dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 8
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 154
  1. #121
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    Jestem akurat na etapie szacowania kosztów dachu i fajnie, że sa takie dzienniki jak Twoje, gdzie jest cała masa użytecznych informacji dla poczatkujacych nieopierzonych inwestorów. Czy mógłbys podać jaką powierzchnię ma twój dach, bo nie znalazłam tej informacji w Dzienniku (albo przeoczyłam). Czy podany koszt usługi to więźba i pokrycie czy tylko dekarz? Deskowanie rozumiem we własnym zakresie...
    Z góry dziękuję i życze powodzenia na dalszych etapach.
    Miło mi Dach ma 332m2. Koszt to całość. Sama więźba to 20zł/m2. Pokrycie 45zł/m2. Tak, dechy to ojciec, teściu i ja

  2. #122
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Powoli szykujemy się do ocieplenia dachu. W miejscach, gdzie ocieplenie będzie układane między krokwiami ułożyłem sznurek 3-4cm od desek, aby włożona wełna nie przylegała do desek i dzięki temu powietrze miało swobodny przepływ. Gdzieś doczytałem, że najłatwiej jest to zrobić papniakami. Najpierw nabiłem papniaków co ok 20cm tak, żeby połowa papniaka wystawała następnie owijałem sznurek wokół papniaka i dobijałem. Dzięki temu sznur się fajnie napiął.



    Ni stąd ni zowąd do domu wpadł elektryk z 4 pomagierami, żeby podłączyć kabel 4x0,6mm2 do skrzynki + sterowanie i zasilanie bramy oraz domofonu. Kupiłem sobie rurę do przepustów 75mm aby w przyszłości nie musieć kopać jak mi coś przyjdzie do głowy. Ułożyliśmy, zasypaliśmy 30-40 cm piachu i położyliśmy folię, tak aby było ostrzeżenie w przyszłości jak by ktoś kopał i na to już poszła glina. Już w piątek (dzień po podpisaniu umowy) dzwonili z taurona, że chcą podjechać założyć licznik, ale musiałem ich przerzucić na poniedziałek, bo nie było jeszcze kabla Więc pewnie jutro będzie prąd w domu


  3. #123
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jak zwykle nie ma czasu na uzupełnienie dziennika..

    W poniedziałek wpadł elektryk z taurona i podłączył licznik, więc już wreszcie własny prąd

    Przed tynkami jeszcze musiałem trochę się przygotować. Min zakupiłem kanały do kabli za telewizory. Wskazówka, wykorzystuje się to tego kanały wentylacyjne, a nie elektroinstalacyjne Szlifiera, 30 min pracy i gotowe W salonie kanał 50 cm w pokojach 100cm.





    Ponieważ mam projektor przypomniało mi się jeszcze, że muszę kabel hdmi od razu przygotować, bo później będzie problem. Kupiłem 20m kabla i znowu szlifierka w ruch



    Trzeba było też ocieplić antresolę, bo ciężko dogrzać salon.



    Od strony wschodniej pod połacią było tylko ok 35 cm miejsca na wełnę, więc kupiłem knauf-a 0,33, na pozostałych połaciach przez to że jest dużo więcej miejsca to kupiłem urse 0,37 w promocji w leroy. Generalnie bardziej się opłaca dać więcej wełny na gorszym parametrze.



  4. #124
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pogoda nie sprzyja, ale tynkarze w marcu mają jakąś większą robotę, więc miałem do wyboru kwiecień albo teraz. Stwierdziłem, że wydam dodatkową kasę na grzanie, ale dzięki temu będę mógł ruszyć z pracami dalej.

    Przy niektórych oknach były duże szpary, więc zamiast pchać dużo tynku wolałem tam dołożyć płyt w ultrament-a żeby przy okazji zmniejszyć mostek.



    Tynkarze zaczęli we wtorek, najpierw przygotówki. Ponieważ zdecydowałem się na gipsówki z dolomitem trzeba było zaminiować wszystkie metalowe elementy wystające z murłaty + gruntowanie stropu.





    W domu trzeba było zagrzać przed tynkowaniem, więc na noc zostawiliśmy grzanie. Generalnie było sucho, ale podczas grzania strop zaczął się pocić bo cały zmarznięty. Więc na następny dzień, nie mogliśmy ruszać z tynkami. Wypożyczyłem 18kw nagrzewnice olejową i zaczęliśmy wygrzewać..



    W sumie było olejówka 18kw, gazówka 15kw, promiennik gazowy 4,2, piecyk gazowy, nagrzewnica elektryczna 9kw + dwie małe 2kw + 2 osuszacze- zestaw do wietrzenia portfela

    W moment temperatura w domu doszla do 15 stopni. Wieczorem było już ponad 20..



    Od strony południowej szybko udało się wysuszyć strop, więc chłopaki zaczeli tynkować salon.

    Ostatnio edytowane przez KrzysztofDagmara ; 25-02-2018 o 10:57

  5. #125
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ekipa pracowała też w sobotę. Co mnie cieszy, bo szybciej będzie skończona robota i mniej grzania

    Na ytongu po 2 dniach już ściana przesycha, gorzej z elementami betonowymi:



    Udało im się wszystkie sypialnie otynkować




  6. #126
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tynki skończone w poniedziałek. Niestety przed największymi mrozami. Ale budynek już się nagrzał i teraz dosyć łatwo utrzymać temperaturę. Cały czas dodatkowo pracują 2 osuszacze. Najgorzej jest wysuszyć przy wieńcu.










  7. #127
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Udało mi się od znajomego pożyczyć termowizję, bo chciałem sprawdzić, czy temperatura przy wieńcu nie jest za niska dla tynku. Ale na szczęście jest ok



    Przy okazji sprawdziłem jakość murowania. Widok z zewnątrz.



    Widok z holu do kotłowni - za nią nieogrzewany garaż. Widać jak beton pod pierwszą warstwą ytonga przepuszcza.



    A tu jeszcze ekipa od okien zostawiła kliny przy ciepłych progach

    Ostatnio edytowane przez KrzysztofDagmara ; 27-02-2018 o 22:13

  8. #128

    Domyślnie

    Odważna decyzja z tynkowaniem teraz
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  9. #129
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Bardziej kosztowna niż odważna
    Ostatnio edytowane przez KrzysztofDagmara ; 28-02-2018 o 13:02

  10. #130

    Domyślnie

    Tynkom gipsowym nic nie bedzie nawet jak cale zamarzna. Gożej by było z CW
    Ja zrobilem wylewki 23 lutego przed mrozami ale ty;lo jedną nagrzewnicą olejową 24kw grzałem wiec "taniej" mnie wyniosło
    Mieszkamy i grzejemy od 10.2018

    Aktualnie
    145m² parterówka OP, PF 15 XPS + 10, wylewka 8-10cm, Silikat 24 cm - 20cm styro 0.031, Dach 25cm pianka PUR + 20cm wełna 0.036 (wełny jeszcze brak), Okna 3 szyb. + rolety,PPC 7kw, WM (pro-vent) i GWC, OZC 4,0 PV 6.4 kW

    Kiedyś
    164m² OP. PU 137m² Fun.12cm XPS
    Pod. 12cm XPS 0.035.
    Ściany Silka 24cm + 20cm styro 0.031.
    Strop 36cm wełna 0.039. Skosy 18+10 wełną 0.035
    WM Jan-gaz i GGWC
    JUNKERS SMART ZSB 14-3C

    60,8 kWh/m2rok

  11. #131
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał leniin Zobacz post
    Tynkom gipsowym nic nie bedzie nawet jak cale zamarzna. Gożej by było z CW
    Ja zrobilem wylewki 23 lutego przed mrozami ale ty;lo jedną nagrzewnicą olejową 24kw grzałem wiec "taniej" mnie wyniosło
    Pewnie tak, ale wolę nie sprawdzać

    Problem jest z redystrybucją tego ciepła po domu, u mnie by wystarczyła ta jedna olejówka 18kw, bo ona działa 30% w ciągu dnia.

  12. #132
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wylewki mam umówione na 26 marca, wiec trzeba gonić z pracami. Wpadł instalator rozciągnąć wodę.



    Przyjechał mi też styro na podłogę. Swisspor EPS 100 0,36. Układany w 3 warstwach 10/2/10.





    Przygotowałem też sobie przepusty pomiędzy garderobą a garażem, żeby móc tam w przyszłości w razie co coś przeprowadzić.



    Podłogówkę będę rozciągał sam. Kupiłem 1200m rur z Wavin-a. Pętli będzie w domu 12/13 więc rozdzielacz będzie duży
    Ostatnio edytowane przez KrzysztofDagmara ; 11-03-2018 o 07:16

  13. #133

    Domyślnie

    Jak będziesz rozciągał rury podłogówki, z wózka na zwój? Mnie też to czeka ...później

  14. #134
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Na razie bez. Gadałem z instalatorem od wody, to mówi, że on nie używa wózka.

  15. #135

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysztofDagmara Zobacz post
    Ostatnia eksploatacja była 1965 Koncesję miały centrum-szombierki i śląsk-matylda

    Widzę, że pod Twoją działką brakuje dobrych kilkudziesięciu metrów górotworu... Na mojej prowadzono eksploatację tylko na jednym poziomie, o stosunkowo małej grubości a i tak obawiałem się jej skutków. Czy jakoś dodatkowo zabezpieczasz dom poza płytą fundamentową i stropem monolitycznym? Wykonywałeś jakieś dodatkowe badania gruntu poza odwiertami?

  16. #136
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wszystkie eksploatacje były w systemie z zawałem stropu. Po tylu latach to już na pewno się wszystko zawaliło. Poza płytą i stropem nie. Nie było potrzeby. Wypytywałem sąsiadów, czy komukolwiek coś się działo z budynkiem - i nikt nie miał takich problemów.

    Dodatkowe badania? Pod kątem rodzaju gleby, czy szkód górniczych?

  17. #137

    Domyślnie

    50 lat to niby sporo, jednak nie daje to jeszcze żadnej gwarancji. Wiele zależy od konkretnego miejsca. Zapewniam Cie, że w naszej okolicy można znaleźć jeszcze wiele dawnych szybów i chodników które do dziś zachowały dobry stan nawet pomimo braku obudów górniczych. Wiele z nich ma czasem i 100 lat. Nikt wtedy nie bawił się w likwidację, często nie znajdziesz ich na mapach górniczych. Sytuacja pogarsza się gdy eksploatację prowadzono na wielu poziomach.

    Nie chcę Cię teraz straszyć, w końcu śląsk jest gęsto zabudowanym rejonem i rzadko się coś dzieje. Ciekawi mnie czy robiłeś odwiety przed budową i co zaopiniował geolog.
    W moim przypadku pomimo dużo prostszej sytuacji zalecono mi wykonanie dodatkowych badań geofizycznych w celu rozpoznania ewentualnych pustek i poluźnień pod ziemią.

  18. #138
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No tak, dlatego dom stoi na płycie

    Ale to mówisz dla płytkiej eksploatacji. U nas aby móc stwierdzić czy występują jeszcze jakieś szkody, trzeba by było zbadać ruchy podłoża.

  19. #139
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Trochę wolnego to można luki w dzienniku pouzupełniać

    Układanie styropianu to strasznie upierdliwa robota i od jego cięcia bolą ręce. Staraliśmy się układać go na wcisk, aby rurki z podłogówki go nie podnosiły.





    Na antresoli trzeba było powkręcać G-K przy podłodze do wylewki



    W sumie układanie styro zajęło 7 dni.


  20. #140
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Znowu łapię opóźnienia w dzienniku

    Udało się zrobić wylewki pod koniec marca, betonowe. W sumie koszt z siatką to 6400 zł.







    Poziomy wyszły ładne. Jak to z wylewkami betonowymi w kilku miejscach są małe dołki 3-5mm, ale się chłopaki zadeklarowali, że przyjadą i poprawią.

Strona 7 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony