dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 44 z 91
Pokaż wyniki od 861 do 880 z 1807
  1. #861
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał pbiel1
    Witam?
    Mam pytanie - zakupiłem właśnie kocioł MCRII 24T wraz z DIETRISOL LIGHT 300-4
    1- czy kocioł będzie pracował poprawnie z zasobnikiem CWU po zamontowaniu czujnika cwu i zmiany usytawień w automatyce - moje obawy wynikają z przeczytania komunikatu firmy DeDietrich o zaworze trójdrogowym
    2- w załączonym pakiecie otrzymałem FM48 Diematic3 - po co to mi - jeżeli tylko CO i CWU - nie wiem pewnie żle coś kombinuję ale wydaje mi się że potrzebne jest to do mieszacza sterującego ewentualnie przy jakimś innym źródle np. kominek lub inny kociołek - jeśli to możliwe proszę o wyjaśnienie.
    wg mojej wiedzy, pakiet FM 48 jest niepotrzebny,
    w zestawie kolektorów masz sterownik Diemasol który doskonale steruje zestawem kolektorów,
    sterownik kotła nie potrzebuje współpracować z kolektorami bo mu to jest niepotrzebne, dla niego jest istotna temperatura wody w zasobniku, o której informuje go czujnik temperatury zasobnika i na podstawie tych odczytów automatyka kotła wie czy grzać ciepłą wodę czy też nie,
    spytaj się tego kto Ci to sprzedawał, na co Ci te ustrojstwa
    o resztę, nie musisz się martwić,

  2. #862
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pbiel1

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    Cytat Napisał pbiel1
    Witam?
    Mam pytanie - zakupiłem właśnie kocioł MCRII 24T wraz z DIETRISOL LIGHT 300-4
    1- czy kocioł będzie pracował poprawnie z zasobnikiem CWU po zamontowaniu czujnika cwu i zmiany usytawień w automatyce - moje obawy wynikają z przeczytania komunikatu firmy DeDietrich o zaworze trójdrogowym
    2- w załączonym pakiecie otrzymałem FM48 Diematic3 - po co to mi - jeżeli tylko CO i CWU - nie wiem pewnie żle coś kombinuję ale wydaje mi się że potrzebne jest to do mieszacza sterującego ewentualnie przy jakimś innym źródle np. kominek lub inny kociołek - jeśli to możliwe proszę o wyjaśnienie.
    wg mojej wiedzy, pakiet FM 48 jest niepotrzebny,
    w zestawie kolektorów masz sterownik Diemasol który doskonale steruje zestawem kolektorów,
    sterownik kotła nie potrzebuje współpracować z kolektorami bo mu to jest niepotrzebne, dla niego jest istotna temperatura wody w zasobniku, o której informuje go czujnik temperatury zasobnika i na podstawie tych odczytów automatyka kotła wie czy grzać ciepłą wodę czy też nie,
    spytaj się tego kto Ci to sprzedawał, na co Ci te ustrojstwa
    o resztę, nie musisz się martwić,
    Wielkie dzięki za szybką odpowiedź i rozwianie moich wątpliwości. Czyli jest jak myślałem pakiet FM 48 jest zbędny przy tej konfiguracji. Jeszcze raz dzięki. POZDRAWIAM

  3. #863
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    kiedyś już pisałem na ten temat,
    ale zapodam temat znowu,
    chodzi o przygotowanie ciepłej wody,
    niektórzy z Was chcą założyć sobie kolektory słoneczne,
    jak twierdziłem i dalej tak uważam,
    lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie pompy ciepła powietrze woda,
    z wielu względów:

    - cena o wiele bardziej atrakcyjna niż zestaw kolektorów z zasobnikiem 300l.

    - sprawność o wiele wyższa niż kolektory które do swojego działania potrzebują słońca, słońca i jeszcze raz słońca,

    kolektor nie zagrzeje w deszczu w nocy, przy całkowitym zachmurzeniu,
    nie ma takiej opcji i nie pomoże tutaj najlepszy marketing,
    te typy tak mają i nic się nie poradzi na to

    - pompa pracuje w zakresie temperatur od +8 - 35 C, czyli jak mamy te wszystkie niekorzystne warunki uniemożliwiające pracę kolektorów, pompa i tak zagrzeje,

    - pompa ma możliwość współpracy z dodatkowym źródłem ciepła jakim jest kocioł

    - jest gotowa do natychmiastowego użycia, całóść połączeń to, połączenia do zimnej, ciepłej wody oraz cyrkulacji,
    potem to już trzeba włączyć wtyczkę do kontaktu,
    i działa

    - dodatkowym efektem pracy pompy jest uzyskanie efektu osuszania pomieszczenia lub efektu pseudo-klimatyzacji, pompa latem może pobierać ciepłe powietrze do ogrzania wody z pomieszczeń mieszkalnych, obniżając ich temperaturę,

    -istnieje możliwość odzysku ciepła odpadowego niezależnie od miejsca ustawienia pompy,

    - możliwość uzyskania temperatur wody w trybie eksploatacji od 23-60 C,

    - dogrzanie do temperatur wygrzewania anty-legionellowego za pomocą grzałki 1,5kW

    to może przejdę do konkretów,
    pompa ciepła powietrze woda największego w Europie producenta pomp ciepła, firmy Dimplex typ BPW 30HLW za 7650 zł brutto z VAT 22% + koszty przesyłki 200 zł,


    na Allegro kosztuje 9720 zł

  4. #864
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pam

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    A jaki jest okres zwrotu?

  5. #865
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    to się spytaj ekonomisty,
    ja jestem instalatorem i przedstawiam moim zdaniem dużo lepsze urządzenie niż zestaw kolektorów słonecznych,
    jak się zaprzesz to znajdziesz na forum wątki na ten temat,

    a tak przewrotnie spytam się Ciebie,
    jaki jest okres zwrotu Twoich płytek w łazience,

    albo budujesz dla siebie i szukasz dobrych efektywnych rozwiązań,
    albo pytasz się o okres zwrotu,
    jak znajdziesz te wątki to przeczytasz w nich o tym że kolektory słoneczne się nie opłacają bo okres zwrotu jest:
    dla jednych forumowiczów za długi,
    drudzy w ogóle twierdzą że nie warto inwestować w kolektory,
    zaś inni z kolei uważają że im się opłaca,

    z tym, że ci którzy twierdzili że się nie opłaca i wolą te pieniądze na skierować giełdę ,
    to być może, nie mają teraz ani pieniędzy, ani kolektorów

    opisałem Ci to na przykładzie kolektorów, bo tego typu wątki są na forum,
    podejrzewam, że tego typu opinie też mogą być na temat pomp ciepła,

    ale dopuki Inwestor nie zrozumie że robi to dla siebie to będzie zadawał tego typu pytania,

    układ z pompą ciepła jest co najmniej dwa tysiące (skromnie licząc) tańszy od takiego samego z kolektorami,
    koszty eksploatacyjne są porównywalne,

  6. #866
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pam

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    To z płytkami w łazience raczej nie trafiłeś z porównaniem. A co do kolektorów to właśnie przez dość wątpliwą ich opłacalność nie montuję ich u siebie (czekam na dopłaty z gminy to zamontuję). Po prostu mam wrażenie, że te pompy to kolejna rzecz, którą ktoś wymyślił tylko po to żeby było co sprzedawać i na czym zarabiać (tak jak solary) ale dla indywidualnego odbiorcy zysk energii jest marny.

    A porównanie, które mi przychodzi do głowy, to raczej wakacje w Rimini. Jeden poleci samolotem za 1000zł od głowy i będzie sobie chwalił jak szybko i bez zmęczenia dotarł na wakacje, a ja wolę pojechać samochodem za 600zł dla całej rodziny. Jak benzyna zdrożeje do 30zł/l to pewnie taniej wyjdzie samolotem.

    Dlatego pytam - za te 7000 za pompę to ile uda mi się uzyskać energii w ciągu roku (plus eksploatacja itp)

  7. #867
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    starałem Ci się przekazać, że każdy ma do tego indywidualne podejście,
    to co dla Ciebie jest nieopłacalne, dla drugiego będzie rewelacyjnym rozwiązaniem,
    i jak pozwolisz to na tym skończę,

  8. #868
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pam

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    A tutaj to się akurat zgodzę. Dlatego myślałem że masz jakieś dane nt. tego "ustrojstwa", bo może sam bym sobie sprawił zamiast solarów. Idę poczytać na stronie producenta, którego podałeś.

  9. #869
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    no, nie rozumiem,
    to dlaczego się nie pytasz?

  10. #870
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pam

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    Cytat Napisał pam
    A jaki jest okres zwrotu?
    No przecież pytam

  11. #871
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    na temat okresu zwrotu, już rozmawialiśmy

  12. #872
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    tutaj jest ta pompa na Allegro

    a jak piszą,
    "wystawiamy faktury VAT"
    tak jak ja bym tego nie robił

  13. #873
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    to może najpierw od rzeczy przykrych,
    kto nie chce kupić De Dietricha to może Viessmanna,
    ostatnia szansa na tańszy zakup.

    Viessmann od 16 luty podwyżka o 8%,

    zawsze mówiłem że warto kupić DD

    a teraz przypomnę co mogę zaoferować,

    wszystkie ceny z VAT 22%,

    wszystkie kotły, to kotły kondensacyjne

    dwufunkcyjne

    MCR/II 24/28 MI - 3928 zł

    MCR/II 30/35 MI - 4031 zł

    MCR/II 34/39 MI - 4162 zł

    pierwsza wartość moc przy grzaniu centralnego
    druga wartość moc przy grzaniu ciepłej wody

    jednofunkcyjne

    MCR/II 24/S tylko centralne, bez zaworu przełączającego - 3341 zł

    MCR/II 24/T tylko centralne z zaworem przełączającym - 3461 zł

    tylko centralne oznacza że do grzania wody trzeba mieć zasobnik,

    MCR/II 24/28 BIC ze zintegrowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej ze stali nierdzewnej o pojemności 40 l. - 6593 zł

    MCR/II 24 BS 100 z zasobnikiem stojącym 100 l. - 4878 zł

    MCR/II 24 BS 150 z zasobnikiem stojącym 150 l. - 5273 zł

    regulatory

    AD 137 cyfrowy regulator pokojowy z możliwością ustawienia temperatury dziennej nocnej i przeciwzamrożeniowej, - 357 zł

    AD 200 podobnie jak wyżej tylko radiowy - 688 zł

    Celsia 20 - programowalny regulator pogodowy wraz z czujnikiem pomieszczenia do sterowania jednym obiegiem grzewczym bez zaworu mieszającego oraz programem grzewczym wody użytkowej - 564 zł

    VS 5500 plus programowalny regulator pogodowy wraz z kompletem czujników do sterowania jednym obiegiem grzewczym bez zaworu mieszającego, jednym obiegiem grzewczym z zaworem mieszającym oraz programem grzewczym wody użytkowej - 918 zł

    lodówki

    Elidens DTG 1300-15 Eco.NOx PLUS/V 130, moduluje od mocy 3,2 kW do 15 kW - 11044 zł

    Elidens DTG 1300-25 Eco.NOx PLUS/V 130, moduluje od mocy 4,5 kW do 24,9 kW - 11302 zł

    oraz sam kocioł kondensacyjny stojący także o mocach od 3,2 kW do 24,9 kW z konsolą sterowniczą Diematic 3,

    Elidens DTG 130-15 Eco.NOx PLUS moduluje od mocy 3,2 kW do 15 kW - 6609 zł

    Elidens DTG 130-15 Eco.NOx PLUS moduluje od mocy 4,5 kW do 24,9 kW - 6738 zł

    czujnik cwu - 75 zł

    czujnik zewnętrzny - 83 zł

    komin, trzy pakiety które załatwiają wszystko do podłączenia kotła do szachtu kominowego, gdzie spaliny wyrzucane są rurą fi 80, natomiast powietrze do spalania zasysane jest szachtem kominowym,

    pakiet DY 707 - 96 zł

    pakiet DY 709 - 317 zł

    pakiet DY 711 - 254 zł

    do tego trzeba dokupić odpowiednią ilość rur fi 80 mm z uszczelkami do zabudowania w szachcie kominowym,

    SOLNEO SGC23 SOL stojący kocioł kondensacyjny z wbudowanym zasobnikiem biwalentnym (dwuwężownicowym) współpracującym z kolektorami słonecznym za 11793 zł

    do tego można dokupić zestaw dwóch kolektorów DUL za 4549 zł

    pompa ciepła powietrze-woda do przygotowania ciepłej wody użytkowej
    największego w Europie producenta pomp ciepła,
    Dimplex BPW 30HLW z zasobnikiem 290 l. i dodatkową wężownicą do wpięcia dodatkowego źródła ciepła 7650 zł

    warunki odbioru każdorazowo do uzgodnienia, zależne to jest od tego gdzie ma być posłane lub odebrane,

  14. #874
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    jest parę wątków w których sprawa dotyczy sterowania,
    dlatego też pozwoliłem sobie popełnić poniższy tekst,

    bardzo istotną rzeczą pomagającą w ograniczeniu zużycia gazu, jest poza kupnem odpowiedniego kotła (myślę o kondensatach De Dietrich) bo o takich kotłach będę pisał, ze zrozumiałych z resztą względów,
    jest nie tylko sam kocioł, ale wręcz powiedziałbym, że ważniejsze od kotła jest sposób jego sterowania, bo na pracę kotła, a w zasadzie jego palnika, chodzi mi o granice modulacji, nie mamy żadnego wpływu, o tym decyduje producent,

    albo kupujemy kocioł jakich jest multum na rynku, gdzie modulacja zaczyna się od około 40% mocy nominalnej, albo kupujemy lepiej konstrukcyjnie rozwiązany kocioł gdzie modulacja zaczyna się od 25% (MCR-y) lub od 17% (Elidensy i Inovensy) i to jest rzecz na którą mamy jedynie wpływ w momencie zakupu,

    no może nie tak do końca,
    często okazuję się że świadomie rezygnujecie z tak ważnego elementu instalacji jakim jest sterownik, (regulator),
    dopiero to urządzenie pozwala w pełni wykorzystać zdolności dobrego sprzętu, jakim jest kocioł kondensacyjny,

    sterownik ma dostosować moc kotła, do stale zmieniających się warunków pogodowych, zmieniających zapotrzebowanie na ciepło budynku,
    chyba nie muszę pisać o tym, że takie precyzyjne dostosowanie mocy kotła do zapotrzebowania, decyduje o ilości zużytego gazu,

    po tak przydługim wstępie, może już przejdę do konkretów,

    sterować instalacją można na kilka sposobów,
    od najprostszych sterowników, (termostat kotła) do najbardziej zaawansowanych technicznie, (sterowniki programowalne współpracujące z pogodówką)

    termostat kotła,
    możliwy do wykorzystania bez żadnego wkładu finansowego, kupuje się go z kotłem,
    termostat ten włącza i wyłącza palnik kotła w funkcji temperatury zasilania układu centralnego ogrzewania, palnik kotła jest załączany gdy temperatura zasilania spada poniżej zadanej,
    co się dzieje w tym wypadku:
    temperatura pomieszczeń jest niestabilna, pomieszczenia albo są przegrzewane albo niedogrzewane,
    praca kotła jest nieekonomiczna bowiem nie wykorzystuje modulacji,
    palnik znajduje się w zasadzie w dwóch stanach, albo pracuje z mocą nominalną, albo nie pracuje,
    częściowym rozwiązaniem problemu jest zastosowanie zaworów termostatycznych i głowic które pilnują temperatury w pomieszczeniach,

    sterownik pokojowy nieprogramowalny i programowalny,
    steruje pracą palnika w sposób płynny pozwalając na pracę modulowaną, pozwala na utrzymywanie temperatury w budynku w określonym zakresie pozwala to na mniejsze zużycie paliwa. Sterownik ten a także i pozostałe umieszcza się w tak zwanym pomieszczeniu reprezentatywnym lub jak też je nazywają referencyjnym (z reguły jest to najchłodniejsze w domu),
    w pomieszczeniu tym, nie powinno się zakładać zaworów termostatycznych przy grzejnikach, a jeśli są, to muszą być maksymalnie otwarte.,
    różnica pomiędzy jednym a drugim rodzajem sterownika, to możliwość ustawiania stref czasowych w sterowniku programowalnym,
    przy programowalnych istnieje też częśto możliwość sterowania krzywą grzewczą,

    nie zmienia to faktu, że zawory i głowice powinny być stosowane zawsze, niezależnie od rodzaju zastosowanego sterowania,

    sterowniki pogodowe,
    dają największe oszczędności, to pogodówka sprawia, że woda zasilająca instalację, przenosi tyle ciepła ile wynosi aktualne zapotrzebowanie na ciepło budynku,
    jest to możliwe dzięki temu że sterownik pokojowy „współpracuje” z czujnikiem zewnętrznym,
    przy zmianach temperatury zewnętrznej czujnik przekazuje to do sterownika, a ten steruje palnikiem w celu uzyskania odpowiedniej temperatury zasilania, dzięki temu temperatura w pomieszczeniu jest utrzymywana na stałym, zadanym poziomie,
    pogodówka reaguje o wiele szybciej niż regulator pokojowy, który reaguje dopiero na zmianę temperatury pomieszczenia spowodowana zmianą temperatury zewnętrznej, co przy budynkach które są dobrze zaizolowane może spowodować przesunięcie czasowe o kilka godzin,

    niestety to kosztuje więcej niż Auraton, Euroster, czy jakieś inne ustrojstwo,
    ale wbrew pozorom nie są to kwoty które w odniesieniu do kwoty całej inwestycji powalają na kolana,
    pozwalają natomiast na oszczędności, które w stosunkowo niedługim czasie zwrócą się w niższych rachunkach za gaz

    warto się zastanowić nad tym czy warto zaoszczędzić te kilkaset złotych rezygnując z możliwości sterowania swoim ogrzewaniem

  15. #875
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    A jaki element sterowania będzie użyteczny, żeby uwzglednić kominek? Np. przy podlogówce ze sterowaniem pogodowym - coś jeszcze trzeba wstawić, żeby dom się nie przegzrzewał po rozpaleniu w kominku?
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  16. #876
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    rzeczywiście, pisałem o pomieszczeniach referencyjnych,
    ale nic nie napisałem o miejscu umieszczenia sterownika

    sterownik powinien być usytuowany w takim miejscu, żeby nie oddziałowywały na niego inne źródła ciepła,
    kominek, grzejnik, słońce, podłogówka w instalacji mieszanej itp.

    dlaczego nie powinny być w pomieszczeniu z podłogówką

    ano dla tego, że do zasilania podłogówki potrzebna jest niższa temperatura zasilania niż na grzejniki,
    może sie okazać, że tam gdzie podłogówka temperatura pomieszczenia jest ok,
    a w pozostałych z grzejnikami jest chłodno, bo kocioł wyliczył że te temperatury które daje są wystarczające,

    one oczywiście są wystarczające dla podłogówki,
    na grzejniki już nie starcza ciepła,

    lepsze sterowniki mają funkcję ograniczenia oddziałowywania pomieszczenia na sterownik,
    takie można stosować w pomieszczeniach z podłogówką,
    nastawia się go na mniejszą czułość

  17. #877

    Domyślnie 1950 mam ogromną prośbę

    1950
    mam ogromną prośbę
    szukam kotła kondensacyjnego domek 170mkw kubatura coś koło 730, pow całkowita ok 240mkw,
    domek dobrze ocieplony, 3 osoby, dwie łazienki, podłogówka w całym domu bez grzejników,
    to nie moja branża wiadomo znam marki vaillant, viessmann, junkers i jeszcze parę ael nic mi to nie mówi,
    pytanie ponieważ mój instalator jak twierdzi zamontuje mi wszystko ale nie chco polecać co by nie było na niego (swoją droga nie wiem czy to normalne, przecież to jego praca i kto ma wiedzieć najlepiej jaka jest praca tych kotłów, nie ważne...)

    doradź jaki kocioł wybrać, jakiiej mocy może model, czy może kompakt wraz ze zbiornikiem, a jeśli nie to jaki zbiornik do kotła (czy wystarczy np zbiornik 100L), i gdzie najkorzystniej kupić może masz jakieś namiary na hurtownię która realizuje wysyłki

    pozdrawiam

  18. #878
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    zaglądając tutaj i prosząc o radę zdajesz sobie sprawę że rozmawiamy o De Dietrichach,
    to może więcej informacji,
    jak rozległą masz instalację ciepłej wody,
    czy kuchnia i łazienki są bardzo odległe od kotłowni,
    bo, że kondensat to jest bezdyskusyjne,
    teraz jest kwestia tego jaki?
    czy z zasobnikiem, czy też dwufunkcyjny?

  19. #879

    Domyślnie witam

    tak wiem że to forum obejmuje ten kocioł, nad nim też się zastanawiam

    nie będę kombinował z wymyśllaniem odległości, baza projektu to Natalia z małymi zmianami ale bez wpłytwu na rozkład pomieszczeń, poniżej link:
    http://www.mgprojekt.com.pl/domki/natalia/rzuty.php

    jeśli masz jakąś propozycję innego kotła który "lepiej by się sprawował" w tym domku to prośba o maila na info jak chcemy zostawić czyste forum ")
    [email protected]

    pozdrawiam
    wobil

  20. #880

    Domyślnie

    A ja mam inny problem / pytanie.

    Domek ma ok 180 m2 do tego trzeba doliczyc garaż 2 stanowiskowy i na tyle garazu małe studio nagrań.

    Mam zaprojektowane w parterze 80 m2 podłogówki (prawie wszędzie oprócz pralni i łazienki choć może tam też się zdecyduję) , poddasze i pozostałe pomieszczenia kaloryfery.

    Mój instalator którego fachwości nie podważam polecił mi kociol Broetie - oczywiście kondensat. Małym mankamentem jest jego cena bo przy rabatach i 7% vat wychodzi 9 tyś. Szukam więc alterentywy no i wybór padł na De dietrich.

    W mojej instalacji będzie pracował kominek z płaszczem wodnym + zestaw solarny z Biawaru.

    Na Broetie instalator miał tak wszystko zainstalować żeby można było sterować temperaturą niezależnie dla parteru i poddasza - 2 regulatory. Tak robił wie o co chodzi itd.

    Podejrzewam że przy de dietrichu tez tak można zrobić tylko pytanie czy na pewno?

    Moje marzenia to

    Rozpalamy w kominku-odłącza się kocioł. W kominku nam się gaśnie więc po wyziębieniu pomieszczenia załącza się kocioł. Parter czyli salon + kuchnia i gabinet jeden sterownik inna temperatura, poddasze (dzieci sypialnie) - drugi sterowik temperatura wyższa. Dodatkowo zestaw solarny (Biawar) grzeje wode, gdy nie daje rady dogrzewa kocioł a może i kominek mógłby w tym uczestniczyć. uff....

    Wymyśliłem pokrętną pewnie instalację ale wierzę że się da zorganizować.

    Czytam te ceny i widzę ża za cenę broetie mogę mięć MCRa + zasobik z biawara 300 L i moze jakis sterownik więc jak to wszystko się da połączyć to na 100% biorę MCRa zwłaszcza z takim doradztwem

    proszę o rady

    michalsiak
    Coraz bliżej końca....

Strona 44 z 91

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony