dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 25 z 35
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 684
  1. #481

    Domyślnie

    No własnie i tu sprawa się komplikuje bo to już nie jest takie proste znaleźć taki rozdzielacz z atestem do wody pitnej.... Dużo ludzi montuje takie zwyklaki i twierdzą że jest OK. Sam nie wiem....

    Rozmawiałem nawet z kilkoma sprzedawcami ze sklepów i ogólnie dzieżko jest znaleźć taki mosiężny z atestem do wody pitnej. Poza tym jak sami twierdzili to z wiarygodnością takich atestów tez różnie bywa.... Może po prostu jakiś dobry filterek na wodę przy kranie w kuchni przyinstalować i będzie OK.
    Ostatnio edytowane przez _arek_ ; 31-01-2019 o 10:30

  2. #482
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    Rozdzielacz firmy KAN seria 74 - do C.O. i wody użytkowej. Posiada atest higieniczny. Ogólnie chodzi o stop mosiądzu CW617N. Podaje przykład KANa, bo tylko z takimi miałem styczność. Cena netto rozdzielacza 5 obwodów, uzbrojony w zawory 388 zł netto.
    http://pl.kan-therm.com/kan/upload/_...an-therm__.pdf

    Przepraszam chilli_banana za takie offtopy.
    Teraz mam pytanie w temacie tynków. Gipsowe, cementowo-wapiennie + gładź czy płyty GK? Co wybraliście?

  3. #483

    Domyślnie

    Ja u siebie mam Gipsowe utwardzane a dokładnie Dolina Nidy ZETA. Czemu tak nie inaczej nie wiem tak postanowiliśmy I były tańsze od CW

  4. #484
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    _arek_, grzesio1712 - spoko, przynajmniej ruch się w dzienniku zrobił

    Cytat Napisał grzesio1712 Zobacz post
    Teraz mam pytanie w temacie tynków. Gipsowe, cementowo-wapiennie + gładź czy płyty GK? Co wybraliście?
    my bierzemy cementowo-wapienne, gipsowych nie chcę, bo mamy teraz w mieszkaniu, wystarczy niechcący uderzyć i zostają wgłębienia - takie moje obserwacje (choć nie wiem czy przy CW tego nie ma..)
    płyt też nie bo za dużo zabawy i tak mój mąż wszystko praktycznie sam robi - tynki i wylewki od początku z założenia miały być robione przez ekipy

  5. #485
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    CW są twardsze. Tylko mnie jakoś przeraża podchodzenie do roboty 3 razy: obrzutka, potem warstwa właściwa z wyrównaniem no i gładź na koniec. Metr takiej ściany sporo kosztuje (robocizna+materiał).

  6. #486

    Domyślnie

    A braliście pod uwagę KNAUF DIAMANT MP75?

  7. #487
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesio1712 Zobacz post
    CW są twardsze. Tylko mnie jakoś przeraża podchodzenie do roboty 3 razy: obrzutka, potem warstwa właściwa z wyrównaniem no i gładź na koniec. Metr takiej ściany sporo kosztuje (robocizna+materiał).
    na moją babską logikę, cement też wydaje się twardszy niż gips, więc mam nadzieję na inny efekt niż teraz w mieszkaniu
    gładzie mąż chce sam robić, nie mamy aż tak dużo m2, zaledwie 400
    forumowicze, którzy robili płyty wyliczali koszt m2 i jeśli dobrze pamiętam, to jest to 15-18 zł ale ile czasu na to trzeba poświęcić..

  8. #488
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał Deflorator Zobacz post
    A braliście pod uwagę KNAUF DIAMANT MP75?
    jeśli to do mnie pytanie to nie, zupełnie nie wnikam w rodzaje tynków wewnętrznych, będzie taki materiał, na którym pracuje fachowiec, którego jeszcze nie wybraliśmy

  9. #489

    Domyślnie

    Knauf Diamant czy dolina Nidy Zeta to są na prawdę twarde tynki.... Teraz wierciłem sobie koronką, taką jak wcześniej puszki żeby sobie zrobić "bruzdy" do wykucia pod rury i podejścia do punktów. Powiem szczerze, że wcale nie idzie to jak w masełko przez ten tynk ZETA. Czuć bardzo dużą różnicę pomiędzy wierceniem w bloczku a bloczku pokrytym tynkiem... to nie są te typowe lekkie tynki gipsowe.

  10. #490
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    dzięki Panowie za garść informacji
    wstępnie umówilismy się z p. Wieśkiem na połowę kwietnia, na pewno robi tynki CW, ale zobaczymy co powie o gipsowych..

    piętra mąż jeszcze nie okablował, bo nadgania z robotą, więc fotek nowych nie ma - na razie tak się prezentuje piwnica

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190201_115150.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	426424

    Na tapecie mamy teraz mnóstwo pierdół, począwszy od wyboru baterii podynkowych, przez zabudowę kominka, skończywszy na projekcie schodów i klatki schodowej..

    Strasznie absorbujący i wyczerpujący etap z małymi dziećmi - nasze mieszkanie urządzaliśmy bez dzieci i pamiętam, że tyle godzin spędziłam nad samą tylko kuchnią, trochę mniej nad łazienką i pokojami, a kurcze teraz 3 razy taka przestrzeń do zaaranżowania, a mam max 1h dziennie i zero koncepcji

    Wrzucałam kiedyś projekt naszej podłogówki

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podłogówka.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	426425

    chcemy wprowadzić pewne zmiany:

    - w salonie zrobić 4 pętle (ok.80-90m), zamiast 6
    - w łazience zrobić pętlę na ścianie, żeby nie robić grzejnika
    - rozdzielacz (robimy jeden, nie 2 jak w projekcie) przenosimy na ścianę ze schodami

    Na piętrze raczej pójdziemy wg planu, w jednej sypialni tylko widzę, że zaprojektowali nam podłogówkę w garderobie, to tam pewnie nie puścimy rurek.

  11. #491
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał chilli banana Zobacz post
    - w łazience zrobić pętlę na ścianie, żeby nie robić grzejnika
    Zastanów się dobrze nad tym. Ja mam taką ścianę co prawda grzeje ale to nie to samo co tradycyjna drabinka. Najlepiej podepnij taką drabinkę pod podłogówkę i jednocześnie kup taką z grzałką (trzeba teraz pociagnąć przewód najlepiej osobny). Zimą będziesz sobie tylko trochę dogrzewała, w okresach przejściowych więcej, a latem to i tak ręczniki schną jak głupie
    Ja się ostatnio zastanawiałem jak tu zrobić zeby zamontować taką drabinkę...
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  12. #492
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Seba, dzięki za opinię
    wiesz co, to mnie trochę zdziwiłeś, widziałam, że u Daniela odpisałeś, mógłbyś trochę bardziej rozwinąć?
    to znaczy, że nie możesz ustawić wyższej temperatury na tę ścianę?
    jeśli chodzi o grzejniki, to mi one nie przeszkadzają wizualnie, ale pomyślałam, że tak będzie ciekawiej i spróbujemy czegoś nowego
    rozdzielacza jeszcze nie kupiliśmy, więc temat do przemyślenia

  13. #493

    Domyślnie

    Albo matę grzewczą jak u Pana Kejka i niedługo u mnie Na ścianę oczywiście.

  14. #494
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Grzejnik podpięty pod podłogówkę suszy ręczniki i to nawet szybko. Niestety odczujesz, że grzeje dopiero jak na zewnątrz spadnie poniżej -10. a w dobrze izolowanym domu jeszcze później. No i świetnie sprawdza się w roli wieszaka - tak na chwilkę.

  15. #495
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Albo matę grzewczą jak u Pana Kejka i niedługo u mnie Na ścianę oczywiście.
    agb myślałam o tym, ale mąż mówi, że to dość dużo prądu żre?



    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Grzejnik podpięty pod podłogówkę suszy ręczniki i to nawet szybko. Niestety odczujesz, że grzeje dopiero jak na zewnątrz spadnie poniżej -10. a w dobrze izolowanym domu jeszcze później. No i świetnie sprawdza się w roli wieszaka - tak na chwilkę.

    teraz w mieszkaniu właśnie mamy podpięty grzejnik pod podłogówke i jest tak jak piszesz - im zimniej, tym bardziej gorący.
    mamy ogrzewanie miejskie, więc nie mam możliwości zwiększenia temp gdy jest dość ciepło na dworze, ale zimą generalnie ręczniki nam szybko schną

    mąż jeszcze mówi, ze jest opcja podpiąć rurki pod CWU, bo tam cieplejsza woda będzie i w dodatku przez cały rok
    ale może faktycznie dać zwykły grzejnik, to i tak łazienka na dole, nie sądzę, że na co dzień będziemy się tam kąpać i ręczniki suszyć

  16. #496

    Domyślnie

    300W u mnie. Ale przecież na okrągło to nie będzie chodziło, tylko na jakimś przekaźniku, który po czasie będzie te maty wyłączał.

  17. #497
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    300W u mnie. Ale przecież na okrągło to nie będzie chodziło, tylko na jakimś przekaźniku, który po czasie będzie te maty wyłączał.
    kurcze to ja znalazłam jakieś dużo mocniejsze, muszę poszukać jeszcze raz
    no to jest racja, że to nie będzie non stop chodzić

    ************************************************** ****

    A dziś udało mi się sprzedać najmłodszego dziecia i przez 2 godziny czyściłam okna.
    Od wewnątrz tylko.
    I nie wszystkie zdążyłam.
    I są dalej brudne

    Ale bez naklejek podobają mi się
    Są piękne, duże fotki z mojej kiepskiej komórki, więc jakość jak widać..




  18. #498

    Domyślnie

    Pan Kejk ma u siebie coś takiego. Takie same planuję u siebie.

  19. #499
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Pan Kejk ma u siebie coś takiego. Takie same planuję u siebie.
    dzięki agb, poszukam tego Pana Kejka, może opisywał wrażenia z użytkowania

  20. #500
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Tak trochę jak by miało to latem grzać to zatopione w tynku będzie miało dużą bezwładność. 4 godz. szybciej włączyć aby poczuć ciepłą ścianę przez chwilę co się jest w łazience? jakoś drabinka z grzałką do mnie bardziej przemawia.

Strona 25 z 35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony