dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 56 z 66
Pokaż wyniki od 1.101 do 1.120 z 1635

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał suzanita Zobacz post
    ok, to proszę niedowiarku

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pgnig.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	78,0 KB
ID:	429105

    pierwszy słupek z datą 23.04.2018 , czyli za mniej więcej marzec-kwiecień 2018 jest niemiarodajny - to okres kiedy jeszcze nie mieszkaliśmy, nie było drzwi do garażu i na strych, wiatr chulał a kocioł chodził nonstop. Ale uwzględniając nawet tak wysokie zużycie wychodzi za rok ok 14300kWh.
    Patrząc na aktualne zużycie gazu od marca 2019 do teraz zużycie będzie co najmniej o połowę mniejsze niż w analogicznym okresie w 2018, co w efekcie da zużycie całkowite roczne ok 11000kWh

    i co Ty na to ?
    Na to ja, że masz dom pasywny z zużyciem 15kWh/m2/rok
    Czyli 240m2 *15=3600kWh plus garaż i cwu
    Gratuluję ale wątpię, że przy WG można mieć dom pasywny

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    suzanita

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał KILL BILL Zobacz post
    Na to ja, że masz dom pasywny z zużyciem 15kWh/m2/rok
    Czyli 240m2 *15=3600kWh plus garaż i cwu
    Gratuluję ale wątpię, że przy WG można mieć dom pasywny
    Pasywny to niesądzę ale jak widać niskoenergetyczny już tak

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał suzanita Zobacz post
    ok, to proszę niedowiarku

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pgnig.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	78,0 KB
ID:	429105

    pierwszy słupek z datą 23.04.2018 , czyli za mniej więcej marzec-kwiecień 2018 jest niemiarodajny - to okres kiedy jeszcze nie mieszkaliśmy, nie było drzwi do garażu i na strych, wiatr chulał a kocioł chodził nonstop. Ale uwzględniając nawet tak wysokie zużycie wychodzi za rok ok 14300kWh.
    Patrząc na aktualne zużycie gazu od marca 2019 do teraz zużycie będzie co najmniej o połowę mniejsze niż w analogicznym okresie w 2018, co w efekcie da zużycie całkowite roczne ok 11000kWh

    i co Ty na to ?
    Może podaj ile masz spalonych metrów gazu, od kwietnia zeszłego roku do dzisiaj, lub za sezon zimowy, ja teraz policzylem z pgnig. od 31.03.18 do 31.03.19 mam zużytych 8535 kWh - 893 m3
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Nadal nie wiem co wybrać W weekend jestem umówiony z hydraulikiem, który ma mi zrobić kalkulację kosztów dla PC i dla gazu. Może wtedy mi się coś rozjaśni. Kwestia na ile obiektywny może być człowiek specjalizujący się przede wszystkim w instalacji pomp ciepła....

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał piterus87 Zobacz post
    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Nadal nie wiem co wybrać W weekend jestem umówiony z hydraulikiem, który ma mi zrobić kalkulację kosztów dla PC i dla gazu. Może wtedy mi się coś rozjaśni. Kwestia na ile obiektywny może być człowiek specjalizujący się przede wszystkim w instalacji pomp ciepła....
    A czemu sam sobie takowych nie zrobisz? Mając i wiedząc ile Twój dom potrzebuje energii na ogrzewanie to taka kalkulacja jest dziecinnie prosta. To działania z matematyki ze szkoły podstawowej.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    suzanita

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    128

    Domyślnie

    ok 1300 m3 za okres 23.04.2018-07.04.2019
    Ale ponieważ 03-04.2018 jest niemiarodajny o czym pisałem wcześniej to biorąc pod uwagę aktualne zużycie za 03-04.2019 mogę estymować, ze zużycie za okres 05.2018-04.2019 nie przekroczy 1100 m3

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Chyba, jak 90% sprawnosci założysz.
    To liczone przy sprawności 80% którą łapie z palcem. Analizator pokazuje wszystko w normie.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    A po gwarancji to już nic nie działa ?
    I nie zarabia ?

    .W 1976 roku moc pojedynczego modułu wynosiła 10,3W. Po upływie 35 lat, spadła ona tylko o 0,4 W – czyli zaledwie o 4%.

    Pozostałe parametry też utrzymały się na wysokim poziomie. Napięcie obwodu otwartego – spadek o 0,7 wolta (około 3%). Prąd zwarcia – spadek również na poziomie rzędu 3%.

    W trakcie 35 lat, moc całkowita instalacji spadła z 3,461 kW do 3,326 kW.
    https://globenergia.pl/fotowoltaika-...ch-jak-dziala/
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    A po gwarancji to już nic nie działa ?
    I nie zarabia ?



    https://globenergia.pl/fotowoltaika-...ch-jak-dziala/
    Nigdy nie popsuło się Ci coś po upływie gwarancji? Jeśli tak to zazdroszczę. Ale jeśli się rozważa zakup czegoś co ma się teoretycznie zwrócić po kilkunastu latach to trzeba uwzględnić możliwość awarii i inne zmienne. Poza tym oszczędzać pieniądze można też inwestując w coś np. kiedyś bitcoin był po kilka groszy, dziś jest po 5tyś dolarów. Wiele jest różnych możliwości, dla mnie po prostu zakup czegoś co zwróci się po kilkunastu latach i dopiero zacznie na siebie zarabiać nie jest interesem życia Bo ja nie wiem ile to jeszcze podziała.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Ja wolałem zainwestować 30 tyś w PV by przynosiło zwrot rzędu 3 tyś rocznie , niż trzymać na lokacie 180 tyś by mieć taką samą stopę zwrotu.
    Owszem popsuło i po i na gwarancji , jednak mam inwerter bez wiatraka. W pracy mamy maszynę z falownikiem , która śmiga 11 lat i przeleciała 40 tyś godzin , a ma chłodzenie aktywne i jakoś nie daje znaków , że chce się popsuć , spięte z silnikiem 35kW .



    Czy Bitcoin już nie kosztował 20 tyś $ ? Jeśli ktoś kupił za 11 , a teraz jest po 5 tysięcy to jest ostro w plecy.


    Wskazana wcześniej instalacja pracuje 35 lat, 35 lat i spadki sprawności śmiechu warte.
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 12-04-2019 o 13:17
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Ja wolałem zainwestować 30 tyś w PV by przynosiło zwrot rzędu 3 tyś rocznie , niż trzymać na lokacie 180 tyś by mieć taką samą stopę zwrotu...
    Czy Bitcoin już nie kosztował 20 tyś $ ? Jeśli ktoś kupił za 11 , a teraz jest po 5 tysięcy to jest ostro w plecy.
    Tylko nie rozumiesz pewnej rzeczy. Jak dasz 180tyś na lokatę (która jest obecnie najgorszą inwestycją z tych pewnych) to masz 3tyś rocznie zwrotu i na koncie 180tyś.
    Jak kupisz fotowoltaikę to masz po 10 latach "0"zł i 3tyś rocznie przez czas, w którym to będzie funkcjonować i podczas którego będzie działać ustawa o OZE.
    Czyli po 10 latach jesteś na 0zł o ile nic złego się nie stanie. Masz 0zł i 10 letni sprzęt, który nie wiadomo jak długo popracuje.
    Moim zdaniem lepiej jest kupić jakąś działkę za 30tyś w perspektywicznej lokalizacji (u mnie sąsiadka kupiła kilkanaście lat temu za 30tyś, dziś jest warta minimum 150tyś). Jest bardzo dużo różnych inwestycji pewniejszych niż PV. Sam napisałeś, że inwerter popsuł się już 2 razy.

    Co do bitcoina to tak, kosztował już 20tyś i ktoś kto za tyle kupił jest stratny ale tak to jest jak się kupuje coś na górce. Z bitcoinem od samego początku jest duży wzrost a potem korekta i było już kilka takich cykli. Nie mam kryształowej kuli ale nie zdziwię się, jeśli kiedyś za jednego bitcoina będzie można kupić mieszkanie czy nawet wybudować dom.
    Za 30tyś miałbyś liczmy 1,5bitcoina (gdybyś kupił mc temu to 2). Sprawdź sobie za 10 lat po ile będzie chodził bitcoin i ile zyskałeś z PV Oczywiście bitcoin to inwestycja dużego ryzyka i nie twierdzę, że jest to dobra inwestycja. Uważam tylko, że jest ciekawą alternatywą. Bo jak się uda to na stare lata będzie z tego na nowy dom a jak się nie uda no to trudno... gwarancji zwrotu kasy z PV też nie ma - kilka awarii inwertera + chociaż jedna awaria paneli i może być z tym różnie.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Tylko nie rozumiesz pewnej rzeczy. Jak dasz 180tyś na lokatę (która jest obecnie najgorszą inwestycją z tych pewnych) to masz 3tyś rocznie zwrotu i na koncie 180tyś.
    Jak kupisz fotowoltaikę to masz po 10 latach "0"zł i 3tyś rocznie przez czas, w którym to będzie funkcjonować i podczas którego będzie działać ustawa o OZE.
    Czyli po 10 latach jesteś na 0zł o ile nic złego się nie stanie. Masz 0zł i 10 letni sprzęt, który nie wiadomo jak długo popracuje.
    Moim zdaniem lepiej jest kupić jakąś działkę za 30tyś w perspektywicznej lokalizacji (u mnie sąsiadka kupiła kilkanaście lat temu za 30tyś, dziś jest warta minimum 150tyś). Jest bardzo dużo różnych inwestycji pewniejszych niż PV. Sam napisałeś, że inwerter popsuł się już 2 razy.

    Co do bitcoina to tak, kosztował już 20tyś i ktoś kto za tyle kupił jest stratny ale tak to jest jak się kupuje coś na górce. Z bitcoinem od samego początku jest duży wzrost a potem korekta i było już kilka takich cykli. Nie mam kryształowej kuli ale nie zdziwię się, jeśli kiedyś za jednego bitcoina będzie można kupić mieszkanie czy nawet wybudować dom.
    Za 30tyś miałbyś liczmy 1,5bitcoina (gdybyś kupił mc temu to 2). Sprawdź sobie za 10 lat po ile będzie chodził bitcoin i ile zyskałeś z PV Oczywiście bitcoin to inwestycja dużego ryzyka i nie twierdzę, że jest to dobra inwestycja. Uważam tylko, że jest ciekawą alternatywą. Bo jak się uda to na stare lata będzie z tego na nowy dom a jak się nie uda no to trudno... gwarancji zwrotu kasy z PV też nie ma - kilka awarii inwertera + chociaż jedna awaria paneli i może być z tym różnie.
    Dziękuję Ci za ten komentarz bo z niektórymi moderowano nie wiem jak pisać żeby zrozumieli że PV NA RAZIE to pieniądze wyrzucone w błoto. Podobnie jak wodne centralne +PC do małych i średnich dobrze ocieplonych domów, to się nie opłaca. Nie ma wytłumaczenia do wyrzucenia na przykąłd 30 tysiecy przez okno aby bez gwarancji awarii mieć rachunki niższe przez kolejne kilka lub kilkanascie lat.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 14-04-2019 o 06:54 Powód: Wyzwiska

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Dziękuję Ci za ten komentarz bo z niektórymi moderowano nie wiem jak pisać żeby zrozumieli że PV NA RAZIE to pieniądze wyrzucone w błoto. Podobnie jak wodne centralne +PC do małych i średnich dobrze ocieplonych domów, to się nie opłaca. Nie ma wytłumaczenia do wyrzucenia na przykąłd 30 tysiecy przez okno aby bez gwarancji awarii mieć rachunki niższe przez kolejne kilka lub kilkanascie lat.
    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    ...To jest forum i mam prawo do wyrażania opinii bez personalnych jazd w stronę innych Forumowiczów co niniejszym czynię. Nie mam problemu z poziomem kultury...
    brawo ty

    Kominek do grzania okazjonalnego sie opłacał i komin do niego
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    brawo ty

    Kominek do grzania okazjonalnego sie opłacał i komin do niego
    pewno że nie ale, ale to wiem dzisiaj a nie 16 lat temu. Dziś bym go już nie budował i komina tez nie, ale to się nazywa doświadczenie życiowe.
    To samo dotyczy PV i pomp ciepła dziś jest owczy pęd do takich rozwiązań jak do kominków 16 lata temu.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Dziękuję Ci za ten komentarz bo z niektórymi moderowano nie wiem jak pisać żeby zrozumieli że PV NA RAZIE to pieniądze wyrzucone w błoto. Podobnie jak wodne centralne +PC do małych i średnich dobrze ocieplonych domów, to się nie opłaca. Nie ma wytłumaczenia do wyrzucenia na przykąłd 30 tysiecy przez okno aby bez gwarancji awarii mieć rachunki niższe przez kolejne kilka lub kilkanascie lat.
    czyli co wypadałoby przeprosić za bluzgi wyrzucone z siebie na podstawie swojej niepełnej i błędnej wiedzy .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  16. #16

    Domyślnie

    Pozwolę sobie na mały oftop
    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    J
    Czy Bitcoin już nie kosztował 20 tyś $ ? Jeśli ktoś kupił za 11 , a teraz jest po 5 tysięcy to jest ostro w plecy.
    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Co do bitcoina to tak, kosztował już 20tyś i ktoś kto za tyle kupił jest stratny ale tak to jest jak się kupuje coś na górce. Z bitcoinem od samego początku jest duży wzrost a potem korekta i było już kilka takich cykli. Nie mam kryształowej kuli ale nie zdziwię się, jeśli kiedyś za jednego bitcoina będzie można kupić mieszkanie czy nawet wybudować dom.
    Za 30tyś miałbyś liczmy 1,5bitcoina (gdybyś kupił mc temu to 2). Sprawdź sobie za 10 lat po ile będzie chodził bitcoin i ile zyskałeś z PV Oczywiście bitcoin to inwestycja dużego ryzyka i nie twierdzę, że jest to dobra inwestycja. Uważam tylko, że jest ciekawą alternatywą. Bo jak się uda to na stare lata będzie z tego na nowy dom a jak się nie uda no to trudno... gwarancji zwrotu kasy z PV też nie ma - kilka awarii inwertera + chociaż jedna awaria paneli i może być z tym różnie.
    Ja jestem tego prawie pewny...Satoshi pisał kiedyś tam, że docelowo 1BTC będzie wart mln $
    I za 20 lat tak będzie, jeżeli te cykle które są na btc się utrzymają....teraz kurs jest w okolicy 5k$, ale jeszcze całkiem niedawno był dołek 3,2k$ (bodajże grudzień/styczeń) Teraz był atak na kolejne poziomy, korekta, a za 1-2m kolejne wzrostyy. Kolejną bańkę na btc prognozuję na koniec przyszłego roku
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Ja wolałem zainwestować 30 tyś w PV by przynosiło zwrot rzędu 3 tyś rocznie , niż trzymać na lokacie 180 tyś by mieć taką samą stopę zwrotu.
    Owszem popsuło i po i na gwarancji , jednak mam inwerter bez wiatraka. W pracy mamy maszynę z falownikiem , która śmiga 11 lat i przeleciała 40 tyś godzin , a ma chłodzenie aktywne i jakoś nie daje znaków , że chce się popsuć , spięte z silnikiem 35kW .



    Czy Bitcoin już nie kosztował 20 tyś $ ? Jeśli ktoś kupił za 11 , a teraz jest po 5 tysięcy to jest ostro w plecy.


    Wskazana wcześniej instalacja pracuje 35 lat, 35 lat i spadki sprawności śmiechu warte.
    Ja mogłem mieć PV za 20% kosztów bo gmina refundowała resztę bez żadnych kredytów, ale i tak mi się to nie opłacało więc ja na prawdę nie wiem o czym my rozmawiamy. Za kilka lat PV pewną będą na tyle tanie że je zainstaluję ale na pewno nie na dachu bo szkoda go dziurawić. Swoją drogą ciekawe dlaczego tyle używanych PV jest z terenów UE w sprzedaży ? Jaki jest powód?

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Ja mogłem mieć PV za 20% kosztów bo gmina refundowała resztę bez żadnych kredytów, ale i tak mi się to nie opłacało więc ja na prawdę nie wiem o czym my rozmawiamy. Za kilka lat PV pewną będą na tyle tanie że je zainstaluję ale na pewno nie na dachu bo szkoda go dziurawić. Swoją drogą ciekawe dlaczego tyle używanych PV jest z terenów UE w sprzedaży ? Jaki jest powód?
    20% kosztów i się nie opłacało? Przyjmując koszt 1kWp za 5000, to miałeś 1 kWp za 1000 zł. Przy montażu 5 kWp byś miał pesymistycznie 4 000 kWh rocznie. To by się zwróciło po 3 latach.

    Używane panele PV - Zmieniają się parametry paneli. Zwiększa się ich moc. Mając stałą powierzchnię paneli możemy zwiększyć moc instalacji poprzez wymianę paneli na bardziej sprawne i wydajne.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek13 Zobacz post
    20% kosztów i się nie opłacało? Przyjmując koszt 1kWp za 5000, to miałeś 1 kWp za 1000 zł. Przy montażu 5 kWp byś miał pesymistycznie 4 000 kWh rocznie. To by się zwróciło po 3 latach.

    Używane panele PV - Zmieniają się parametry paneli. Zwiększa się ich moc. Mając stałą powierzchnię paneli możemy zwiększyć moc instalacji poprzez wymianę paneli na bardziej sprawne i wydajne.
    nie no , to się nie może opłacać
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    nie no , to się nie może opłacać
    No niestety nie po analizie zużycia prądu i taryf jego odkupu wtedy kiedy go jest najwięcej i ejst mi najbardziej zbędny czyli latem oraz w związku z faktem konieczności przejścia na taryfę g-11 zamiast g12w oraz dodawszy koszty ubezpieczenia przez 3 lata (obowiązek wynikający z programu OZE) excell pokazał że jest to bardzo mało opłacalne czas zwrotu ponad 20 lat. NIe wszytko co prawie darmowe jest od razu opłacalne.

Strona 56 z 66

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony