dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie wymiana okien i przewiew między parapetem a oknem

    Witam, latem wymieniałem stare okna drewniane na nowe oknoplast.
    Parapety wewnętrze musiały zostać bo były dość drogie i podobno to nie był duży problem aby ich nie uszkodzić i zachować, na zewnątrz nowe paramety.
    Teraz w mroźne dni da się odczuć w niektórych miejscach ciągnące zimne powietrze między parapetem a oknem. Czasem okno jest lekko wilgotne zaraz przy parapecie.
    Co może być przyczyną takie zjawiska, zły montaż ? można użyć sylikonu do lepszego uszczelnienia?
    Ostatnio edytowane przez rzeznik997 ; 06-01-2017 o 02:07

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    A w które miejsce chciałbyś wcisnąć sylikon ?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał rzeznik997 Zobacz post
    Witam, latem wymieniałem stare okna drewniane na nowe oknoplast.
    Parapety wewnętrze musiały zostać bo były dość drogie i podobno to nie był duży problem aby ich nie uszkodzić i zachować, na zewnątrz nowe paramety.
    Teraz w mroźne dni da się odczuć w niektórych miejscach ciągnące zimne powietrze między parapetem a oknem. Czasem okno jest lekko wilgotne zaraz przy parapecie.
    Co może być przyczyną takie zjawiska, zły montaż ? można użyć sylikonu do lepszego uszczelnienia?
    Wilgotne jest przez Stare drewniane okna była wentylacją.

    A czuć zimno bo najprawdopodobniej masz źle osadzone parapety.

    Jeśli chodzi o wilgoć to należy poprawić wentylację.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.119

    Domyślnie

    Jeśli jest przewiew (a z opsu tak wynika) to miejsce jest dodatkowo wychłodzone i robi się szybciej wilgotne.
    Oczywiście stary parapet może być utrudnieniem dla dobrego zapianowania, ale jeśli mieli dostęp z zewnątrz, to prawdopodobnie mogli tam się lepiej postarać.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Chyba że parapet wewnętrzny jest tak głęboko wsunięty że styka się z zewnętrznym Ogólnie rzecz biorąc przy wymianie popełnili gdzieś błąd i teraz będzie usuwał tylko skutki a nie przyczynę
    Był usunać przyczynę trzeba by zdemontować i okno i parapet wewnętrzny. Zamontować na nowo

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekKRK45 Zobacz post
    A w które miejsce chciałbyś wcisnąć sylikon ?
    No nie wsunąć, ale "pociągnąć" między parapetem a oknem

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Chyba że parapet wewnętrzny jest tak głęboko wsunięty że styka się z zewnętrznym Ogólnie rzecz biorąc przy wymianie popełnili gdzieś błąd i teraz będzie usuwał tylko skutki a nie przyczynę
    Był usunać przyczynę trzeba by zdemontować i okno i parapet wewnętrzny. Zamontować na nowo
    Raczej nie, parapet wew jest lekko wsunięty. Nie wiem też czy są listwy podokienne wszędzie, w jednym oknie są w drugim widzę piankę wiec pewnie nie bo nie wydaje mi się żeby tak nawalili piany.

    Okna mam dosyć szerokie i zdrarza się tak, że w połowie przylega dobrze z parapetem a w innym miejscu widzę pianę i mogę wsunąć pilnik do poznakci.

    Ogólnie to trochę po ptokach, teraz człowiek się interesuje jak już jest po wszystkim.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony