dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 87
  1. #61

    Domyślnie

    Jak się nie ma argumentów to właśnie tak się ucina rozmowę...
    Tak zwentyluje mi to ekipa która zrobi całość za 8tys. Gość który buduję u mnie dom sam ma deskowany tylko z gontem i jak u siebie potrafił to zrobić już 20 lat temu to i u mnie to zrobi. Czyżby przemawiała przez ciebie zazdrość? Nie wiem jakie macie ceny w warszawie ale u nas na południu takie właśnie są. Są firmy, głównie z gór, które budują domy 150-170m2 do SSO za 30-35tys.
    Co region to inne ceny. Jak pytałem o ceny deskowania tu na forum to za 200m2 cena była od 3,5 do 6 tys. U mnie firmy robią to za 2-2,5tys.

  2. #62

    Domyślnie

    Nie wiem po co ta walka i udowadnianie - Chcesz osb, czy membranę - rób przecież nam to obojętne. Twój dach Twoje pieniądze.
    Ceny deskowania raczej nieaktualne - moja wiocha 30 km od stolicy - oferty na deskowanie ok 11-13 zł m2 - mam dach 2 spadowy.
    Raczej minęły ceny 30 zł/m2 - to chyba było w boomie. ceny SSO jak podałeś też mniej więcej podobne - trzeba liczyć ok 200 zł/m2 im bardziej skomplikowana konstrukcja, tym drożej.

  3. #63

    Domyślnie

    Ja z nikim nie walczę. Chcę się dowiedzieć konkretów dlaczego nie OSB. Czytałem kilka dni temu tekst o deskowaniu, membranach itd i tam autor także napisał że OSB raczej by nie użył ale dlaczego to już nie wyjaśnił.
    Ceny deskowania takie same ale ceny budowy od podstaw akurat na moim terenie są wyższe bo wychodzi ok 280zł m2. Ja za 175m2 płacę 52tys (fundament lany,strop lany). Gdybym wziął firmę z gór to coś ok 35tys by wyszło ale wolę sprawdzone z terenu niż potem szukać ludzi po świecie gdy coś spier.....

  4. #64

    Domyślnie

    No to ludzie wcześniej pisali czemu nie OSB, ja też dorzuciłem swoje 2 grosze.
    A cena SSO zależy od tego jaki masz budynek i ile ekipa ''dniówek'' musi u Ciebie zrobić.

  5. #65

    Domyślnie

    Gdzie masz ten temat bo chętnie poczytam. Narazie przejrzałem temat o deskowaniu i nikt nic nie wspominał dlaczego nie osb.

  6. #66

    Domyślnie

    Sorki awieuro ale piszesz głupoty aż miło. Nie budujemny łodzi podwodnej , tylko dach. Jeżeli uważasz że pod szczelnym pokryciem dachowym deska czy OSB będzie miała takie warunki jak w wiadrze z wodą to tylko wspólczuję.

  7. #67

    Domyślnie

    Może chłop mieszka na terenach zalewowych...

  8. #68

    Domyślnie

    Ale żeście się czepnęli wiadra z wodą ono miało uświadomić hudemu jakim materiałem jest osb...ale hudy wie lepiej...nie mieszkam na terenach zalewowych mimo to mój dach ma wartość większą niż twój cały SSZ
    DACHArz

  9. #69

    Domyślnie

    Sorki ale nic nie uświadomiło. Rolą desek czy osb na dachu nie jest hydroizolacja - koledze się coś pomyliło.
    Zarówno płyty OSB jak i MFP mogą i są stosowane z powodzeniem na dachach .

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał awieuro Zobacz post
    Ale żeście się czepnęli wiadra z wodą ono miało uświadomić hudemu jakim materiałem jest osb...ale hudy wie lepiej...nie mieszkam na terenach zalewowych mimo to mój dach ma wartość większą niż twój cały SSZ
    Cieszy mnie to niezmiernie że twój dach jest tyle wart i że cię było na niego stać tylko jaki to ma związek z tematem tego nie wiem...

  11. #71

    Domyślnie

    Chyba jeszcze nikt nie usłyszał tu od ciebie dziękuję za wiedzę i informacje które otrzymałeś. Tak jak pisałem ode mnie już niczego nie wyciiągniesz. Pochwał się dachem za 8 tyś
    DACHArz

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał awieuro Zobacz post
    Chyba jeszcze nikt nie usłyszał tu od ciebie dziękuję za wiedzę i informacje które otrzymałeś. Tak jak pisałem ode mnie już niczego nie wyciiągniesz. Pochwał się dachem za 8 tyś
    Usłyszeli ale w prywatnych wiadomościach. Nie muszę się ze wszystkim afiszować jak ty z tym twoim dachem za 100tys... A co do 8tys to cena za robociznę pokrycia więc to raczej normalna cena no chyba że ciebie ktoś wykiwał i zapłaciłeś jak za zboże...

  13. #73

    Domyślnie

    Tak sam się wykiwałem
    DACHArz

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Sorki ale nic nie uświadomiło. Rolą desek czy osb na dachu nie jest hydroizolacja - koledze się coś pomyliło.
    Zarówno płyty OSB jak i MFP mogą i są stosowane z powodzeniem na dachach .
    Wyraziłem się jasno. Napisałem że płyty osb u siebie bym nie położył chyba że płytę PERI u was bez oporu położę OSB
    DACHArz

  15. #75
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Nie można zakładać złego wykonania bo to nieporozumienie. Przy poprawnym zwentylowaniu dachu zarówno płyta OSB (jest woskowana) jak i deski spełnią swoje zadanie. Można nie impregnować desek ale powinny być wówczas suszone i strugane. W świetle takich uwarunkowań płyta OSB grubości 12 mm wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał awieuro Zobacz post
    Wyraziłem się jasno. Napisałem że płyty osb u siebie bym nie położył chyba że płytę PERI u was bez oporu położę OSB
    Oczywiście że wyraziłeś się jasno i doskonale to zrozumieliśmy tylko chcemy się dowiedzieć (przynajmniej ja), co cię do takich decyzji skłoniło.

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Nie można zakładać złego wykonania bo to nieporozumienie. Przy poprawnym zwentylowaniu dachu zarówno płyta OSB (jest woskowana) jak i deski spełnią swoje zadanie. Można nie impregnować desek ale powinny być wówczas suszone i strugane. W świetle takich uwarunkowań płyta OSB grubości 12 mm wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Pozdrawiam.
    U mnie niestety kierownik budowy trochę kręci na płyty 12mm i woli minimum 15mm ale najlepiej 18mm... Panie Andrzeju czy płyty MFP 15mm są wytrzymalsze niż OSB 15mm? Lepiej zastosować MFP 15 czy OSB 18mm? Są w tych samych cenach.

  18. #78

    Domyślnie

    Teoretycznie mniej odpadów będziesz miał przy MFP ponieważ ma ona ona identyczną wytrzymałość we wszystkich kierunkach. Przy płycie OSB zalecane jest układanie kierunkowe - wytrzymałość wzdlużna jest 2 razy wieksza niż poprzeczna.

  19. #79

    Domyślnie

    Panie Surgi jak wygląda sytuacja wentylacji zimą kiedy na dachu mamy 15 cm śniegu a kalenice pokryte są śniegiem i lodem. Załóżmy że taka aura utrzymuje się przez 3 tygodnie. ?
    DACHArz

  20. #80
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Wentylacja zimą nie ma żadnego znaczenia bo para wodna zostaje uwięziona w warstwie izolacji cieplnej w niej kondensuje oraz zamarza. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony