dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1

    Angry STOLPOZ i Vetrex

    Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał przyjemność zkupić okna Vetrex w poznańskiej firmie STOLPOZ ? Byłem nastawiony na Oknoplast Gniezno, ale po wizycie w Stolpozie jestem pod wrażeniem i coraz bardziej mi się ten Vetrex (82) podoba. Jedynie co mnie martwi to nie wiem jak ich montaż i obsługa w razie reklamacji. Ktokolwiek, cokolwiek ?

  2. #2

    Domyślnie

    Przyłączam się do pytania, bo Stolpoz jest na mojej liście potencjalnych "wykonawców" okien.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jeśli w Gnieźnie chodzi o Dziemidowicza - to jest to uznany wykonawca godny uwagi. Co nie znaczy, że bezgranicznie polecam Warto sprawdzić, ale też pytać o wszystko (montaż, sposób stosowania i klejenia folii itp). Abstrahując od tych dwóch Wykonawców (Gniezno kontra Poznań):
    Firmy czasem korzystają z różnych ekip (bywają przypadki losowe) i każda z nich może mieć swój "styl" pracy o czym zlecający nie zawsze musi wiedzieć. A tak? gdy klient pyta wcześniej będzie to sygnał, że trzeba się przyłożyć i zadeklarowany standard wykonać
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Jeśli w Gnieźnie chodzi o Dziemidowicza - to jest to uznany wykonawca godny uwagi. Co nie znaczy, że bezgranicznie polecam Warto sprawdzić, ale też pytać o wszystko (montaż, sposób stosowania i klejenia folii itp). Abstrahując od tych dwóch Wykonawców (Gniezno kontra Poznań):
    Firmy czasem korzystają z różnych ekip (bywają przypadki losowe) i każda z nich może mieć swój "styl" pracy o czym zlecający nie zawsze musi wiedzieć. A tak? gdy klient pyta wcześniej będzie to sygnał, że trzeba się przyłożyć i zadeklarowany standard wykonać
    U Dziemidowicza (Poznań, Bukowska) byłem ale Jego parcie na okna ABM było takie, że miałem wrażenie, że mają z tego specjalną premię (a okna wśród forumowiczów mają średnie opinie). Za to w Stolpozie dostaliśmy parę ciekawych rad typu gdzie warto ukryć zawiasy, o tym że ciepły montaż (na taśmy) nie jest wcale ciepły i może nie warto go robić, o tym gdzie można zaoszczędzić zmieniając skrzydło na flexa a gdzie zmniejszyć lub poszerzyć otwór, na którą stronę powinny się otwierać drzwi balkonowe itd - ta wizyta była po prostu bardzo przyjazna, mocno merytoryczna i nie miałem odczucia, że ktoś chce na mnie zarobić lecz mi pomóc. Trochę brakowało wiedzy przy roletach ale to mniejszy problem bo rolety i tak pewnie będę brał gdzie indziej.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A patrz - byłem przekonany że Dz. to salon z Oknoplastem
    Cieszę się, że gdzieś trafiłeś na firmę, która stara się doradzić, a nie wepchnąć towar.. Wiadomo - nikt tego za darmo nie robi, ale przyjemność może być dla wszystkich
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał makofski Zobacz post
    ... o tym że ciepły montaż (na taśmy) nie jest wcale ciepły i może nie warto go robić ...
    ten kawałek jest najlepszy, tak z ciekawości to co Panu zaproponowano zamiast taśm ? rozumiem, że coś bardziej "ciepłego" ?

    Pozdrawiam

    PS. Ciekawe kiedy doczekamy się czasów, że inwestorzy zaczną kupować usługi a nie materiały

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam
    ten kawałek jest najlepszy, tak z ciekawości to co Panu zaproponowano zamiast taśm ? rozumiem, że coś bardziej "ciepłego" ?
    Pozdrawiam
    PS. Ciekawe kiedy doczekamy się czasów, że inwestorzy zaczną kupować usługi a nie materiały
    zamiast taśm zaproponowano mi... brak taśm czyli zwykły montaż na piankę
    wydaje mi się, że ciepły montaż (mówimy o tym na taśmy, nie tym w styropianie, nie wiem skąd ta nazwa) nie poprawia w żaden sposób parametrów termicznych okna - przy założeniu, że z jednej strony jest styropian, a z drugiej tynk, ta taśma nie daje nic "ciepłoty" (bo od wiatru osłoni styro, od wewn ucieczkę ciepła zatrzyma tynk, może nie w pełni, ale taśma też tego nie zrobi). Kosztuje to kilka tysięcy, a nie zatrzymuje ciepła w domu i nie poprawia Uw całego okna nawet o 0,01.

    co do komentarza odnośnie usług, a nie materiałów - różnica w vetrex82 a oknoplast winergetic (bo tylko te 2 mam na radarze) jest dla mnie tak niewielka, że decydującym staje się poprawny montaż i późniejsza obsługa czyli usługa, ale to chyba normalne że przy 2 podobnych produktach rzeczy drugorzędne stają się decydujące. Chociaż stwierdzenie, że montaż jest drugorzędny jest oczywiście niedoszacowaniem.
    Ostatnio edytowane przez makofski ; 15-11-2017 o 15:09

  8. #8

    Domyślnie

    Też zastanawiam się nad ich ofertą więc będę śledził watek

  9. #9

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o okna i montażystów to ja mogę polecić firmę "SAPOR" koło Poznania (Niepruszewo) - są otwarci jeśli chodzi o negocjacje i mają własną ekipę montażową.

    Odnośnie samego montażu nie było żadnych "niespodzianek" i wiedzą co i jak mają robić.

  10. #10

    Domyślnie

    co do ciepłego montażu to też słyszałem, że to przerost formy nad treścią i to różnych sprzedawców byłem u jednego producenta z Rybnika "M..."
    i powiedzieli że jest to montaż który można łatwo zepsuć bo jest ku temu dużo możliwości ( ekipa montująca okna, ekipa robiąca ocieplenie, ekipa robiąca tynki wewnętrzne) a nie dasz rady wszystkich przypilnować
    dlatego polecano mi piankę a na to SP 925. dość porządnie to wyglądało i nie trzeba do 3 m-cy docieplić domu jak to jest przy taśmach
    tylko czekam na wycenę jaka będzie cena za taki montaż

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sartoro

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-162
    Posty
    17

    Domyślnie

    Gnieźnieński Forplast również brałem pod uwagę, ale nie udało mi się u nich nic ugrać. Wyraźnie wskazali, że mają najlepszych montażystów, którym nie mogą płacić najniższych stawek i są świadomi swojej renomy. Nie powiedzieli tego wprost, ale dali do zrozumienia, że mogą poczekać na klienta, który nie będzie się targował.

    Ostatecznie również zdecydowałem się na Stolpoz. Zamówienie w realizacji, ale co mogę powiedzieć dobrego, to to, że mają dobrą obsługę, i nie marudzą przy objawach braku zdecydowania oraz przy zmianach. U mnie takie zmiany już po podpisaniu umowy były trzy: projektant rekuperacji przekonał mnie do montażu warstwowego (taśmy), a kierbud do ciepłych parapetów, ja sam dokonałem rozszerzenia zamówienia na rolety. Pod kątem montażu warstwowego doszliśmy do porozumienia, że najlepiej będzie, jeżeli otwory przygotują oni. Już to zrobili i wygląda to dobrze (opinia nie moja, tylko kierbuda).

    Montaż mam zaplanowany na kwiecień. Podzielę się wrażeniami w tym wątku.
    Ostatnio edytowane przez sartoro ; 15-02-2018 o 08:20

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał sartoro Zobacz post
    ja sam dokonałem rozszerzenia zamówienia na rolety.
    Dlaczego pomysł zamontowania rolet pojawił się już po podpisaniu umowy?
    Możesz zamieścić zdjęcia przygotowania otworów pod folie? Jestem bardzo ciekaw jak firma okienna to zrobiła.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sartoro

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-162
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Dlaczego pomysł zamontowania rolet pojawił się już po podpisaniu umowy?
    Możesz zamieścić zdjęcia przygotowania otworów pod folie? Jestem bardzo ciekaw jak firma okienna to zrobiła.
    Rolety były w zamówieniu od początku, tylko później przyszła refleksja, żeby zrobić nieco inaczej niż na wstępie (modyfikacja obejmowała tylko rolety w pomieszczeniach gospodarczych).

    Fotki dorzucę najdalej po weekendzie.
    Ostatnio edytowane przez sartoro ; 09-02-2018 o 11:49

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał creative_21 Zobacz post
    co do ciepłego montażu to też słyszałem, że to przerost formy nad treścią i to różnych sprzedawców byłem u jednego producenta z Rybnika "M..."
    i powiedzieli że jest to montaż który można łatwo zepsuć bo jest ku temu dużo możliwości ( ekipa montująca okna, ekipa robiąca ocieplenie, ekipa robiąca tynki wewnętrzne) a nie dasz rady wszystkich przypilnować
    dlatego polecano mi piankę a na to SP 925. dość porządnie to wyglądało i nie trzeba do 3 m-cy docieplić domu jak to jest przy taśmach
    tylko czekam na wycenę jaka będzie cena za taki montaż
    Taśmy w ciepłym montażu są po to "chronić" piankę przed absorbowaniem wilgoci z domu oraz aby zwiększyć szczelność - aby wiatr nie hulał w okół ramy okna. Jaki jest sens kupowania okna z 3 szybami o U=0.5 a potem cieszyć się z 1mm szpary z boku? Sama pianka działa świetnie, przez ~2-3 lata, w tym czasie po wielokrotnym nasiąknięciu wilgocią traci wszystkie właściwości.
    Oczywiście wykonawcy nie lubią taśm, bo to wymaga więcej pracy, mur musi być przygotowany aby było do czego to przykleić itd...Co ich interesuje czyjeś okno po zamontowaniu.
    Życzę wielu ciepłych lat z pianą SP925.
    Projekt LDP05, Ocieplenie 30cm L-0.031, podłogówka, WM, okna Vetrex 90,
    https://monitoringpublic.solaredge.c..._PL#/dashboard

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał LDP05 Zobacz post
    Życzę wielu ciepłych lat z pianą SP925.
    Wyczuwam tu nutkę sarkazmu i przy okazji szczyptę niewiedzy. SP 925 nie jest pianką, to powłoka uszczelniająca aplikowana na powierzchnię pianki PU. Wielokrotnie badaliśmy w roku ubiegłym skuteczność takiego rozwiązania bezpośrednio na placu budowy. Działa i sprawdza się bez zarzutu. Relacje z badań i świadectwa jednostki notyfikowanej dostępne są na naszej stronie.
    PRO QUALITY

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Wyczuwam tu nutkę sarkazmu i przy okazji szczyptę niewiedzy. SP 925 nie jest pianką, to powłoka uszczelniająca aplikowana na powierzchnię pianki PU. Wielokrotnie badaliśmy w roku ubiegłym skuteczność takiego rozwiązania bezpośrednio na placu budowy. Działa i sprawdza się bez zarzutu. Relacje z badań i świadectwa jednostki notyfikowanej dostępne są na naszej stronie.
    Skoro to takie dobre rozwiązanie, zastępujące taśmy, proszę umieścić jakiś materiał jak to aplikować, jak zapewnić, że rozmazana gęsta powłoka na kilkunastu centymetrach kwadratowych zapewnia szczelność? Być może się da, ale tak samo jak z taśmami, wymaga to dokładności.
    A może znalazł Pan niszę na rynku, polegającą na "zamazywaniu" tym cudownym wynalazkiem porowatej pianki i sprzedawaniu tego jako "nowy system" - tak jestem złośliwy, dlatego, że

    - Nie miałem zamiaru odnosić się do konkretnego produktu lecz metody "na pianę" montażu okien powszechnie wykonywanych, Czytając tekst, że ciepły montaż jest "bez sensu bo trudny" (nie jestem dostawcą, wykonawcą czy producentem) i widząc jak ~95% okien jest montowanych, postanowiłem zabrać głos.
    - Nie wiem czemu regułą tego forum jest to, w pierwszym zdaniu "liderzy forum" (= przedstawiciele jakiś wyrobów czy producentów), muszą deprecjonować wiedzę autora poprzedniej wypowiedzi? DNA

    Miłego weekendu.
    Projekt LDP05, Ocieplenie 30cm L-0.031, podłogówka, WM, okna Vetrex 90,
    https://monitoringpublic.solaredge.c..._PL#/dashboard

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Przepraszam o Jakiej wiedzy ty mówisz Bo jak na razie żadnej wiedzy nie przekazałeś tylko znegowałeś rozwiązania które są stosowane i spełniają swoje zadanie
    Liderzy tego forum przede wszystkim mają doświadczenie i niekoniecznie muszą być powiązani z producentem materiałów czy inaczej Liderzy tego forum dziela się wiedzą po to żeby inni błędów nie popełniali choc co chwila takie zarzuty że jesteśmy nieobiektywni się pojawiają
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał LDP05 Zobacz post
    Taśmy w ciepłym montażu są po to "chronić" piankę przed absorbowaniem wilgoci z domu oraz aby zwiększyć szczelność - aby wiatr nie hulał w okół ramy okna. Jaki jest sens kupowania okna z 3 szybami o U=0.5 a potem cieszyć się z 1mm szpary z boku? Sama pianka działa świetnie, przez ~2-3 lata, w tym czasie po wielokrotnym nasiąknięciu wilgocią traci wszystkie właściwości.
    Rozumiem, ze sam mur pomiędzy tymi "foliami" od ciepłego montażu również jest super paroszczelny?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno ciepły.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	41,6 KB
ID:	406902 czyli ten kawałek zaznaczony na pomarańczowo jest bardziej istotny niz ten na zielono? Rozumiem, ze ten kawałek muru jest super-hiper paroszczelny, bo inaczej po 2-3 latach straci właściwości?


  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał LDP05 Zobacz post
    Taśmy w ciepłym montażu są po to "chronić" piankę przed absorbowaniem wilgoci z domu oraz aby zwiększyć szczelność - aby wiatr nie hulał w okół ramy okna. Jaki jest sens kupowania okna z 3 szybami o U=0.5 a potem cieszyć się z 1mm szpary z boku? Sama pianka działa świetnie, przez ~2-3 lata, w tym czasie po wielokrotnym nasiąknięciu wilgocią traci wszystkie właściwości.
    Rozumiem, ze sam mur pomiędzy tymi "foliami" od ciepłego montażu również jest super paroszczelny?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno ciepły.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	41,6 KB
ID:	406902 czyli ten kawałek zaznaczony na pomarańczowo jest bardziej istotny niz ten na zielono? Rozumiem, ze ten kawałek muru jest super-hiper paroszczelny, bo inaczej po 2-3 latach znajdująca się tam piana straci właściwości?


  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał LDP05 Zobacz post
    Nie wiem czemu regułą tego forum jest to, w pierwszym zdaniu "liderzy forum" (= przedstawiciele jakiś wyrobów czy producentów), muszą deprecjonować wiedzę autora poprzedniej wypowiedzi? DNA
    Lider czy olimp forum to taki "tytuł" nadawany przez automat w zależności od ilości napisanych postów.
    Określenia "najlepszy doradca" i inne naj to tytuły uznaniowe nadawane przez społeczność forum. Przedstawiciel firm mają wykupione Płatne profile - to te, gdzie obok ich postów są reklamy.

    Wracając do tematu masy uszczelniającej - większość z nas, wykonawców traktuje ją jako alternatywę, zwłaszcza do zastosowania po fakcie. Chociaż to kolega Oknotest robi badania m.in zamontowanych okien i jeśli twierdzi, że to rozwiązanie się sprawdza - to czemu mamy nie wierzyć? Szczególnie że nie raz pokazał, że jest podmiotem godnym zaufania i bezstronnym - bo jak zasłużymy to jedzie też równo po nas. A że spokojnie i z uśmiechem ? Nie wszędzie trzeba się obrzucać błotem.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony