dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 52 z 52
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.039
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Może zmień tego Dedierticha na Viessmana 19kW który ma minimalną moc na poziomie 1,9kWa.
    Witam,
    dziękuję za przywołanie produktów firmy Viessmann.

    Zgadza się, mamy w ofercie kocioł, który ma bardzo niską moc minimalną na poziomie 1,9 kW, a nawet 1,8 kW - Vitodens 222-W i Vitodens 222-F.
    Jeśli zalezy Ci na kompleksowej i profesjonalnej wycenie - przygotujemy dla Ciebie indywidualnie bezpłatną wycenę systemu - formularz zgłoszeniowy znajdziesz TUTAJ

    Zapraszam do zapoznania się z oferta kotłów kondensacyjnych rodziny Vitodens.
    W razie pytań służę pomocą!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.401

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Witam,
    dziękuję za przywołanie produktów firmy Viessmann.

    Zgadza się, mamy w ofercie kocioł, który ma bardzo niską moc minimalną na poziomie 1,9 kW, a nawet 1,8 kW - Vitodens 222-W i Vitodens 222-F.
    Jeśli zalezy Ci na kompleksowej i profesjonalnej wycenie - przygotujemy dla Ciebie indywidualnie bezpłatną wycenę systemu - formularz zgłoszeniowy znajdziesz TUTAJ
    Zapraszam do zapoznania się z oferta kotłów kondensacyjnych rodziny Vitodens.
    W razie pytań służę pomocą!
    Masz wycenę konkurencji i wszystkie składniki systemu jakie są do tego potrzebne .
    Proponuję aby Konsultant Viessman przygotował ofertę dla użytkownika matiix.
    To nic nie kosztuje... jeśli będzie OK może się się skusi
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #43
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar matiix
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Siepraw
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    314

    Domyślnie

    Nie zrobie tego tylko z jednego powodu. Bo trzeba zgodzić się na przetwarzanie danych.

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Z C-mix em za 900 zł to zamiast termostatycznych i sprzęgła może założyć dwa mieszacze z siłownikiem ale wtedy instalacja będzie droższa niż teraz.
    Poza tym zawór termostatyczny na mieszaczu będzie tylko ograniczał maksymalną temperaturę wody co nie przeszkodzi w zasilaniu podłogówki niskimi temperaturami według krzywych grzewczych.
    Sprzęgło może dzielić instalację na dwa obwody parter i poddasze więc dobrą sprawę to wywalił bym także te dwa mieszacze i założył tylko dwie pompy za sprzęgłem a temperaturę czynnika zapewni krzywą, ale niech już będzie.
    Ale zwróć uwagę, że wtedy nie wiesz jaka temperatura idzie na podłogówkę. Wiesz jedynie, że nie wyższa niż np. 40 stopni (ustawienie zaworu termostatycznego). Ale nie wiesz czy to będzie 30 czy 32 czy 34 (bo nie wiesz jak się podmiesza w sprzęgle).
    Cały czas nie rozumiem po co te 2 pompy, jedna mocniejsza wyjdzie na pewno taniej.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.401

    Domyślnie

    Cytat Napisał matiix Zobacz post
    Nie zrobie tego tylko z jednego powodu. Bo trzeba zgodzić się na przetwarzanie danych.
    Ale zmuszą Cię do tego. Rejestracja użytkownika produktu jest chyba dobrowolna i pozwala czasem na wydłużenie gwarancji, a że na pocztę email wejdzie Ci trochę reklam
    Taka cząstka inwigilacji Ci nie zaszkodzi, gorzej gdy puścisz SMS-a w konkursie radiowym. Tam już Cię nie zapomną


    Cytat Napisał teres Zobacz post
    Ale zwróć uwagę, że wtedy nie wiesz jaka temperatura idzie na podłogówkę. Wiesz jedynie, że nie wyższa niż np. 40 stopni (ustawienie zaworu termostatycznego). Ale nie wiesz czy to będzie 30 czy 32 czy 34 (bo nie wiesz jak się podmiesza w sprzęgle).
    Cały czas nie rozumiem po co te 2 pompy, jedna mocniejsza wyjdzie na pewno taniej.
    Samochód służy do jeżdżenia a nie do naprawiania dlatego też w domu ma być ciepło.......już od dawna nie biegam do gazomierza i nie interesuje mnie temperatura na zasilaniu.
    Temperatura na podłogówce będzie taka jaka wychodzi z kotła wyznaczona krzywą grzewczą i jeśli będzie niższa niż 40*C to mieszacz jej nie zmiesza.
    Temperatury ponad 40*C według krzywej są tylko przy ok (-20*C) co rzadko występuje.

    Wyjdzie taniej ale oba obwody poddasza i parteru będą zależne od siebie, więc gdy natrafi na instalatora papudroka który nie dobierze mu przekrojów rur to albo poddasze będzie wiecznie niedogrzane albo odkręcając rotametr na poddaszu wpłynie na cały parter.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 27-09-2017 o 07:29
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Samochód służy do jeżdżenia a nie do naprawiania dlatego też w domu ma być ciepło.......już od dawna nie biegam do gazomierza i nie interesuje mnie temperatura na zasilaniu.
    Temperatura na podłogówce będzie taka jaka wychodzi z kotła wyznaczona krzywą grzewczą i jeśli będzie niższa niż 40*C to mieszacz jej nie zmiesza.
    Temperatury ponad 40*C według krzywej są tylko przy ok (-20*C) co rzadko występuje.
    Tylko jeśli nie dasz sprzęgła, a średnio sobie wyobrażam takie instalacje bez niego.
    Osobiście wolałbym sprzęgło + pompa niż 2 rozdzielacze z pompami i zaworami termostatycznymi.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.401

    Domyślnie

    Cytat Napisał teres Zobacz post
    Tylko jeśli nie dasz sprzęgła, a średnio sobie wyobrażam takie instalacje bez niego.
    Osobiście wolałbym sprzęgło + pompa niż 2 rozdzielacze z pompami i zaworami termostatycznymi.
    Ja to bym wolał dwa mieszacze z siłownikami i wspomnianego C-mixa który nimi będzie sterował no ale......

    A czy ze sprzęgłem temperatura zasilania po stronie wtórnej aż tak bardzo różni się od tej po stronie pierwotnej.
    Ja cały czas obawiam się że w jesień i wiosnę przy tak wysokie minimalnej mocy kotła gdy podłogówka nie nadąży odbierać tego ciepła w związku z czym powrót ze sprzęgła wzrośnie, automatyka kotła go wyłączy a zaraz potem regulator każe mu się załączyć powtórnie bo pomieszczenia z podłogówką nadal bedą niedogrzane.

    Czy nie widzicie takiego problemu.
    Czy 150 m2 podłogówki to aż tak dużo.
    Przecież jeśli to jest podzielone na parter i poddasze to cały domek ze względu na skosy poddasza ma zaledwie 120m2.
    Czy do tych 120m2 daje się kocioł 24kW, bo ja sądzę że wystarczy 12 - 16kW.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 28-09-2017 o 19:31
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Ja to bym wolał dwa mieszacze z siłownikami i wspomnianego C-mixa który nimi będzie sterował no ale......
    Ale cenowo wychodzi dość drogo.

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    A czy ze sprzęgłem temperatura zasilania po stronie wtórnej aż tak bardzo różni się od tej po stronie pierwotnej.
    Nie, ale różni się wystarczająco, żeby już pomieszczenia były niedogrzewane. Przykład, z kotła idzie 35 stopni, ale za sprzęgłem jest już tylko 28 stopni (podmieszanie). Także tego... niech pogodówka ma co robić.

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Ja cały czas obawiam się że w jesień i wiosnę przy tak wysokie minimalnej mocy kotła gdy podłogówka nie nadąży odbierać tego ciepła w związku z czym powrót ze sprzęgła wzrośnie, automatyka kotła go wyłączy a zaraz potem regulator każe mu się załączyć powtórnie bo pomieszczenia z podłogówką nadal bedą niedogrzane.(...)Czy do tych 120m2 daje się kocioł 24kW, bo ja sądzę że wystarczy 12 - 16kW.
    Przy podłogówce to jednak te okresy start stop będą dość długie, to w końcu nie kaloryfery i bezwładność gigantyczna. Aż tak bym się tego nie obawiał, chociaż uważam, że można wybrać kocioł startujący z dużo niższej mocy niż 7kW.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  9. #49

    Domyślnie

    do 120m2 to wystarczy kocioł 6kW (choć nie ma takich)

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.401

    Domyślnie

    Cytat Napisał teres Zobacz post
    Przy podłogówce to jednak te okresy start stop będą dość długie, to w końcu nie kaloryfery i bezwładność gigantyczna. Aż tak bym się tego nie obawiał, chociaż uważam, że można wybrać kocioł startujący z dużo niższej mocy niż 7kW.
    Nie o bezwładność tu chodzi ale o temperaturę.
    Ty mówisz o okresach START STOP regulatora a ja o minimalnej temperaturze na zasilaniu uzyskaniej z mocy minimalnej 6kW
    U mnie na ok 100m2 podłogówki bez sprzęgła kocioł już się męczy bo jak wpakuje swoje minimalne 4,2kW to temperatura wychodzi ok 40*C i wszystko ratuje dodatkowy obieg 9 szt kaloryferów który to odbiera zapewniając temperaturę powrotu na dość niskim poziomie oraz mieszacz do podłogówki.
    Tutaj masz powyżej 6kW i 150m2 podłogówki więc temperatura minimalna będzie także dość wysoka.
    Dodaj jeszcze różnicę na sprzęgle po starcie kotła dostaniesz 40*C na zasilaniu i w okresie jesiennym gdy dom nie potrzebuje aż takiej dużej energii po paru sekundach tyle samo na powrocie.
    Sterowanie pogodowe wyznaczy z krzywej grzewczej temperaturę 33*C bo na zewnątrz aż +9*C
    Jak myślisz co pomyśli wtedy kocioł.
    Sterownik w pokoju każe mu grzać a automatyka powie że już nagrzał bo powrót zrównał się z zasilaniem.

    TAKTOWANIE jest pewne.

    A dla 120m2 może i 6kW starczy ale na wodę do cwu będzie wtedy czekał więc do kąpieli wszyscy domownicy będą robić zapisy Co pół godziny jeden.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 30-09-2017 o 19:15
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  11. #51
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    TAKTOWANIE jest pewne.
    Zgoda, dlatego niech pytający poszuka kotła z niższą mocą startu, do tego umiejącego współpracować ze sprzęgłem. Moje propozycje:
    1. Junkers Cerapur Smart ZSB 14-5C + MM100
    2. Ariston Genus + Zone Manager
    3. Vaillant Ecotec Plus 146 + VR71
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  12. #52
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar matiix
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Siepraw
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    314

    Domyślnie

    A co powiecie o piecach Saunier Duval.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony