dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    To trzeba zgłaszać do Straży Miejskiej.
    Dlaczego nie zgłosisz?
    Bo się boisz czy nie wypada być "donosicielem" ?
    Czy nie da się dokładnie określić kto to robi?
    Boje się, żeby mi ktoś w nocy okien nie potłukł czy nie nawrzucał śmieci do ogrodu.
    Do tego największym kopciuchem w okolicy mojego domu jest urzędnik gminy.
    A pobliski weterynarz spala odpady medyczne w sobotę i niedziele, kiedy akurat Straż Miejska nie pracuje.

  2. #22

    Domyślnie

    Utopia.
    Właśnie miałam napisać coś podobnego do Elfir. Komu zgłaszać, u mnie w okolicy wygrała władza z chasłem wyborczym „nie bedzięmy gnębić palących węglem”. Tubylcy palą wszystkim czym się da i jest to policjant, strażak i urzędnik jak mają ścigać innych. I oczym tu w ogóle mowić. Połowa domów koło mnie to tubylcy a połowa to element napływowy z miasta, patrząc na kominy dokładnie można powiedzieć do kogo z tych grup dom należy. A i prawie wszystkie domy nowe. To mentalność, dziad tak palił, ojciec tak palił to dlaczego młodzi mieli by coś zmieniać i jeszcze ktoś bedzie sie tu podpierał „tradycją” .
    Pozdrawiam
    Katka

  3. #23

    Domyślnie

    wrzucanie do jednego worka tych, którzy palą dobrym węglem, w dobrych piecach i tych, którzy palą wszystkim w starych instalacjach jest nie fair

    samochodami z silnikami diesla jeździ cała masa ludzi, również Ci, którzy tak bardzo potępiają węgiel, a czy na pewno wpływ na środowisko diesla jest mniejszy niż węgla?

    od razu napiszę - nie palę węglem, bo dla mnie to najbardziej kłopotliwy, czasochłonny i pracochłonny rodzaj ogrzewania,
    jeżdżę dieslem, na elektryczny nie zmienię, bo poza tym, że mnie na to nie stać, to mam wątpliwości co do "ekologiczności" np. akumulatorów w takich samochodach
    wentylacji mechanicznej unikam, wolę krótkie i intensywne wietrzenie
    Ostatnio edytowane przez mamik ; 05-12-2018 o 10:58

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    wbrew pozorom nie ma dobrego węgla tak jak nie ma dobrego księdza w Polsce.
    Dobry węgiel możesz jedynie kupić w aptece, ale on do innych celów jest stosowany. Do spalania żaden dobry nie jest.

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Ostatnie kilka lat paliłem brykietami drewnianymi i koksem w 20 -letnim piecyku Zębiec ze Starachowic (to nie reklama gdyż nie jest produkowany a opis jest ogólny). Jakie frakcje z komina leciały to nie wiem, lecz dymiło w znikomych ilościach, gdyż sąsiedzi ciągle dopytywali od kiedy palę gazem . Dopiero gdy zakładałem gazowe zorientowali się najbliżsi zza płotu, którzy widzieli auto serwisowe. Lecz nie hołdowałem tradycji i nie paliłem starych biurek i szaf a butelki pet wrzucałem i dalej wrzucam do żółtego worka.

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    wbrew pozorom nie ma dobrego węgla tak jak nie ma dobrego księdza w Polsce.
    Dobry węgiel możesz jedynie kupić w aptece, ale on do innych celów jest stosowany. Do spalania żaden dobry nie jest.

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar AG_home
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    170

    Domyślnie

    To i ja dorzucę swoje 0,03PLN: w Krakowie wprowadzili już zakaz używania kominków, w których jak wiadomo pali się drewnem, a nie bardziej toksycznym dla środowiska wunglem, a w nowo budowanych domach nadal pozwalają stosować kopciuchy na wungiel - czegoś tu nie rozumiem.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.900

    Domyślnie

    Cytat Napisał katka Zobacz post
    Utopia.
    Właśnie miałam napisać coś podobnego do Elfir. Komu zgłaszać, u mnie w okolicy wygrała władza z chasłem wyborczym „nie bedzięmy gnębić palących węglem”. Tubylcy palą wszystkim czym się da i jest to policjant, strażak i urzędnik jak mają ścigać innych. I oczym tu w ogóle mowić. Połowa domów koło mnie to tubylcy a połowa to element napływowy z miasta, patrząc na kominy dokładnie można powiedzieć do kogo z tych grup dom należy. A i prawie wszystkie domy nowe. To mentalność, dziad tak palił, ojciec tak palił to dlaczego młodzi mieli by coś zmieniać i jeszcze ktoś bedzie sie tu podpierał „tradycją” .
    Tak, taka chora tradycja i wygodnictwo i eko (ekonomia bo niby taniej).
    Bo najłatwiej jest głosić hasła "Walczyć i umrzeć za Ojczyznę" i tylko w teorii a już praktycznie działać dla dobra Ojczyzny to już się nie chce i nie opłaca.

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    AG-home
    Bo w kominku nie spalisz butów, worków foliowych, szmat, płyt meblowych, bo smród na całe mieszkanie.A tak, to co? Na wysypisko miejskie? A co, ono z gumy? I jeszcze za składowanie trzeba płacić, paliwo na przewóz zużywać.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja rano i w godzinach powrotu z pracy (15-16) muszę wyłączać WM aby mi nie zaciągało dymu do domu.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ja rano i w godzinach powrotu z pracy (15-16) muszę wyłączać WM aby mi nie zaciągało dymu do domu.

    mam podobnie tylko u mnie wystarczy przełączyć w tryb "Away".

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Tak, taka chora tradycja i wygodnictwo i eko (ekonomia bo niby taniej).
    Bo najłatwiej jest głosić hasła "Walczyć i umrzeć za Ojczyznę" i tylko w teorii a już praktycznie działać dla dobra Ojczyzny to już się nie chce i nie opłaca.
    To nasza narodowa głupota.
    Dlatego gen. Patton nie był szanowany w Polsce, gdyż kierował się rozumem a nie tzw. porywami serca.
    To jego słowa:
    "Celem wojny nie jest śmierć za ojczyznę, ale sprawienie, aby tamci skurwiele umierali za swoją."
    Zanim admin mnie zbanuje, to proszę aby przeczytał oryginał:
    "The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."

    Czyli Jan z Czarnolasu wieki temu miał rację:

    PIEŚŃ 5

    Wieczna sromota i nienagrodzona
    Szkoda, Polaku! Ziemia spustoszona
    Podolska leży, a pohaniec sprosny,
    Nad Niestrem siedząc, dzieli łup żałosny!

    ...........

    Cieszy mię ten rym: "Polak mądr po szkodzie";
    Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie,
    Nową przypowieść Polak sobie kupi,
    Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.

    Wieki przeminęły i co?
    Ano nic.
    Zero nauki, zero mądrości
    W Katowicach na COP24 widać to na każdym kroku.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ja rano i w godzinach powrotu z pracy (15-16) muszę wyłączać WM aby mi nie zaciągało dymu do domu.
    A ja sprawdzam jak wiatry wieją . Od wschodu mam „tubylców” i trzeba WM skręcać a od zachodu spoko prawie sam „element napływowy” .

    I jeszcze co mnie bardzo dziwi, to nie są ludzie biedni (tych bym jeszcze zrozumiała) i prawie wszyscy mają małe dziedzi. A te dziedzi w tych kłębach dymu gonią i bawią się .
    Pozdrawiam
    Katka

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Tiaaa, za jakis czas przewlekłe choroby dzieciaków (alergie, ataki astmy, ....) zwali się na szczepionki i chemitrails. Oto Polska właśnie Ciemnoto ty nad poziomy wylatuj!

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    I o Unii zapomniałeś!

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Mea culpa! Mea culpa! Mea maxima culpa!!!

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.399

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    To trzeba zgłaszać do Straży Miejskiej.
    Dlaczego nie zgłosisz?
    Bo się boisz czy nie wypada być "donosicielem" ?
    Czy nie da się dokładnie określić kto to robi?
    SM pracuje do 19. A zgłaszać to się zgłasza. Inni też zgłaszają. Moi rodzice nie raz mieli kontrol, choć z komina nic nie leci (ale czasem jak somsiad zapali to zawiewa w ich stronę... zresztą po godzinie i tak cała okolica jest zasyfiona przez jednego debila, więc jak SM już przyjedzie to nie łatwo jest im wytłumaczyć i pokazać palcem, że ten konkretnie jest winowajcą). Zresztą widok komina to dla SM nie jest podstawa, i tak muszą wejść na obiekt i sprawdzić czym faktycznie jest palone, dopiero jak złapią za rękę, że śmieciami to jest tego jakiś skutek.

    Powinni mieć więcej patroli, szczególnie w takich okresach i przy takiej pogodzie: na bieżąco wyhaczać kierowców kominów zamiast kierowców samochodów. Oczywiście ktoś móglby nie przyjąć mandatu, no to sprawa do sądu i niech wykazuje, że nie pali syfem.

    PS. Widzę, ze niektórzy mają tu duży ból d..y z Polską i polskością. A ja obserwuję, że to tylko jednostki takie "wybitne" są level master w dziadowskich oszczędnościach, nie tylko na opale zresztą. W każdym narodzie są ludzie i są parapety.
    Ostatnio edytowane przez maaszak ; 06-12-2018 o 09:53

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ja rano i w godzinach powrotu z pracy (15-16) muszę wyłączać WM aby mi nie zaciągało dymu do domu.
    Filterek sobie załóż (nomen omen węglowy) i po sprawie. Ćwiczyłem temat ostatnio bo kupiliśmy działkę z halą i biurami k. sortowni śmieci.


    Ostatnio byłem w uroczym mieście Mszczonów . Same centrum, sobota rano. Cudowny zapach palonych śmieci. Dramat po prostu. Jak to mówią u nas na wsi o segregacji śmieci: dzielą się na te do spalenia w dzień i do spalenia w nocy.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony