedy jest ich (pyłów) 100x wiecej niż w przypadku gazu? Nawet z ową tajemniczą wiedza o spalaniu i mądrym paleniem.

    Tak wybrałeś, kupisz kolejny piec do salonu bo twierdzisz że to klimat i sposób na życie. Twoje życie ale i Twoich sąsiadów o których zapominasz. Twój wybór i sposób na życie to emitowanie 100x więcej pyłów niż mógłbyś. Twój wybór! Bądź z niego dumny. Nie cofaj się o krok nawet!!

    A na tej stronie 3x pisałeś że już nie będziesz pisał. Więc weź sie zdecyduj.

    P.S. Postanowiłem że moim sposobem na życie i klimat w domu będzie perkusja i ćwiczenie na niej dniami i nocami... A tam sąsiedzi. Nigdy nie zrezygnuje. Nie ulegnę prowokacjom. Pozdrawiam mądrze grających na perkusji!!

  15. #3775

    Domyślnie

    pasjonujący wątek....
    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    W związku z tematem wątku zapytam: wg39070, masz gaz, klimę (jak widać na zdjęciu), to po co Ci jeszcze kominek?
    jeśli chodzi o pytanie -nie jest do mnie, ale chcę się wypowiedzieć. Tak, mam PC i mam kominek. Nie chciałem go budować, ale żona się uparła. Na szczęście nie upierała się przy PW. Pocieszam się, że jak będzie jakiś mega blackout - to mam awaryjne źródło ciepła. Ten kominek, to najdroższy mebel w domu. Pierwszy sezon grzewczy - co chwila goście, nowe, było rozpalane na pokaz kilka(naście) razy. 2 sezon grzewczy - 3 razy max. 3 sezon grzewczy - 1 rozpalenie. Od tamtego czasu w kominku nie było rozpalane i nie będzie, jeśli nie będzie jakichś awaryjnych sytuacji.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  16. #3776

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Wg,
    Milosniku kominkow a ile kg spaliles przez cale zycie w swoim kociolku. Obrociles w pyl juz ze 300kg towaru? Nie boisz sie ze w nastepnym roku bedziesz pisal w tym watku jako przeciwnik kominkow znudzony babraniem sie w opał? Ze na razie jest entuzjazm bo pare metrow gazu oszczedziles ale w koncu powiesz sobie dosc tego? Szczegolnie jesli mowisz ze starcza Ci od 1go do 30go nie tylko na gaz do domu ale i do samochodu?
    Może z 1,5 t wszystkiego, może więcej nie prowadzę ewidencji ale raczej te 1,5 będzie bliskie prawdy. Nie, nie boję się, że mój zapał opadnie, jestem pewien, że nie.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  17. #3777

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Obawiam się że służby mogą mało w przypadku kominka. Nie wiem czy mogą wejść do domu. Na 99% nie sprawdzą wilgotności drewna i prawidłowości spalania. Ale warto temat podrążyć, sprawdzić co mogą. Jakichś prawników spytać? Jeśli dym się będzie ścielił i ewidentnie pochodził z komina sąsaida to pewnie przymandacić mogą. Licz się z tym, że sąsiad Cię wtedy znienawidzi nie widząc kolejności wydarzeń, przyczyny i skutku. Ty będziesz donosicielem on będzie pokrzywdzonym

    Generalnie coś tam mogą. Mój budujący się sąsiad się do mnie nie odzywa odkąd w ognisku palił ścinki styropianu i folii. Ale to było na podwórku, widać było ten styropian palący się w ognisku. Straż gminna bidna, budżet muszą zrealizować więc przyjechali chętnie w 5minut. Kontener się pojawił dnia następnego. NIestety pierwszy i jedyny w czasie całej budowy. Ja z budowy wywiozłem z 10 takich kontenerów
    Póki co żyjemy w państwie prawa i byle kto pod byle jakim powodem do domu wejść nie może.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  18. #3778

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Póki co żyjemy w państwie prawa i byle kto pod byle jakim powodem do domu wejść nie może.
    ale ci ludzie głupi są, że wpuszczają tych kontrolujących...
    http://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,...266-32570.html
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  19. #3779

    Domyślnie

    To ladnie myslalem ze mniej palisz. Mi sie znudzilo rozpalanie klima i gaz wygodniejsze. Mimo ze spalam deski z budowy za darmo to nie chce mi sie juz tego robic. I jeszcze jak sie tak mocno nagrzeje to kominek zaczyna wydzielac zapachy. Najbardziej inwazyjne ogrzewanie kominkiem najmniejsza wygoda. Kurde dramat. Podziwiam ludzi ktorzy kotluja w tym non stop. Ze im sie chce i ta determinacja zeby napalic bo bedzie zimno

  20. #3780
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    niktspecjalny, co sądzisz o moim zdjęciu trującego kominka z PW? Jest OK? Czy temat dla straży gminnej? Też u Ciebie taki dym czy może większy?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.02.2017.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	78,7 KB
ID:	380427
    Dla równowagi by to skończyć.


    Dom koperta,śmieciuch,opona na rozpałkę i siano z roślin.To nie jest dym powstały z palącego drewna.

Strona 189 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony