dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 56 z 154
Pokaż wyniki od 1.101 do 1.120 z 3061
  1. #1101
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaLOLina Zobacz post
    Hej, u nas fundamenty już są dziś uszczelnianie. W przyszłym tygodniu jak pogoda pozwoli piasek. Musi wejść hydraulik. I beton...steropian na ocieplenie 2400...
    mamy dyskusje w domu o roletach zewnętrznych, wstępne wyceny mamy na 21 (davex) i 24 000 (sapor) brutto okien całość z roletami...ale...tak nam sie marzyły inna ze świetlikami w tarasie a wyszło ze ni w pizdu nie założymy rolet zewnętrznych na okna tarasowe i teraz pytanie czy w ogole rolety zakładać? Na te trzy pozostałe okna w domu na parterze? Jakie jest wasze zdanie? Ps te droższe okna ale maja jedna okleinę ma okna, drzwi zewnętrzne i bramę garażowa..
    I myślę czy warte to jest 3 000zl dodatkowo?
    Dach wybraliśmy, zaliczka wpłacona, bedzie ceramiczna płaska plano 11 ale udalo wynegocjować 1500zl rabatu dodatkowo. To mamy w tej cenie dwa okna dachowe tak czy siak drogi dach, a juz byliśmy bliscy blachodachówce rukki...
    Ogólnie jak dotąd koszty 13 000 zł materiał plus 5000 ekipa ...dziś mam zamiar dokładnie w exelu koszty pisać bo juz zaczynaja nam uciekać kwoty...jest mtoś chętny na porównywanie kosztów?
    Druga dyskusja z czego murować? Kierownik budowy mówi portherm, ekipa ytong...jakie jest wasze zdanie?
    Rolet nie mam, nie widze sensu ich zakladania

    Material: ekipie sie nie dziwie ze chce ytonga ja proponuje silikat.
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  2. #1102
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.500
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila. Zobacz post
    Asolt, aż mi głupio
    Maila do Ciebie w sprawie ozc, piszę już od stycznia czy lutego i ciągle nie mam wszystkich danych (część z nich wychodzi w praniu, jak chociażby ta nasza niezabudowana ale mocno ocieplona część płyty fundamentowej).
    Moja gorsza połowa znowu codziennie ma zamiar dzwonić do Adama_mk i też jakoś dni lecą...
    Ech, muszę się zebrać, zebrać dane i zebrać wszystko co nie zebrane
    Jezeli są rzuty i przekroje i PZT to jest juz wystarczająco, resztę przyjmę standardowo i pózniej sie zaktualizuje.

  3. #1103
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    Rolet nie mam, nie widze sensu ich zakladania
    Ja tylko i wyłącznie aby po zmierzchu, gdy zaczyna być widać wszystko co się robi w domu, z automatu spuścić zasłonę -- zamiast latać i zaciągać klasyczne zasłony w oknach czy inne markizy/żaluzje wewnętrzne. I dlatego tylko na parterze, bo na piętrze to już w sumie mniejszy problem, nikt się raczej gołej fajki nie dopatrzy z dołu, czy nawet z piętra.

    asolcie, skoro już jesteś, możesz się rozpruć na temat zalet pierwszej warstwy z porotermu zasypanego perlitem w stosunku do ciągu np. z silki?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  4. #1104
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Ja tylko i wyłącznie aby po zmierzchu, gdy zaczyna być widać wszystko co się robi w domu, z automatu spuścić zasłonę -- zamiast latać i zaciągać klasyczne zasłony w oknach czy inne markizy/żaluzje wewnętrzne. I dlatego tylko na parterze, bo na piętrze to już w sumie mniejszy problem, nikt się raczej gołej fajki nie dopatrzy z dołu, czy nawet z piętra.

    asolcie, skoro już jesteś, możesz się rozpruć na temat zalet pierwszej warstwy z porotermu zasypanego perlitem w stosunku do ciągu np. z silki?
    Ja cos bardziej wewnetrznego planuje zaslony/rolety. Rolety mi sie bardziej z antykradziezowka kojarza. Zeby sie zaslonic przewiduje cos tanszego
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  5. #1105
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.500
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    J

    asolcie, skoro już jesteś, możesz się rozpruć na temat zalet pierwszej warstwy z porotermu zasypanego perlitem w stosunku do ciągu np. z silki?
    Zaletą jest zmniejszenie strat do gruntu stosunkowo niskim kosztem

  6. #1106
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agaz_75

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał aghata86 Zobacz post
    Ileż można czekać na decyzje kredytową!!! Ktoś już składał wnioski i czeka?
    My na razie czekamy na zielone światło żeby złozyć .

  7. #1107
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Zaletą jest zmniejszenie strat do gruntu stosunkowo niskim kosztem
    Tyle to wiadomo, inaczej by się tego pewnie nie robiło. Mi chodzi o trochę pełniejsze wyjaśnienie. W ten sposób ogranicza się przenikanie pionowe? Jeśli tak, to po co tam zasypywać perlit, skoro powietrze jest lepszym izolatorem?

  8. #1108
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KaLOLina

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-070
    Posty
    30

    Domyślnie

    Hmmm
    Wszytskie okna poza kuchennym są od naszego kawałka pola, zero zabudowy, więc sąsiad nam nie zajrzy...kumpela mnie straszyła jakimś zboczuchem w jęczmieniu siedzącym ale niech się wstydzi ten kto patrzy, nie ten kto się rozbiera mam tak mało tych okien (bo mam mały dom) że kupię sobie rzymskie rolety...
    Właśnie kierownik budowy zadzwonił z opierdolem (mnie opieprzył az mnie zatkało) że 1. Nad czym sie zastanawiamy z czego budować, ze po co nam wyceny jak portherm? 2. Dlaczego nie poinformowałam go źe wczoraj podpisałam umowę na przyłącze wody (w lipcu założą liczniki jak juz mury będą)... noż kude, wczoraj mielismy zapieprz, zjechaliśmy ledwo co bo rodzina pod drzwiami czekała (mój miał urodziny i szliśmy masowo do knajpy)... miałam głowę dzwonić.

    Mamy problem z drzewami na wjeździe...jest wielka topola i wiąz...w pasie drogowym, właściciel powiat. Wniosek o wycinkę składał 3lata temu poprzedni właściciel działki, pózniej my dwa lata temu, w zeszłym roku zmierzyli wreszczie (po naszych usilnych prośbach) i zaznaczyli do wycinki...i ...nic... dziś sasziedzi dzwonią ze wioskę dalej powiat topole wycina, to ja juz za telefon do nich...a ci ze nie maja pieniędzy na wycięcie moich drzew, mimo ze topola we wjeździe a my juz zaczęliśmy budowę! Sic!!! Ale za chwile podadzą numer do wykonawcy, mam sie dogadać za ile wytnie i na ich koszt odwiezie od razu im drzewo (o wycenę drzewa na wykup wniosek złożyliśmy w styczniu, do dziś bez ospodwiedzi)... i co? Do teraz nie mam namiarów. Bo interwencje w sprawie znaku maja i nie moze w telefonie sprawdzić..,sąsiad wyjechał to nawet nie podskoczy do ekipy pogadać, ja w Poznaniu a auto na serwisie...
    Topole muszę wyciąć bo menda kilka metrów wysoka (pień w obwodzie z 2m). Obok stoi wiąz- też moge wyciąc ale nie wiem czy chce? Powinnam ? Na drzewach sie nie znam nic...

    Ps bezzębne uśmiechy mojego synka sa najpiękniejsze na świecie!!

  9. #1109
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aghata86
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Dzielnica
    Załatwiania papierów
    Posty
    169

    Domyślnie

    My musimy wyciag brzozy na drodze gminnej ktore rosna przed nasza dzialka ale gmina nam napisala zee zezwalaja wyciac wszystkie brzozy ktorych srednica niema jest wieksza jak 50cm na wysokosci 130cm

  10. #1110
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ruda maruda
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał aghata86 Zobacz post
    Gratuluje transzy. My czekamy na decyzje wstepna w, ING teraz duzo wnioskow i na wstepna czeka sie ok 10 dni roboczych. Jeszcze skladamy w mbanku ale tam to ponoc w ogole dlugo sie czeka.
    My czekamy już 5tygodni i nadal nie ma decyzji

  11. #1111
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ruda maruda
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    103

    Domyślnie

    Jak widzę tę pogodę to cieszę się że zaczęliśmy tak wcześnie i domek już dawno stoi

  12. #1112
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aghata86
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Dzielnica
    Załatwiania papierów
    Posty
    169

    Domyślnie

    Od wczoraj na dzialce stoi szafka pomiarowa. W przyszlym tyg juz powinny byc decyzje kredytowe juz i bedziemy mogli w koncu ruszyc

  13. #1113

    Domyślnie

    Mamy pozwolenie na budowę w czerwcu ruszamy!

  14. #1114
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    ŁŁŁoooo, bravo, bravo.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  15. #1115
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cześć
    Wypadałoby się przywitać , jako że w tym roku planujemy z mężem rozpocząć budowę. Projekt wyrysowany i złożony w Starostwie czeka na wydanie pozwolenia (@#%#^ kilka niecenzuralnych słów mogłabym na temat tej procedury powiedzieć...). My budujemy w dolnośląskim, projekt mamy indywidualny, dom z użytkowym poddaszem. Forum to skarbnica opinii, informacji i frustracji więc mam nadzieję, że z jednej strony dowiemy się wielu rzeczy i unikniemy przynajmniej oczywistych błędów, a z drugiej, nie będąc ekspertami w żadnej dziedzinie budowlanej, podzielimy się naszymi spostrzeżeniami i opiniami.
    Pozdrawiamy wszystkich serdecznie, a Bocianiakom życzymy powodzenia i kibicujemy waszym poczynaniom
    Ostatnio edytowane przez Doli. ; 15-05-2017 o 19:55
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  16. #1116
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aghata86
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Dzielnica
    Załatwiania papierów
    Posty
    169

    Domyślnie

    Decyzja wstepna w ING pozytywna

  17. #1117

    Domyślnie

    Super!!!

    My idziemy w kierunku Millennium jednak. Dla nas ważne jest aby nie było prowizji na wejściu i wyjściu bo sprzedamy mieszkanie i spłacimy kredyt. Tam nam wyszło przy tych parametrach najtaniej. Też w tym tyg składamy wniosek. Mam nadzieję że i to nie potrwa długo.

    Mi wychodzi, że nasze pozwolenie zajęło nam 3 tygodnie.... bardzo szybko się uwinęli i nie było z tym żadnych problemów.

    Poza tym mój mąż oszalał i kupujemy jeszcze jedną działkę na naszym osiedlu. Sąsiadującą z nami od tyłu. Dzięki temu będziemy mieli ogromny ogród i ewentualnie jakiś posag dla chętnych potomnych Brak jednego sąsiada również zachęca

  18. #1118
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    freethinker

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-130
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A ja nie wiem, w jakim kierunku idę. Na razie dostałem tylko jedną ofertę - z BZWBK. I jest słabawa. Nie dość, że marża wysoka - 2,09, to jeszcze parę dodatkowych wymogów, zwłaszcza boli ubezpieczenie obowiązkowe na życie, które - jak podejrzewam - pewnie przed niczym nie chroni. Zwłaszcza spadkobierców. Już widzę żonę, jak latami procesuje się z tym towarzystwem. Ubezpieczenie to zło. Może i się sam kiedyś z własnej woli ubezpieczę, ale zrobię to po dokładnej analizie OWU, a nie dlatego, że mi bank kazał.
    W ogóle wkurzony jestem dzisiaj. Umawiałem się z wykonawcą, że dzisiaj zaczniemy ściągać humus i będziemy przepust budować. Przyjeżdżam rano (specjalnie wziąłem urlop), a tam ni żywej duszy. Koparkowy dzwoni i bluźni na wykonawcę, że ten mu rano przez telefon powiedział, że dzisiaj nie przyjedzie, bo gdzieś indziej musi beton wylać, a on innemu klientowi odmówił, a czas dla mnie będzie miał może za tydzień. Do mnie wykonawca w ogóle nie raczył się odezwać. Telefonu też nie odbierał. Raczył odebrać po dziesiątej i coś tam mętnie się tłumaczył awarią na innej budowie. Prawdę mówiąc, miałem ochotę go wypieprzyć, ale - powiedzmy to sobie uczciwie - jesteśmy na tych ludzi zdani. W budowlance jest trochę jak w IT, tylko zarobki odrobinę niższe. Jak ktoś coś potrafi, to ma robotę zaklepaną na wiele miesięcy do przodu. Jak ktoś nic nie umie, to ma robotę na kilka tygodni do przodu. Od ręki to można znaleźć chyba tylko takiego majstra, który nie tylko, że nic nie umie, to jeszcze partaczy i niszczy materiał. Nie jest pozytywnie, skoro na początku współpracy facet wywija takie maniany, ale mam nadzieję, że przynajmniej murować potrafi.

  19. #1119
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    swieja

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-311
    Posty
    164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    freethinker to faktycznie słabo wyszło.
    U nas póki co jest w porządku. Ekipa chyba udana. Mamy już wylany beton. Dziś zaczęli murować. Za tydzień ma być piasek ubijany. Wczoraj się przeszłam po tym pierwszym betonie i stwierdziłam, że strasznie małe to wszystko! Ale mąż mnie uspokajał, że to tylko takie wrażenie. Mam nadzieję, bo kurcze wydaje się to wszystko ciasne okropnie...
    Dziwnie tak chodzić sobie po własnych fundamentach
    Zasadziłam przy płocie kalinę i bez i cieszę się jak dziecko!
    Muszę skontaktować się z firmą ogrodniczą bo potrzebujemy projektu ogrodu. Doszłam do wniosku, że sama nie ogarnę całej koncepcji.

  20. #1120
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    To ja mam odwrotne wrażenie, moje fundamenty wyglądają przepastnie... Może jak się zasypie to się automagicznie zmniejszy.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

Strona 56 z 154

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony