dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 32
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 636
  1. #141

    Domyślnie

    A Ty jako moderator, nie powinnaś pisać takich durnot, bo nie bardzo wiadomo do czego to przytknąć.

  2. #142

    Domyślnie

    Wyluzuj chłopie są kuchenki gazowe działające 40 lat i co z tego ?? Sądzisz że jakikolwiek użytkownik płyty indukcyjnej da się skusić na powrót bo taniej czy trwalej ?? Pochwal się wrażeniami z użytkowania kuchenki gazowej w lipcu czy sierpniu jak będzie 35 C za oknem .

  3. #143

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Wyluzuj chłopie są kuchenki gazowe działające 40 lat i co z tego ?? Sądzisz że jakikolwiek użytkownik płyty indukcyjnej da się skusić na powrót bo taniej czy trwalej ?? Pochwal się wrażeniami z użytkowania kuchenki gazowej w lipcu czy sierpniu jak będzie 35 C za oknem .
    A czy ja namawiam kogoś do kuchenki gazowej? Napisałem ile lat działa moja płyta bez awarii. A na letnie upały mam klimatyzację. Jeszcze jakieś pytania?

  4. #144
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Moja gazowa Amica 14 lat. Czy potrzeba lepszej reklamy?
    Jak zwykle twoje najlepsze.
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  5. #145
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    A Ty jako moderator, nie powinnaś pisać takich durnot, bo nie bardzo wiadomo do czego to przytknąć.
    To, że sprawność sprzętu nie oznacza wygody użytkowania.
    A przesadny konserwatyzm robi się śmieszny.

  6. #146
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    A czy ja namawiam kogoś do kuchenki gazowej? Napisałem ile lat działa moja płyta bez awarii. A na letnie upały mam klimatyzację. Jeszcze jakieś pytania?

    Właśnie sęk w tym, że tu nikt nie pytał o trwałość płyty gazowej, no, ale ty jak zwykle nie mogłeś się powstrzymać...
    Już nie komentuję tego wtrętu o klimatyzacji
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 03-04-2017 o 22:16
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #147

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Właśnie sęk w tym, że tu nikt nie pytał o trwałość płyty gazowej, no, ale ty jak zwykle nie mogłeś się powstrzymać...
    Już nie komentuję tego wtrętu o klimatyzacji
    Jak ktoś wyjeżdża z nadmiarem gorąca podczas letnich "gotowań" to napisałem, jak sobie z tym radzę. A swoją drogą to jak, na indukcji gotując wodę garnek jest zimny? Nie emituje ciepła? Temat jest o gazówkach i indukcjach, więc chyba nie zboczyłem z niego, prawda? A co bym nie napisał, Tobie zawsze nie pasuje, to druga strona medalu.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  8. #148

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Jak zwykle twoje najlepsze.
    Dokładnie, tak jak Twoje.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  9. #149

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    To, że sprawność sprzętu nie oznacza wygody użytkowania.
    A przesadny konserwatyzm robi się śmieszny.
    Jaki konserwatyzm, o czym Ty piszesz? Co mam wywalić na śmietnik coś co działa, tylko i wyłącznie w imię mody na indukcje? To by dopiero było dziwne, no ale był bym na topie, nie? A telefon mam klawiszowy, też mam zmienić na smartfona w imię mody? Elfir, nie przeginaj.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  10. #150
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Borze...

  11. #151

    Domyślnie

    Czy zawsze jak ktoś ma inne zdanie to trzeba na niego bluzgać, szanujmy się jedni mają indukcje inni kuchenki gazowe, oby dwie są ok, jedna i druga ma wady i zalety. Jakiekolwiek formy obrazy w jedną czy druga stronę, oraz odpowiedzi nie na temat powinny być usuwane.

  12. #152

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    Czy zawsze jak ktoś ma inne zdanie to trzeba na niego bluzgać, szanujmy się jedni mają indukcje inni kuchenki gazowe, oby dwie są ok, jedna i druga ma wady i zalety. Jakiekolwiek formy obrazy w jedną czy druga stronę, oraz odpowiedzi nie na temat powinny być usuwane.
    Też jestem tego zdania z tym, że ja ani nie zboczyłem z tematu, ani tym bardziej nikogo nie obraziłem. Do negatywnego komentowania moich wpisów przez pewne osoby już przywykłem. Miłego dnia Blady78.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  13. #153

    Domyślnie

    a nie pomyślałeś może przez przypadek, że sobie na to w jakiś tam sposób zasłużyłeś?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  14. #154
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Na jak sobie zasłużył jak ma najlepsze. Jak ma najlepsze to i pewnie jest najlepszy.

    I jak taki najlepszy mógł sobie zasłużyć?

    Głupoty gadasz. Przeproś teraz.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  15. #155

    Domyślnie

    Czyli rozumiem, że powinny być same zachwycające i ukierunkowane komentarze. Jak ktoś napisze inaczej, to już jest najeżdżany. Żenujące zaczyna być to całe forum "ochów" i" achów".
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  16. #156
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Jak ktoś wyjeżdża z nadmiarem gorąca podczas letnich "gotowań" to napisałem, jak sobie z tym radzę. A swoją drogą to jak, na indukcji gotując wodę garnek jest zimny? Nie emituje ciepła? Temat jest o gazówkach i indukcjach, więc chyba nie zboczyłem z niego, prawda? A co bym nie napisał, Tobie zawsze nie pasuje, to druga strona medalu.
    Duże mniej ciepła uwalnia się do otoczenia przy gotowaniu na indukcji.
    Sprawność układu jest wyższa.
    I odpowiadaj na pytania, jak nie użytkujesz urządzenia, o które ktoś pyta, to nie zabieraj głosu...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #157
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Jak ktoś wyjeżdża z nadmiarem gorąca podczas letnich "gotowań" to napisałem, jak sobie z tym radzę. A swoją drogą to jak, na indukcji gotując wodę garnek jest zimny? Nie emituje ciepła? Temat jest o gazówkach i indukcjach, więc chyba nie zboczyłem z niego, prawda? A co bym nie napisał, Tobie zawsze nie pasuje, to druga strona medalu.
    Owszem - garnek jest ciepły - i tylko garnek. W gazowej oprócz garnka ciepłe są powierzchnia kuchenki obok garnka, ruszty, no i powietrze wokół, bo przecież sam płomień ciepło też wytwarza. Jako osoba, która u mnie w domu gotuje najczęściej, czytaj prawie co dzień, i która miała całe życie kuchenki gazowe i od dwóch lat ma indukcję - ja do gazowej z własnej woli nieprzymuszonej nie wrócę Teraz jest wygodniej, czyściej, szybciej, łatwiej, taniej. Choć nie - jest jedna zasadnicza wada indukcji - no kutwa, nie da się cebuli do rosołu opalić - jak żyć?

    Swoją drogą, zastanawiam się, czy jak się będę wypowiadać w każdym możliwym temacie bez jakiejś konkretnej wiedzy, to chyba też szybko będę elitą forum, nie?
    MTM Styl - Zięba, leciutko powiększony. Podłogówka po całości, grzana gazem, ocieplenie 20cm zwykłego styropianu, na dachu 30cm wełny, okna trzyszybowe, WM z rekuperatorem, planowany gwc. Praca wre i końca nie widać...

  18. #158
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    I odpowiadaj na pytania, jak nie użytkujesz urządzenia, o które ktoś pyta, to nie zabieraj głosu...
    Najfajniej jakby testować gaz i indukcję i wyrobić sobie opinię
    a póki co to działa mechanizm dysonansu poznawczego i efekt potwierdzenia
    ot psychologia
    Ostatnio edytowane przez piotrek0m ; 04-04-2017 o 11:31
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  19. #159

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bracianka Zobacz post
    Owszem - garnek jest ciepły - i tylko garnek. W gazowej oprócz garnka ciepłe są powierzchnia kuchenki obok garnka, ruszty, no i powietrze wokół, bo przecież sam płomień ciepło też wytwarza. Jako osoba, która u mnie w domu gotuje najczęściej, czytaj prawie co dzień, i która miała całe życie kuchenki gazowe i od dwóch lat ma indukcję - ja do gazowej z własnej woli nieprzymuszonej nie wrócę Teraz jest wygodniej, czyściej, szybciej, łatwiej, taniej. Choć nie - jest jedna zasadnicza wada indukcji - no kutwa, nie da się cebuli do rosołu opalić - jak żyć?

    Swoją drogą, zastanawiam się, czy jak się będę wypowiadać w każdym możliwym temacie bez jakiejś konkretnej wiedzy, to chyba też szybko będę elitą forum, nie?
    Na podstawie Twojego wpisu, do forumowych ochów i achów dodaję jeszcze uszczypliwość.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  20. #160

    Domyślnie

    Się nie znam więc też się wypowiem...
    Kupiłem kilka lat temu indukcję trochę celowo żeby przyszłą teściową wkurzyć bo dotykowa, piszczy, świeci.... a ta bestia ją lepiej opanowała ode mnie
    Z tego co jeszcze zauważyłem to prócz tego, że cebuli się podsmaży o czym ktoś wyżej pisał, jak coś zaczyna kipieć to się kuchenka wyłącza i piszczy i nie pozwoli na zalanie całego blatu...

Strona 8 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony