dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Grzejniki Fondital a Nova Florida

    Witam
    Czy ktoś ma i używa, a może ktoś wie czym się różnią stopy tych grzejników.Dystrybutorem obydwu jest ta sama firma, ale szukam więcej info.
    Zastanawiam sie na kupnem grzejników Fondital Calidor, instalację będę robił z miedzi, a jako kocioł bedzie pracował kominek z płaszczem wodnym - Makroterm 18kW.
    Dzięki za info
    startom

  2. #2

    Domyślnie

    Może ktoś jednak będzie mógł mi pomóc w tym temacie.
    Dzięki za wszelkie info.
    startom

  3. #3

    Domyślnie

    Gratuluję wyboru ,są to najleprze grzejniki na rynku polskim .a wiem co piszę ponieważ sprzedaję je od samego początku t.z. od 12lat jak tylko pojawiły sie w polsce. Obie nazwy to są dwa zakłady pod jednym szyldem Fondital .Dawniej kojarzone były z nazwą ferro ze wględu na jedynego importera i przedstawiciela na rynek polski. Grzejniki z obydwu firm mają jako jedyne w stopie 2.3% miedzi i mogą współpracowac z instalacją miedzianą ,bez żadnych inhibitatorów korozji eletrolitycznej .Adam

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.131
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Witam ADAMOS48 Kopę lat.

    Startom. Adamos jako dystrybutor, związany bezpośrednio z importerem i producentem nieodmiennie powtarza tę samą śpiewkę o przydatności żeberek aluminiowych do instalacji z miedzi.
    Ja z kolei uważam, iż do instalacji z miedzi najlepsze są grzejniki miedziane, Adamos świetnie wie jakie, choć pluje na nie nieodmiennie.
    Instalacja jest wówczas jednorodna.

    Startom, spytaj Adamosa czy daje gwarancję, że każda partia jego grzejników żeberkowych jest identyczna w składzie procentowym składników stopu z inną partią.
    Ja twierdzę, że jest to niemożliwe, gdyż powstają one ze zlomu aliminiowego po recyklingu, i w tych warunkach skład stopu ulega znacznym wahaniom.
    W którymś poście pewien metalurg udowodnił Adamosowi, że stop o zawartości wielu metali jest znacznie bardziej niebezpieczny, gdyż powstają całe kaskady mikroogniw elektrochemicznych.

    Adamos pewnie dobrze to pamięta lecz z tej wady stopu o składzie połowy tablicy Mendelejewa chce uczynić jego zaletę.
    Mogę przywołać ten wątek. Co ty na to Adfamos???

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję obydwu Panom za odpowiedź.
    Adamos - które bardziej bys polecał - Fondital serii Calidor czy też Nova Florida.Te ostatnnie dostepne są dla mnie w Leroy Merlinie po przystępnej cenie.
    Dzięki zapomoc.
    startom

  6. #6

    Domyślnie

    Takim ludziom ja ty bogusław tz.nie reformowalnym nie chce mi się już więcej na forum przebywać i doradzać .Adam . ,A dla ciebie startom mam wiadomośc ,kupuj obydwie marki tylko na miłość boską nie w super marketach .J ak dobrze się pokręcisz to kupisz u dystrybutorów po 27zł brutto za sztukę i o mocy 139w przy delcie t 50 stopni tz zasilaniu 70stopni. W super marketach mają z tych firm grzejniki ,ale słapsze i gorzej wykonane przeznaczone na rynek wschodni. Nazwydobrych ,SOLAR, SERRIR.CALIDOR,BIG, potem słabsze SEVEN,SCHIROCO,sahara

  7. #7

    Domyślnie

    ja mam seriry po 25.5 za zeberko i popieram ADOMOSA ze fondital jest OK!!!!! bardzo dobrze dzialaja w instalacji czy miedzianej czy z innego materialu.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mkmar

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Usa
    Posty
    148

    Domyślnie

    Wiele osób poleca grzejniki Nova Florida, ja też zamierzałem je kupić i na szczęście tego nie zrobiłem. U mojego brata, Który takie zainstalował już po trzech latach bardzo ładnie złuszcza się farba - Odradzam.
    Odradzam też słuchania rad sprzedawców, ci zwykle mają ograniczony horyzont do produktów z własnej półki.

  9. #9

    Domyślnie

    Do mark1oc.
    A czy masz także Fondital Calidor i po jakiej cenie - może bym przyjechał i zakupił kilka grzejniczków.
    startom

  10. #10

    Domyślnie

    Do mark1oc.
    A czy masz także Fondital Calidor i po jakiej cenie - może bym przyjechał i zakupił kilka grzejniczków.
    startom

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony