dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 44
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 879
  1. #181
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Opalanie zabezpiecza tez przed wilgocia.w wielkich projektach na domo plus często tak robią

  2. #182

    Domyślnie

    @the_anonim jak będziesz robił połączenie ściana sufit drewniany, oczywiście chodzi mi od środka, jak to będzie wyglądało?

    Kurde bardzo mi się spodobała ta więźba widoczna. Zastanawiam się czy u mnie dałoby się jakoś połączyć taką więźbę odkrytą w salonie i kuchni, oczywiście wtedy ocieplenie tego fragmentu musi być na dachu (czy mógłby być to styropian, płyty PIR trochę drogie), a na pozostałej części standardowe wiązary i dół wiązara sufitem. Przy czym ja chcę robić ocieplenie od środka. No i jeszcze utrudnienie takie, że chcę mieć wysunięty okap. Czy taka więźba może mieć rozpiętość między ścianami 8m, przy kącie dachu 30 stopni (do 35)?
    Ostatnio edytowane przez Marek.M ; 05-05-2017 o 20:54

  3. #183
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Hmm dużo pytań i jeszcze więcej niewiadomych...
    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    @the_anonim jak będziesz robił połączenie ściana sufit drewniany, oczywiście chodzi mi od środka, jak to będzie wyglądało?
    Parę opcji mi się kołacze 1. Karton gips od ściany do deskowania, ale to lipa 2. Murłatę zabuduję deską (mam fajne dechy ze świerku) i zlicowała by się z tynkiem a między krokwiami też jakaś decha. A tak w ogóle to pluje sobie w brodę bo trzeba było na murłatę kupić KVH i było by na gotowo tylko zabudować między krokwiami.
    Kurde bardzo mi się spodobała ta więźba widoczna. Zastanawiam się czy u mnie dałoby się jakoś połączyć taką więźbę odkrytą w salonie i kuchni, oczywiście wtedy ocieplenie tego fragmentu musi być na dachu (czy mógłby być to styropian, płyty PIR trochę drogie), a na pozostałej części standardowe wiązary i dół wiązara sufitem. Przy czym ja chcę robić ocieplenie od środka. No i jeszcze utrudnienie takie, że chcę mieć wysunięty okap. Czy taka więźba może mieć rozpiętość między ścianami 8m, przy kącie dachu 30 stopni (do 35)?
    hmm szczerze to wszystko się da ale takie kombinowanie może ci wyjść bokiem nie wspominając o tym że kasowo będzie drogo. Styropian zamiast pir to słaby pomysł (ile tego by było 30/35cm wiesz ile zapłacisz za wkręty)

    Jak już to ja bym widział to tak wszędzie drewno KVH ( bo taniej 1500zł/m3 a wcale nie gorzej) wszędzie Pir (ja wiem że drożej ale lepiej i trudno o błędy) a okap zmniejszyć do aceptowalnego przez ciebie minimum. Nad pokojami możesz sobie zabudować Gk(choć wątpię żebyś tak zrobił). Jak dobrze pokombinujesz to jedynie pir cię będzie kosztował więcej niż tz. Standard.

    Co do rozpiętości 8m przy 30stopniach nie powinno być problemu ale to pytanie do konstruktora nie do mnie

    Sorki za błędy piszę z ipada

  4. #184

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    ...(ile tego by było 30/35cm wiesz ile zapłacisz za wkręty)...
    O jakich wkrętach piszesz? Do czego one?

  5. #185
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Do przykręcenia pir-u (styropianu) do krokwi

  6. #186

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Do przykręcenia pir-u (styropianu) do krokwi
    Już właśnie doczytałem, że używałeś DMX 6x280 Rozumiem, że przykręcałeś PIR przez łatę, tzn. wkręt przechodził przez łatę i pod spodem PIR?

    Nie patrzyłeś może na płytę PIR dachową, już z pokryciem?
    Ostatnio edytowane przez Marek.M ; 05-05-2017 o 22:20

  7. #187
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    A ja jeszcze zapytam czy stoi coś na przeszkodzie, aby użyć kantówek zwykłego twardego drewna? Byle suchego, aby nam okna nie wygięło w pół? Czy to musi być specjalne drewno o podwyższonych parametrach?

  8. #188
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Nie patrzyłeś może na płytę PIR dachową, już z pokryciem?
    Patrzyłem ale jakoś mi to nie leżało. To niby do kurników i hal tam chyba kiepsko z szczenością. Marek nie kombinuj pod górkę

    Policz dokładnie ile Cie będą kosztowały wiązary wełna wieszaki płyty gk farba itd żeby było na gotowo a potem policz ile będzie cię kosztowała moja wersja. A na koniec zadaj sobie pytanie ile możesz dopłacić żeby mieć taki otwarty sufit jak u mnie. Może okaż sie że wcale nie trzeba będzie dopłacać.

    ggdh
    No kvh to niby takie drewno o jakim piszesz.
    Dla jasności
    kvh 1500/1700zł/m3
    "zwykle drewno" 800zł/m3 +suszenie komorowe 300złm3 +struganie 200zł/m3 i wtedy masz produkt poruwnywalny jakościowo.

    Każdy poruwnuje kvh czy bsh do kwoty 800zł/m3 jak za mokre drewno ale uczciwie jest tak jak powyżej. A wtedy moje pomysły już wcale nie są takie drogie i szalone

    A odpowiadając na pytanie możesz zastosować co zechcesz ale bezpiecznie jest zastosować produkt dobry jakościowo
    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 05-05-2017 o 22:53 Powód: Literówka

  9. #189

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Patrzyłem ale jakoś mi to nie leżało. To niby do kurników i hal tam chyba kiepsko z szczenością. Marek nie kombinuj pod górkę

    Policz dokładnie ile Cie będą kosztowały wiązary wełna wieszaki płyty gk farba itd żeby było na gotowo a potem policz ile będzie cię kosztowała moja wersja. A na koniec zadaj sobie pytanie ile możesz dopłacić żeby mieć taki otwarty sufit jak u mnie. Może okaż sie że wcale nie trzeba będzie dopłacać.
    Tylko, że ja chcę robić ocieplenie od środka, jak Barth3z. U mnie do dolnego pasa wiązarów przykręcam płyty, na nie kleje styropian, a na górę dam dodatkowo chyba celulozy trochę. Pytanie, czy takie panele można np. przykleić czy trzeba przykręcać (zawsze te wkręty to jakiś mostki). Pewnie fantazjuję z tym klejem.

    Niby z liczeniem nie mam problemów, ale nie potrafię policzyć ile może coś kosztować, nie znam cen, nie wiem ile się zużyje (zwłaszcza jakichś płynów, klejów itp.). Masz jakąś poradę jak poprawnie policzyć, jak się do tego zabrać?
    Ostatnio edytowane przez Marek.M ; 05-05-2017 o 23:19

  10. #190
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    ggdh
    No kvh to niby takie drewno o jakim piszesz.
    Dla jasności
    kvh 1500/1700zł/m3
    "zwykle drewno" 800zł/m3 +suszenie komorowe 300złm3 +struganie 200zł/m3 i wtedy masz produkt poruwnywalny jakościowo.

    Każdy poruwnuje kvh czy bsh do kwoty 800zł/m3 jak za mokre drewno ale uczciwie jest tak jak powyżej. A wtedy moje pomysły już wcale nie są takie drogie i szalone

    A odpowiadając na pytanie możesz zastosować co zechcesz ale bezpiecznie jest zastosować produkt dobry jakościowo
    Ano właśnie - takiej odpowiedzi potrzebowałem.

    A samo mocowanie okien to po prostu wkręt przez ramę prosto w kantówkę, rama wcześniej oklejona taśmą, jakieś dystanse aby zachować stałą odległość ramy od ościeży? I tyle?

    Tak sobie kombinuję co z roletami podtynkowymi? Nadproża mam cofnięte o te kilka cm, aby jeszcze docieplić, ale przy wysunięciu okien o kolejne 10cm (planowałem standardowe 2.5cm) jak ogarnąć temat kaset rolet?

  11. #191

    Domyślnie

    Szacun za żółte drzwi. Ja chciałem limonkowe, ale w moim związku to ja jestem tą szaloną i odważną osobą. Tylko ja
    Opalanie drewna też moja bajka i chętnie zobaczę na forum drugą osobę, ktora się podejmie. Sam roważam opalanie pergoli na tarasem. Jeszcze nie zdecydowalem czy będzie biała czy czarna.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  12. #192

    Domyślnie

    pomysl na montaz okien i wykonanie super

    >ciepłe parapety - 200zł (18mb)

    gdzie kupiles tak tanio cieple parapety?

  13. #193

    Domyślnie

    @the_anonim czemu masz aż tyle słupów? Co jest tego powodem?

  14. #194
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    Tylko, że ja chcę robić ocieplenie od środka, jak Barth3z. U mnie do dolnego pasa wiązarów przykręcam płyty, na nie kleje styropian, a na górę dam dodatkowo chyba celulozy trochę. Pytanie, czy takie panele można np. przykleić czy trzeba przykręcać (zawsze te wkręty to jakiś mostki). Pewnie fantazjuję z tym klejem.
    Musisz sam coś wymyślić i wtedy ewentualnie dać do analizy na FM.
    Może po prostu jak chcesz mieć wysoki sufit zrobić wiązary które dadzą ci taki efekt i zabudować płytą gk, na pewno im więcej kombinacji tu tak a tam siak spowoduje wzrost kosztów, chyba tyle w temacie

    Niby z liczeniem nie mam problemów, ale nie potrafię policzyć ile może coś kosztować, nie znam cen, nie wiem ile się zużyje (zwłaszcza jakichś płynów, klejów itp.). Masz jakąś poradę jak poprawnie policzyć, jak się do tego zabrać?
    No chyba normalne że pierwsze musisz znać ceny potem wiedzieć ile tego potrzeba i przeliczyć, proste. Np moja więźba: krokiew 10x20 długość 400cm ilość 52szt. Cena 1700zł/m3
    Wychodzi
    (0,1x0,2x4)x52=4,16m3
    4,16x1700=7072zł
    Jeśli jest bez odpadu bo belki BSH są 12m ( u mnie 3 krokwie z belki zero odpadu ale jak masz 9m krowkiew no to masz odpad z każdej belki)
    A płyny i klej musisz wiedzieć zużycie i cenę i tak samo.
    Powodzenia

    Daniellos_
    Szacun za żółte drzwi. Ja chciałem limonkowe, ale w moim związku to ja jestem tą szaloną i odważną osobą. Tylko ja
    Opalanie drewna też moja bajka i chętnie zobaczę na forum drugą osobę, ktora się podejmie. Sam roważam opalanie pergoli na tarasem. Jeszcze nie zdecydowalem czy będzie biała czy czarna
    Dzięki na razie to wszystko koncepcja zobaczymy co wyjdzie na finiszu

    pomysl na montaz okien i wykonanie super

    >ciepłe parapety - 200zł (18mb)

    gdzie kupiles tak tanio cieple parapety?
    Dzięki fajnie że doceniacie te moje starania

    Masz piwo za bystre oko i czytanie dziennika linijka po linijce.

    Parapety to poniekąd zasługa moich okniarzy dali mi namiary na człowieka który robi takie rzeczy dla nich (i nie tylko) w Kielcach, jest bardzo dobry bo zarobiony na maxa. A skąd taka cena, mój XPS (resztki z PF) plus jego robota. Jednego dnia zawiozłem mu materiał drugiego odebrałem ciepły towar( się gra się ma). Jak ktoś jest z okolic i też chciał by zrobić taką akcję to namiary podeślę na Priv.

    Marek.M
    @the_anonim czemu masz aż tyle słupów? Co jest tego powodem?
    Brak stropu w salonie,duża powierzchnia, brak podparć w środku, mały kąt nachylenia dachu, duże przeszklenia, materiał ścian BK 500 to wszystko powoduje że dach mocno napiera na ściany i to mogło powodować pęknięcia. Jednym słowem bezpieczeństwo i spokojny sen

    Pozdrawiam

  15. #195
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Mam trochę zaległości w pisaniu bo obiecałem paru osobo że napiszę to i owo o co mnie pytali na Priv ale po kolei.

    Jak widać z dziennika rzadko pojawia się u mnie jakaś ekipa a jak już to raczej z przymusu lub zdrowego rozsądku. Tak też pojawiła się u mnie ekipa MERITUM STOLARKA z Kielc. A że dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem w tym dzienniku nie może się obyć bez wpisu o ekipie która montował u mnie okna.

    Chyba należy zacząć od tego że ekipę z Panem Marcinem M. na czele POLECAM. Od samego początku do dnia dzisiejszego kontakt z p. Marciem świetny, branżowy człowiek nie zostawił mnie z żadnym pytaniem bez odpowiedzi a ja mam czasem naprawdę trudne pytania. Ja wynika z posta wyżej to dzięki niemu ma parapety w takiej cenie, bez problemu dał mi "swój" kontakt na produkty iso chemie abym sam sobie kupił (choć mógł na mnie przecież zarobić). A że chłopaki pałają miłością do profili Schuco (a mają u siebie też inne) dobrze mi się z nimi współpracowało. Co do samego montażu nie mam żadnych zastrzeżeń choć był to mój pierwszy montaż okien z tego co zauważyłem chłopak mają swoje "specjalizacje" jeden spędził cały montaż przy Hs-ach inny przy montażu pozostałych balkonów jeszcze inny przygotowywał okna przed wstawieniem okien w ramy. Zresztą z rozmowy wynika że np. do bram garażowych p. Marcin ma już zupełnie inną ekipę a te chłopaki bram nie dotykają. I chyba to wszystko tak że jak ktoś stoi przed dylematem jak ja parę miesięcy temu i jest z mojego regionu to myślę że śmiało może uderzać do MERITUM z Kielc bo kupić dobre okna można w każdym salonie ale je dobrze zamontować już nie koniecznie.

    Aha co ważne ekipa dowiedziała się o tym że skrobię sobie coś na FM dopiero po skończonej robocie. Tak że nie ma mowy o tym że ekipa się super spinała u mnie bo chciała mieć dobry pijar na forum, myślę że to ważne dla przyszłych inwestorów.

    Pozdrawiam i POLECAM ekipę.

  16. #196
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    TIP
    Z ważnych rzeczy które pamiętam często pada pytanie o moją PF zacieraną na gotowo. Tu muszę napisać o jednej ważnej rzeczy która wyszła (dosłownie) po zakończeniu płyty. Chodzi o zbrojenie rozproszone które psuje "efekt" zatartej płyty gdyż część drucików nie jest utopiona w betonie i zostaje na wierzchu w różnych pozycjach. I w następstwie albo koroduje albo odpada i zostaje dołek po drucikach. Tak że warto na pewno mieć tego świadomość wybierając ten typ zbrojenia. Jak tylko będzie ładna pogoda i mój aparat pozwoli na to postaram się zrobić jakieś zdjęcia aby uchwycić problem.

    Pozdrawiam

  17. #197
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    A z tematów bieżących w weekend majowy posprzątałem trochę wkoło domu. Foli z bloczków BK, płyt pir czy innych było tak dużo że wywiezienie tego na raz było nie możliwe tak że wszystko zostało ładnie spakowane związane i teraz przy każdej wizycie na budowie zabieram po trochu. Wczoraj pojawiłem się na budowie dopiero po południu z zamiarem pokręcenia się i przymiarki pasa podrynnowego, gdyż jestem umówiony z chłopakami o rynien ciągłych na przyszłą sobotę. Ale jakoś tak fajnie mi się pracowało (pół czasu w majowym kapuśniaczku) że zrobiłem cały pas podrynnowy (44mb)

    Strzałka pokazuje element który przykręcałem




    Widok od dołu jak będzie przylegał styropian





    A teraz TIP wart flaszkę (ja wiem że dla fachowców dekarzy może to się wydać śmieszne ale pisze raczej do tych "mniej fachowych ludzi")
    Jak chcemy połączyć dwa takie elementy (nazwijmy je parapetami) żeby jeden ładnie zachodził na drugi po to by było szczelnie, warto w parapecie dolnym wykonać takie cięcie(powinno być jeszcze pod większym kątem) aby ten parapet który nachodzi ładnie się dopasował. Mam nadzieję ze alles klar



    1 (odcinam trójkącik z parapetu który będzie pod)



    2 (nasuwamy górny i gotowe)



    Widok cięcia z dołu



    Na tygodniu uszczelnię jeszcze połączenia takim czymś (Sika-uszczelniacz i klej do dachów i rynien)



    Zobaczymy co to i ile jest warte.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 07-05-2017 o 20:24 Powód: literówka

  18. #198

    Domyślnie

    Wow, jak to się stało, że jeszcze nie czytałem Twojego db? No ale już się poprawiłem. Szacun jedyne co mi nie przypadło do gustu to te żadko umieszczone szpilki przy wieńcu. Ja bym pewnie zrobił co max 80cm. Odmiana MOWO I finalna cena- szczęka opada. Też będę kombinował z mowo. Ale podobnie jak ggdh, mam dylemat co ze skrzynkami rolet. W ogóle myślałem przez chwilę o tym by zamiast cofania nadproża dać je po prostu wyżej o wysokość skrzynki. Do tego wlasna zabudowa z płyt +ocieplenie.

    Pozdrawiam
    Karol

  19. #199

    Domyślnie

    A teraz TIP wart flaszkę
    Nie mogłeś wczesniej ? Na szczęscie to w takiem miejscu, że trudno dostrzec i pewnie tylko ja będę to widział....
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  20. #200
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Wow, jak to się stało, że jeszcze nie czytałem Twojego db? No ale już się poprawiłem. Szacun jedyne co mi nie przypadło do gustu to te żadko umieszczone szpilki przy wieńcu. Ja bym pewnie zrobił co max 80cm. Odmiana MOWO I finalna cena- szczęka opada. Też będę kombinował z mowo. Ale podobnie jak ggdh, mam dylemat co ze skrzynkami rolet. W ogóle myślałem przez chwilę o tym by zamiast cofania nadproża dać je po prostu wyżej o wysokość skrzynki. Do tego wlasna zabudowa z płyt +ocieplenie.

    Pozdrawiam
    Karol
    Ja tam jestem u Ciebie regularnie i kibicuję rozstaw co 80cm!!! to gęściej niż krokwie!!!. Z tego co usłyszałem od kierownika standard to co 2m u mnie jak pamiętam jest ~170cm. A co skrzynek nad oknami coś się wymyśli bo u mnie też się powinny pojawić.
    Pozdrawiam


    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Nie mogłeś wczesniej ? Na szczęscie to w takiem miejscu, że trudno dostrzec i pewnie tylko ja będę to widział....
    Jak robiłem sobie to w sobotę to myślałem o tobie czy wpadłeś na to i jak ten element związałeś u siebie

    Tak czy siak liczy się jako TIP wiec pierwsza flaszka już jest

Strona 10 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony