dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Fundament pod domek drewniany 35m2

    Mam zamiar na pograniczu województwa Podlaskiego i Warmińsko Mazurskiego (strefa przemarzania gruntu 2/3) postawić nad wodą domek. Działka nie graniczy bezpośrednio z jeziorem ma kształt prostokąta i wielkość 6arów. Działka od drogi pochyla się ku końcowi działki.Długość działki ok 30-35m gdzie na końcu jest rów melioracyjny. Mam zamiar na początku działki wylać fundament, ze styropianem jako ocieplenie pod domek. Proszę kolegów o rady i jakich nie popełnić błędów. Jestem nowy i mało doświadczony w tej branży. Dzięki pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Na tak zadane pytanie najlepszą odpowiedzią będzie. Użyj forumowej wyszukiwarki. A gdy już będziesz miał jasno określone cele zacznij zadawać pytania zakładać nowe wątki gdy temat okaże się rozwojowy. Polecam na pierwszy ogień zabrać się za studiowanie płyty fundamentowej. Ze swojej strony wrzucę Ci moją koncepcje.
    Po analizie pewnie dojdziesz do wniosku ze najlepiej postawić "szkieleta na szklankach"
    Pozdro
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	16,8 KB
ID:	425679  
    Ostatnio edytowane przez Witos ; 28-01-2019 o 07:56

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Sorrki ale Twoja koncepcja jest mega ....nierozważna, kto Ci wymyślił płytę grubości 150 mm pod szkieleciaka a pod ścianami jakieś bezsensowne pogrubienie?
    Po co po całośći jakaś tam warstwa xps, nie wiem dokładnie 5 cm ? A wyżej eps o takich grubościach ?Naprawdę Twoja koncepcja jest droga i bezsensowna....

  4. #4

    Domyślnie

    Jacenty , to nie jest pod szkieleciaka.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Ale to nie zmienia faktu, że jest koncepcja słaba.... sam wymyślałeś te "belki" pod ścianami nośnymi ? Bo jak to wymyślił jakiś konstruktor to go lepiej zmień ....

    Przy okazji co to sa te biale kółeczka na epsie? Rurki z ogrzewania?

    Edit

    Juz doczytałem to co pisales w temacie płyt.....

    Jak chcesz ocieplać od środka, choc moim zdaniem to nie jest za dobry pomysł z uwagi na kwestie użytkowe głownie, to płyta jak w koncepcji jest bez sensu, zresztą płyty tzw żebrami moim zdaniem kompletnie nie mają sensu. Z oblliczeniowego punktu widzenia, tak niska belka pod wzgledem wytrzymalościowy nie stanowi na tyle sztywnego elementu aby wprowdadzać układ belkowo płytowy. Takie pocienienia mja sens naparawde tylko przy konretnie dużych powierzchniach przy których cena za materiał (beton) jest dużo wyższa od dodatkowej roboty.
    A poza tym dużo większą korzyść ma to przy stropach a nie przy płytach posadowionych na gruncie....
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 28-01-2019 o 11:58

  6. #6

    Domyślnie

    To jest projekt wstępny pod parterówkę ściany z bk reszta drewniane łacznie ze stropem nieużytkowym rozpietości miedzy scianami 4,2 plyta w rzucie jest H . Te pogłębienia są pod ścianami nośnymi co do grubości izolacji to pewnie urwę z 5 cm.


    Edit
    A to "pocienienie" jest nie dlatego żeby urwać betonu tylko żeby zmniejszyć bezwładność.
    Ja nie uważam ze jest bez sensu.
    Ostatnio edytowane przez Witos ; 28-01-2019 o 13:50

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    To z konstrukcyjnego punktu widzenia pod domek parterowy z drewnianym stropem i ścianami z gazobetonu bez problemu wystarczy płyta o grubości 15 cm po całości, czyli defacto to co teraz wg koncpecji masz pocieniane. Te belki pogrubiane są bez sensu. Poza tym piszesz o ocieplaniu od wewnątrz to po jakiego grzyba eps pod płytą? Przy izolacji na płycie i wylewce anhydrytowej bedziesz mial zdecydowanie mniejszą bezwladnośc anizeli jak to jest w koncepcji , bo jak sadze wg koncpecji to na płyte przyjdzie warstwa posadzki.
    Ogólnie masz jakies swoje założenia, ale one nie idą w parze z tym co masz na tej koncepcji. Moja rada co do przekroju płyty przy założeniu oceiplenia scian od wewnątrz :
    - podbudowa
    - chudziak maks 5 cm - to ma być warstwa wyrównawcza co by zbrojenie na piasku nie lezało i było równiej, 10 cm chudziaka przy płycie 15 cm to przerost formy nad trescia, pod fudnamnety mostowe wysokosci 1,5 m robi sie chudziaka 10 cm
    - około 15 cm płyta zbrojona
    -izolacja coś 15-20 cm styropianu
    - wylewka anyhydrytowa 5 cm czy ile tam minmum jest wymagane

  8. #8

    Domyślnie

    Nic nie wspominałem o ociepleniu od wewnątrz. Płyta jest już podłogą. Coś pokręciłeś z wątkami.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Może coś pokręciłem z tym ocieplaniem od środka, ale to nie zmienia faktu, że płyta z takim żebrami jak Twoje pod taki dom jak Ty chcesz czyli BK i strop drewniany jest bez sensu, pisze Ci to konstruktor. Źle wykonstruowaną masz płytę, ale jak chcesz taką mieć to Twoja sprawa i Twojego konstruktora .....

  10. #10

    Domyślnie

    Ok Jacenty te "ławy" w płycie mają 25 cm wysokości a zatem są o 10 cm wyższe od płyty. Ni wiem czy to aż tak podraża konstrukcje. Kontsruktor jeszcze tego nie widział. To jest na razie taki brudnopis projektu. Faktycznie tego ocieplenia nawaliłem trochę za dużo już zabrałem 5 cm. Mam pytanie czy pod podstawę komina schiedla wys 5,5m pod jego fundament dawac płytę xps czy stawiac na chudziaku. Kwestia skroplin podpowiada ze chudziak i odwodnienie rurką w poniżej oraz odizolować od płyty xps-em w pionie? Zaraz zrobię poglądowy rysunek żeby nie było niedomówień.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    No podraża robociznę, komin może stać na płycie ale co ma byc pod płytą czy EPS czy xps to zależy od naprężeń pod płytą, można zrobić hybryde w stylu pod ściananmi nośnymi xps, ale na takiej szerokosci jak to wychodzi z napreżeń pod płytą a na reszcie EPS, ale przyjmij jednakową grubość izolacja pod i jednakową grubość płyty. W Twoim przypadku 15 cm gruba płyta powinnna wyjść

  12. #12

    Domyślnie

    Obawiam sie tych skroplin. Mówimy o kominie spalinowym do kominka. I rozważam dwie opcje z czego ta na xpsie bardziej mi by odpowiadała. XPS o zwiększonej nośności. Rurką odprowadzam skropliny poza fundament w grunt rodzimy. Fundament szerokości komina ale odizolowany dajmy 2x 2,5 xps w pionie zdylatowałem od płyty. Ale jak twierdzisz ze może być na płycie to pogrubię płytę i dozbroję pod fundamentem. Nie wiem czemu go dylatuję wydaje mi się ze komin nie stoi sztywno tylko wykonuje delikatne ruchy i to może powodować naciski na płytę i ścinanie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fun kom 1.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	83,2 KB
ID:	425708   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fund kom 2.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	14,2 KB
ID:	425709  

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Ale kombinujesz, a w płycie fundamentowej nie da się wstawić rurki do skroplin ?

    a poza tym zdajesz sobie sprawę, że płyta grzewcza jest niezgodna z polskim rozprzadzeniem na temat warunków technicznych?
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 29-01-2019 o 10:47

  14. #14

    Domyślnie

    I to jest właśnie skandal, dlatego usunę je do PNB Chyba ze do tego czasu zmienią się WZ .

    Dzięki Jacenty za pomoc ,bardzo mi pomogłeś przy tej płycie.
    Ostatnio edytowane przez Witos ; 29-01-2019 o 11:20

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Nie sadzę aby zmienili, głownym celem tego przepisu jest aby nie umieszaczac czegoś co może sie "zepsuc" w elemencie konstrukcyjnym ... a poza tym nie ma sprawy

  16. #16

    Domyślnie

    U mnie domek na być cały drewniany. Na zadane przeze mnie pytanie nie do końca zrozumiałem rady, nie znam się na tym, nie znam używanego żargonu. Myślałem, że będzie jaśniej, może się nie da

  17. #17

    Domyślnie

    Liczyłem na prostą odp od A do Z jak zrobić mam krok po kroku. Może podpowiecie mi gdzie mogę znaleźć taką pomocną instrukcje. Pozdrawiam

  18. #18

    Domyślnie

    Zdanek wyślij mi na priv emila to Ci wyśle taki budynek w p-dfie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony