dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Araskoxu

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Świebodzice
    Kod pocztowy
    58-160
    Posty
    9

    Domyślnie Drewno na dom szkieletowy

    Witam. Na wiosne startuje z budowa domu szkieletowego. Parterowy 98m2. I mam takie pytanie. Czy drewno na szkielet musi byc strugane czy wystarczy tylko suszone. Bo drewna na dom potrzeba 21m3 a mi wycenili całość w tartakach na 40 tys zl szok! A gdzie tu osb i wełna jeszcze do tego. Moze udalo by mi sie kupic sporo taniej drewno suszone niestrugane tylko niewiem czy mi to dopuszcza. Prosze o jakies wypowiedzi na ten temat. Moze ktos mial podobny problem

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Araskoxu Zobacz post
    Witam. Na wiosne startuje z budowa domu szkieletowego. Parterowy 98m2. I mam takie pytanie. Czy drewno na szkielet musi byc strugane czy wystarczy tylko suszone. Bo drewna na dom potrzeba 21m3 a mi wycenili całość w tartakach na 40 tys zl szok! A gdzie tu osb i wełna jeszcze do tego. Moze udalo by mi sie kupic sporo taniej drewno suszone niestrugane tylko niewiem czy mi to dopuszcza. Prosze o jakies wypowiedzi na ten temat. Moze ktos mial podobny problem
    To nie sprawdziłeś przed budową cen materiałów? Jaśli wycenili Ci materiał zgodnie ze specyfikacją to jest to dobra cena za suszone i strugane. Kupisz m3 tarcicy mokrej jak produkują w okolicach do tysiąca suszonej nie wiem ale drożej to teraz licząc odpady itd. Czy na pewno wyjdzie taniej. A i jeszcze jedno kto ma Ci dopuścić, lepiej zapytaj kierownika budowy.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bociankrasna

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Elblag
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    45

    Domyślnie

    Sprawdź jeszcze czy czasem desek nie kazałeś strugać i suszyć.

  4. #4

    Domyślnie

    strasznie dużo drewna jak na taki mały domek ! sprawdź czy nie za dużo a cena z kosmosu kup drewno importowane ze Szwecji wyjdzie taniej i jest certyfikowane .

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Araskoxu

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Świebodzice
    Kod pocztowy
    58-160
    Posty
    9

    Domyślnie

    Pisalem do sprzedacow na alledrogo za 1300 zl. I wyliczyli mi 21m3 drewna za ktore sobie policzyli 43 tys zl. I dostalem az 5 procent rabatu i wyszlo 40 tys. Wiec niewiem skad cena 1300. Rozmawialem z kierownikiem i zarazem arhitektem i powiedzial ze moze byc niestrugane ale musi miec odpowiednia klase i byc suszone. Przejrzalem projekt no i niestety sie nie popisali projektanci. Nawalili tyle niepotrzebnego drewna ze szok. Po za tym gafa bo narysowali scianki dzialowe 12 cm a w zestawieniu materialu belki 15 cm a gdzie tu jeszcze g-k. Chyba musze wynajac walec i rozwalcowac te ich beleczki z 15 do 10 cm. no i musze od nowa sam sobie wyliczyc zapotrzebowanie na drewno

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam projekt domu 220m2 i potrzebuje 20m3 nie obejmuje to stropów i części dachu bo wykorzystuje belki dwuteowe . Na dzień dzisiejszy ciężko kupić drewno po 1300zł za m3 chyba że netto . Konstrukcje projektowałem pod nadzorem konstruktora i architekta , a ze takie domy buduje na co dzień to wiem jak to prawidłowo zrobić .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony