dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie Na jakiej wysokości kinkiety i włączniki - ocena projektu elektryki w kuchni

    Dostałam do zatwierdzenia projekt elektryki. Z grubsza wszystko wygląda w porządku, mam natomiast wątpliwości czy wysokość 180 cm od wykończonej podłogi jest dobra do zawieszenia kinkietu oraz czy włączniki powinny być na wysokości 130 cm.
    Nam się wydaje, że skoro mamy wysokość pomieszczeń 295 cm, to kinkiet powinien być wyżej. Natomiast nasze projektantki wnętrz uważają, że wysokość 180cm jest optymalna dla kinkietów oraz 130 cm dla włączników.

    Raczej jesteśmy zdecydowani na poziom 110cm dla włączników, bo wydaje się, że tak będzie wygodniej, czy słusznie?

    Prosimy też o opinię na temat projektu elektryki w kuchni.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Elektryka_kuchnia.jpg
Wyświetleń:	458
Rozmiar:	99,2 KB
ID:	386432

  2. #2

    Domyślnie

    U mnie gniazda na wysokości 130cm,kinkiety 200cm i wydaje mi się to ok.Na pewno gniazdek bym niżej nie chciała,ale kinkiety u was będą za nisko.

  3. #3

    Domyślnie

    Kinkiety zależy jakie i gdzie - co mają oświetlać, w którą stronę skierowane światło, za wysoko mogą razić, za nisko obijać głowy. Włączniki wg upodobań, do niżej położonych łatwiej dosięgnąć dzieciom.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja mam kinkiety na jakiś 1,3 m bo służą do oświetlania książki, kiedy siedzi się na fotelu i drugie kinkiety na podobnej wysokości nad biurkiem, do oświetlania blatu, więc wysokość kinkietu zależy od tego, co ma oświetlać.

    Kilka przykładów kinkietów w kuchni:
    wysokość ok. 1,4-1,6 m



    1,8-2 m:




    0,2m:
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 12-04-2017 o 11:25

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jeśli to kinkiet dekoracyjny, do tworzenia scen świetlnych na ścianie, to nie może wisieć wysoko, bo ma oświetlać ścianę a nie sufit.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    W kuchni za wyspą została mi pusta ściana, którą najprawdopodobniej wykorzystamy na powieszenie jakiejś większej grafiki lub zrobimy galerię zdjęć rodzinnych. Wnętrza się projektują, a elektryk wchodzi za tydzień. Skoro więc kinkiet miałby za zadanie doświetlić te obrazy więc lepiej będzie jak umieszczę go na wysokości 200 cm. To samo zrobię z kinkietami w salonie i w holu.

    Mam pytanie czy takie fronty będą dobrze wyglądały w kolorze jasno szarym lubi białym ale w wysokim połysku?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Meble klasyczne.jpg
Wyświetleń:	256
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	386504 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Meble klasyczne1.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	386505

  7. #7

    Domyślnie

    Taka kuchnia raczej w półmacie lub macie. Połysk da efekt "włoski", to trudny styl, bo łatwo przedobrzyć i uzyskać zupełnie odwrotny efekt do zamierzonego. Na zdjęciach pokazana kuchnia wiejska, a Ty dążysz do stylu glamour? Jeśli tak, to trzeba zmienić fronty, kafelki blat i zlew.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Wcześniej chciałam mieć białe, proste fronty na wysoki połysk, ale jak zobaczyłam te to zmieniłam zdanie. Na pewno nie chcę żeby kuchnia była w stylu rustykalnym czy prowansalskim. Ma być nowoczesna, ale i klasyczna - czyli można chyba powiedzieć, że chodzi o glamour lub styl nowojorski.
    Chciałabym zobaczyć takie fronty w wysokim połysku na żywo, bo mam wątpliwości czy ten połysk będzie do nich pasował.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tak sobie przejrzałam google po angielsku "lakierowane kuchnie" i z tego co widzę lakierują raczej w matach, także styl Hamptons i NY.

    Znalazłam taka wizualkę:

    ale jak słusznie zauważyła Sawadi, jest to włoskie pojęcie stylu NY
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 13-04-2017 o 16:29

  10. #10

    Domyślnie

    półmat ładnie wygląda na takich frontach

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie Fronty klasyczne - półmat czy wysoki polysk

    No to chyba będę musiała zrezygnować z tego wysokiego połysku, na rzecz półmatu w dwóch kolorach - mlecznym białym i jasno szarym.
    Na tych zdjęciach to raczej jest wysoki połysk, tak?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Klasyczna-kuchnia-na-wysoki-połysk.jpg
Wyświetleń:	172
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	386601 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Klasyczna-kuchnia-na-wysoki-połysk-3.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	58,0 KB
ID:	386602 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Klasyczna-kuchnia-na-wysoki-połysk-4.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	70,9 KB
ID:	386603

  12. #12

    Domyślnie

    zdecydowanie połysk
    a szaro-białą kuchnie mam w domu i właśnie wykańczam

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Sawadi, to ja poproszę o zdjęcia Twojej kuchni.
    A mówiąc o białym kolorze to jaki konkretnie kolor białego pasuje do szarości?
    Jeśli chodzi o okna to wybraliśmy RAL 9016, bo wydawał się być idealnym odcieniem, czymś pośrednim miedzy ciepłą i zimną bielą.
    Natomiast 9003 był dla nas za zimny, 9002 - to wg mnie siwa biel, 9001 - to bardzo, bardzo ciepła czy też kremowa biel, a 9010 też był bardzo ciepły.
    Mam nadzieję, że w sklepie mieli dobre próbniki...
    A czy 9016 do mebli będzie dobry, czy szukać jeszcze innego odcienia bieli?

  14. #14

    Domyślnie

    U mnie wszystkie biele w domu to 9010. U koleżanki 9003 (biały-biały) i też dobrze wygląda, tyle, że ja ścianach różne odcienie bardzo jasnych, ciepłych pasteli, a u niej złamane, zimne niebieskości i róże.

    Najczęściej wybierane są te dwa poprzednie i jeszcze 9016. Wahałam się między 9010 i 9016. Wygrał 9010. W moim odczuciu:
    - 9003 biały
    - 9016 szarawa biel
    - 9010 ciepła biel

    Moja kuchnia wygląda tak, blaty tymczasowe.
    Ostatnio edytowane przez Sawadi ; 19-04-2017 o 13:03

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie SZara kuchnia

    Sawadi, dziękuję za zdjęcie. Tak myślałam, że połączenie białych frontów z szarymi da rewelacyjny efekt! Też tak chcę.
    To jest mat? A jaki to kolor tej pięknej szarości?
    Szare meble wydają się być wyciszone więc mogę poszaleć z płytkami na podłogę i ścianę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kafelki_ściana.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	44,4 KB
ID:	387032 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kafelki_kuchnia-styl-nowojorski.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	387033 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2170_af8e.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	71,3 KB
ID:	387034

  16. #16

    Domyślnie

    Też tak uważam Lakier półmat, szarość - Ral 7039. Teraz biały zrobiłabym bardziej w jasny szary, ale ja mam problemy z decyzjami, za dużo rzeczy mi się podoba
    Fajne inspiracje

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Sawadi, widzę, że w kuchni masz drzwi przesuwne chowane w ścianie. U mnie też projektantki zaproponowały takie rozwiązanie w przejściu między kuchnią a jadalnią. Szerokość otworu mam 180 cm. Czy drogo wychodzą takie drzwi i czy jesteś z nich zadowolona?

  18. #18

    Domyślnie

    U nas to spadek po Niemcach Zostawiliśmy, odrestaurowaliśmy, choć kusiło żeby bardziej otworzyć przestrzeń.

    Trudno powiedzieć czy takie drzwi można polecić. To kwestia gustu czy potrzeby. Zachowaliśmy drzwi, bo można oddzielić się od salonu i są po prostu ładne, tworzą klimat.

    Ceny można sprawdzić - są gotowe konstrukcje ścianek pod GK, razem z mechanizmem i skrzydłami.

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Nie mogę się zdecydować czy chcę mieć drzwi przesuwne chowane w ścianie czy zwykłe podwójne skrzydła. Jadalnia jest trochę mała więc raczej te przesuwne, choć jeśli będą szklane to po otwarciu i schowaniu w ścianie stracę piękny widok. Trudna decyzja.
    Moi rodzice mieli poniemiecką willę. Wszystko tam było prześliczne i takie przestronne. Była też piękna weranda, z okienkami pełnymi kolorowych, wzorzystych szybek. Czy takie szkło się jeszcze produkuje? Dom był ogromny więc jak dzieci dorosły to trzeba go było zamienić na mniejszy niestety. Wciąż z nostalgią wspominam tamte wnętrza. Trochę się na nim wzorowałam budując swój domek.

    Sawadi pokażesz zdjęcia Waszych drzwi?

  20. #20

    Domyślnie

    Musze cyknąć, bo nie mam zamkniętych drzwi. Sama się zdziwiłam .

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony