dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 61 z 129
Pokaż wyniki od 1.201 do 1.220 z 2565
  1. #1201

    Domyślnie

    @panfotograf

    Kiedyś miałeś garaż w bryle domu i Ci śmierdziało. Kiedyś miałeś kominek i też miałeś syf. Dużo się pozmieniało od czasu kiedy coś miałeś/użytkowałeś. Ale w kwestii kominka potwierdzam. Jak jest gównianie zrobiony to dym będzie leciał do domu a popiół będzie się wysypywał na podłogę Zakładam też, że kiedyś w Polsce kominki (szczególnie jeśli to były wkłady kominkowe) były drogie, gówniane i uciążliwe w użytkowaniu.

    Ale od tamtego czasu nieco się pozmieniało
    200 m2 powierzchni użytkowej; zakończenie budowy 2016/2017; ściany 20 cm styro białego 0,038; podłoga 18 cm EPS100 0,036; Dach 25 cm piany OK, ogrzewanie piecokominek wodny z akumulacją ceramiczną + Immergas Victrix 12kw TT, wszędzie podłogówka, WM z reku

  2. #1202
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    I całe szczęście że idziemy ku lepszemu. Choć mam wrażenie że niektórzy tęsknią za zasranym PRL-em.
    Niezmieniło się to, że trzeba mieć miejsce do składowania drewna (często samemu je porąbać), przynieść i rozpalić. A potem wybrać popiół i zapaprać przy tym pół domu. Mamy za to urok prawdziwego ognia.
    Budując dom dysponujemy (zazwyczaj) ograniczonym budżetem i trzeba zdecydować na co warto wydać 20 ptysi.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  3. #1203

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    A potem wybrać popiół i zapaprać przy tym pół domu.
    Do tego służy odkurzacz kominkowy lub przystawka do odkurzacza centralnego.
    Pozdrawiam
    Katka

  4. #1204

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    I całe szczęście że idziemy ku lepszemu. Choć mam wrażenie że niektórzy tęsknią za zasranym PRL-em.
    Niezmieniło się to, że trzeba mieć miejsce do składowania drewna (często samemu je porąbać), przynieść i rozpalić. A potem wybrać popiół i zapaprać przy tym pół domu. Mamy za to urok prawdziwego ognia.
    Budując dom dysponujemy (zazwyczaj) ograniczonym budżetem i trzeba zdecydować na co warto wydać 20 ptysi.
    Zakładam, że ten kto myśli o kominku jest świadomy tego, że trzeba mieć drewno (najlepiej wysezonowane), które będzie połupane. Zakładam też, że nikt z planujących kominki nie myśli, że samo się przyniesie, rozpali a potem jeszcze z popioły wyczyści. Natomiast z syfem związanym z wyjmowaniem popiołu nie zgodzę się. Ani nie trzeba tego często robić, ani nie powstaje tak duży syf. Zgadza się, że przy kominku o sterylnej czystości można zapomnieć, albo nieco częściej trzeba sprzątać, no ale to są uroki, które albo ktoś zaakceptuje albo nie.

    I rzeczywiście trzeba mieć świadomość, ze dobrze zrobiony kominek może kosztować 20 tysi albo więcej.
    200 m2 powierzchni użytkowej; zakończenie budowy 2016/2017; ściany 20 cm styro białego 0,038; podłoga 18 cm EPS100 0,036; Dach 25 cm piany OK, ogrzewanie piecokominek wodny z akumulacją ceramiczną + Immergas Victrix 12kw TT, wszędzie podłogówka, WM z reku

  5. #1205
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bajprzeznet

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Łódź
    Posty
    157

    Domyślnie

    Przez 3 sezony w poprzedniej pracy miałem budynek bez C.O gdzie musiałem napalić w kominku lub ogrzać gazem z butli - ta druga opcja to porażka.
    Kominek sprawdzał się lepiej, ale miałem okazję poznać dobre i złe strony. Nie ma co się oszukiwać - palenie w kominku węglem/drewnem oznacza trochę roboty i jeszcze więcej syfu dookoła. Samo napalenie to już jest czynność której chwile trzeba poświecić - jasne raz od święta ok, ale np. raz dziennie albo raz na tydzień. Ale ok - znając piec i mając wprawę to jest moment. Niestety każde dołożenie do pieca, każde przegrzebanie to coraz więcej syfu. Popiół też trzeba wybrać - z nawet z takiego brykietu, gdzie mamy go dużo mniej to jednak jest szufelka.

    Pomieszczenie co dwa sezony do malowania, jak powiesisz obrazek i go za rok zdejmiesz to możesz od razu malować itp.

    Dlatego rozumiem każdego kto mówi że kominek NIE - jeśli ktoś nie miał styczności a wydaje mu się to romantyczne i nastrojowe - to lepiej jechać na weekend nad jezioro, też będzie romantycznie, a kasa lepiej zainwestowana Znam chyba z 5 osób które mając w domu C.O i kominki palili w nich raz i twierdzą że to kasa wyrzucona w błoto.

    Rozumiem że czasem się nie da, że czasem chcemy żeby było to awaryjne ogrzewanie, ale jeśli ma to być "tylko" dodatek to bym się 43343 razy zastanowił czy warto.

  6. #1206

    Domyślnie

    Kominek którego nie będziesz żałował to taki z rozprowadzeniem ciepła i służący tylko w okresach przejściowych wiosna, lato, żadne płaszcze wodne itp. Wiadomo że bez pracy nie ma kołaczy i trzeba drewno przygotować itd. ale efekt jest bardzo fajny i Ci się nie powinien znudzić. Dodam tylko że rozprowadzenie ciepła z kominka jest bardzo ważne, dzięki temu nie musisz palić w kominku i przykładowo gazem jednocześnie. Sam kominek bez rozprowadzenia nie ogrzeje całego dużego domu być może mały ale tego nie wiem.

  7. #1207
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.350

    Domyślnie

    Ja o czystym i prawie bezobsługowym kominku to czytam tylko w internecie, na tym forum i tyle. Jak sie w praktyce to przerobiło, jak sie popyta wśród znajomych czy sąsiadów to zawsze jest to samo: "mamy ale nie korzystamy" bo kupe roboty, syf i dym. Tak wiem co zaraz sprzedawcy kominków z tego forum napiszą..."bo źle zrobiony". Widocznie każdy robi źle oprócz nich.

  8. #1208

    Domyślnie

    Ja nie jestem sprzedawcą tylko użytkownikiem i rzeczywiście muszę się zgodzić. Tylko źle zrobione kominki są potem nieużywane i stanowią drogi mebel. Ja mam, używam od kilku lat i nie wyobrażam sobie mieć inne źródło ogrzewania.
    200 m2 powierzchni użytkowej; zakończenie budowy 2016/2017; ściany 20 cm styro białego 0,038; podłoga 18 cm EPS100 0,036; Dach 25 cm piany OK, ogrzewanie piecokominek wodny z akumulacją ceramiczną + Immergas Victrix 12kw TT, wszędzie podłogówka, WM z reku

  9. #1209

    Domyślnie

    Tak czytając wasze wypowiedzi dochodze do wniosku, ze polacy to niechluje, brudasy, nieroby, fleje itp. Każdemu coś śmierdzi, brudzi, drewna trzeba nanosić, narąbać no masakra. Mam dwa kominki, i nikomu ich nie polecam choć je uwielbiam. Jakimś dziwnym cudem nie brudzą, nie smiecą, nie śmierdzą. No ale pewnie mam jakiś cud nieziemski . Jak otwieram dzwiczki to mam taki cug ze wszystko wciąga do komina, wiec co ma śmierdzieć? Popiół wciąga odkurzacz nie brudząc pomieszczenia nawet okruszkiem. Drewno czyste otrzepane i porąbane z przyjemnością przynosi M, dla ktorego rąbanie jest leprze niż siłownia. Ja rozumiem, ze kogoś nie jara ogień, szkoda mu kasy czy miejsca w mikroskopijnym salonie i nie chce kominka. I to jest uzasadnienie, ale ze brudzi i śmierdzi to to jest tylko wizytówka właściciela, niechluja.
    Pozdrawiam
    Katka

  10. #1210
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jestem brudasem i niechlujem. Dlatego wybudowałam sobie dom w którym nie ma żadnych elementów wymagających starannej pielęgnacji, szorowania zakamarków, polerowania.
    Wolę wolny czas spędzić na forum niż ze szmatą w reku.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 16-03-2018 o 18:58

  11. #1211

    Domyślnie

    A co robi Elfir u Ciebie ta szmata w reku ? Chyba że o rękę Ci chodzi

  12. #1212

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    jestem brudasem i niechlujem. Dlatego wybudowałam sobie dom w którym nie ma żadnych elementów wymagających starannej pielęgnacji, szorowania zakamarków, polerowania.
    Wolę wolny czas spędzić na forum niż ze szmatą w reku.
    Mi nie chodzi o pucowanie i polerowanie. Ja doskonale rozumiem, że ktoś nie chce kominka. Czytasz tu większość postów i zapewne zauważyłaś, że jak ktoś czegoś niema to najczęściej uzasadnia to, że śmierdzi. Już czytałam tu, że odkurzacz centralny śmierdzi, że suszarka śmierdzi, że wentylacja mechaniczna śmierdzi, to że kominki śmierdzą i brudzą to już jest pikuś . Dlatego ja się zastanawiam jak ludzie to używają, że im wszystko śmierdzi? I wniosek mi się nasunął, że albo naród takich brudasów, albo takich „konfabulantów” .
    Pozdrawiam
    Katka

  13. #1213

    Domyślnie

    Sprawa jest tego typu, że mało kto, kto ma kominek, napisze, że to był błąd. Błąd na kilka tys. zł., na parę m2 powierzchni salonu oraz, przede wszystkim, na obsługę tego dobrodziejstwa.
    Ja napiszę - to był duży błąd.
    Nie w sensie samego kominka jako takiego, ale przy ogrzewaniu gazem (jak u mnie), to były najgorzej wydane pieniądze w całym domu.
    Mąż na parapetówkach rozpalał to gówno, żeby pochwalić się przed znajomymi i tyle.
    Nasz kominek jest bez płaszcza wodnego (całe szczęście).

  14. #1214

    Domyślnie

    Ranisz wyznawców religii kominkowej , oj ranisz . A jak śpiewał N. ,,a jednak często jest, że ktoś słowem złym zabija tak, jak nożem''.

  15. #1215

    Domyślnie

    Cytuję: "rozpalał to gówno".... A to nie kominek zamontowałaś? No to się nie dziwię.

  16. #1216
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    Sprawa jest tego typu, że mało kto, kto ma kominek, napisze, że to był błąd. Błąd na kilka tys. zł., na parę m2 powierzchni salonu oraz, przede wszystkim, na obsługę tego dobrodziejstwa.
    Ja napiszę - to był duży błąd.
    Nie w sensie samego kominka jako takiego, ale przy ogrzewaniu gazem (jak u mnie), to były najgorzej wydane pieniądze w całym domu.
    Mąż na parapetówkach rozpalał to gówno, żeby pochwalić się przed znajomymi i tyle.
    Nasz kominek jest bez płaszcza wodnego (całe szczęście).
    No właśnie w jakim sensie to błąd wg Ciebie ?
    Czy mebel,który stoi w salonie i tworzy wystrój tegoż to też błąd ?
    Dla mnie salon i dom bez kominka to nie dom nawet jak palę w nim parę razy w ciągu roku. Po prostu kominek dla mnie w salonie to atrybut domu.

  17. #1217
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    A co robi Elfir u Ciebie ta szmata w reku ? Chyba że o rękę Ci chodzi
    ������������������
    Ja kiedyś wsadzilem do reku...olejek zapachowy.
    Efekt był mizerny i szmatke nim nasaczylem ale też zero efektu

  18. #1218
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kuusamo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    204

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    Sprawa jest tego typu, że mało kto, kto ma kominek, napisze, że to był błąd. [....] Mąż na parapetówkach rozpalał to gówno, żeby pochwalić się przed znajomymi i tyle.

  19. #1219
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    ... kominek ... w salonie to atrybut domu.
    W naszej Polskiej tradycji jako inne atrybuty domu należy wymienić:
    - kolumny przy wejściu aby nawiązywało do dworków,
    - jak nakazuje tradycja jeszcze przydałaby się posągi lwów, czasem są zastępowane krasnalami,
    - dla podkreślenia, że dom mój twierdzą jest i basta, kamienne murowane ogrodzenie.
    Projekt LDP05, Ocieplenie 30cm L-0.031, podłogówka, WM, okna Vetrex 90,
    https://monitoringpublic.solaredge.c..._PL#/dashboard

  20. #1220
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuusamo Zobacz post
    To może inaczej bo niektórzy nie kumaja bazy
    Jeśli ktoś stawia kominek jedynie z myślą,że mu będzie grzal dom to jest to oczywiście bezsens.
    Ale jeśli ktoś stawia kominek i traktuje kominek jako wystrój wnętrza salonu czyli jako niezbędny mebel tak jak TV czy ławę i fotele to błędem tego nie nazwie.

Strona 61 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony