dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie Parterowa stodola na pod Warszawa wg. indywidualnego projektu - 3majcie kciuki!

    Drodzy,

    w koncu podjalem wyzwanie - zapadla decyzja o rozpoczeciu budowy.

    Glowne zalozenia konstrukcyjne:
    1. ma byc tania w budowie, a wiec:
    - parterowka bez poddasza uzytkowego, zamiast tego bedzie strych wydzielony w ramach wiazarow,
    - bez garazu, bedzie wiata
    - dach dwuspadowy
    2. ma byc tania u utrzymaniu, a wiec:
    - zero udziwnien w stylu wykusze, balkoniki i tarasiki na pietrze
    - zwarta konstrukcja, dobrze ocieplnona,
    3. ma byc nowoczesna wizualnie i technicznie, a wiec:
    - dach na rabek,
    - okna fixy z malymi wyjatkami,
    - zero kominow, brak okapow scian szczytowych
    - pompa ciepla z kolektorem gruntowym poziomym,
    - wentylacja mechaniczna z reku i bypassem,

    O nas: ja + zona + 2jka urwisow w wieku przedszkolnym. Mieszkamy obecnie w domu z koncowki lat 90tych oddalonym o 150m od nowo planowanego domu.

    Dzialka: waska kiszka ok 20x48m, w pierwszej linii od slepej uliczki posrod innych domow wybudowanych w ciagu ostatnich 15 lat. W drodze wszystkie media (gaz, prad, woda, kanalizacja), w planach droga do utwardzenia kostka w perspektywie 12-15miesiecy. Okolica - niska zabudowa, ok 15km w linii prostej od Palacu Kultury i Nauki, wjazd na A2/S8 w odleglosci 3,5km, sklepy i szkoly i przystanki ZTM ok 900m. Czego chciec wiecej?

    Czytalem forum od kilku lat, projektowalem w skechupie wymarzony domek od przeszlo 3 lat, przeczytalem dziesiatki dziennikow budowy, inspiracja mojej konstrukcji jest przede wszystkim dom kolegi Thorega oraz Barth3za. Daleko mi do ich mozliwosci indywidualnej budowy ale zapalu mi nie brakuje i moze choc w 1% stane sie budowniczym

    Szczegoly projektu: jak zapewne wiekszosc z Was, stanalem przed dylematem - dopasowywac sie do istniejacych projektow, idac na kompromis a nastepnie zaplacic za dopasowanie go do istniejacych warunkow MPZP czy zrobic projekt od nowa? Wygdala opcja nr.2. Po wielu tygodniach poszukiwan skuszony dobra oferta oraz nowatorskim podejsciem do klienta skusilem sie na biuro projektowe ktore chcialo spelnic wszystkie moje wymagania.

    CDN...
    Ostatnio edytowane przez wally666 ; 15-12-2017 o 12:19

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Projekt - przed projektantami postawilem nastepujace wymagania
    - prosta stodola, salon/kuchnia skierowana na poludnie (ogrod)
    - dach dwuspadowy, oparty na konstrukcji wiazarowej, z wyodrepnionym miejscem na strych na ktorym jednak dam rade sie wyprostowac (mam ponad 190cm wzrostu),
    - okna na zachodzie osloniete okapem, wyrazny podzial na strefe dzienna i nocna,
    - brak okien skierowanych na polnoc, od wschodu pozostale pomieszczenia,
    - kuchnia polotwarta z wejsciem do spizarni.
    - z uwagi na brak garazu, spizarnia ma byc polaczona z kotlownia i pomieszczeniem gospodarczym,
    - 2 sypialnie dla dzieci, 1 dla rodzicow, 1 maly gabinet bo pracuje czesto z domu. Zgodnie z opiniami ludzi ktorzy juz wybudowali swoje gniazdka, postawilem na wieksza czesc dzienna a sypialnie maja sluzyc do spania ew. zabawy.
    - spory wiatrolap z duza szafa,
    - sypialnia rodzicow z oddzielna garderoba oraz mala lazienka,
    - glowna lazienka oddalona od salonu ale tez nie znajdujaca sie wewnatrz strefy dziennej
    - powierzchnia najlepiej jak najmniejszam, max 150m2 powierzchni uzytkowej bo wiadomo, ze kazdy m2 kosztuje

    Pierwsze propozycje uwzglednialy fajne i nowoczesne rozwiazania jednak biuro przestrzelilo sie z wielkoscia o bagatela... jakies 50%....

    CDN...

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    ciag dalszy zabawy z projektem...

    usilnie chcialem polaczyc wszystkie zalozenia ktore stawialem przed swoim wymarzonym domem ale nadal nie udawalo sie zrealizowac moich zalozen dlatego tez zarywajac kilka nocy, analizujac dokladnie wielkosc (szczegolnie szerokosc) dziaki narysowalem taki oto projekt:


  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    I kilka wizualek ze Skechupa - komentarze mile widziane!






  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Szczegoly dachu:
    - kat nachylenia 32st,
    - przekroj z wymiarami jak ponizej:

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Cześć. Melduję się Chyba jako pierwsza? Domek wygląda minimalistycznie i nowocześnie Nie próbowałeś umieścić okna w salonie jakoś symetrycznie w stosunku do kalenicy? Jest na tej ścianie tylko jedno okno, więc chyba tak wyglądałoby lepiej.
    Co to za pomieszczenie koło salonu? I gdzie kończy się spiżarnia?

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Witam serdecznie! Obok salonu jest wejście do domu czyli wiatrołap ok 7m2. Z kuchni jest wejście do spizarnio-kotlownio-pomiesCzenia gospodarczego o powierzchni około 15m2.

    Okna nie dało się ustawić symetrycznie bo kuchnia i samo pomieszczenie jest cofnięte do wnętrza domu o 100cm (od strony kuchni) i żebu okno było ustawione symetrycznie, musiałbym je zmniejszyć do 1,5m.

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Witam w nowym roku, na razie niewiele sie dzieje poza tym ze przyklepalem finalny projekt i niniejszym 12/01/2018 zlozony zostal wniosek o PnB!
    --
    Parterowa stodoła pod Warszawą, pow. użytkowa 153m2m wys. 2,7-2,9m, silka 24+20cm grafit 0,031, strop podwieszany i zasypany 45-55cm celulozy 0,037, podłoga 19cm EPS100 0,038. OZC by Asolt ΦHL:6250W (bez CWU) / 41W/m2. Okna 3szybowe, szczelny montaż na taśmach. Pompa grunt on-off Ecopower C9 + CWU Kospel SWPC300, kolektor spiralny 4x200mb PE32, pompa uruchomiona w grudniu 2020, mieszkamy od grudnia 2021.

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    DOSTALISMY POZWOLENIE NA BUDOWE!!!

    Szanowni forumowicze, musze sie pochwalic, po pewnych formalnych problemach udalo sie dopiac pozwolenie na budowe i oto jest!

    Plan na 2018r - SSO
    - fundamenty na lawach,
    - scianki fundamentowe na bloczkachm
    - fundamenty beda zaciagniete czym INNYM niz wodorozcienczalny dysperbit
    - ocieplenie fundamentow XPSem 15cm + folia
    - zageszczenie + kanaliza + chudziak,
    - scianky nosne silka E24, nosne dzialowe E18 i dzialowe silka E12
    - sience I nadproza lane
    - konstrukcja dachu - wiazar prefabrykowane, sciany szczytowe drewniane/lekkie
    - pokrycie dachu blacha na rabek

    Co mam/zamowilem
    - stal - 1t fi12, 300kg fi6 na strzemiona + wiazalkowy, zamowione I dowiezione 20/03
    - bloczki - zamowione, czekam na dostarczenie, beda 26/03
    - pojemnic mauser 1000L, czekam na dostarczenie,bedzie 24/03
    - studnia abisynka, bedie robic sie 23/03
    - drewno - 3m3 calowki, zamowione, bedzie 23/03
    - ogrodzenie tymczasowe z siatki, zamowione na 26/03
    - kierownik budowy - bedzie do 26/03
    - geodeta do wytyczenia budynku - po potwierdzeniu terminu wejscia wykonawcy na plac budowy,
    - dziennik budowy - kupiony, zarejestrowany w Starostwie
    - zgloszenie rozpoczecia budowy - czekam na swistek od Kierbuda I lece do Inspektoratu

    Czego nie mam ale wiem, ze musze zalatwic:
    - prad, mam juz RBtke z licznikiem, dlugi przewod, musze jeszcze zglosic sie do Zakladu Energetycznego z wnioskiem o warunki przylacza a pozniej zglaszam wniosek o lacze docelowe,
    - kibelek - WC Partner/Bracia - ok 190pln/miesiac z transportem I czyszczeniem. Bede go potrzebowal pewnie na 2-2.5 miesiace do oddaje

    Tak na szybko, czy czegos mi brakuje I powinienem juz taraz zaczac ogarniac/zalatwiac?
    --
    Parterowa stodoła pod Warszawą, pow. użytkowa 153m2m wys. 2,7-2,9m, silka 24+20cm grafit 0,031, strop podwieszany i zasypany 45-55cm celulozy 0,037, podłoga 19cm EPS100 0,038. OZC by Asolt ΦHL:6250W (bez CWU) / 41W/m2. Okna 3szybowe, szczelny montaż na taśmach. Pompa grunt on-off Ecopower C9 + CWU Kospel SWPC300, kolektor spiralny 4x200mb PE32, pompa uruchomiona w grudniu 2020, mieszkamy od grudnia 2021.

  10. #10

    Domyślnie

    Masz ścianki działowe nośne o grubości 18 cm przy wiązarach? Też mam parterówkę na wiązarach i w środku ani jednej ściany konstrukcyjnej, wiązary opierają się na wieńcu na ścianach zewnętrznych, rozpiętość między ścianami to 8,9 metra.
    A ogólnie fajny projekt i przede wszystkim powodzenia w budowie
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Tak, konstruktor ostro popłynął bo oprócz ścianek nośnych 18cm z willi mam jeszcze 7 słupów na kazdej ścianie. U mnie rozpiętość ścian max 10m. Najgorsze że wrzucili mi jeszcze ściany szczytowe murowane i wspierane słupami żelbetowymi i wieńcem. Właśnie walczę żeby to poprawili bo chce zrobić lekkie szczyty

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Witam się i ja w dzienniku. Kod pocztowy taki znajomy Trzymam kciuki za powodzenie inwestycji.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał wally666 Zobacz post
    Tak, konstruktor ostro popłynął bo oprócz ścianek nośnych 18cm z willi mam jeszcze 7 słupów na kazdej ścianie. U mnie rozpiętość ścian max 10m. Najgorsze że wrzucili mi jeszcze ściany szczytowe murowane i wspierane słupami żelbetowymi i wieńcem. Właśnie walczę żeby to poprawili bo chce zrobić lekkie szczyty
    Też mam ściany szczytowe w konstrukcji z OSB i uważam, że to chyba najtańsze rozwiązanie. W zasadzie wg pierwotnej wyceny wiązarów, dwie ściany szczytowe w sumie wyszły mnie 1 tyś drożej niż w wersji bez ścian szczytowych.
    Ja na twoim miejscu z 18 bym murował zewnętrzne, a wszystkie działówki z 12. Na zewnętrzne wieniec i wiązar.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Też tak proponowałem konstruktorowi ( projekt indywidualny wg mojego widzi-mi-się) ale nie poradził sobie i zrobił obliczenia pod 24rke i nie chciał się podpisać pod 18stka
    Trudno będzie tak jak teraz, na razie wygarnalem projektantom w temacie tych ścian szczytowych i choćby skały stały nie zgodzę się na murowanie ich plus żelbetowe wieńce.

    Btw. Jeśli jesteś zadowolony z firmy od wiązarów, będę wdzięczny za namiary bo chce powoli zacząć kompletować listę dostawców i ich oferty. Dzięki!

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Szybki update:
    - zamowilem drewniany kibelek za 450pln na gotowo zamiast placic 200pln miesiecznie za wynajem toitoja
    - ogrodzenie tymczasowe ukonczone,
    - bloczki fundamentowe,
    - pojemnic mauser 1000L,
    - studnia abisynka,
    - drewno - 3m3 calowki,
    - kierownik budowy przyklepany,
    - budowa oficjalnie zgloszona, tablica zawieszona

    Czekam juz tylko na majstra

    Przy okazji, zaczalem szukac wykonawcy wiazarow, na 25 firm, w ciagu 2 tygodni otrzymalem ok 10 ofert, ok 260m2 dachu, rozpietosci cenowe od 26-32tys PLN netto ze scianami szczytowymi panelowymi/drewnianymi, transpontem i montazem do gotowego wienca - strych ok 3mx2,5m przed cala dlugosc domu ok 18m. Duzo, malo?
    --
    Parterowa stodoła pod Warszawą, pow. użytkowa 153m2m wys. 2,7-2,9m, silka 24+20cm grafit 0,031, strop podwieszany i zasypany 45-55cm celulozy 0,037, podłoga 19cm EPS100 0,038. OZC by Asolt ΦHL:6250W (bez CWU) / 41W/m2. Okna 3szybowe, szczelny montaż na taśmach. Pompa grunt on-off Ecopower C9 + CWU Kospel SWPC300, kolektor spiralny 4x200mb PE32, pompa uruchomiona w grudniu 2020, mieszkamy od grudnia 2021.

  16. #16

    Domyślnie

    Jak udało Ci się rozwiązać wysunięcie dachu nad trasem? Będziesz mieć jakiś widoczny poziomy element spinający dach?

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Nie bedzie jetki, rozmawialem z konstruktorem i podpowiedzial, ze wysuwnica bezie zaparta o wiazar szczytowy (sciana szczytowa panelowa) oraz bedzie sie zapierac o 2 poprzednie wiazary a dodatkowo bedzie od dolu przymocowana kotwami do wienca (na sciankach wysunietych poza lico domu)

    --
    Parterowa stodoła pod Warszawą, pow. użytkowa 153m2m wys. 2,7-2,9m, silka 24+20cm grafit 0,031, strop podwieszany i zasypany 45-55cm celulozy 0,037, podłoga 19cm EPS100 0,038. OZC by Asolt ΦHL:6250W (bez CWU) / 41W/m2. Okna 3szybowe, szczelny montaż na taśmach. Pompa grunt on-off Ecopower C9 + CWU Kospel SWPC300, kolektor spiralny 4x200mb PE32, pompa uruchomiona w grudniu 2020, mieszkamy od grudnia 2021.

  18. #18

    Domyślnie

    Bardzo fajnie to wyszło. Orientujesz się może ile można maksymanie w ten sposób wysynąć dach?

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    U mnie będzie ok 130cm ale wielu producentów mówi o bezpiecznym wysunięciu do 80cm bez większych kombinacji

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    A ja zapytam gdzie w okolicy można kupić taki drewniany kibelek? Bo szczerze mówiąc dotychczas same toitoie widziałem na budowach.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony