dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bt9

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    264
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Grubości każdej z warstw ocieplenia

    Witajcie.

    Potrzebuję informację ile miejsca zajmie mi każda warstwa podczas ocieplenia ścian domu.
    Ściany przyjmijmy, że są równe.

    A więc ile minimum i maximum bedą zawierać grubości warstw:

    1. Klej do styropianu,
    2. Styropian - pomijamy.
    3. Siatka i klej,
    4. Tynk.

    Muszę to wiedzieć aby mniej więcej zaplanować grubości styropianu.

    Czy styropian przyklejany na placki i obwódkę powinien jak najbardziej przylegać do ściany? Jeśłi tak, to jaka powinna być przestrzeń między styropianem a ścianą - jaka jest najczęściej spotykana?

    Kolejna sprawa jest taka, że mam okna wstawione z licem ściany - niestety etapowość prac nie pozwoliła mi na wysunięcie ich poza ścianę..
    Czy jeśli zastosuję styropian 22cm lub 23cm to będzie już bardzo widoczna ta grubość? W sensie czy nie będzie to "bunkier" Okna mam głównie o wielkości wysokość 140 x szerokość 130. Czy znacie jakiś sposób na wizualne poprawienie takiej grubości?

    Dzięki za odpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał bt9 Zobacz post
    Witajcie.

    Potrzebuję informację ile miejsca zajmie mi każda warstwa podczas ocieplenia ścian domu.
    Ściany przyjmijmy, że są równe.

    A więc ile minimum i maximum bedą zawierać grubości warstw:

    1. Klej do styropianu,
    2. Styropian - pomijamy.
    3. Siatka i klej,
    4. Tynk.

    Muszę to wiedzieć aby mniej więcej zaplanować grubości styropianu.

    Czy styropian przyklejany na placki i obwódkę powinien jak najbardziej przylegać do ściany? Jeśłi tak, to jaka powinna być przestrzeń między styropianem a ścianą - jaka jest najczęściej spotykana?

    Kolejna sprawa jest taka, że mam okna wstawione z licem ściany - niestety etapowość prac nie pozwoliła mi na wysunięcie ich poza ścianę..
    Czy jeśli zastosuję styropian 22cm lub 23cm to będzie już bardzo widoczna ta grubość? W sensie czy nie będzie to "bunkier" Okna mam głównie o wielkości wysokość 140 x szerokość 130. Czy znacie jakiś sposób na wizualne poprawienie takiej grubości?

    Dzięki za odpowiedzi.
    Dolicz około 3 cm warstw (prócz styropianu), które opisałeś. Ja dałem 16 cm grafitu i jest bardzo dobrze.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.347

    Domyślnie

    Przyjmuje sie 2cm (gazobeton) lub 3cm(ceramika).
    Klej pod styropianem 0.5 do 1.5cm (bo sciana nierówna).
    Klej na styropianie z siatką ok 0.5cm, tynk do 0.5cm, zwykle 3mm, ale zależy od struktyry - jak masz głęboki baranek to bedzie więcej.

    Nie stosuj tak nietypowych grubości jak 22 czy 23, będzie ci ciężko dokupić akcesoria typu listwy cokołowe, startowe. Niektore parapety tez za dopłatą przy nietypowych szerokosciach, poza tym na zamówienie i dłużej sie czeka.20cm to dla mnie max, i tak już okno będzie głeboko schowane i w domu będzie ciemniej. Byłem u ludzi którzy dali 25cm i to są zamczyska a nie domy, z okna widać tylko na wprost bo na boki zasłania ściana. Ja dałem 16cm, moglem dać max 18 ale to juz było na styk z oblachowaniem dachu w paru miejscach, poza tym w domu torche jaśniej i działka minimalnie większa
    Ostatnio edytowane przez dwiecegly ; 09-01-2017 o 09:38

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Przyjmuje sie 2cm (gazobeton) lub 3cm(ceramika).
    Klej pod styropianem 0.5 do 1.5cm (bo sciana nierówna).
    Klej na styropianie z siatką ok 0.5cm, tynk do 0.5cm, zwykle 3mm, ale zależy od struktyry - jak masz głęboki baranek to bedzie więcej.

    Nie stosuj tak nietypowych grubości jak 22 czy 23, będzie ci ciężko dokupić akcesoria typu listwy cokołowe, startowe. Niektore parapety tez za dopłatą przy nietypowych szerokosciach, poza tym na zamówienie i dłużej sie czeka.20cm to dla mnie max, i tak już okno będzie głeboko schowane i w domu będzie ciemniej. Byłem u ludzi którzy dali 25cm i to są zamczyska a nie domy, z okna widać tylko na wprost bo na boki zasłania ściana. Ja dałem 16cm, moglem dać max 18 ale to juz było na styk z oblachowaniem dachu w paru miejscach, poza tym w domu torche jaśniej i działka minimalnie większa
    Piszesz, żeby nie dawał nietypowych grubości a sam dałeś. Styropian grubości 16 cm do typowych nie należy. Sam dałem 16 i ze znalezieniem płytki parapetowej na ten przykład, problemu nie było. To ile ma wystawać parapet nie jest określone żadnymi normami, to kwestia gustu inwestora.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.347

    Domyślnie

    Dokładnie, sam dałem 16 i wiem jakie to ma skutki i ostrzegam innych Chociaż jak już udało mi sie znaleźć listwe startową to było z górki. Ale na pewno nikt nie produkuje listwy o szerokosci 22cm. Parapety np aluminiowe robią w typowych szerokosciach, oczywiście można zamówić o 2cm szersze ale są droższe i kosztują tyle co o 5cm szersze (nastepna szerokosc z typoszeregu). Poza tym zamiast mieć parapet od ręki, czeka się czesto 3 tygodnie.

  6. #6

    Domyślnie

    Z listwą startową tez nie ma wielkiego problemu zawsze mozna kupic szerszą, podjechac na skład materiałow dachowych i przegiąć sobie na zaginarce

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony