dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 68 z 174
Pokaż wyniki od 1.341 do 1.360 z 3468
  1. #1341
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alab73
    Wstyd przyznać, ale nie dopilnowałam tego parkietu; nie mam nic na piśmie i niewiele wiem na temat jego nakładania. O ile pamiętam, był to olej Trip Trap czy jakoś tak i chyba dwukrotnie nakładany. Po 2 tyg. od olejowania myłam podłogę tylko wodą raz w tygodniu przez 1,5 miesiąca (nie miałam jeszcze oleju). Potem parkiet został odświeżony olejem pielęgnacyjnym Woca (maszynowo przez parkieciarza) i znowu wyglądał super. Po 2 dniach umyłam podłogę w salonie wodą z olejem pielęgnacyjnym Woca (tak jak radził parkieciarz). Okazało się, że za wcześnie - zapomniał wspomnieć, że miałam odczekać tydzień. Po tygodniu znowu powtórzyłam mycie z dodatkiem oleju. No i teraz mam taki matowy parkiet, miejscami z białawym nalotem. Staram się dobrze wyciskać mopa, żeby nie był za mokry. Dodam, że woda jest zawsze brązowa po myciu. Co robię nie tak?
    Olejowanie to właściwie jest impregnowanie drewna. W przeciwieństwie do lakieru olej nie pozostawia filmu (błony) na powierzchni drewna, lecz wnika głębiej w drewno niż lakier. Nie zapycha porów drewna. W związku z tym łatwo np. w przypadku merbau o zmywanie nie zabezpieczonej warstwy oleju a przy okazji naturalnego garbnika (koloru) drewna.
    Olej jest znanej duńskiej firmy Trip-Trap kładziony prawidłowo dwa razy. Srodki pielęgnacyjne tej samej firmy pod marką WoCa. Wszystko powinno byc w porządku...jednak jest inaczej.
    Powinnaś jeżeli powierzchnia jest nie wielka 15-30m2. Nanieś na powierzchnię olej pielęgnacyjny lub pastę pielęgnacyjną marki Woca. Pastę mozesz nanieśc sama mopem typu wileda. Mop ten jest prostokątny.
    Wyciskasz na podłogę trochę pasty ( 400ml wystarcza na 120m2) i cierasz mopem w drewno w kierunku słojów. Napewno zmieni się wygląd posadzki.

    Dlaczego tak często ścierasz podłogę na mokro? Powinnaś unika maksymalnie wody. Tak często jak ty myłaś to myje się w restauracji, w szkole. W domu raz na kwartał w uczęszczanym pomieszczeniu. W sypialni 2x do roku. Sprzątaj na sucho, odkurzacz, miotła. Tak czeste mycie na mokro zniszczy każdą drewnianą posadzkę!!!
    Poza tym mop czy szmata musi miec wilgotnośc jak po odwirowaniu!!!
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  2. #1342

    Domyślnie

    Ja proszę o radę:

    1. jakim środkiem pielęgnować deskę 3 warstwową sapelle?

    2. litą deskę lakierowaną merbau?

    Podłoga z sapelle jest trochę zakurzona, jeszcze jej nie sprzątałam po ułożeniu. Merbau za chwile sie ułoży. chciałabym od razu stosować dobre środki konserwujące - ale jakie?

  3. #1343

    Domyślnie

    Olejowanie to właściwie jest impregnowanie drewna. W przeciwieństwie do lakieru olej nie pozostawia filmu (błony) na powierzchni drewna, lecz wnika głębiej w drewno niż lakier. Nie zapycha porów drewna. W związku z tym łatwo np. w przypadku merbau o zmywanie nie zabezpieczonej warstwy oleju a przy okazji naturalnego garbnika (koloru) drewna.
    Olej jest znanej duńskiej firmy Trip-Trap kładziony prawidłowo dwa razy. Srodki pielęgnacyjne tej samej firmy pod marką WoCa. Wszystko powinno byc w porządku...jednak jest inaczej.
    Powinnaś jeżeli powierzchnia jest nie wielka 15-30m2. Nanieś na powierzchnię olej pielęgnacyjny lub pastę pielęgnacyjną marki Woca. Pastę mozesz nanieśc sama mopem typu wileda. Mop ten jest prostokątny.
    Wyciskasz na podłogę trochę pasty ( 400ml wystarcza na 120m2) i cierasz mopem w drewno w kierunku słojów. Napewno zmieni się wygląd posadzki.

    Dlaczego tak często ścierasz podłogę na mokro? Powinnaś unika maksymalnie wody. Tak często jak ty myłaś to myje się w restauracji, w szkole. W domu raz na kwartał w uczęszczanym pomieszczeniu. W sypialni 2x do roku. Sprzątaj na sucho, odkurzacz, miotła. Tak czeste mycie na mokro zniszczy każdą drewnianą posadzkę!!!
    Poza tym mop czy szmata musi miec wilgotnośc jak po odwirowaniu!!![/quote
    ]

    Wielkie dzięki za rady. Mam 60m2 parkietu, więc trochę z tym będzie roboty. Co do zmywania raz na tydzień, to myślałam, że to i tak wyjątkowo rzadko Parkieciarz nie wspominał jak często myć podłogę. Co w takim razie z jego sposobem (dolewanie oleju do wody i mycie tym podłóg)? Czy stosuje się go?Zmywanie raz na kwartał brzmi świetnie (mąż się ucieszy),ale co zrobię za kwartał jak umyję podłogę? Znowu będę musiała wcierać pastę? I co z podłogą w aneksie kuchennym? Tam często się brudzi i zmywanie raz na kwartał jest tam chyba mało realne.

  4. #1344
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za rady. Mam 60m2 parkietu, więc trochę z tym będzie roboty. Co do zmywania raz na tydzień, to myślałam, że to i tak wyjątkowo rzadko Parkieciarz nie wspominał jak często myć podłogę. Co w takim razie z jego sposobem (dolewanie oleju do wody i mycie tym podłóg)? Czy stosuje się go?Zmywanie raz na kwartał brzmi świetnie (mąż się ucieszy),ale co zrobię za kwartał jak umyję podłogę? Znowu będę musiała wcierać pastę? I co z podłogą w aneksie kuchennym? Tam często się brudzi i zmywanie raz na kwartał jest tam chyba mało realne.

    Trochę dużo jezeli jest to w jednym kawałku!? Nie rób według jego sposobu, jezeli się nie sprawdza! Używaj raz na jakiś czas pasty lub oleju pielegnacyjnego zgodnie z karta techniczną. Przy zakupie powinna byc ci wręczona.
    Możesz zawołac parkieciarza aby wykonał te prace w ramach gwarancji jezeli cie źle poinformował lub wogóle tego nie zrobił. Powinien na pożegnanie wręczyc ci wskazówki na piśmie jak należy dbac o posadzkę. Taka informację podpisujesz i jemu oddajesz zostawiając sobie kopię z jego podpisem. Takie załatwienie sprawy to dzisiaj reguła i on o tym wie. Spróbuj!!! Zaproponuj mu, że ty kupisz materiał; 1 tubę pasty lub 1 litr oleju a on wykona robotę.
    Po tej pracy przez 8 tygodni żadnego mycia.
    W kuchni będzie ciagle brudno i wystapia na podłodze w rejonie płyty kuchennej i zlewu brzydkie ślady. Nalezałoby nanieśc tam jeszcze raz dla odnowienia olej pielegnacyjny musi to wyschnac (utwardzic się) i nastepnie nalezy spróbowac gdzieś w rogu nanieśc lakier alkidowo-aldehydowy lub poliuretanowy DD -3 warstwy. jeżeli nie odpadnie a nie powinno-to malowac całośc. Można tez ponieważ kuchnia jest mała nanosic olej pielęgnacyjny a po kilkunastu razach zmyc mydłaem do oleju i na nowo kłaśc olej pielegnacyjny. Trochę jest tego no ale niestety tak bywa. Musiałbym to widziec. Może jesteście z trójmiasta.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  5. #1345

    Domyślnie

    Po roku i 3 miesiącach miałem naprawianą podłogę, były plamy po pierwotnym oleju (źle roztarty). Plamy były co prawda mało widoczne ale trochę denerwujące. Olej Berger Seidl Classic oil 100-Pro. Podłoga była zmyta preparatem Berger Seidl Cleaner L91, plamy zeszlifowane i ponownie nałożono cienką warstwę oleju Classic Oil na całej powierzchni.
    Po jakim czasie mogę zastosować Fitpolish L82 i ustawić meble. Producent oleju zaleca po 8-10 dniach, ale moja podłoga była tylko odświeżana. Proszę o opinie czy należy czekać aż tak długo.
    sibi

  6. #1346
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    to jest (8-10) dni wartość szacunkowa..przy na ogół niesprzyjających warunkach..i to nie jest wartość która mowi nam o wyschnięciu posadzki potraktowanej tą chemia tylko o pełnym obciązeniu..jęsli dokonano tylko poprawek nałożono punktowo cienką warstwe..2-3 dni i spokojnie..ustwiałbym meble i cały kram..uważając rzecz jasna na jedna podstawową rzecz zarysowania i wgnioty..mechaniczne ..nie musisz sie przejmować 8-10 dniami ale uważać na uszkodzenia mechaniczne zawsze..Pozdrawiam..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  7. #1347

    Domyślnie

    kupiłem niemiecką deskę dębową grubości 2,2 mm która jest wstępnie zaolejowana - czytałem, że można taką deskę polakierować lakierami wodnymi np. Strato 2kPU 461 - co o tym myślicie ??

  8. #1348
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    jestes pewien ze z posadzki olejowanej chcesz uczynic zaolejowana ..ta ekula która wymieniłeś jak najbardziej sie nadaje..ale ....wiesz jakim olejem ..potraktowana została wstepnie Twoja deska??strato 461 nie gryzie sie z ekula ol hs1..na innych olejach przeprowadziłbym próbe..czyli naniósł w jakims rogu mało widzocznym miejscu troche lakieru na nastepny dzionek..wzioł monete czy klucz i mocno naciskając sprawdziłbym połaczenie obu warstw jeśli nie bedzie odchodzić tylko sie rysować mozesz robić..na całości..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  9. #1349

    Domyślnie

    zaolejowano trip-trapem bardzo równo w fabryce- przy okazji ile warstw należy położyć i który lakier polecasz

  10. #1350
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał prawus
    kupiłem niemiecką deskę dębową grubości 2,2 mm która jest wstępnie zaolejowana - czytałem, że można taką deskę polakierować lakierami wodnymi np. Strato 2kPU 461 - co o tym myślicie ??
    Można każdym lakierem, trzeba spełnic jednak kilka warunków. A o nich nie wszyscy wiedzą raczej mniej niż więcej!
    Co to znaczy wstepnie zaolejowana?
    W jakim celu chcesz to zrobic?
    Kto da ci gwarancję na przyczepnośc lakieru do oleju nawet utwardzonego promieniami UV?
    Kto wykona wręcz doskonałe matowienie olejowanej przemysłowo powierzchni?

    Przede wszystkim należy zapytac na piśmie producenta tej deski czy jest to możliwe i jakimi lakierami? Odpowiedź powinna też przyjśc na piśmie z opisem w jaki sposób nalezy przeprowadzic tę dodatkową aplikację.
    Bez takiej informacji nie rób niczego.

    Spisz umowę z wykonawcą z klauzulą gwarancji o niełuszczeniu i nieodspojeniu się warstwy naniesionego lakieru. Wątpię czy ktoś na to pójdzie. Na pysk znajdziesz chętnych. Bez odpowiedzialności za jakośc.

    Na olej położony w sposób rzemieślniczy po pół roku nakładałem lakier neopur. Oczywiście wymagało to wielu prób. Idealnie sprawdza się w kuchni.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  11. #1351
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Tak jest na pysk kazdy po przeprowadzeniu prób uczyni to..ale gwarancji nikt nie da kazda firma chemiczna zacznie marudzic że "pomieszałeś systemy" chyba ze chodzi o tutaj akurat wywołana ekulę..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  12. #1352

    Domyślnie

    kupiłem w dobrej cenie, łącznie 120 m2 , myślałem o olejowanej podłodze ale jak poczytałem forum to już chyba bardziej wolę dbać o lakierowaną niż olejowaną

  13. #1353
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    hmm..ale przeciez to wcale nie jest takie uciażliwe..nałozyłbym jeszcze jedna warstwe oleju na twoim miejscu i spokojnie uzytkował..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  14. #1354

    Domyślnie

    moje problemy biorą się z prozaicznej przyczyny - sam boję się położyć olej nie wiem jak,jakim urządzeniem , ręcznie , jaki olej itp. do takiej pracy nikt nie chce przyjść tylko jedna - dwie warstwy podłoga już leży,albo opowiada jaki to wielki problem olejowanie- czytaj kupa pieniędzy - i dlatego próba ucieczki w lakiery - sam już nie wiem

  15. #1355
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    zrobie ci to spokojnie i wszystko wyklaruje..info na priv..jsli rzecz jasna obie zyczysz..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  16. #1356

    Domyślnie

    [Po roku i 3 miesiącach miałem naprawianą podłogę, były plamy po pierwotnym oleju (źle roztarty). Plamy były co prawda mało widoczne ale trochę denerwujące. Olej Berger Seidl Classic oil 100-Pro. Podłoga była zmyta preparatem Berger Seidl Cleaner L91, plamy zeszlifowane i ponownie nałożono cienką warstwę oleju Classic Oil na całej powierzchni.
    Po jakim czasie mogę zastosować Fitpolish L82 i ustawić meble. Producent oleju zaleca po 8-10 dniach, ale moja podłoga była tylko odświeżana. Proszę o opinie czy należy czekać aż tak długo.]

    [/to jest (8-10) dni wartość szacunkowa..przy na ogół niesprzyjających warunkach..i to nie jest wartość która mowi nam o wyschnięciu posadzki potraktowanej tą chemia tylko o pełnym obciązeniu..jęsli dokonano tylko poprawek nałożono punktowo cienką warstwe..2-3 dni i spokojnie..ustwiałbym meble i cały kram..uważając rzecz jasna na jedna podstawową rzecz zarysowania i wgnioty..mechaniczne ..nie musisz sie przejmować 8-10 dniami ale uważać na uszkodzenia mechaniczne zawsze..Pozdrawiam..
    ]

    A czy po 5 dniach mogę nałozyć warstwę Fitpolishu
    sibi

  17. #1357
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    możesz al anty-poslizgowości..sie nie spodziewaj..hehe..mimo że ma nawet w nazwie..dobrze zabezpiecza warstwa wosków..ale przez to jest dosyć sliski..jak nałozysz w wiekszym okresie czasu ..(n...2-3 miesiacu po kazdej imprezie..)..zbyt duzo tego bedzie lipa..zrobi cie się cos w rodzaju skorupy na górze..zrób tak raz na kwartał..raz na poł roku..nie cześciej..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  18. #1358
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Roger_Z

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9

    Domyślnie alo

    ew_ka jak tam sprawdzil sie ten niemiecki specyfik? czy lepszy od naszego "proszku do prania"
    bo bede olejowal podloge

  19. #1359
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kwwoj

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    9

    Domyślnie

    Mam przygotowaną do cyklinowania podłogę sosnową - 2 pokoje dziecięce, sypialnię oraz na drugim piętrze salon - dość spora przestrzeń. Jestem zdecydowany na zaolejowanie swojej podłogi - chciałbym sam wykonać nakładanie oleju. Kupiłem na próbę olejowosk Fiddes - hard wax oil. Podoba mi się satynowy połysk na próbce lecz mam wątpliwości co do trwałości tej powłoki (próbka jest dość podatna na zarysowanie paznokciem - choć jeszcze całkiem nie wyschła...). Może powinienem wetrzeć wiecej specyfiku lub jeszcze poczekać... Powiedzcie mi proszę, czy postępuję właściwie? Czy podłoga z desek sosnowych nadaje się do potraktowania takim środkiem. Może lepiej zrobić innym olejem - jakim najlepiej? Proszę o poradę zanim zrobię jakieś głupstwo!

  20. #1360
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    oleju tego nie znam ..ale sosne tez paznokciem uszkodzisz..ja tam nakladam akzent oil dwa razy..na sosne..twój olej jesli to syntetyk..smiało połóz..i tak nie utwardzisz sosny i tak..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

Strona 68 z 174

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony