dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 56
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Ok dzięki. Właśnie o OCG mi chodziło bo tego na tym certyfikacie nie ma. Mam tyle szczęścia że mieszkam w normalnym województwie i narazi nie muszę się tym martwić ale....
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marcus312
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Pilchowice
    Kod pocztowy
    44-144
    Posty
    472

    Domyślnie

    Cytat Napisał boluslolusj23 Zobacz post
    Ot, cała Polska i polaczków kombinowanie. Lewa tabliczka, lewe papiery, może się nie spostrzegą.
    I wy q.na chcecie coś w tym kraju mieć oprócz syfu?
    Panowie mozliwe że będą takie przypadki kombinowania ,oczywiscie ja tego nie polecam i nie promuje . Osobiscie tez ciezko mi było by sie rozstac z moim kotłem bo mam do niego rózne modyfikacje moge go uzywac jako DS , HG czy podajnikowy i spala bez dymu ale brakuje mu odpowiedniej tabliczki

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcus312 Zobacz post
    Panowie mozliwe że będą takie przypadki kombinowania ,oczywiscie ja tego nie polecam i nie promuje . Osobiscie tez ciezko mi było by sie rozstac z moim kotłem bo mam do niego rózne modyfikacje moge go uzywac jako DS , HG czy podajnikowy i spala bez dymu ale brakuje mu odpowiedniej tabliczki
    Nie martw się na allegro pojawią się tabliczki za 10 zł
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Ok dzięki. Właśnie o OCG mi chodziło bo tego na tym certyfikacie nie ma. Mam tyle szczęścia że mieszkam w normalnym województwie i narazi nie muszę się tym martwić ale....
    Widzisz w tym elemencie wychodzi to, o co swego czasu kopie kruszyłem
    Ten papier z ichpw jest świstkiem marketingowym, to A oraz B jest ich wewnętrznym wymysłem nie mającym odzwierciedlenia w normie europejskiej, mającym jednak siłę przebicia w części gmin, gdzie mówiąc po ludzku dogadano się na linii urzędnik-twórca papieru co ma być dotowane. I niby wszystko ok, tyle,że dzisiaj te gminy, które wówczas to promowały powinny brac na to poprawkę... a tu jednak chcą III-klasy np. jak się znajdzie dociekliwy, to będzie tego OGC żądał.

    Do dzisiaj można było się przekomarzać i nabijać, można się było chwalić bzdetami z USA drukowanymi na świstku, szkoda tylko,że na tym świstku nie ma tych podstawowych spraw opisanych w normie (poza bonusowymi, które fajnie,że są).
    Mając papier z Łodzi z roku 2009 moge Ci powiedzieć,że przy emisji Pyłu na poziomie 124mg/m3 OGC było 26mg/m3
    przypuszczam zatem, że dla Twoich wyników może to być poniżej 20, ale na ateście tego nie ma.

    Jak będą normalni ludzie, to na podstawie reszty wyników masz spokojnie z palcem w nosie wyrób w klasie min. III zahaczający o IV (pył 60)

    u mnie w klasie V-ej przy emisji pyłu 33 oraz 31 OGC było odpowiednio 3 oraz 9, zatem czegos podobnego można się spodziewać jak pyły były w okolicy 60
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 12-04-2017 o 12:20
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał boluslolusj23 Zobacz post
    Ot, cała Polska i polaczków kombinowanie. Lewa tabliczka, lewe papiery, może się nie spostrzegą.
    I wy q.na chcecie coś w tym kraju mieć oprócz syfu?
    I kto to mówi?
    Boluś był taki jeden który napisał bardzo fajne słowa:
    "kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień"
    Ty nie powinieneś go nawet podnieść znaczy tego "kamienia" a co dopiero nim rzucić a rzucasz i rzucasz.
    Ty tez jesteś taki polaczek tylko trochę na opak, prawa tabliczka, prawe papiery tylko.................
    Co jest gorszym skurw...em?
    Wesołych Świąt.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Widzisz w tym elemencie wychodzi to, o co swego czasu kopie kruszyłem
    Ten papier z ichpw jest świstkiem marketingowym, to A oraz B jest ich wewnętrznym wymysłem nie mającym odzwierciedlenia w normie europejskiej, mającym jednak siłę przebicia w części gmin, gdzie mówiąc po ludzku dogadano się na linii urzędnik-twórca papieru co ma być dotowane. I niby wszystko ok, tyle,że dzisiaj te gminy, które wówczas to promowały powinny brac na to poprawkę... a tu jednak chcą III-klasy np. jak się znajdzie dociekliwy, to będzie tego OGC żądał.
    Zapomniałeś o jednym...
    że kryteria IChPW "na znak bezpieczeństwa ekologicznego" zostały wdrożone do praktyki (na zasadzie obustronnych uzgodnień IChPW z władzami dysponującymi środkami na proekologiczne modernizacje kotłowni węglowych) w roku 1999 a norma EN 303-5 jest w Polsce aktem obowiązującym dopiero od 01.07.2013r.
    Bez tej informacji Twoje wywody są są absolutnie mylące.
    Ukłony dla Redakcji

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marcus312
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Pilchowice
    Kod pocztowy
    44-144
    Posty
    472

    Domyślnie

    Nie martw się na allegro pojawią się tabliczki za 10 zł
    Lepsza tabliczka za 10zł niż kocioł za 10tyś zł który nie jest w stanie mnie zadowolić

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    I kto to mówi?
    Boluś był taki jeden który napisał bardzo fajne słowa:
    "kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień"
    Ty nie powinieneś go nawet podnieść znaczy tego "kamienia" a co dopiero nim rzucić a rzucasz i rzucasz.
    Ty tez jesteś taki polaczek tylko trochę na opak, prawa tabliczka, prawe papiery tylko.................
    Co jest gorszym skurw...em?
    Wesołych Świąt.
    Wiesiu, szkoda, że w taki dzień jak dzisiaj powiem ci wprost: oczekuj ataku (po śwętach) tego jak go nazwałeś... bo wszystko ma swoje granice.
    Ponoć płynie transport kalesonów z Chin. Ustaw się w kolejce.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Drogi panie Sławku, każda agresja rodzi anty agresję.
    Żeby przy każdej okazji pluć na innych trzeba być samemu czystym jak łza.
    Tylko tyle napiszę bo jest pan bardzo inteligentnym człowiekiem i na pewno wie pan o co mi chodzi.
    Zimy teraz marne to i kalesony to marny pomysł.
    Proszę pamiętać, było już nie dawno nie daleko, teraz jest jeszcze bliżej.
    Będę się przyglądał jeszcze baczniej panu jak pan mnie, choć tylu "wielkich" na rynku, boi się pan "tych wielkich"? i chcesz pan budować się na grzbiecie tych malućkich?
    Zdrowia życzę.

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Drogi panie Sławku, każda agresja rodzi anty agresję.
    Żeby przy każdej okazji pluć na innych trzeba być samemu czystym jak łza.
    Tylko tyle napiszę bo jest pan bardzo inteligentnym człowiekiem i na pewno wie pan o co mi chodzi.
    Zimy teraz marne to i kalesony to marny pomysł.
    Proszę pamiętać, było już nie dawno nie daleko, teraz jest jeszcze bliżej.
    Będę się przyglądał jeszcze baczniej panu jak pan mnie, choć tylu "wielkich" na rynku, boi się pan "tych wielkich"? i chcesz pan budować się na grzbiecie tych malućkich?
    Zdrowia życzę.
    Synku,
    a czego ja się mam bać? Od prawie dwóch lat jestem na emeryturze. W branży mnie nie ma i nie zamierzam wracać, bo resztki zdrowia ważniejsze, niż wasze kociołki. Ale jeśli mi ktoś na odcisk nadeptuje, to nie mogę być obojętnym.
    I to nie ja, ale inni wykończa małych, na wzór państw zachodnich. A gdy już niedługo przyjdzie płacić wysokie kary unijne za brak ochrony powietrza, to "dobra zmiana" da radę. Bo w skubaniu kasy są mistrzami.
    A że chciałbym jeszcze podychać lepszym luftem na ojczystej ziemi to się stawiam kopciuchom i handlarzom dziadowskiego paliwa.
    Wszystko i na temat.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał boluslolusj23 Zobacz post
    A że chciałbym jeszcze podychać lepszym luftem na ojczystej ziemi to się stawiam kopciuchom i handlarzom dziadowskiego paliwa.
    Wszystko i na temat.
    Wszystko na temat ?
    Sąsiad jutro montuje kocioł - castorama 2814 zł wytłumaczy mu ktoś dlaczego będzie musiał (?) zaprzestać go używać.Ma rachunek, kocioł ma tabliczkę atestu brak. Mój kocioł z podajnikiem działa 26 lat, też mam wymienić na jakiś badziew, ale z atestem. Atest jest poza moim zasięgiem (finansowym). Pale - węgiel groszek, zrębki i pellet. Czy rezygnując z węgla będę mógł używać nadal - mój bez-atestowy kocioł. Nie boje się badań spalin "na kominie" choć jeśli dobrze rozumuje ważny jest tylko papier, spaliny nie mają znaczenia.

  12. #32
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marcus312
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Pilchowice
    Kod pocztowy
    44-144
    Posty
    472

    Domyślnie

    A że chciałbym jeszcze podychać lepszym luftem na ojczystej ziemi to się stawiam kopciuchom i handlarzom dziadowskiego paliwa.
    Wszystko i na temat.
    Dokładnie lepiej pózno niż wcale, chociaż lepiej było zadziałac wczesniej niż pózniej ,ja pale bez dymu od 2012r i nie zamierzam tego zmieniac nawet 5 klasa mi w tym nie przeszkodzi

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcus312 Zobacz post
    Dokładnie lepiej pózno niż wcale, chociaż lepiej było zadziałac wczesniej niż pózniej ,ja pale bez dymu od 2012r i nie zamierzam tego zmieniac nawet 5 klasa mi w tym nie przeszkodzi
    Nie dość, że bez dymu to i bardzo mało spalasz - tak jak teraz sterownik pokazuje Ci 1,4 kg na dobę - no no bardzo malutko jak na taka aurę

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marcus312
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Pilchowice
    Kod pocztowy
    44-144
    Posty
    472

    Domyślnie

    Krok po kroku i powoli sie dowiemy o co chodzi z ta 5 klasa https://www.youtube.com/watch?v=6akSnSKEhn8

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Ciekawe skąd się biorą autorzy takich filmików i kto im za to płaci - jacyś niedowartościowani osobnicy.

    Przecież można pójść dalej i po co mu w ogóle kocioł 5 klasy a właściwie po co mu jakikolwiek kocioł - zapali sobie ognisko na parkiecie w salonie i co da się ogrzać bez kotła da się

  16. #36
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marcus312
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Pilchowice
    Kod pocztowy
    44-144
    Posty
    472

    Domyślnie

    Może dostał dotacje na kocioł 5 klasy i zadziałał wg hasła "jak dają to ja biorę",albo zareklamował że nie taka straszna ta 5 klasa po małej modyfikacji staje się przyjazny dla obsługującego ,ale już nie koniecznie dla środowiska

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Zapomniałeś o jednym...
    że kryteria IChPW "na znak bezpieczeństwa ekologicznego" zostały wdrożone do praktyki (na zasadzie obustronnych uzgodnień IChPW z władzami dysponującymi środkami na proekologiczne modernizacje kotłowni węglowych) w roku 1999 a norma EN 303-5 jest w Polsce aktem obowiązującym dopiero od 01.07.2013r.
    Bez tej informacji Twoje wywody są są absolutnie mylące.
    Wywody mylące nie są i doskonale zdajesz sobie z tego sprawę Jacku, tutaj pokłonem do ziemi wali się marketing, tak tak marketing właśnie uprawiany przez konkretną jednostkę, której byliście częścią

    od ok. połowy 2013 jest nowa wersja PN-EN 303-5:2012
    a wcześniej była starsza wersja tej normy PN-EN 303-5:2002 i są miejsca, gdzie wg niej badano i wystawiano atesty, nie pamiętam czy od 2005 czy 2003r, nie chce mi się kopać.

    wystarczy przeczytać ze zrozumieniem post i tyle, co było fajne zostało napisane i czego brakuje też
    Teraz jedyne co potrzeba, to rozsądnych urzędników interpretujących starsze papiury
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcus312 Zobacz post
    Może dostał dotacje na kocioł 5 klasy i zadziałał wg hasła "jak dają to ja biorę",albo zareklamował że nie taka straszna ta 5 klasa po małej modyfikacji staje się przyjazny dla obsługującego ,ale już nie koniecznie dla środowiska

    ten film ma być prowokacją
    Autor tego filmu działa w alarmie przeciwsmogowym i aktywnie zabiega o czyste spalanie i czyste palenie w kotłach
    także na stronach czystego ogrzewania, na stronach "fejsa - rybnik bez dymu" itd.

    Możliwe,że tutaj też zagląda, wydaje mi się,że inaczej wyobrażał sobie odbiór tego filmiku.
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 18-04-2017 o 22:10
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  19. #39
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marcus312
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Pilchowice
    Kod pocztowy
    44-144
    Posty
    472

    Domyślnie

    No własnie to jest prowokacja i róznie zostaje odebrany przez rózne środowiska i to jeszcze na takim fajnym kotle to podwójna prowokacja
    Rybnik mam w zasiegu wzroku i chyba sie gdzies juz spotkałem z ta grupa. Odbiór filmu mozna sobie wyobrazic równiez tak ze autor podpowiada jak przerobic kocioł zeby w nim spalac odpady bo przeciez nie kazdy by na to wpadł a tak juz pokazano co zrobic
    Ostatnio edytowane przez marcus312 ; 18-04-2017 o 23:31

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Wywody mylące nie są...
    Teraz jedyne co potrzeba, to rozsądnych urzędników interpretujących starsze papiury
    Co Ty znowu wypisujesz?
    Jaka "interpretacja starszych papiurów"?
    Nowe prawo wymaga nowych papierów. To przecież jest jednoznaczne.
    Ukłony dla Redakcji

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony