dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie Nowe mieszknie w trakcie budowy.

    Witam
    Może ktoś pomoże przestawić ścianki tak aby telewizor nie był w tym rogu,co o tym sadzicie przestawiać czy zostawić . Jeszcze jedno ta kuchnia z ta ukosna ścianą nie bardzo to widzę , kuchenka w tym rogu raczej nie do zaakceptowania.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0244.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	72,2 KB
ID:	416526

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w tak ustawionych meblach kuchennych nie otworzysz piekarnika pod płytą, bo będzie zawadzał o ścianę.

    jak dalekie zmiany akceptujesz? Np. zamiana sypialni z kuchnią?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 19-07-2018 o 19:09

  3. #3

    Domyślnie

    Płyta indukcyjna się zmieści ale słabo to wygląda w tym rogu, a piekarnik z micro przy lodowce.Problem z miejscem na robienie posiłków , jest parę centymetrowa miedzy zlewem a kuchenka i to mnie martwi.

  4. #4

    Smile na początek

    Cytat Napisał piotom70 Zobacz post
    Płyta indukcyjna się zmieści ale słabo to wygląda w tym rogu, a piekarnik z micro przy lodowce.Problem z miejscem na robienie posiłków , jest parę centymetrowa miedzy zlewem a kuchenka i to mnie martwi.
    Na początku wypadałoby wynająć cyngla, lub jeśliś łagodniejszej natury chłopaków za parę flaszek, aby wytłumaczyli "tfurcy" zbędność jego artystycznych dzieł i usztywnili kręgosłup wobec nacisków dewelopera. A moim zdaniem przy tym ustawieniu ścian, to zainwestuj w wysięgnik telewizora i będzie pod sufitem albo daruj sobie TV a kup dobry projektor. A jeśli nie lubisz, że sąsiad lub listonosz będzie cię widział w niewymownych markowych... na kanapie, to zabuduj ścianką ten dumnie brzmiący przedpokój , zignoruj widok z okna na sąsiadów z sąsiedniego bloku. Tam pod oknem daj się ponieść florystycznej pasji i umieść kanapę, a TV na zbudowanej ściance. Z kuchnią , to nie widzę dobrego rozwiązania . No może jedno, ale nie do zaakceptowania tj rezygnacji z kuchni, stołowanie na mieście można polubić i wynegocjować zniżki.
    Ewentualnie kosztem pozbycia sie paru metrów bo trudnej do zagospodarowania wyprostować tą ścianę nośna meblami na zamówienie. Stolarz z inwencja może tą straconą przestrzeń zagospodaruje

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mnie zastanawia - dwa mieszkania mają wspólną loggię?

    Bez większych zmian:

  6. #6

    Domyślnie

    No własnie nie zwróciłem uwagi , to musi być jakieś okno, po palmie by nie łazili raczej w odwiedziny. Okno tez nie za bardzo pasuje bo będą zaglądać .
    Ostatnio edytowane przez piotom70 ; 20-07-2018 o 12:32

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    warto podpytać dewelopera, co miał na myśli. Bo jak okno cudzego mieszkania, to loggia będzie tylko dekoracją elewacji - zero prywatności. Wówczas lepiej poszukać mieszkanie w innym miejscu tego budynku.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 20-07-2018 o 13:46

  8. #8

    Domyślnie

    Na rozmowę idziemy 8 sierpnia - rezerwacja bez gotówkowa, do tego czasu możne coś się zmieni i nie wezmę tego mieszkania. Jeszcze nie jestem zdecydowany na 100%, pokażą może inna aranżacje sam nie wiem.

  9. #9

    Domyślnie

    Elfir jesteś tu sam można na te 226 coś by ?
    Ostatnio edytowane przez piotom70 ; 20-07-2018 o 21:49

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ?

  11. #11

    Domyślnie

    226 jakos nie ma propozycji tylko oglada

  12. #12

    Domyślnie

    Jeszcze pytanie robić samemu czy brać pod klucz to będzie jakieś 1300 za metr ,ograniczony czas 4 tygodnie urlopu.Malowanie szpachlowanie ogarnę i podłogę . Glazurę bym zlecił komuś nie chce spaprać i brak narzędzi ,gość mi krzykną za całość 40 tys sama robocizna ,chyba będę mieszkał w pałacu

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pod klucz - kto wybiera materiały? Jakie zmiany można wprowadzić? Musisz mieć dokładny projekt docelowego urządzenia domu - gdzie gniazdka, lampy

  14. #14

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał anika1003 Zobacz post
    Dziekuje to mi sie podoba

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    trochę daleko lodówka od blatu. Wyciągasz ser, idziesz do blatu ukroić chleb, zapomniałeś majonezu, wracasz się do lodówki. Wyciągając naraz więcej rzeczy z lodówki (mleko, jajka na naleśniki), nie masz ich gdzie odłożyć.

    Dlatego pytałam o możliwość wprowadzenia zmian, bo spokojnie można byłoby zamienić kuchnię i spinalnię miejscami. Wówczas nie musisz nic kombinować z układem kuchni, wychodzi klasyczna L-ka.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.287

    Domyślnie

    Przy sypialni loggia w wątpliwa prywatnością? Faktycznie nabywca z kumplami z wojska, powinni "tfórcy" wytłumaczyc jego rolę w procesie inwestycyjnym i/lub zaproponować mu nabycie takiego lokalu. "Alternatywy 4" się kłania, o ile ktoś jest tak stary że pamięta.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    gdyby to była logia faktycznie z obcym oknem, to ja bym tego mieszkania w ogóle nie brała pod uwagę. Bo nie ma znaczenia czy sypialnia czy kuchnia, jeśli jest szansa, że dla jaj dzieciaki sąsiadów (w najlepszym wariancie, w gorszym - pijani imprezwowicze) wejdą przez okno na moją loggię.

  19. #19

    Domyślnie

    Elfir a jak to będzie ładna dziewczyna pozytywnie nastawiona to co ? ja myślę ze bym zostawił to okno a ty ?

  20. #20

    Domyślnie

    Dostałem odpowiedz od dobrego wykonawcy myślę ze to będzie dobre i można rozmawiać.
    Zazwyczaj koszt wykończenia mieszkania o powierzchni 50m2 mieści się w granicy 18-25tys jednakże wszystko zależy od indywidualnych preferencji i wymagań inwestora. Może wyjść 15tys a równie dobrze może 30tys (plus materiały wymagane do realizacji zlecenia).
    Jeśli będzie gotowy szczegółowy projekt możemy sporządzić wycenę, wtedy wszystko będzie oczywiste.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony