dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 13
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 254
  1. #141
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Pana Marka J. (obecnie CNC) pamiętam jeszcze dobrze ze starszych czasów na forum. Zaczynał pod różnymi nickami jako niby zadowolony użytkownik Meetinga, a jedynym celem jego wypowiedzi było wtedy deprecjonowanie pomp Panasonic. Szybko okazało się jednak, że zajmuje się on również importem i sprzedażą Meetinga, a jego głównym hasłem reklamowym było "lepsze niż Panasonic" Potem wyczuł biznes i przestał walczyć z Pansem, a zaczął go montować i sprzedawać, a już za chwilę stał się największym znawcą tych pomp, z płatnym profilem i tysiącami popełnionych instalacji... Tak pokrótce wygląda historia Pana Marka (CNC), więc co do tego, że jest on krętaczem to nie mam wątpliwości, jak zresztą większość handlarzy Natomiast co do jego obecnej fachowości ciężko mi się wypowiadać, choć niektóre głoszone przez niego dogmaty nt instalacji budzą moje wątpliwości i przede wszystkim przeczą możliwości działania mojej instalacji, która jednakoż pracuje bezawaryjnie już od 5 lat...
    Panie Marku, kto mieczem wojuje od miecza ginie Jeśli się Pan nie zgadza z którymkolwiek fragmentem mojej wypowiedzi służę uprzejmie archiwalnymi Pana Postami, ale chyba nie ma sensu w ten sposób kontynuować tego wątku... Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  2. #142
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejos36 Zobacz post
    Taki wątek miałby sens, jeśli poszkodowany pisałby pod nazwiskiem a całość dodatkowo ktoś sprawdzał. Łatwo sobie wyobrazić jakiegoś ktosia, co anonimowo podsrywa konkurencję czy też klienta , co chce coś wymuc na instalatorze. Internet pełen takich historii.
    Ale to juz problem CNC jesli ktos zrobi mu kuku w jego wlasnym temacie czy nie ?
    PC PW Panasonic T-cap 9kW, 230V, seria H, + bufor 100l, 2x termostat salus (parter i piętro) + CWU 300L.
    Dom pełna piętrówka 200m2 z garażem i kotłownią - wszystko grzane, 100% podłogówka + 2 drabinki w łazienkach. Okna 3 szyby Abakus BluEnergy Uw~0,8 + ciepły parapet. Siany BK 24cm + docelowo 25cm styro. Piętro ocieplone 40cm wełna nad płytami z KG.

  3. #143
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    , więc co do tego, że jest on krętaczem to nie mam wątpliwości, jak zresztą większość handlarzy Natomiast co do jego obecnej fachowości ciężko mi się wypowiadać, choć niektóre głoszone przez niego dogmaty nt instalacji budzą moje wątpliwości i przede wszystkim przeczą możliwości działania mojej instalacji, która jednakoż pracuje bezawaryjnie już od 5 latu!
    To ,że ktoś na forum wyraża swoją opinię na podstawie doświadczeń własnych nie oznacza ,że jest krętaczem.

    A skoro dogmaty nie szkodzą klientom to dobrze świadczy o dogmatach.
    Czasem instalacja wykonana źle dziąła źle ,ale klient jest zadowolony. Bywa też odwrotnie

  4. #144
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że koledze map78 chodzi o to, że jak CNC handlował meetingiem to ten był najlepszy i wszystko inne było niewarte uwagi. Potem do oferty dołożył Panasonica i znów wszystkie inne pompy były "be". Następnym etapem było LG i CNC wystawiał je na allegro pisząc lepsze niż Panasonic. Nie uważasz, że trochę to śmieszne?

  5. #145
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Ale co w tym smiesznego ? Ktos kiedys powiedzial ze tylko krowa zdania nie zmienia. Gosc sie uczy na swoich bledach to chyba dobrze ? Za chwile moze sie okazac ze wejdzie jakas nowa ciekawa pompa i bedzie chwalil tamta, bo niby dlaczego nie ?

    Analogia do gruntowek - kazdy chwali ta co ma, a nie wiem czy jest tutaj przynajmniej 5 uzytkownikow jednej marki. Pewnie nie, bo jest ich pelno od markowych po garazowe.
    PC PW Panasonic T-cap 9kW, 230V, seria H, + bufor 100l, 2x termostat salus (parter i piętro) + CWU 300L.
    Dom pełna piętrówka 200m2 z garażem i kotłownią - wszystko grzane, 100% podłogówka + 2 drabinki w łazienkach. Okna 3 szyby Abakus BluEnergy Uw~0,8 + ciepły parapet. Siany BK 24cm + docelowo 25cm styro. Piętro ocieplone 40cm wełna nad płytami z KG.

  6. #146
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.528
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Wydaje mi się, że koledze map78 chodzi o to, że jak CNC handlował meetingiem to ten był najlepszy i wszystko inne było niewarte uwagi. Potem do oferty dołożył Panasonica i znów wszystkie inne pompy były "be". Następnym etapem było LG i CNC wystawiał je na allegro pisząc lepsze niż Panasonic. Nie uważasz, że trochę to śmieszne?
    Jak dolar był po 3 zł i meeting a można było dostać dobrego za 10tyś zł to czemu brać Panasa który kosztował wtedy 30tyś! i jak jest taka proporcja w cenie to nie widzę sensu dokładać.
    nie mam klapek na oczach tylko ona jedną markę i nie mówię że tylko Panas czy LG najlepsze czy meeting, wszystko trzeba policzyć wg. aktualnych realiów. a nie sztywno stawiać na jeden produkt, trzeba uważnie reagować na to co dzieje się w cenach i parametrach na rynku by móc dobrać optymalne rozwiązanie.

    i co w tym złego?
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  7. #147
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    To dlaczego pisałeś LG lepsze niż Panasonic? Z powodu kursu dolara?

  8. #148
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.528
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    To dlaczego pisałeś LG lepsze niż Panasonic? Z powodu kursu dolara?
    Bo jak porównasz moce i COP LG 9kW i Panasa SDC 9kW 1F
    to co widzisz? porównywałeś to? Zerknij a zobaczysz.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  9. #149
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    No to LG jest lepsze od Panasonica z powodu parametrów czy kursu dolara?

    Nie trudno zauważyć, że sprzedajesz Panasonica 9 kW w podobnej cenie do LG 9 kW.
    Ale LG kupujesz 3-4 tysiące taniej od Panasonica stąd ta ich wyższość.
    Ostatnio edytowane przez oberwatorPC ; 06-01-2018 o 15:10

  10. #150
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Widze chyba bol dupy ze ktos zarabia, a nie pracuje charytatywnie. Jakie to polskie....

    Jakbyscie mi zarzucili ze zarabiam to napisalbym Wam wprost, ze po to prowadze firme. Cale szczescie ze pompy to nie moja branza bo musialbym sie z Wami uzerac.
    PC PW Panasonic T-cap 9kW, 230V, seria H, + bufor 100l, 2x termostat salus (parter i piętro) + CWU 300L.
    Dom pełna piętrówka 200m2 z garażem i kotłownią - wszystko grzane, 100% podłogówka + 2 drabinki w łazienkach. Okna 3 szyby Abakus BluEnergy Uw~0,8 + ciepły parapet. Siany BK 24cm + docelowo 25cm styro. Piętro ocieplone 40cm wełna nad płytami z KG.

  11. #151
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bantex11

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    15

    Domyślnie

    To ze tak teraz powiem: czy ktoś poleci z czystym sumieniem firme CNC do montażu pompy ciepła?

  12. #152
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Cytat Napisał bantex11 Zobacz post
    To ze tak teraz powiem: czy ktoś poleci z czystym sumieniem firme CNC do montażu pompy ciepła?
    Pompa działa od prawie roku - zero problemów.
    PC PW Panasonic T-cap 9kW, 230V, seria H, + bufor 100l, 2x termostat salus (parter i piętro) + CWU 300L.
    Dom pełna piętrówka 200m2 z garażem i kotłownią - wszystko grzane, 100% podłogówka + 2 drabinki w łazienkach. Okna 3 szyby Abakus BluEnergy Uw~0,8 + ciepły parapet. Siany BK 24cm + docelowo 25cm styro. Piętro ocieplone 40cm wełna nad płytami z KG.

  13. #153
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał bantex11 Zobacz post
    To ze tak teraz powiem: czy ktoś poleci z czystym sumieniem firme CNC do montażu pompy ciepła?
    z tego co wiem CNC stosuje dodatkowy bufor co jest zbędna rzeczą a tym samym znacznie podraza instalację .

  14. #154
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.678

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    z tego co wiem CNC stosuje dodatkowy bufor co jest zbędna rzeczą a tym samym znacznie podraza instalację .
    Podaj jeszcze definicję słowa "znacznie". Najlepiej podaj widełki od-do, ile % całej inwestycji to niewiele, a ile % całej inwestycji to już znacznie. Konkrety proszę bo inaczej to jest zwykłe pie..olenie.
    Według mnie podraża nieznacznie, ale ty wiesz lepiej.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  15. #155
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Widzę ,że zaczyna się odgrzewanie starego kotleta- kurza melodia , ile razy będziemy wałkować temat bufora/sprzęgła ?
    Wszystko już w tym temacie było wielokrotnie napisane...
    Tymczasem

    PS
    U mnie jest jeszcze piękny dzionek , trawa pierwszy raz w tym roku skoszona , siedzę sobie na leżaczku- i po co zajrzałem na forum ?
    Czasem mnie coś podkusi...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  16. #156
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Podaj jeszcze definicję słowa "znacznie". Najlepiej podaj widełki od-do, ile % całej inwestycji to niewiele, a ile % całej inwestycji to już znacznie. Konkrety proszę bo inaczej to jest zwykłe pie..olenie.
    Według mnie podraża nieznacznie, ale ty wiesz lepiej.
    Znacznie to wg mnie 3-4tys.zł bo to nie tylko bufor ale i dodatkowa pompka obiegowa i sterowanie.
    Po to tylko żeby instalator mógł więcej zarobić .

  17. #157
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.678

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Po to tylko żeby instalator mógł więcej zarobić .
    Nie wiem czy to jeszcze da się leczyć. Za krótki urlop chyba miałeś.
    Masz obsesję widząc wszędzie u każdego chęć wyd..ania klienta. Wszystkich mierzysz swoją miarką i myślisz że wszyscy mają czy muszą mieć tak samo jak ty masz?
    Ja buforów zwykle nie stosuję ale czasami nie da się bez i uwierz, wcale nie jest mi na rękę taszczyć 200-300-litrowy klamot i jeszcze komplikować sobie robotę dodatkowymi rurami, zaworami czy pompami.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  18. #158
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    No ja bym takiego instalatora nie wpuścił:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7652966
    Bufor ma uzasadnienie w niektórych przypadkach ale CNC robi to wszędzie w standardzie...

  19. #159
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Praktycznie każdy wiodący producent powietrznych pomp pokazuje taki schemat,to akurat Fujitsu czyli Atlantic:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20180421-195400.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	59,9 KB
ID:	411524

    A CNC jako,że trzepie chińszczyzne meetinga,który to zaleca bufor to i naciąga nieświadomych klientów na dodatkową kasę...

  20. #160
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.528
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    No ja bym takiego instalatora nie wpuścił:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7652966
    Bufor ma uzasadnienie w niektórych przypadkach ale CNC robi to wszędzie w standardzie...
    Ty weź wszystkie niestandardowe leki do tego przyjmij je z niestandarxowej strony bo pier..... Takie gluooty że wolałbym radio z Torunia słuchać niż ciebie czytać.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

Strona 8 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony