dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 54 z 103
Pokaż wyniki od 1.061 do 1.080 z 2059
  1. #1061

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Jeżeli spalanie drewna w komiku jest ekologiczne to może zamiast wyprowadzać spaliny przez komin lepiej je skierować je do pomieszczenia.
    Wtedy wzrośnie też sprawność kominków
    Porównanie do wdychania spalin samochodowych bywa złudne bo spaliny z silników spełniających normę EURO 6-temp bywają bardziej czyste niż powietrze "przed" samochodem.
    Filtry samochodowe czyszczą powietrze m.in. z kominkowych spalin.
    jeżeli spalanie gazu jest eko skieruj spaliny z gazu do swojego salunu ....

  2. #1062

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Filtry samochodowe czyszczą powietrze m.in. z kominkowych spalin.
    z gazowych też ?

  3. #1063

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Jeżeli spalanie drewna w komiku jest ekologiczne to może zamiast wyprowadzać spaliny przez komin lepiej je skierować je do pomieszczenia.
    Wtedy wzrośnie też sprawność kominków
    Porównanie do wdychania spalin samochodowych bywa złudne bo spaliny z silników spełniających normę EURO 6-temp bywają bardziej czyste niż powietrze "przed" samochodem.
    Filtry samochodowe czyszczą powietrze m.in. z kominkowych spalin.
    To se załóż taki sam na swoim kominie gazowym. Tez będzie oczyszczał powietrzeZ WM o ile taka masz tez można tem wylot z gazowego podłączyć. Super sprawa. Zdaj relacje jak to działa. Do tego masz kogeneracje. Ogrzejesz sie zima.

  4. #1064
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.919

    Domyślnie

    Ja nie twierdzę, że spalanie gazu jest ekologiczne tylko że jest bardziej czyste niż spalanie drewna w komiku.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #1065
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Ja nie twierdzę, że spalanie gazu jest ekologiczne tylko że jest bardziej czyste niż spalanie drewna w komiku.
    Co pokazuje ci czujka na wyjściu spalin z komina? Jakie tam dobroci wychodzą ci do środowiska? Skoro jest bardziej czyste i nie jest ekologiczne to nie widzisz tu sprzeczności?

  6. #1066
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.919

    Domyślnie

    Nie widzę sprzeczności: spalanie drewna i spalanie gazu nie są ekologiczne.
    Spalanie drewna bardzie zatruwa środowisko niż spalanie gazu.
    Proste.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #1067

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Nie widzę sprzeczności: spalanie drewna i spalanie gazu nie są ekologiczne.
    Spalanie drewna bardzie zatruwa środowisko niż spalanie gazu.
    Proste.
    No nie proste, bo to nie prawda. Chłopie ogarnij sie.

    ten gaz to tak pstryk i jest u ciebie. Rusek wywiercił otwór i ten gaz sam do ciebie płynie. To ciśnienie samo sie robi w tej gaz rurce. Nie potrzeba no to energii. Nic. Zero. No a te gazowce z LNG to prądy do nas pchają a jak nie ma prądów to żagle rozkładają. Zreszta zmiana ziemnego na LNG tez sama sie robi. A syf co zostaje z tego procesu to pod kołdrę chowają. Z powrotem tez. A z wtłoczeniem tego do gaz rurki to niby jak. Te zbiorniki podziemne i gaz porty to sa virtualne. Metan przy wydobyciu tez na pewno sie nie ulatnia. Ani grama. Nic. Zero. Nie czekaj.gaziarze maja swoje odwierty przy swoich domach. No i zakopują dinozaury i drzewa, żeby sie ten gaz odnowił. Zakopują głęboko bardzo głęboko.

  8. #1068
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.919

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    No nie proste, bo to nie prawda. Chłopie ogarnij sie.
    To jest prawda:
    Nie widzę sprzeczności: spalanie drewna i spalanie gazu nie są ekologiczne.
    Spalanie drewna bardzie zatruwa środowisko niż spalanie gazu.
    Proste
    Napisałem proste zdanie dotyczące produktów spalania drewna i gazu ziemnego.
    Nie piałem o całym cyklu od wydobycia do spalania.
    Nie porównują spalania drewna do spalania LNG ani całego cyklu.

    Jeżeli chcesz porównac cały cykl to podaj dane dla tych trzech źródeł (drzewo/drewno, gaz ziemny i LNG)- od początku (zasadzenie, wiercenia, produkcja, transport itp.)
    Sądzę, że jednak nie będziesz tego potrafił i podasz kolejne puste stwierdzenia "gaz jest gorszy, gaz bardziej syfi".
    Tutaj nawet podają że LNG jest ekologiczny
    * ekologia – gaz ziemny jest ekologicznym paliwem. Podczas spalania emituje do atmosfery znacznie mniej zanieczyszczeń niż węgiel, ropa lub inne paliwa kopalniane. Skroplony gaz ziemny jest dodatkowo oczyszczany – jego skład to 95% metanu przy niewielkim (ok. 5%) udziale innych składników. LNG jest zatem bardzo czystym paliwem bez właściwości toksycznych i korozyjnych
    Pewnie taki poziom ekologi jak "ekologiczne" spalanie drewna.
    http://www.polskielng.pl/terminal-ln...-i-zalety-lng/
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #1069

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    To jest prawda:

    Napisałem proste zdanie dotyczące produktów spalania drewna i gazu ziemnego.
    Nie piałem o całym cyklu od wydobycia do spalania.
    Nie porównują spalania drewna do spalania LNG ani całego cyklu.

    Jeżeli chcesz porównac cały cykl to podaj dane dla tych trzech źródeł (drzewo/drewno, gaz ziemny i LNG)- od początku (zasadzenie, wiercenia, produkcja, transport itp.)
    Sądzę, że jednak nie będziesz tego potrafił i podasz kolejne puste stwierdzenia "gaz jest gorszy, gaz bardziej syfi".
    Tutaj nawet podają że LNG jest ekologiczny

    Pewnie taki poziom ekologi jak "ekologiczne" spalanie drewna.
    http://www.polskielng.pl/terminal-ln...-i-zalety-lng/
    No to się ubawiłem. Ta strona to typowy lobbing. Poczytaj jak się "robi" LNG to zrozumiesz.
    Jak nie masz świadomości to sobie przemyśl wszystko. Poszukaj poczytaj, tylko rzetelne źródła nie takie jak podajesz. No i jak to napisał foto "patrz globalnie. Zresztą mógłbym więcej jego tekstów z "klasą', ale nie ten poziom.

    No a ja se wczoraj zapaliłem ognisko z gałęzi wyciętych z drzewek owocowych w tamtym roku. Się nawdychałem tych PM. Tylko CO2 to "dobre". A śmierdziałem. Szok. Musiałem się umyć, ale mam energię do zagrzania wody za darmo. Takie OZE prawdziwe. Nie to OZE z gazu.

  10. #1070
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.919

    Domyślnie

    Ty ciągle nawracasz do tematu LNG. Ja nie używam i nie dyskutuję na temat LNG.
    Wracasz do tematu LNG bo nie potrafisz udowodnić "ekologiczności spalania drewna" więc ciągle zmieniasz temat na gaz i na LNG.
    Ty stawiasz tezę że spalanie drewna w kominku jest ekologiczne.
    Ja to podważam i wskazuję że spalanie gazu w piecu kondensacyjnym jest mniej szkodliwe niż spalanie drewna w kominku.
    Mniej szkodliwe nie znaczy ekologiczne.

    I koniec głupich rozważań o ekologicznym spalaniu drewna.
    Spalanie drewna w kominku nie jest też ekonomiczne.

    Nie podaję też tej strony o LNG jako "prawdy" bo zakończyłem zdanie emotikonem
    ale to chyba widziałeś i zrozumiałeś.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #1071

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Ty ciągle nawracasz do tematu LNG. Ja nie używam i nie dyskutuję na temat LNG.
    Wracasz do tematu LNG bo nie potrafisz udowodnić "ekologiczności spalania drewna" więc ciągle zmieniasz temat na gaz i na LNG.
    Ty stawiasz tezę że spalanie drewna w kominku jest ekologiczne.
    Ja to podważam i wskazuję że spalanie gazu w piecu kondensacyjnym jest mniej szkodliwe niż spalanie drewna w kominku.
    Mniej szkodliwe nie znaczy ekologiczne.

    I koniec głupich rozważań o ekologicznym spalaniu drewna.
    Spalanie drewna w kominku nie jest też ekonomiczne.

    Nie podaję też tej strony o LNG jako "prawdy" bo zakończyłem zdanie emotikonem
    ale to chyba widziałeś i zrozumiałeś.
    Tak nie tylko LNG. Poczytaj o gaz rurkach. Zresztą jakbyś nie wiedział to za kilka lat 80% gazu na świecie to będzie LNG. W Polsce za 2-3 lata 50% z hamerykańskich łupków. Spalanie drewna w kominku jest bardziej ekologiczne niż spalanie gazu. Koniec.

  12. #1072
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    ... swoje robią tez kominki (przede wszystkim te z PW).
    Najgorsze jestd to, ze te kominki z PW postawione sa w domach ogrzewanych gazem, niestety jak robi sie chlodniej, to kotly gazowe są wyłączane, a mieszkańcy tych domów dołączają do węglarzy.
    Niby czemu „przede wszystkim z PW” ?

  13. #1073
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.919

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookatorka Zobacz post
    Niby czemu „przede wszystkim z PW” ?
    Kominki z płaszczem wodnym (PW) to jedna z większych głupot.
    Nie mają wysokiej sprawności, te lepsze dużo kosztują i są normalną kotłownią w saloonie
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #1074
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.919

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Spalanie drewna w kominku jest bardziej ekologiczne niż spalanie gazu. Koniec.
    Kłamiesz i trollujesz.
    Sam podałeś wyniki emisji pokazujących jak bardzo spalanie drewna truje środowisko.
    Truje środowisko i umysły.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #1075

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Kłamiesz i trollujesz.
    Sam podałeś wyniki emisji pokazujących jak bardzo spalanie drewna truje środowisko.
    Truje środowisko i umysły.
    Patrz na to globalnie. Twój kompan sam tak pisał. Zapomniałeś o wielu rzeczach. No, ale gaziarze tak mają. Fakt wczoraj się nawdychałem, bo se zapaliłem ognisko to mi umysł zatruło.

  16. #1076
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.919

    Domyślnie

    Patrzysz globalnie to zrób wyliczenie emisji przy produkcji, transporcie i spalaniu pelletu.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  17. #1077
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    No to się ubawiłem. ...

    No a ja se wczoraj zapaliłem ognisko z gałęzi wyciętych z drzewek owocowych w tamtym roku. Się nawdychałem tych PM. Tylko CO2 to "dobre". A śmierdziałem. Szok. Musiałem się umyć, ale mam energię do zagrzania wody za darmo. Takie OZE prawdziwe. Nie to OZE z gazu.
    Poważnie ? ... często to robisz ?
    unde venis et quo tendis

  18. #1078
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.919

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Co pokazuje ci czujka na wyjściu spalin z komina? Jakie tam dobroci wychodzą ci do środowiska? Skoro jest bardziej czyste i nie jest ekologiczne to nie widzisz tu sprzeczności?
    Nie oglądałem czujki.
    Ze spalania gazu nie ma dobroci dla środowiska ale wydziela się mniej toksycznych substancji niż przy spalaniu drewna lub węgla.
    Ze spalania węgla i drewna jest dużo więcej szkodliwych substancji niż ze spalania gazu ziemnego w piecu kondensacyjnym.

    Nie ma żadnych sprzeczności.
    Jest to logiczne.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  19. #1079
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Nie oglądałem czujki.
    Ze spalania gazu nie ma dobroci dla środowiska ale wydziela się mniej toksycznych substancji niż przy spalaniu drewna lub węgla.
    Ze spalania węgla i drewna jest dużo więcej szkodliwych substancji niż ze spalania gazu ziemnego w piecu kondensacyjnym.

    Nie ma żadnych sprzeczności.
    Jest to logiczne.
    Zapytam w takim razie raz jeszcze.Co konkretnie wychodzi ze spalin u ciebie? Co pokazuje ci twoja czujka? Jakie w takim razie szkodliwe substancje (ich nazwy) ich ilości w odpowiednich jednostkach dawkujesz do środowiska.? Komu i gdzie pokazywałeś swoje wyniki?
    ...Ze spalania gazu nie ma dobroci dla środowiska ale wydziela się mniej toksycznych substancji..........
    Jakich ? Czy sąsiedzi twoi o tym wiedzą jakie emitery im serwujesz? Jeśli nie odpowiesz uznam ,że najzupełniej prowokujesz tu Nas ,szukając niepotrzebnie zadymy słownej ,jak już dawno wszyscy palący w kominkach powiedzieli swoje definicje.

  20. #1080
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Zapytam w takim razie raz jeszcze.Co konkretnie wychodzi ze spalin u ciebie? Co pokazuje ci twoja czujka? Jakie w takim razie szkodliwe substancje (ich nazwy) ich ilości w odpowiednich jednostkach dawkujesz do środowiska.? Komu i gdzie pokazywałeś swoje wyniki? Jakich ? Czy sąsiedzi twoi o tym wiedzą jakie emitery im serwujesz? Jeśli nie odpowiesz uznam ,że najzupełniej prowokujesz tu Nas ,szukając niepotrzebnie zadymy słownej ,jak już dawno wszyscy palący w kominkach powiedzieli swoje definicje.
    Czlowieku. Osiem razy bylo wałkowane, co powstaje w trakcie spalania gazu ziemnego, a Ty takie pytania zadajesz... Wstyd...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 54 z 103

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony