dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie Zadaszenie tarasu , zgłoszenie ?

    Zakończyliśmy budowę , dom został odebrany. Chcemy nad całym tarasem zrobić zadaszenie. Konstrukcja drewniana kryta gontem. Próbowałam w wydziale architektury dowiedzieć się czy muszę zadaszenie zgłosić ale panuje tam chaos i nikt nic nie wie. Pierwsza odpowiedź - nie trzeba bo to konstrukcja jak wiata a wiata do 50 m nie wymaga zgłoszenia . Jak uświadomiłam że na tarasie nie stawiamy wiaty to usłyszałam ze jest to rozbudowa i muszę mieć projekt. Potem jednak pan uznał ze to przebudowa ale projekt i tak jest potrzebny. Nie jestem pewna która odpowiedź jest właściwa ...
    Ostatnio edytowane przez Kalisa ; 17-10-2016 o 15:31

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    najlepiej ta otrzymana na piśmie

  3. #3

    Domyślnie

    Nikt nie wie ?
    Parterówka 108 m

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.212

    Domyślnie

    Jeżeli to zadaszenie w jakiś sposób połączysz z budynkiem to jest to rozbudowa, a więc potrzebujesz projektu na rozbudowę istniejącego budynku. Jeżeli jednak postawisz zadaszenie jako osobny "budynek" nie połączony z tym istniejącym to będzie to wiata na zgłoszenie. Z punktu widzenia statyki takiej wiaty ciężko wiatę stężyć aby sama stała, łatwiej to zakotwić do budynku.

  5. #5

    Domyślnie

    Tak, zadaszenie ma być połączone z budynkiem. Taras betonowy już jest wylany, zadaszenie będzie się opierało z jednej strony na dwóch slupach a z drugiej zostanie przymocowane do ściany. Projekt i pozwolenie na rozbudowę czy tylko zgłoszenie ?
    Parterówka 108 m

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.212

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalisa Zobacz post
    Tak, zadaszenie ma być połączone z budynkiem. Taras betonowy już jest wylany, zadaszenie będzie się opierało z jednej strony na dwóch slupach a z drugiej zostanie przymocowane do ściany. Projekt i pozwolenie na rozbudowę czy tylko zgłoszenie ?
    To wg mojej wiedzy niestety pozwolenie na budowę. Tak było jeszcze 2 -3 lata temu z tego co się orientuje raczej tak dalej jest. Potrzebujesz opinie techniczna lub orzeczenie techniczne o tym czy to co masz nadaje się do rozbudowy.

    Ja bym to jednak zgłosił i zrobił jak planujesz , czy zamocował na domu. Robienie pozwolenia z mapami zagospodarowania to w tym wypadku chyba przesada.

  7. #7

    Domyślnie

    Tez uważam że pozwolenie to przesada , bo stawiałam dużo większą wiatę na dwa auta i rozbierałam budynek gospodarczy bez żadnych pozwoleń, ale z urzędem się nie dyskutuje. Problem polega na tym, że nie mam wyboru. Jak pójdę tylko zgłosić i na miejscu się dowiem że jednak potrzebne jest pozwolenie to w żaden sposób tego nie przeskoczę.
    Parterówka 108 m

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.212

    Domyślnie

    Kwestia jak opiszesz konstrukcje jeżeli samonośna to nie podstawy do pozwolenia. Dwa słupy przy ścianie będą tańsze niż papiery.

  9. #9

    Domyślnie

    jeśli to jest wiata do 50m to nawet nic nie zgłaszasz, jeśli rozbudowa to pozwolenie na rozbudowę/budowę
    wczoraj się dowiadywałem w urzędzie, poradzono, że stawiam wiatę, nigdzie nie jest powiedziane, gdzie ta wiata ma stać, może stać sobie na tarasie
    moja będzie na 4 słupach, ale ja inaczej nie mogę zrobić z przyczym technicznych

    pozdrawiam
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  10. #10

    Domyślnie

    Ok, ale nie ma znaczenia czy wiata wolnostojąca czy przymocowana do budynku ? Nie postawię zadaszenia na czterech słupach, wydaje mi się to mało stabilne i wizualnie też nie bardzo mi się podoba.
    Parterówka 108 m

  11. #11

    Domyślnie

    Czy to nie absurdalne że konstrukcja wolnostąjąca nie wymaga nawet zgłoszenia a dwa słupy przymocowane do budynku wymagają pozwolenia na budowę ?
    Parterówka 108 m

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wiaty parkingowe są oparte często na ścianie i nikt tego nie zgłasza jako rozbudowy.

  13. #13

    Domyślnie

    Nie ? To już niewiele z tego rozumiem. Poza przeznaczeniem niczym się te konstrukcje nie różnią.
    Parterówka 108 m

  14. #14

    Domyślnie

    weź zrób co masz zrobić, nie doktoryzuj się, nie chwal się nikomu i finito, żyj

    jak widzę wasze problemy na swojej działce to poprostu szok.


    tak, zbudujesz i jutro masz kontrole. CBA i CBŚ

  15. #15

    Domyślnie

    Serio myślisz że nie wiedziałam tego co napisałeś ? Ale może nie chcę robić niczego po cichu ?
    Parterówka 108 m

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to poproś o wykładnię na piśmie. I masz wszystko jasno, bez konieczności polegania na niepewnych radach i interpretacjach innych gmin.

  17. #17

    Domyślnie

    to napisz oficjalne pismo

    pewnie każą robić projekt, bo urzędnik to taki stwór, który musi mieć dupochron

    10 kierowników budowy, 4 nadzorców PiNB i pewnie 3 toy toye koło płotu

  18. #18

    Domyślnie

    Po pierwsze to przepisy odnośnie wiaty nie są wszędzie takie same ? To , że można wybudować do 50 m bez pozwoleń wszyscy wiedzą, ale pozostałe kwestie są niejasne i zależą od gminy ? Nie zadawałabym pytań , gdybym w urzędzie dostała odpowiedź, liczyłam na to że może ktoś się zna na nowych przepisach albo załatwiał podobną sprawę.
    Po drugie - wiem, że mogę napisać oficjalne pismo, ale obawiam się po rozmowie z urzędnikiem, który nie zna odpowiedzi na moje pytanie, że "na wszelki wypadek " uznają że to rozbudowa i że potrzebuję projektu. Po trzecie nie pieniądze się problemem tylko czas. Zależy mi na konkretnej ekipie która stawiała mi wiatę a oni mają czas albo w listopadzie albo dopiero za rok.
    Parterówka 108 m

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post

    pewnie każą robić projekt, bo urzędnik to taki stwór, który musi mieć dupochron
    Otóż to, tego się obawiam.
    Parterówka 108 m

  20. #20

    Domyślnie

    no tak będzie

    ja bym to zrobił i żył i zapomniał

    ludzie nie boją się kredytów na 35 lat, nie analizują, ale tu się prawa trzymacie widzę mocno

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony