dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 503 z 652
Pokaż wyniki od 10.041 do 10.060 z 13036
  1. #10041
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wszycy nie, ale wièkszośc tak - patrzac na moich znajomych.
    Jeden, jedyny kominek dobrze i rownomiernie ogrzewajacy dom (duży) to ten z plaszczem.
    Dom ma ogrzewanie gazowe i niestety, kiedy temp spada ponizej 0C kominek przejmuje paleczke i zaczyna syfić.
    Drewno - co przywioza, to sie spali, w komorze kominka kreozot (czy jak to się zwie) i wali wędzonką.
    Polska rzeczywistość.


    I jeszcze raz podkreslę - w dobie, kiedy swiadomy inwestor czesciej myśli o WM, niż skrzynce do spalania drewna, kiedy domy są coraz lepiej ocieplone (6 lat temu moje 20-20-35 bylo oceniane, jakofanaberia, dziś zaczyna być standardem), nie ma sensu pchac sie w takie rozwiazanie.
    Biokominek 2kW dla klimatu, generatorek w razie W jest duzo lepszym rozwiązaniem...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 18-04-2019 o 11:11
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #10042

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jeden, jedyny kominek dobrze i rownomiernie ogrzewajacy dom (duży) to ten z plaszczem.
    No własnie nie mogę się z tym zgodzić, mam u siebie DGP i mam również WM. Te zestawienie bardzo dobrze rozprowadza ciepło po całym domu (szybciej DGP). Mam naprawde srednio-duzy (ze wskazaniem na duzy) dom. I dlugo sie zastanawialem jak kominkiem ogrzać równomiernie. I jedyne miejsce gdzie jest cieplej nie jest salon ale pokoj nad komnikiem (bo tam idzie komin). Ale akurat dzieci lubia jak jest cieplo wiec nic nie zmieniam (gdyby sie im zmienilo to zaden problem oblozyc to GK robiac troche izolacji teraz tylko 2 cm tynku diamante - komin klasyczny z cegły).


    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    kominek przejmuje paleczke i zaczyna syfić.
    Jak zaczyna syfic to cos nie tak z kominem/kominkiem/paleniem/doplywem powietrza/drewnem. Jak odpalam kominek (w zimie moze raz na tydzien), nic mi nie syfi, nawet z komina nie widac ze coś leci. Płyty szamotowe po spaleniu robią się białe i naprawde mam kominek z dolnej półki (Kratki)

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Drewno - co przywioza, to sie spali, w komorze kominka kreozot (czy jak to się zwie) i wali wędzonką.
    Przed chwila wsadziłem łeb do kominka aby sprawdzic czy cos smierdzi , praktycznie nic nie czuje (moze troche spalenizna). Drewno mam sezonowane najstarsze juz pewnie z 4 lata, swieze z tego roku lezy na kupie (jeszcze nie dorobiłem sie porzadnej drewutni).
    Drewno ma wilgotność 5-8% (jak pokazuje mój miernik) i momentalnie sie rozpala osigajac szybko temperature.
    Juz pisalem mam sasiada ktory (UWAGA) caly rok praktycznie pali w kominku (tak przynajmniej twierdzi) . moge to jedynie zweryfikowac przez to ze wiecznie siedzi w swojej drewutni .
    Ja czułem 2 razy w ciagu calego roku ze rozpalił w kominku. Ale juz sasiada 3 działki dalej czuje praktycznie co drugi dzień w zimie jak pali węglowcem i ...... "śmierdoli wędzonką" (tak tak) .

    Polska rzeczywistość.


    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    I jeszcze raz podkreslę - w dobie, kiedy swiadomy inwestor czesciej myśli o WM, niż skrzynce do spalania drewna, kiedy domy są coraz lepiej ocieplone (6 lat temu moje 20-20-35 bylo oceniane, jakofanaberia, dziś zaczyna być standardem), nie ma sensu pchac sie w takie rozwiazanie.
    jeslem z goła odmiennego zdania przy ogrzewaniu z COP 1 czy PC dobrze zaprojektowany kominek to doskonałe uzupełnienie ogrzewania domu w bardzo mroźne dni a w sytuacjach awaryjnych nawet przejmujące rolę głownego ogrzewania (jestem w stanie ogrzewac cały dom - generator mam do pompy wody , WM, lodowek i czajnika , moze tez do TV/komputerow ale to ostatni powod)

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Biokominek 2kW dla klimatu, generatorek w razie W jest duzo lepszym rozwiązaniem...
    Moje zdanie znasz , za zadne skarby nie zrobiłbym Bio w domu, chyba ze w gabinecie do popatrzenia (i to najlepiej za oknem) , bo ani to ogrzeje dom, ani to ekonomiczne (o wietrzeniu pomieszczeń z bio juz rozmawialismy wiec nie ma sensu dalej o tym pisac)
    Ostatnio edytowane przez gogush ; 18-04-2019 o 16:43
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  3. #10043
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    BCS

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Żelazowa Wola
    Posty
    454

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    .... nie ma sensu pchac sie w takie rozwiazanie.
    .....
    No dobra a co byś odpowiedział takiemu klientowi:
    -Miałem kominek w poprzednim domu, lubię w nim palić, na pewno chcę to robić dalej, nie wyobrażam sobie domu bez "ciepła" bijącego od kominka, o bio słyszałem złe opinie, gazowy nie wchodzi w grę bo gazu brak.....wygonić za drzwi firmy?

  4. #10044

    Domyślnie

    Cytat Napisał BCS Zobacz post
    No dobra a co byś odpowiedział takiemu klientowi:
    -Miałem kominek w poprzednim domu, lubię w nim palić, na pewno chcę to robić dalej, nie wyobrażam sobie domu bez "ciepła" bijącego od kominka, o bio słyszałem złe opinie, gazowy nie wchodzi w grę bo gazu brak.....wygonić za drzwi firmy?
    Zaraz Ci fotohobby odpowie, uwierz mi i nie będzie to odpowiedź twierdząca. Czekamy, jeden, dwa, trzy ...

  5. #10045
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał BCS Zobacz post
    No dobra a co byś odpowiedział takiemu klientowi:
    -Miałem kominek w poprzednim domu, lubię w nim palić, na pewno chcę to robić dalej, nie wyobrażam sobie domu bez "ciepła" bijącego od kominka, o bio słyszałem złe opinie, gazowy nie wchodzi w grę bo gazu brak.....wygonić za drzwi firmy?
    Jak ktos miał i lubi, to niech sobie stawia (o ile nie ma zakazu w gminie/mieście)
    Tyle, ze większość myśli, ze bedzie lubić i stawia...

    Jak ktoś już chce mieć żywy ogień, niech biokominek sobie wstawi.
    Taniej, czysciej i bezpieczniej.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #10046
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Zaraz Ci fotohobby odpowie, uwierz mi i nie będzie to odpowiedź twierdząca. Czekamy, jeden, dwa, trzy ...
    Może sie uda i do następnego sezonu kominkowego zdolasz napisać coś mądrego...?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #10047

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Zaraz Ci fotohobby odpowie,[..]
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Może sie uda i [..]

    Prorok czy co ?
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  8. #10048
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jeśli,prorok, to kiepski, czego dowodzi jego założenie, ktore wyciąłeś.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #10049

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jeśli,prorok, to kiepski, czego dowodzi jego założenie, ktore wyciąłeś.
    Zajmij się fotkami, może chociaż to w miarę Ci wychodzi, omnibusie.

  10. #10050
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Zajmij się fotkami, może chociaż to w miarę Ci wychodzi, omnibusie.
    Zostaw "gieniusza".To typowy "gieniusz".No wiesz co!!! On nie może być "omnibusem".Przecież My nim jesteśmy..Chociaż pnie sie w każdym napotkanym temacie. Podobno mają wrócić wątki polityczne wtedy odpuści kominkowe.

  11. #10051
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Może sie uda i do następnego sezonu kominkowego zdolasz napisać coś mądrego...?
    Nie powiem ,że nie ale martwi mnie ten zakaz od września w Krakowie.Martwi mnie ,że nie będą mogli grillować na węglu drzewnym czy drewnie.To ,że rakotwórczy podobno to nie wysilaj wszyscy wiedzą.Martwi mnie ,że grille ogrodowe gazowe dobrej klasy z wieloma funkcjami są bardzo drogie.Jadłem i z tego i z tego ale węglowy to węglowy.Kończąc palenie w kominku żar jest ,folia aluminiowa jakieś mięsiwo,ziemniaki ,marchew,i w żar.Jak zakaz to zakaz.W mojej miejscowości jeszcze nie będzie obowiązywał.Martwi mnie ,że ci co nie mają kominków, autentyczni ich wrogowie,na swoich tarasach,w ogrodach ,altanach nie pitraszą.Wiem ,że są różne sposoby spędzania wolnego czasu w ogrodzie,Kominki na tarasach w/w są przecudne,nastrój ,przyjemność itp.Zakaz w Krakowie zamknie pewien rozdział.Krakowski smog jest bardzo specyficzny i nijak nie mogę go porównać do tego co się u mnie znajduje i do smogu który serwują ci twoi sąsiedzi.

  12. #10052
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    BCS

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Żelazowa Wola
    Posty
    454

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jak ktos miał i lubi, to niech sobie stawia (o ile nie ma zakazu w gminie/mieście)
    Tyle, ze większość myśli, ze bedzie lubić i stawia...

    Jak ktoś już chce mieć żywy ogień, niech biokominek sobie wstawi.
    Taniej, czysciej i bezpieczniej.
    Pytanie brzmi: Czemu zakładasz "....że większość myśli, ze bedzie lubić i stawia..." mają internet, czytają, jak napisałeś myślą, podejmują decyzję i co, nie korzystają z wyboru???kiedyś tak, było wielu niezdecydowanych, pędzących za trendem, dziś praktycznie z góry decyzja: będzie lub nie. Owszem są związki budujące domek, gdzie napotykam wewnątrz różnice zdań, nawet czuję się nieraz arbitrerem czyje argumenty są prawdziwsze, ale jakoś nie rozchodzą się z tego powodu., Najczęściej króluje opinia, będę miał kominek -bo lubię, lub nie będę miał, bo u znajomych się żle pali itd (czyli, może bym miał jakby ktoś nie skopsał rzemiosła). Ba nawet sonda podłączona do wątku na dzień dzisiejszy niezdecydowanych uklasowała na 16,3%, a zdecydowanych na 54% , nawet nie co trzeci ankietowany potwierdza Twoją i założycieli tezę.
    Co do tezy o Bio, nie są bezpieczne, otwarty ogień i rozsądne dolewanie opału, przy dzieciach i zakrapianej imprezie nie idą mocno w kierunku bezpieczeństwa. A i req trzeba przełączyć na wyższy bieg, żeby skompensować zużycie tlenu. Dodatkowo pozyskanie anergii z oryginalnego paliwa jest na poziomie 3złkW/h.-Własne i znajomych spostrzeżenia.

  13. #10053

    Domyślnie

    Zupełnie nie rozumiem idei takich biokominków. Otwarte ognisko w środku salonu, toż to kurna chata a nie salon.
    Nawet tradycyjny kominek z otwartym paleniskiem jest sensowniejszy, nie mówiąc o bezpieczeństwie.
    Nie prościej zrobić nastrój świecami ?

  14. #10054
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ko.ala

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Opoczno
    Kod pocztowy
    00-001
    Posty
    1

    Domyślnie

    Powiem szczerze, że zawsze marzylem o kominku, ale ta lista minusów i wad zniechęca :/
    Nie wiesz jak prawidłowo dobrać części do wózków widłowych? Kliknij tutaj i dowiedz się wszystkiego!

  15. #10055
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.520
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał ko.ala Zobacz post
    Powiem szczerze, że zawsze marzylem o kominku, ale ta lista minusów i wad zniechęca :/
    Nie wszyscy wyłaczyli myslenie, to cieszy.

  16. #10056
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie wszyscy wyłaczyli myslenie, to cieszy.
    Chociaż raz szczerze.Cieszy ,że wyłączasz się czasami i znikasz z dyskusji.Ktoś ma w stopce dedykację do ciebie nie pamiętam kto ale pisało coś na znak ,ze asolt mija się z prawdą .To prawda.

  17. #10057
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.520
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Chociaż raz szczerze.Cieszy ,że wyłączasz się czasami i znikasz z dyskusji.Ktoś ma w stopce dedykację do ciebie nie pamiętam kto ale pisało coś na znak ,ze asolt mija się z prawdą .To prawda.
    Prawda ta rzekoma prawda, która pochodzi od hejtera jaką ma wartosc, dla mnie zadną. Co do szczerosci, dlaczego twierdzisz ze chociaz raz szczerze, zapytam wprost dlaczego klamiesz? Ja nie obwijam w bawełne kolokwialnie mówiac, zawsze staram sie pisac to co mysle, dlatego grono hejterów (moich) nie maleje. Oczywiscie ze mnie to nie martwi jezeli komus ulzy przez ten hejt to coz ja mogę. Ze znikaniem to jest tak ze wystarczy poszukac ostatnei moje posty by sie dowiedziec gdzie aktualnie pisze. Nie jestem w stanie pisac ciągle i wszedzie.

  18. #10058

    Domyślnie

    Cytat Napisał ko.ala Zobacz post
    Powiem szczerze, że zawsze marzylem o kominku, ale ta lista minusów i wad zniechęca :/
    Każdy system grzewczy ma wady i zalety. I każdy użytkownik musi indywidualnie zdecydować, które wady są do przyjęcia, a które zalety są decydujące.
    Osobiście nie polecił bym piecokominka komuś kogo nie znam i nie wiem jaki lubi styl życia.

  19. #10059
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał BCS Zobacz post
    Pytanie brzmi: Czemu zakładasz "....że większość myśli, ze bedzie lubić i stawia..." mają internet, czytają, jak napisałeś myślą, podejmują decyzję i co, nie korzystają z wyboru???
    Ze znanych mi budujacych, przeprowadzajacych z mieszkań wiekszośc postawiła kominek. Jak ktoś wychował sie w,domu z kominkiem, to już takiego parcia nie miał.

  20. #10060

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ze znanych mi budujacych, przeprowadzajacych z mieszkań wiekszośc postawiła kominek. Jak ktoś wychował sie w,domu z kominkiem, to już takiego parcia nie miał.
    W takim razie na co Ty masz parcie? Na szkło?

Strona 503 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony