dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bantex11

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    15

    Domyślnie Ariston Nimbus 70 S - spostrzeżenia, uwagi, opinie

    Witam, kończę budowę domu i stoję przed doborem źródła ciepła. Generalnie takowy oto dom: Dom piętrowy z poddaszem użytkowym, 213 m po podłodze, 170 użytkowej (tyczy się to wysokości na poddaszu i tym co wchodzi w użytkowa a co nie), garaż planuje też wyposażyć w podłogówkę tylko co jakieś 20cm (to nie będzie garaz tylko jakies takie pomieszczenie gospodarcze). Fundamenty ocieplone XPS 10cm, ściany grafit 20cm (0,0032), podłoga na gruncie grafit 10 cm (chyba że może być zwykły biały twardy styro), 7 cm wylewki, poddasze 25 cm wełny, wentylacja grawitacyjna, okna 3 szybowe 7 komorowe z profilem VEKA 82.

    Cały czas miałem w głowie i dogadanego już Panasonica T-CAP 9 kW. Jednakże ostatnio zaproponowano mi Aristona Nimbusa 70s. POdobno gwarancje można przedłużyć do 8 lat, serwisem zajmują się serwisanci Aristona, których w mojej okolicy jest 4. W przypadku Panasonica jeśli zamontuje mi ją firma odległa o 300 km to ona zajmuje się serwisem więc to na bank potrwa. Na papierze wszystko wygląda ok. Nie wiem jak jest przy -20. Ale COP Aristona wydaje się ok. Czy ktoś z tu obecnych może mi doradzić co mam wybrać tak żebym miał głowe spokojną. W tym przypadku to moge i nawet Mitsubishi Zubadana rozważyć tylko żeby to miało sens. Bo nie chodzi mi tu o płacenie za markę tylko za to co działa. W załączeniu dodaję wykres pozyskany z aristona.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ariston.jpg
Wyświetleń:	213
Rozmiar:	15,7 KB
ID:	426789  

  2. #2

    Domyślnie

    No i zdecydowałeś się na tą pompę?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony