dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    juliem

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-572
    Posty
    2

    Domyślnie Ściany 1 warstwowe - ktoś budował ?

    Witam wszystkich.

    Zastanawiamy się nad budową domu ze ścianami jednowarstwowymi. Z tego co przejrzeliśmy widzimy że mało osób się decyduje - głównie chyba ze strachu ze ekipa nie podoła. Może ktoś się odważył i może napisać nieco więcej zastanawiamy się nad ścianami ytong 40.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.641
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Technologiczny przeżytek

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    doOh

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Skoczów
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    87

    Domyślnie

    Kumpel wybudował, po pierwszej zamieszkanej zimie - wilgoć, grzyb itp ściany chłodne. Teraz zaluje ze nie dorzucil chociaz 10tki styropianu.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Sam bloczek to pikuś, ale wieniec i nadproża to jak sobie wyobrażasz spełnienie wymagań współczynnika ciepła? Albo połączenie fundamentu z bloczkami?

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Rodzice podczas boomu w 2008 roku budowali 1W z keramzytobetonu na "ciepłej" zaprawie. Po pierwszej zimie bardzo ładnie pokazały się spoiny w bloczkach i nadproża (farba wewnątrz pomieszczeń zmieniła odcień) - pomimo, że proporcja zaprawy z keramzytem była pilnowana a wieńce i nadproża zaizolowane - systemowe kształtki U przy nadprożach i obmurówka wieńca bloczkiem kermazytobetonowym 5 cm + izolacja ze styropianu (patrząc od zewnątrz).

  6. #6

    Domyślnie

    Ja wybudowłam i mieszkam od ponad dwóch lat w domu ze ścianami 1 warstwowymi, ale z Porotherm 44 EKO+ DRYFIX. Dwie zimy za mna, nie mam wilgoci, grzybów i nic innego o czym piszecie. Zapewne ściana nie jest tak ciepła jak z 20cm styropanu, ale nie odczuwam zadnego dyskomfortu w najniższe temperatury nie jest zimna jedynie nieco chłodniejsza od ścian działowych. U mnie był to świadomy, przemyślany wybór z którego jestem zadowolona. Ale na pewno nie polece tego tym co licza każda złotówkę na ogrzewanie.
    Pozdrawiam
    Katka

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    To jest do zrobienia pod warunkiem że zrobisz to sam. Budowlańcy jadą na akord i nikt Ci nie będzie szczelnie wypelnial spoin tylko zasmarkaka z zewnątrz zebys się cieszył. Poza tym ekipa musi być obeznana z takimi rzeczami jak ciepłe ksztaltki wieńcowe, ciepłe nadproża, bloczki isomur, ciepłe laczniki balkonowe, itp. Nie ryzykuj lepiej bo szanse masz niewielkie trafić obecnie na taką ekipę. W praktyce narobią mostków więc i tak się skoczy dodatkowa dyszką na zewnatrz.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar AG_home
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    170

    Domyślnie

    Jak dla mnie ściana 1W to bez sensu. Mozną tą grubość ściany lepiej spożytkować tzn uzyskać znacznie lepsze U.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Sąsiad z za płotu budował ścianę jednowarstwową z Ytong 48 a dokładnie ekipa budowała.
    Ciężko mu było znaleźć do murowania, jak już murowali to mieli chyba mało siły
    Z rozmowy mówił że nie będzie docieplał. Jeszcze nie mieszka ale może za 2 lata się wprowadzi.
    Mógł z Y24 i 20 cm lepiej by na tym wyszedł ale to jego budowa.

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał katka Zobacz post
    Ja wybudowłam i mieszkam od ponad dwóch lat w domu ze ścianami 1 warstwowymi, ale z Porotherm 44 EKO+ DRYFIX. Dwie zimy za mna, nie mam wilgoci, grzybów i nic innego o czym piszecie.
    Masz, tylko o tym nie wiesz.
    A jak nie masz, to będziesz miał - na jedno wychodzi.
    Tak rzecze rada nadzorcza forum murator!

  11. #11
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał juliem Zobacz post
    Witam wszystkich.

    Zastanawiamy się nad budową domu ze ścianami jednowarstwowymi. Z tego co przejrzeliśmy widzimy że mało osób się decyduje - głównie chyba ze strachu ze ekipa nie podoła. Może ktoś się odważył i może napisać nieco więcej zastanawiamy się nad ścianami ytong 40.
    Kiedyś sporo inwestorów budowalo tak ale byli to inwestorzy albo bez wiedzy ile dom dzięki temu traci energii(dlatego narzekania że drogo za ogrzewanie) albo inwestorzy,którzy paliwo do ogrzewania mieli gratis.

    Jeśli nie spełniasz powyższych kryteriów to wydaje mi się,że zrozumiesz o co biega.
    Jednym słowem,ściana 1W to głupota.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony