dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 17
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 336
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Napisał jurg
    ........... może coś o kuchniach z płytą ceramiczną? Amica oczywiście
    Użytkuję od ponad 3 lat... działa gucio... płyta średniej klasy... sterowanie sensorowe... może nieco trudne w obsłudze dla babć
    All rights reserved.

  2. #82

    Domyślnie

    Sprzet grzejny bardzo OK.

    Lodówki i pralki nie mają najlepszej opinii. A czy są kiepskie...? Któż to wie.
    Paweł

  3. #83

    Domyślnie

    płyta ok
    piekarnik ok
    mikrofalówka - użytkuję 2 lata, zepsuła się raz porządnie (już gdzies tu opisywałam jak infolinia usiłowała mi wmówic, ze może ja nie umiem użytkowac mikrofalówki??? i jak to moja wina to zapłacę), a obecnie łuszczy się farba na drzwiczkach od środka wolę Boscha - mam cichuteńką zmywarkę

  4. #84

    Domyślnie

    Kuchenki Amici mam łacznie od 15 lat- to juz trzecie mieszkanie i zawsze były ok. Teraz mam płytę sensorową- rzeczywiście- niania starsza pani jej nie lubi- i na pewno w domu tez kupie amicę. Niestety nasi przyjaciele maja niemiłe doswiadczenia z lodówkami z wronek. Amica od zawsze specjalizowala sie w kuchenkach- pozostały sprzęt wprowadzili lkilka-kilkanascie lat temu moga nie mieć jeszcze takiego doswiadczenia. Chociaz nie ma reguły- nasza poporzednia zmywarka Boscha psuła sie co kilka miesięcy , w końcu ją wymienili- a była sliczna i droga i co?

  5. #85
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie Perłowe plamy na płycie Amica

    Przed użyciem płyty ceramicznej przeczytałam uważnie instrukcję że nie wolno używać naczyń aluminiowych i do kosza poszedł garnek do mleka. Nie wzięłam jednak pod uwagę patelni teflonowych Nie jestem pewna czy robione są z aluminium, ale wygląda, że spód jest alu, bo porobiły mi się właśnie takie błękitno-perłowe plamy na polu grzejnym. W instrukcji napisano, że można je usunąć specjlanym środkiem, ale nie podali jego nazwy! Czy ktoś wie co to za środek, albo poradził sobie w jakiś inny sposób?

  6. #86

    Domyślnie

    Witaj, znam ten problem...ale z patelni teflonowych nie zrezygnowalam. Plamy te sa dosc latwe do usuniecia. Z doswadczenia wiem, ze bez znaczenia jest jakiego srodka uzyjesz...bo najwazniejsze ( moim skromnym zdaniem ) jest szmatka badz gabka ktorej uzywasz. Ja znalazlam poprostu cudo - wszystko schodzi. To takie druciane myjki...jak znajde chwile, to wkleje zdjecie opakowania.
    Pozdrawiam

  7. #87

    Domyślnie

    ja tam używam teflonowych i nic się nie dzieje a do czyszczenia kupiłam płyn-mleczko MrMuscle (czy jak tam się zwie) do płyt elektrycznych i jest bez zastrzeżeń

  8. #88
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy...
    Te plamy nie są z brudu, wygląda, że aluminium weszło w reakcję z płytą ceramiczną i powstały takie tęczowo-białawe smugi.
    Mleczko Mr Muscle nie rysuje płyt ceramicznych? I druciane myjki?!!

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzanna Guzikowska
    Mleczko Mr Muscle nie rysuje płyt ceramicznych?
    Nie zauważyłam, żeby rysowało - używam prawie od roku.
    Używam patelni teflonowych. Nic się nie dzieje. Płyta wygląda, jak nowa.

  10. #90

    Domyślnie

    witam ponownie
    Przypuszczam, ze mowimy o takich samych sladach, mnie sie one kojarza plamami jakie powstaja na wodzie po wylaniu benzyny - tylko nie takie kolorowa. Sluchaj to o czym pisalam to nie jest taka typowa druciana myjka. TO myjka przeznaczona m.in wlasnie do czyszczenia plyt. Jak moj maz wroci z podrozy ( wzial ze soba aparat) to zaraz zamieszcze zdjecie.
    Pozdrawiam

  11. #91

    Domyślnie

    Od 10 lat mam : pralkę Amica w tym czasie zepsuła się pompa co uważam za normalne - koszt naprawy 80 zł ; od 6 lat mam okap kuchenny kominowy to prawda jest głośny szczególnie na 3 ale był cichszy od innych marek , ma taką moc , że ,,wysysa zupę z garnka" ; Od 6 lat zamrażarko lodówka i zmywarka działają bezawaryjnie ; piekarnik elektryczny 6 lat bezawaryjnie ; płyta ceramiczna po 6 latach zepsół się włącznik pola grzejnego - powiększanego - najczęściej używany . Serwis w Gdańsku nie istnieje , części zapasowe dostępne w sklepie internetowym amici . Sprzet potrafie sam naprawić .
    Generalnie jestem zadowolony z tego sprzętu .

  12. #92

    Domyślnie

    To i ja dorzucę swoje 5 groszy na temat Amici. W zamrażarce ma -28 st. a w lodówce + 10, ustawione na najwyższy stopień chłodzenia. Serwisant stwierdził że jest nie do naprawienia, i że trzeba było reklamować jak była na gwarancji. Natomiast płyta elektryczna po 8 latach nadal bez zarzutu, również Amica

  13. #93

    Domyślnie

    Ja mam kuchenkę gaz.-elektr ok 4 lata. Nie znam modelu, ale to taki z ciemną szybą zamiast drzwiczek. Jest ok. Jedyna wada- blacha metalowa do pieczenia (w komplecie były 2 szt i 1 szt szklana)wygina się kiedy piekę np szynkę(temp powyżej 200 st) - gdybym nie piekła w rękawie foliowym to tłuszcz i woda z szynki zalałyby cały spód piekarnika.

    Przy bułeczkach drozdzowych (temperatura 180 st) nic sie nie dzieje. Zauważyłam to już po gwarancji.Nie kupiłam drugiej blachy, bo nie wiem czy da się dokupić, a poza tym nie mam gwarancji czy nie bedzie tak samo. Już się przyzwycziłam do tego i mięsa zawsze piekę w rękawie albo w folii alum.

  14. #94

    Domyślnie Re: Sprzę AGD - Amica - co sądzicie o tej marce?

    Cytat Napisał Apolodoros
    Proszę o opinie na temat sprzętu AGD firmy Amica?
    Tomek
    Mam cały zestaw kuchenny z Amici nie narzekam po za jednym małym problemem z lodówką bardzo zaczeła się szronić serwis z trójmiasta przyjechał i po 10 minutach przyczynę usunął, jest jedno ALE z serwisem ,przyjechali po miesiącu od złożenia reklamacji myślałem że szlag mnie trafi , nie będę tego komentował , ponieważ brak słów i ne chcę do tego wracać.

  15. #95

    Domyślnie

    Od trzech lat użytkuję: pralkę, lodówko-zamrażarkę, kuchenkę mikrofalową i kuchenkę gazowo-elektryczną firmy Amica. Generalnie wszystkie ww sprzęty sprawują się dobrze. Miałem jednak miemiłą niespodziankę na początku. Otóż szyba piekarnika rozsypała się, sama od siebie, w drobny mak. Na szczęście serwisant zjawił się na drugi dzień po zgłoszeniu i wymienił na nową. Powodem rozsypki było "niewłaściwe zachartowanie szyby przez użytkownika" . Na całe szczęście koszt wymiany zamknął się kwotą około 200 zł. Drugą przygodę miałem z lodówką, a właściwie z zamrażarką, otóż uszczelka drzwi została zbyt głęboko osadzona i z tego powodu zamrażarka strasznie zarastała lodem. Również w tym przypadku serwisant pojawił się na drugi dzień po zgłoszeniu i usunął dolegliwość poprzez wygrzanie uszczelki suszarką do włosów i wyciągniecie do właściwego położenia. Tym razem usługa była gratisowa.

  16. #96

    Domyślnie

    Aha, jeszcze jedno, ale nie wiem czy to przypadkiem nie jest moja wina .
    Półki i balkoniki w lodówce są trochę mało wytrzymałe na cięższe rzeczy. U mnie po ok. roku popękały zaczepy balkoników i uchwyty jednej z półek. Ale pomimo pęknięć nadal trzymają się na swoim miejscu i raczej nie są oszczędzane.

  17. #97

    Domyślnie

    Aż mi ciarki przeszły po plecach, po przeczytaniu tych postów, bo..... własnie zamówiłam sprzęt Amici do zabudowy - chłodziarko-zamrażarkę, piekarnik, płytę , okap i zmywarkę. Kiedys miałam lodówkę Amica, ale "padła" po 5 latach i została wymieniona na candy. Ale znajomi kupowali lodówke w tym samym czasie i im służy bezawaryjnie juz 10 lat. No cóż, słowo się rzekło, kobyłka u płotu... pożyjemy , zobaczymy...

  18. #98

    Domyślnie

    Jeszcze słówko - z lodówki Amica byłam niesamowicie zadowolona ( bardziej niż w tej chwili z Candy)

  19. #99

    Domyślnie

    Ja mam płytę ceramiczną i lodówke - lodówka trochę śmieszne dzwięki wydaje ale jest Ok - ma 4 lata i zyje
    Płyta też jest OK

  20. #100

    Domyślnie

    Mam lodówkę Amica od 10 lat, na dziwne odgłosy przestałam zwracać uwagę po roku użytkowania, poza tym ok.

Strona 5 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony