dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 117 z 188
Pokaż wyniki od 2.321 do 2.340 z 3747
  1. #2321

    Domyślnie te dołujące realia...

    witam wszystkich, śledzę ten blog już od dawna i zarówno dusza jak i oczy radują się widząc te "cacuszka" architektoniczne szkoda tylko, że one jakby niedostępne dla zwykłego człowieka... dlaczego ? a no dlatego że w naszym pięknym kraju w komisjach urbanistycznych czy zespołach uzgodnień co do planu zagospodarowania przestrzennego siedzą ludzie (ponoć fachowcy) którzy postrzegają rzeczywistość architektoniczną w tak powtarzalny, mdły sposób ! czy nie ma na to rady ???
    czy ktoś może odpowie mi dlaczego nie mogę jako zwykły szary człowiek wybudować domu, który byłby jakimś odzwierciedleniem moich potrzeb (chyba tak powinno być..) ??? dlaczego ktoś bez pojęcia, zmysłu estetyki, oryginalności narzuca mi, że to ma być dach dwuspadowy o kącie nachylenia połaci min 30 st. ??? a ja chcę stropodach !!!

    czy macie jakiś skuteczny sposób by to obejść, zmienić ???

  2. #2322

    Domyślnie Re: nowoczesne domy - inspiracje

    Swoją drogą zna ktoś może firmę która jest w polsce i wykonuje szyby klejone tak rant do rantu bo mam tam przeszklenie w korytarzu 6,9m x 2,3 i wszystkie firmy wciskają mi tam wielokrotności np dżwi balkonowych a mi się mażą takie klejone do rantu jak na większości tych wypasionych wizualizacji??

    Ba może już ktoś takie ma i użytkuje czy to nie przecieka???

    Pozdrawiam i czekam na wasze opinie [/quote]

    Internorm, http://internorm.com.pl/okna/generation_xl.html
    tanio nie bedzie, ale to najlepsze okna jakie widzialem
    Pasywny - może się uda.

  3. #2323

    Domyślnie Dom z widokiem....

    Witam serdecznie,

    w ubiegłym roku zakupiłem projekt nowoczesnego "Domu z Widokiem"
    Pracownia : www.domyzwizja.pl

    niestety z powodów finansowych musiałem zrezygnować z budowy.....
    Projekty zostały nienaruszone.

    Jeśli ktoś jest zainteresowany budową, odsprzedam projekt w korzystnej cenie. Mój email : [email protected]

  4. #2324
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marekmarian
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    2.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie Re: nowoczesne domy - inspiracje

    Cytat Napisał GrzegorzPN
    Swoją drogą zna ktoś może firmę która jest w polsce i wykonuje szyby klejone tak rant do rantu bo mam tam przeszklenie w korytarzu 6,9m x 2,3 i wszystkie firmy wciskają mi tam wielokrotności np dżwi balkonowych a mi się mażą takie klejone do rantu jak na większości tych wypasionych wizualizacji??

    Ba może już ktoś takie ma i użytkuje czy to nie przecieka???

    Pozdrawiam i czekam na wasze opinie

    Internorm, http://internorm.com.pl/okna/generation_xl.html
    tanio nie bedzie, ale to najlepsze okna jakie widzialem
    jakby ktoś nie doczytal, to to jest wątek z 'Nowoczesnymi inspiracjami' dla innych (tytuł wątka)...
    Doradzam też najpierw szukanie po forum zamiast pytania na oślep jest tu np. taki wątek "szukam dobrych okien" gdzie jest kilku bardzo dobrych fachowców z tej branży... tylko poszukać i pytać

    Jak ktos ma jakieś ciekawe inspiracje - śmiało!

  5. #2325
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar LKJ
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Piaseczno okolice
    Posty
    77
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie nowoczesne domy - inspiracje

    GrzegorzPN

    Bardzo !!! Ci dziekuje ale to Bardzo !!!! jestem zainspirowany no bo to taki wontek wienc jestem

    Panowie bez urazy przecież można zainspirować się oknami jak z nowoczesnego domu

    no chyba że ten wontek jest tylko po to aby się popatrzyć i powzdychać ale takich to meć nie można nie dotykać i bach bach po łapkach
    to przepraszammmmmmmmm

    GrzegorzPN WIELKIE DZIĘKI ZA POMOC
    !!!!! MAMY UPRAGNIONE POZWOLENIE !!!!!! No to mamy Kredyt wienc do roboty sie zabieramy
    P.S. Dla dociekliwych robię "byki" jak by przeszkadzało to sorki !! Tak mają dyslektycy

    Dziennik

  6. #2326
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marekmarian
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    2.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie Re: nowoczesne domy - inspiracje

    Cytat Napisał LKJ
    Panowie bez urazy przecież można zainspirować się oknami jak z nowoczesnego domu

    no chyba że ten wontek jest tylko po to aby się popatrzyć i powzdychać ale takich to meć nie można nie dotykać i bach bach po łapkach
    to przepraszammmmmmmmm
    niby taki dobry negocjator a nie widzi, że ta argumentacja jakoś kupy się nie trzyma...
    Jeśli chodzi o ten wątek na forum... z mojego punktu widzenia coś ma sens tylko jeśli spełnia swoją funkcję, ale oczywiście można mieć inne zdanie i ja to szanuję.
    Powodzenia z oknami! piękna idea.

    apropos parterówek, krótka etiuda o dwóch kominach (bliska mi bo widokowa)

    Sandy Bay Road House / Fearon Hay Architects





  7. #2327
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    LKJ,
    to, że w necie poruszam się dość sprawnie to prawda, ale rację też trzeba oddać Markowi - wystarczy rzut oka na manierę podania pracy aby wiedzieć, że to jedna z trzech firm: dwóch łodzkich i jednej z Pabianic
    W każdym razie gratuluję sposobu wyboru projektu i postawienia na bardzo młodą pracownię.
    Rzuty chętnie bym zobaczył - może wytłumaczyłyby mi powód postawienia tych wolnostojących ścian (nie pierwszy raz w ich projektach). Twój lakoniczny argument co do czystości bryły do mnie nie przemawia, i myślę, że architekci inaczej by to tłumaczyli... (podejrzewam, że chcieli uzyskać efekty z japońskich minimalistycznych domów wciskanych na malutkie działki, gdzie okna salonu otwierają się na piękną białą ścianę będącą zarazem ogrodzeniem sąsiada... - nie ma w tym krzty mojej złośliwości).
    Z drugiej strony dziwi mnie trochę, jeśli piszesz, że dom został zaprojektowany w najmniejszych detalach, a teraz sam szukasz bram, okien itd... architekci powinni Ci w tym pomóc i pewnie chętnie to zrobią, żeby po realizacji ich dzieło nie zmieniło się zbytnio...
    W każdym razie życzę szybkiej realizacji swoich marzeń - chętnie zobaczę go tu za rok czy dwa ale już na zdjęciu...
    Markowi proszę nie dogryzać , bo jak widać bez kontroli wątek szybko zamieni się w rubrykę kupię sprzedam wypożyczę (to nie przytyk do Ciebie ani GrzegorzaPN).

    Marku,
    rzeczywiście to chyba pierwszy w tym wątku przykład pochwalenia się przez forumowicza projektem o bardzo współczesnym charakterze. Nie przeceniałbym jednak tego faktu, bo niektórzy forumowicze zakłądają oddzielne wątki do oceny projektu czasem także autorstwa młodych obiecującuch pracowni jak choćby ostatnio pdv... A tu? czasem się boją odzywać ze względu na pilnowanie także i przez Ciebie porządku (dziękuję).
    Zostańmy przy pokazywaniu tu zrealizowanych domów. Projekt LKJ zostanie nielicznym wyjątkiem (cieszę się, że udało mi się go namówić na jego pokazanie). I nawet ucieszę się jeśli tego typu projekty (ale forumowiczów a nie np typowe) będą się tu pojawiały...

    Panie Michale, vel domZwidokiem,
    bardzo mi przykro, że nie udało się Panu wybudować domu i wiem, że tutaj dużo potencjalnych Pana klientów, ale to nie dział ogłoszeń drobnych!!!

    mikele.g,
    To niestety zmora w naszym kraju. I niestety jest to sytuacja, która wyniknęła z bardzo dobrych chęci, tylko że w niedobrym czasie czyli okresie odreagowywania po PRLowskich kostkach...
    Można jedynie szukać działki w terenie gdzie obowiązuje plan z możliwością zabudowy z płaskim dachem lub jest zróżnicowana zabudowa i jest szansa na wydanie oczekiwanej WZki (od tej decyzji zresztą można sie odwołać).
    Jeśli zapisy nie są dość precyzyjne, można jeszcze kombinować na różne sposoby np taj jak tu: http://bryla.gazetadom.pl/bryla/1,85...iwalencja.html
    Z drugiej strony współczesna architektura to nie tylko płaskie dachy - można zrobić także dobry projekt mając ograniczenia co do kształtu dachu.

    pozdrawiam
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  8. #2328
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar LKJ
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Piaseczno okolice
    Posty
    77
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Rzuty chętnie bym zobaczył - może wytłumaczyłyby mi powód postawienia tych wolnostojących ścian (nie pierwszy raz w ich projektach). Twój lakoniczny argument co do czystości bryły do mnie nie przemawia, i myślę, że architekci inaczej by to tłumaczyli... (podejrzewam, że chcieli uzyskać efekty z japońskich minimalistycznych domów wciskanych na malutkie działki, gdzie okna salonu otwierają się na piękną białą ścianę będącą zarazem ogrodzeniem sąsiada... - nie ma w tym krzty mojej złośliwości).
    Z drugiej strony dziwi mnie trochę, jeśli piszesz, że dom został zaprojektowany w najmniejszych detalach, a teraz sam szukasz bram, okien itd... architekci powinni Ci w tym pomóc i pewnie chętnie to zrobią, żeby po realizacji ich dzieło nie zmieniło się zbytnio...
    W każdym razie życzę szybkiej realizacji swoich marzeń - chętnie zobaczę go tu za rok czy dwa ale już na zdjęciu...

    Robercie
    Tak dla sprostowania młodzi są ale miło że np: wygrali projekt roku DW choć to wyszło jak już dłuższy czas rozmawialiśmy, patrz negocjwaliśmy.
    Rzuty ach te rzuty... w sumie czemu tak zaprojektowali to chyba u źrudła trzeba by się pytać? A tak naprawdę to kwestja rozwojowości projektu jeśli tylko zdrowie i portwelik pozwoli, to pomiędzy tymi scianami marzy mi się basen no ale to plan rozwojowy bo narazie to wszystkie podłączenia tam doprowadzę, więc japonie obalamy
    Jesli chodzi o okna i bramę to padły propozycje od Łukasza ale jak to w życiu bywa trzeba znaleźć wszystkie mąrzliwe do osiągnięcia wyceny i propozycje aby podjąć jedyną słuszną decyzje. Trzeba by dodać że budrzet nie jest z gumy i trzeba się zmieścić w kwocie X. Natomiast twoje obawy co do odzwierciedlenia w realu projektu sa niepotrzebne bo realizując ten projekt spełniamy swoje mażenia na lata.
    No i bardzo dziękuję za życzenia walczymy o realizację ASAP

    No i przepraszam za rozpentanie polemiki nie w temacie

    NASZĄ PIERWSZA INSPIRACJĄ powróćmy do meritum











    Piękne i dawno sam do nich nie zaglondałem i tu było masze pierwsze ech..
    Pozdrawiam[/quote]
    !!!!! MAMY UPRAGNIONE POZWOLENIE !!!!!! No to mamy Kredyt wienc do roboty sie zabieramy
    P.S. Dla dociekliwych robię "byki" jak by przeszkadzało to sorki !! Tak mają dyslektycy

    Dziennik

  9. #2329
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marekmarian
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    2.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał LKJ
    w sumie czemu tak zaprojektowali to chyba u źrudła trzeba by się pytać? A tak naprawdę to kwestja rozwojowości projektu jeśli tylko zdrowie i portwelik pozwoli, to pomiędzy tymi scianami marzy mi się basen [...]
    najpewniej to wynik potrzeb klienta lub zgody na inwencję architekta.
    Wyjdę na megalomana.... ale też pomyślałem, ze to 'skryte' miejsce właściwie nadaje się dobrze tylko na basen, albo na prysznic letni... To w zasadzie zależy mocno od tego co na wprost prześwitu i po drugiej stronie murków... bo jesli tam za murkiem jest przynajmniej 10arów działki... no to szkoda sie zamykać (np przed zagajnikiem brzózek, ale co kto lubi)...
    Ciekawa ta inspiracja... kominek w srodku tez ciekawie wstawiony..

    Eastern Design Office | MON Factory / House -House with Crest

    Dziwny w moim odczuciu domek ale cos w nim jest ciekawego (wynika prawdopodobnie bardzo mocno z przedmiotu pracy jego mieszkańca, a to chyba sensowne) No i rzadki wyłom w masowej ostatnio 'kulturowej bieli' japońskich 'nowych' domków








  10. #2330

    Domyślnie

    A mnie inspirowały domy japońskie. Jak tylko sie zarejestruje na fotosika, to załącze fotki. Poza tym zaskoczyło mnie to ,że podobne chalupy budowano w Bieszczadach... poczekajcie jeszcze chwile.

    Pasywny - może się uda.

  11. #2331

    Domyślnie

    łeee udało się.
    A więc:
    House +; Atsushi Yagi Architects&Associates; Shizouka Prefecture


    House in the Woods; Chiharu Sugi + Manami Takahashi / Plannet Works; Yamanashi Prefecture



    A to dom na trasie z Sanoka do Przemyśla


    Z tych budynków czerpię to, że wejście jest przez część przszkloną. Jest to miejsce do przesiadywania, ale ma też korzystny wpływ na bilans energetyczny domu.
    Poza tym dobrze wchodzić "szeroko" do domu, a nie przez wąskie wiatrołapy.
    Pasywny - może się uda.

  12. #2332

    Domyślnie

    robercie, dzięki za odpowiedź i interesujący link, może masz coś w "swoich zasobach" z nowoczesnej architektury, ale nie ze stropodachem ? coś idącego w stronę minimalizmu ale z tradycyjnym dachem (jedno lub dwuspadowym)
    będę wdzięczny za jakieś linki

    pozdrawiam

  13. #2333
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikele.g
    robercie, dzięki za odpowiedź i interesujący link, może masz coś w "swoich zasobach" z nowoczesnej architektury, ale nie ze stropodachem ? coś idącego w stronę minimalizmu ale z tradycyjnym dachem (jedno lub dwuspadowym)
    będę wdzięczny za jakieś linki

    pozdrawiam
    przejrzyj cały niniejszy wątek - domy z płaskimi dachami nie są jedynymi tutaj.
    a o stodołach jest jeszcze jeden wątek: http://forum.muratordom.pl/nowoczesn...je,t151258.htm
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  14. #2334
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marekmarian
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    2.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    on3 architekten | http://www.on3.ch

    mało inwencyjne jak na ten wątek, ale kilka ciekawych rozwiązań moim zdaniem. Piękne okna. Niestety obrazki nie pod forum.

    1600 Haus.

    http://www.on3.ch/bilder/1600/scrollerbild.jpg

    1400 Wohnhaus ob dem Hölzli

    http://www.on3.ch/bilder/1400/scrollerbild.jpg

  15. #2335

    Domyślnie

    chyba nie było jeszcze Domu Aatrialnego z Opola (cały temat interesujący!)

    http://dom.wp.pl/galeria/najlepsze_b...54.html?page=9

  16. #2336
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Domu aatrialnego rzeczywiście nie było, ale dawno temu dyskusja o nim w tym wątku się zawiązała... poza tym kiedyś istniał wątek o tym domu, kiedy został nagrodzony w konkursie "house of the year 2006", ale nie mogę go znaleźć.
    Tak więc za pokazanymi już tutaj: domem z ziemi śląskiej w Katowicach, domem otwartym w Żorach, domem z kapsułą w Rudzie Śląskiej, domem bezpiecznym w okolicach Warszawy, kolejne realizacje pracowni

    KWK PROMES
    Dom aatrialny pod Opolem







    Dom outrialny, Książenice k. Warszawy






    Dom typOwy pod Pszczyną
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  17. #2337
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marekmarian
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    2.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Bardzo fajne podsumowanie KWK !

    Przyznam, ten typOwy prywatnie jakos zupełnie mi nie leży.
    Za to dom Outrialny... ze wszystkich projektów KWK najbardziej pasuje do mojej mentalnosci i sympatii do otoczenia...Jestem jego zdecydowanym fanem !
    Jako, że tego mi zabrakło w Twoim Robercie wyborze, wklejam fotki które pokazują co mi sie również w tym domku mocno podoba - rodzaj filigranowego 'mostka' czy 'nadbudóweczki' posadzonej na dachu W moim prywatnym odbiorze to taki lekki, jakościowo udany uśmiech autora projektu.


  18. #2338
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Marku, z tego co pamiętam, to w tej nadbudówce znajduje się studio nagrań Perkoza, o które poprosił kiedy projekt był dość zaawansowany
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  19. #2339
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marekmarian
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    2.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert skitek
    Marku, z tego co pamiętam, to w tej nadbudówce znajduje się studio nagrań Perkoza, o które poprosił kiedy projekt był dość zaawansowany
    tak, wiem zinwigilowalem to już w środku Czyli to nie jest zamierzone w koncepcie. A szkoda. wydaje to się mi lamerowi całkiem zabawne

  20. #2340
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Asesor
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    74
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Witam wszystkich zainteresowanych współczesną architekturą, ponieważ ten wątek obserwuję od dłuższego czasu i w dużej mierze zainspirował mnie do wyboru projektu indywidualnego oraz mocno wpłynął na formę budowanego już domu, zapraszam wszystkich do komentowania mojego dziennika budowy. Projekt nie jest może zupełnie współczesną formą ale jest to kompromis między warunkami zabudowy obowiązującymi na ternie realizowanej inwestycji a naszą wizją no i oczywiście możliwościami natury materialnej.
    W sumie mało jest realizacji tego typu architektury na forum jak i w ogóle w naszym kraju. Zresztą ostatnie posty najlepiej to oddają, „dużo inspiracji mało realizacji”. Tym bardziej może ktoś skorzysta z moich doświadczeń, a i ja może uniknę błędów dzięki Waszym opiniom, komentarzom, podpowiedziom itp.

Strona 117 z 188

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony