dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 316 z 337
Pokaż wyniki od 6.301 do 6.320 z 6726
  1. #6301
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MagdaGrz

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Iłowa
    Kod pocztowy
    68-120
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziekuję za wyczerpująca odpowiedź. Przynajmniej jakaś nutka nadziei jest na uzyskanie kredytu. Proszę o więcej szczegółów odnośnie ewentualnej Pana pomocy przy uzyskaniu kredytu . moj e mal [email protected]

  2. #6302

    Domyślnie

    Witam,
    Jestem kolejną osobą, którą tzw. "dobra zmiana", a konkretnie nowa ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego przyprawia o ból głowy.

    Moja sytuacja wygląda tak: mam działkę rolną 2,2 ha (w tym jest też 700 m² użytku budowlanego Bp - teren zurbanizowany niezabudowany), Teren bez MPZP, w studium zagospodarowania ok. 1/3 obszaru działki to strefa terenów zabudowy mieszkaniowej zagrodowej i jednorodzinnej, pozostała część strefa terenów użytkowanych rolniczo. Dla działki wydane są warunki zabudowy (11.2015) oraz prawomocne pozwolenie na budowę (05.2016). Niestety adaptacje się przedłużyły i w międzyczasie zmieniły się przepisy.

    W związku z tym pytanie, czy jest szansa uzyskania kredytu hipotecznego na tej działce w obecnych jej warunkach w jakimkolwiek banku?
    Czy muszę ten problem obchodzić, np. wydzielając wcześniej fragment pod zabudowę? Ze względu na czas wolałbym tego uniknąć. Chyba, że jest to jedyny warunek. Nie wiem też czy nie kolidowałoby to z wydanymi już warunkami zabudowy i pozwoleniem.

    Pozdrawiam i dziękuję za informacje

  3. #6303

    Domyślnie

    Wedle mojej wiedzy niestety żaden bank nie zabezpieczy się obecnie na działce o takiej powierzchni. Jedynym rozwiązaniem wydaje się być wydzielenie z całości działki, na której masz się budować. Minusem jest czas i koszty, plusem jest to, że bank zabezpieczy się jedynie na wydzielonej części działki.

  4. #6304

    Domyślnie

    Czy ustawa korygujaca brak możliwości ustanowienia hipoteki na działce rolnej o powierzchni ok 1000m2 weszla już w życie i dotarła do banków????

    Przedłużyły mi sie prace związane z adaptacją, w pełnej nieświadomosci dotarłam do banku w polowie czerwca i drepczę w miejscu....

  5. #6305

    Domyślnie

    Taka działka na dzień dzisiejszy nie stanowi już dla banków problemu.

  6. #6306

    Domyślnie

    Cytat Napisał dave88 Zobacz post
    ja wahałem się między ING a PKO i wybrałem PKO...marża spoko 1,55 z 30% wkładem własnym
    Mi doradca kredytowy powiedział, że wkład 30% spowoduje spadek marży o 0,01%. Dzięki wpływom 5 tys miesięcznie mam marżę 1,6(obniżona o 0,06 z 1,66). Jak to w końcu jest?

  7. #6307

    Domyślnie

    W PKO BP marża zależy od:
    - kwoty kredytu,
    - poziomu LTV,
    - wyboru produktów dodatkowych.

  8. #6308

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz Zalewski Zobacz post
    W PKO BP marża zależy od:
    - kwoty kredytu,
    - poziomu LTV,
    - wyboru produktów dodatkowych.
    W takim wypadku możliwe że w powyższym przypadku była większa kwota kredytu.
    Mój przypadek:
    Kwota kredytu: 270000 zł
    Produkty dodatkowe:
    Ubezpieczenie od utraty pracy 3,25%
    Karta kredytowa
    Konto bankowe
    Deklaracja wpływów min 5000 zł

    Marża 1,60

  9. #6309
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    eSbek

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    GDN
    Kod pocztowy
    82-410
    Posty
    9

    Domyślnie

    Panie Doradco czy te kredyty należą do tych "czystych"??:
    http://www.bankier.pl/wiadomosc/Umow...e-3309855.html

    Generalnie należy uważać czy banki nie stosują klauzul niedozwolonych uznanych przez Sąd Ochrony Konsumenta i Konkurencji (SOKiK).
    Jak już podpiszecie umowę to nawet jeśli umowa zawiera klauzule zwane abuzywnymi (stwierdzone podczas kontroli abstrakcyjnej przez SOKIK) trzeba wykazać samemu że Wasza umowa też zawiera taką klauzulę ale już jako pojedynczy konsument wnieść pozew o np zwrot nadpłaty - tzw. kontrola incydentalna (jest już trochę trudniej, ale podpowiem że zgodnie obowiązującym prawem sądy krajowe są zobligowane z urzędu do kontroli incydentalnej, wystarczy więc doniesienie o popełnieniu wykroczenia przez bank na policję. Szczególy (uzasadnenie) na stronach UOKiK)

    PS. Cofam pytanie zadane w PS. było chyba zbyt złośliwe
    Ostatnio edytowane przez eSbek ; 27-08-2016 o 15:33

  10. #6310
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad Podgórski

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    powiat Legionowski
    Posty
    351

    Domyślnie

    Który bank (o ile jakikolwiek) udzieli kredytu na budowę domu pod zabezpieczeniem działki o powierzchni dokładnie 3000m2. Mam wydane WZ które uprawomocniły się niestety po 30 kwietnia 2016

    Wszystkie interpretacje mówią o działkach poniżej 3000 lub powyżej, natomiast niewiadomo do której grupy łapie się nasza działka

  11. #6311
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    IHF

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-391
    Posty
    2

    Domyślnie

    Od 100 000 kredytu to 35 zł miesięcznie.

  12. #6312

    Domyślnie

    aSbek w obecnie zawieranych umowach kredytowych ciężko jest znaleźć klauzule niedozwolone. Umowy były już wielokrotnie sprawdzane pod każdym możliwym kątem. Najwięcej tego typu zapisów znajdowało się w przypadku kredytów walutowych, ale to też już raczej historia.

  13. #6313
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    eSbek

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    GDN
    Kod pocztowy
    82-410
    Posty
    9

    Domyślnie

    dzieki!

  14. #6314

    Domyślnie

    Proszę.
    W przypadku wątpliwości przy analizie umowy kredytowej służę pomocą.

  15. #6315
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rallykozi

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    somwhere
    Kod pocztowy
    12-345
    Posty
    17

    Domyślnie

    Witam , właśnie wróciłem od architekta z długo wyczekiwanym pozwoleniem na budowe i architekt twierdzi , że był tydzień temu w banku pko i mu powiedziano , że nie robią już cyrków z działkami rIIIb i nie tzreba jej przekształcać na te mieszkalne aby uzyskać krdyt hipot. .... czy to prawda ? pozdrawiam

  16. #6316

    Domyślnie

    Jaka powierzchnia działki?
    Kiedy wydano warunki zabudowy?

  17. #6317
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rallykozi

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    somwhere
    Kod pocztowy
    12-345
    Posty
    17

    Domyślnie

    Powierzchnia działki 16 arów .
    Trochę nie rozumiem Pana drugiego pytania , ale myśle , że chodzi o MPZP ... Jeżeli tak to jest MPZP
    Nie wiem od kiedy ale chyba od 2014 roku bodajże wszedł mpzp

  18. #6318

    Domyślnie

    Przy działce o powierzchni 16ar nie będzie żadnych problemów z uzyskaniem finansowania w każdym z banków. Proszę opisać swoją sytuację, a postaram się wskazać najlepsze z rozwiązań.

  19. #6319
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rallykozi

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    somwhere
    Kod pocztowy
    12-345
    Posty
    17

    Domyślnie

    Panie Łukaszu dziekuje serdecznie za zainteresowanie , ale już nie aktualne . Pozdrawiam

  20. #6320
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    iwan89

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Posty
    144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    szukam kredytu hipotecznego na zakup działki. Działka 105000 zł, wkład własny 60000 zł. Działka ma powierzchnie 15 arów i jest objęta miejscowym planem zagospodarowania do zabudowy jednorodzinnej. Gdzie będzie najkorzystniej?

    Pozdrawiam

Strona 316 z 337

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony