dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 11
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 213
  1. #181
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Lodówkę ostatnio kupowałem firma Amica za 850 złotych. Cichutko działa. Różnicy poza brakiem urządzenia do robienia kostek lodu nie widzę w porównaniu do tych droższych . Mikrofala 1500 to chyba jakiś mega wypas jak ktoś ma w kuchni też piekarnik to po co mu taka Mikrofala. Zmywarka Bosch 800 złotych.

  2. #182

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Lodówkę ostatnio kupowałem firma Amica za 850 złotych. Cichutko działa. Różnicy poza brakiem urządzenia do robienia kostek lodu nie widzę w porównaniu do tych droższych .
    A ja widzę różnicę. Miałem lodówkę kilkunastoletnią, którą zmieniłem na nową w klasie A++ albo A+++ (już nie pamiętam). Pierwsze co zauważyłem to drastyczny spadek rachunków za prąd. Jej zakup już dawno się zwrócił z samych oszczędności (kiedyś podobnie było z zakupem żarówek LED jak jeszcze były drogie, też mi się zwrócił). To co zauważyła moja kobieta to, że w nowej lodówce pożywienie psuje się 2-3 razy wolniej niż w starej. Praktycznie obecnie nie zdarza się aby coś się zepsuło. Nie wiem czy to zasługa strefy zero do której wkładamy produkty szybko się psujące, czy też technologii nofrost, antybakteryjnym uszczelką itp. ale w lodówce jest sucho i przestaliśmy wyrzucać jedzenie. A pomijając już aspekt finansowy to zawsze w człowiekowi jakoś budziło się sumienie że wyrzuca jedzenie, że nie dopilnował a gdzieś w afryce ludzie głodują.

    Powiem tak. Każdy swoje chwali. Można być zadowolonym z kuchni za 1tyś i można być też z takiej za 100tyś - wszystko zależy od preferencji i zasobności portfela. Jednak jeśli rozmawiamy tu o kosztach to właśnie przez pryzmat wydatków nie zawsze opłaca się kupić to co najtańsze bo z reguły wyda się więcej.

    Ja już przerabiałem zakup chińskiej kosy spalinowej za 300zł, która po 2 koszeniach się popsuła. No trudno wydałem 2000zł na markową o mniejszej mocy na papierze a 2 razy większej w rzeczywistości, koszę już 5 lat i nic się nie dzieje. Podobnie było z innymi "oszczędnościami" - tak kupiłem chiński motor, który nowy z salonu był w gorszym stanie niż ten, na który go zamieniłem, czyli 10 letnią yamahę. Wiele razy już chciałem "zaoszczędzić" i wyszedłem na tym tak, że płaciłem 2 razy za to samo.
    Także trzeba podejmować mądre decyzję. Zauważyłem, że do pewnej kwoty płaci się za jakość a później już tylko za wygląd, markę, niepotrzebne funkcje itp.

  3. #183
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Myślałem, że to wątek o kosztach budowy. A nie utrzymania lodówek.

    Pisanie o drastycznym spadku jest niepoważne. Mierzyłem przez dłuższy czas i Beko CSA 29000 wyszło 37,8kWh/mies latem. Inna lodówka - Mastercook (modelu nie pamiętam - z osobną regulacją temperatury w* w chłodziarce, i osobno w zamrażarce - super bajer) wielkość podobna - 37,116kWh/mies.

    Jak licząc po 60gr/kWh to jakieś 22zł/mies w rachunkach, to ile można z tego urwać, żeby to nazwać drastycznym spadkiem rachunków za prąd?

  4. #184

    Domyślnie

    Rachunki spadły około o 50zł co 2mc, czyli 300zł rocznie. Lodówka kosztowała 1500zł, czyli po 5 latach jej koszt się zwrócił na samym prądzie a działa dalej

    Koniec offtopu - konkluzja po prostu taka, że nie zawsze budując i urządzając najtaniej w perspektywie lat będzie najtaniej

  5. #185
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Tylko nie porównuj 20 letniej lodówki z tymi nowymi.

  6. #186

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Głupoty opowiadasz.
    Szacun dla takich inwestorów a dla podobnych Tobie szacunek nie warty.
    Mam meble kuchenne na wymiar wg mojego życzenia w kolorze i fakturze jaki sobie wybralem w cenie 4tys.zl
    Do tego wyposażenie.W całości.Whirlpool za 2,6tys i za ok.7tyś.zl kuchnia śmiga od 5 lat bezproblemowo.
    Załącznik 414602
    Arturo 5 lat temu ceny były inne ...
    Obecnie stolarze się cenią a i materiały podrożały ...

    Kazdy kupuje na co go stać i co mu się podoba ...

    My wiedzieliśmy jaką kuchnię chcemy , ale i tak trzeba było zastosować pewne kompromisy.
    Chcieliśmy blaty kwarcowe , ale wysoka cena nas wystraszyła i zrezygnowaliśmy.

    Nam podobają się fronty lakierowane na wysoki połysk. Problem taki że są one najdroższe i kilka razy droższe od najtańszych frontów z płyty meblowej a to one w dużym stopniu wpływają na cenę końcową ...
    Oczywiście na cenę końcową wpływa też ilość metrów zabudowy i ich skomplikowanie ...

    U nas metrów sporo a zabudowa dość skomplikowana ...

    Wyceny mieliśmy bardzo różne . Większość wyceniała kuchnię za około 20-30 tys , oczywiście bez sprzętu ....

    Udało się nam ją zamówić od stolarza z innego miasta i ze sprzętami kuchennymi kosztowała kilkanaście tysięcy ..

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuch.jpg
Wyświetleń:	232
Rozmiar:	86,6 KB
ID:	414622

    Kuchnia nie jest jakiś max wypas i spokojnie można by jeszcze w nią włożyć z 10-15 tys (blaty kwarcowe) , najlepsze mechanizmy , cargo i itd ...

    Ale zawsze trzeba zachować jakiś umiar i wiedzieć na co nas stać i nie przesadzić

    Ale kazdy kupuje to na co go stać i co mu się podoba ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Kaszpir: jaka firma montowała Ci pompę? Ja mam wycenę na kotłownię z t-cap 9kW na 30tyś brutto.
    Nie wiem jaki masz dom ale po co Ci taki potwór do domu ?

    To pompa do starszych domów , z kiepskim ociepleniem.

    Do nowych domów w większości starczy zwykła pompa 7-9KW (LG,Samsung,Panasonic) ...

    Dodatkowo w większosci nie potrzeba żadnych buforów , dodatkowych pomp , termostatów i głowic na podłógówkę iitd) i też to cenę obniża ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  8. #188

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Oczywiście można kupić używaną kuchnię i myć gary w miednicy i chwalić się ze kuchnia poniżej 2 tyś
    Jak byłem singlem i kupiłem swoje pierwsze mieszkanie to przez dług czas w kuchni miałem szafkę za 100zł pod zlewozmywak , zlewozmywak z baterią za 100zł i dodatkową szafkę za 100zł. Piekarnik miałem gratis bo był już w mieszkaniu (taki gratis od dewelopera).

    Więc oczywiście że można tanio
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #189

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Nie wiem jaki masz dom ale po co Ci taki potwór do domu ?.
    190m2 po podłodze. Grzać chciałbym w II taryfie. OZC na CO: 6300W.

  10. #190

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    190m2 po podłodze. Grzać chciałbym w II taryfie. OZC na CO: 6300W.
    A to co innego

    Myślałem że dom mniejszy ...

    U mnie przy 117m2 ogrzewanych pompa 9KW LG dała radę bez grzałek nawet jak było -23 stopnie . Ale ja mam dom mniejszy i nawet przy -20stopni pompa da radę bez grzałek.

    U Ciebie faktycznie Panasonic T-CAP będzie dobrym wyborem , bo dom większy i ważne aby moc za mocno nie spadła przy mrozach ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  11. #191

    Domyślnie

    Decydowałbym się na tego tcapa 9kW ale teraz podobno co roku trzeba robić na niego przeglądy. Mniejsze pompy już tych przeglądów nie wymagają bo mają mniej czynnika chłodniczego.

  12. #192
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    tak się zastanawiam, nad ta kuchnią za 7 tyś
    Piekarnik tani( nie widać na zdjęciu marki więc przyjmuję najtańsze wersje) 1000 zł, mikrofala w zabudowie na zdjęciu drogi model ok 1500 zł, płyta ok 1000 zł, lodówki nie widać tania 1000 zł dobra 2-3 tyś, zmywarka 1500 zł więc mowienie że spokojnie kuchnię za 7 tyś można skompletować to bujda na resorach.
    Najtańsza kuchnia na wymiar to 1000 zł mb
    10 lat temu kolega kuchnie mi robił za tanie meble plus agd wyszło mnie 8000 zł bez zmywarki i indukcji.
    Teraz jak zmieszczę się w 20 tyś będzie dobrze.
    Oczywiście można kupić używaną kuchnię i myć gary w miednicy i chwalić się ze kuchnia poniżej 2 tyś
    Całość sprzętu AGD to Whilpool...czyli piekarnik,mikrofala,płyta i zmywarka.
    Nie wiem czy moja kuchnia NA WYMIAR była najtańsza ale jest na wymiar zamówiona od stolarza,którego polecam i kosztowała niecałe 4tys.zl
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 09-06-2018 o 22:31

  13. #193
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Po przeczytaniu kilku postów otworzyłem swoją tabelkę z wydatkami, początek budowy 12.2015 ( płyta fundamentowa ), mury ruszyły 03.2016 wprowadziłem się 03.2017. Podzieliłem sumę wydatków przez 174,3 m2 bo taki mam metraż domu z garażem, powierzchnia ogrzewana 135 m2. Kosztorys przekroczony o 67 tyś. koszt m2 stan deweloperski 2150 zł za m2, koszt wszystkich wydatków 3550 zł za m2 ( budowa / otoczenie / wykończeniówka ) i jeszcze trochę zostało do zrobienia.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  14. #194
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie

    1. Ceny robocizny w ostanich latach poszły w góre
    2. Oczywiście że lodówka nowa z inwerterem bierze mniej pradu niż 20 letna, ale nie opłąca się dopłacać 1000zł do A+++,żeby oszczędzać na rachunku 2zł/ miesiąc.
    3. Kuchnia temat rzeka, można zrobić z okleiny za pare tysiecy same szafki, ale równie dobrze można zbudować chatke z desek i w niej zamieszkać. Oczywiście ktoś może uważać że fronty lakierowane to zbędny wydatek no i OK, ale dobre mechanizmy szuflady w której mozna trzymać np naczynia i które wytrzymają kilknaście lat to 150-200zł sztuka, dobre wysokie cargo >1000zł. do tego jakieś klapy górne i się okaże ze same mechanizmy kosztują minimum 10tys. Ktoś kto nie używał takiej kuchni to nie zrozumie. No i ważna jest tez ilość tych szafek. No i zależy jak drogi stolarz. Kuchnia jak na obrazku poniżej bez AGD jedna wycena to 50tys inna wycena to 25tys


    Budowa domu za 2500/m2 gotowego do zamieszkania to troche tak jak kupno nowego auta bez klimy i wspomagania. Żeby ta klima i wspomaganie było oraz może jakieś radio i elektryczne lusterka to trzeba się przygotować się na 3500zł/m2 (przy pow ~150m2). Sam dom bez tarasów, podjazdów, ogrodzen itp.
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym 220m2 użytkowa, podloga 21cm EPS100, sciany 20cm grafit33, dach 20cm pianka, PC NIBE F1245 10kW, rekuperator vents 350

  15. #195
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Ja kupiłem auto nowe ze wspomaganiem, klimatyzacja , elektrycznymi szybami, kolor metalik, koło zapasowe w pełnym rozmiarze za 41tys. Jak to się ma do tych 3500/m2 ?
    Dodam ze nie jest do Dacia, Fiat czy malutkie francuziki typu twingo.

    Kurde zapomniałem ze mam jeszcze te elektrycznie ustawiane lusterka
    Ostatnio edytowane przez swierol ; 11-06-2018 o 21:50

  16. #196
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Ja kupiłem auto nowe ze wspomaganiem, klimatyzacja , elektrycznymi szybami, kolor metalik, koło zapasowe w pełnym rozmiarze za 41tys. Jak to się ma do tych 3500/m2 ?
    Tak samo jak lata i lata świetlne.
    Zaprawdę, powiadam wam: lepiej jest założyć duuużo większy budżet na budowę i w razie czego kupić nowe auto za 40tys z pozostałej kasy z kredytu hipotecznego z niskim oprocentowaniem aniżeli dobierać pod koniec drogi kredyt gotówkowy żeby tylko móc zrobić podłogę czy zabudowę w kuchni, aby tylko móc się wprowadzić i mieszkać w szarym domu na łysej działce przez kolejne 5 lat.
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym 220m2 użytkowa, podloga 21cm EPS100, sciany 20cm grafit33, dach 20cm pianka, PC NIBE F1245 10kW, rekuperator vents 350

  17. #197
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibizz1 Zobacz post
    Tak samo jak lata i lata świetlne.
    Zaprawdę, powiadam wam: lepiej jest założyć duuużo większy budżet na budowę i w razie czego kupić nowe auto za 40tys z pozostałej kasy z kredytu hipotecznego z niskim oprocentowaniem aniżeli dobierać pod koniec drogi kredyt gotówkowy żeby tylko móc zrobić podłogę czy zabudowę w kuchni, aby tylko móc się wprowadzić i mieszkać w szarym domu na łysej działce przez kolejne 5 lat.
    Wystarczy dobrze zrobiony budżet i kosztorys,łącznie z wykonczeniem podłóg czy zabudową kuchni.
    Ceny są przecież znane wszystkim.
    Oczywiście są sytuacje nie do przewidzenia ale szczegółowo zrobiony kosztorys przed sprawi,że niezbyt wiele zdziwimy się ...

  18. #198
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibizz1 Zobacz post
    Tak samo jak lata i lata świetlne.
    Zaprawdę, powiadam wam: lepiej jest założyć duuużo większy budżet na budowę i w razie czego kupić nowe auto za 40tys z pozostałej kasy z kredytu hipotecznego z niskim oprocentowaniem aniżeli dobierać pod koniec drogi kredyt gotówkowy żeby tylko móc zrobić podłogę czy zabudowę w kuchni, aby tylko móc się wprowadzić i mieszkać w szarym domu na łysej działce przez kolejne 5 lat.
    Zazwyczaj ludzie zakładają większe budżety a na koniec i tak nagle brakuje na ogrodzenie i taras... o ogrodzie nie wspomnę. Ile domów stoi zamieszkanych a ogrodzenie budowlane z siatki leśnej Moim zdaniem lepiej się 1-2 lata przemęczyć , uzbierać i dokończyć porządnie (chodzi o zagospodarowanie terenu) niż na koniec zrobić po taniości.

  19. #199

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Zazwyczaj ludzie zakładają większe budżety a na koniec i tak nagle brakuje na ogrodzenie i taras... o ogrodzie nie wspomnę. Ile domów stoi zamieszkanych a ogrodzenie budowlane z siatki leśnej Moim zdaniem lepiej się 1-2 lata przemęczyć , uzbierać i dokończyć porządnie (chodzi o zagospodarowanie terenu) niż na koniec zrobić po taniości.
    bo większość chce wejść na gotowe a nagle się okazuje że zrobienie takiego ogrodzenia "czyimiś" rękoma to 50 tysi

  20. #200
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Ja też początkowo po przeczytaniu kilku wątków optymistycznie podchodziłem do kosztów. Ale w porę zweryfikowałem to co różni piszą - na moje 150 mkw z zagospodarowaniem działki, porządnym ogrodzeniem, garażem trzeba założyć budżet w wysokości 500-550 tyś. i nie ma na to mocnych. 3500 zł/mkw to całkiem realna kwota za całą inwestycję.

Strona 10 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony