dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcin0812

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Sokołowice
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    26

    Domyślnie Pompa ciepła powietrzna czy wystarczy?

    Witam buduje dom i zaproponowano mi pompę ciepla viessman vitocall 111s o mocy 6kw. Dom około 130 m2 z poddaszem użytkowym z ytonga projekt lisandra dobrze ocieplony 20 cm styro na zewnątrz poddasze 30 cm welny okna 3 szybowe wentylacja grawitacyjna. Czy ta pompa jest wystarczająca do ogrzania domu i cwu ? Czy lepiej pójść w pellet ? Groszek odstrasza mnie syfem

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Jak taka nie wystarczy to weź większą . Taka pompa ogrzewa podobny domek i jest ok. Ale to się liczy . To nie jest kwestia głosowania .

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.525
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin0812 Zobacz post
    Witam buduje dom i zaproponowano mi pompę ciepla viessman vitocall 111s o mocy 6kw. Dom około 130 m2 z poddaszem użytkowym z ytonga projekt lisandra dobrze ocieplony 20 cm styro na zewnątrz poddasze 30 cm welny okna 3 szybowe wentylacja grawitacyjna. Czy ta pompa jest wystarczająca do ogrzania domu i cwu ? Czy lepiej pójść w pellet ? Groszek odstrasza mnie syfem
    Da radę tylko że już sa nowocześniejsze rozwiązania ten model 111s to dość stara konstrukcja.
    Ja montuję Panasonic, Mitsubishi, Daikin Villant to świeższe konstrukcje o sporo lepszych parametrach.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcin0812

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Sokołowice
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Da radę tylko że już sa nowocześniejsze rozwiązania ten model 111s to dość stara konstrukcja.
    Ja montuję Panasonic, Mitsubishi, Daikin Villant to świeższe konstrukcje o sporo lepszych parametrach.
    Co by kolega zaproponował w podobnej cenie jaka pompę?

  5. #5

    Domyślnie

    viessmana bym nie brał za drogo się płaci za markę

    pytanie jeszcze takie do CNC ?
    jak to jest że są firmy które mają pro partnera z panasonica a ja dosteję tańsze wyceny na panasonica od firm któe nie mają pro partnera i dokupuję gwarancję 5lat i wychodzi taniej ?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.900

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Da radę tylko że już sa nowocześniejsze rozwiązania ten model 111s to dość stara konstrukcja.
    Ja montuję Panasonic, Mitsubishi, Daikin Villant to świeższe konstrukcje o sporo lepszych parametrach.
    Jaki jest poziom tych proponowanych w stosunku do wspomnianego starego modelu Viessmann Vitocall S-111 ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał creative_21 Zobacz post
    viessmana bym nie brał za drogo się płaci za markę

    pytanie jeszcze takie do CNC ?
    jak to jest że są firmy które mają pro partnera z panasonica a ja dosteję tańsze wyceny na panasonica od firm któe nie mają pro partnera i dokupuję gwarancję 5lat i wychodzi taniej ?
    To akurat jest proste.
    To jak z mechanikiem wiesz że ktoś zrobi Ci taniej a dajesz auto do sprawdzonego który skasuje więcej.
    Z pompami 80% klientów woli dopłacić trochę i niech montuje ktos kto zamontowal juz 200 pomp niż ktos kto montuje pierwsza albo drugą.
    A jak juz masz pozycje na rynku i zamowien tyle ze zaczynasz nie przerabiac to podnosisz ceny jak zamowienia Ci sie ustabilizuja na granicy twojej wyrabialnosci to znaczy ze poszles dobra drogą jak masz dalej za dużo to znowu podnosisz itd.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin0812 Zobacz post
    Co by kolega zaproponował w podobnej cenie jaka pompę?
    Najpierw zastanów się co chcesz mieć razem z pompą oraz w jaki sposób korzystać. Czyli: fotowoltaika? grzanie non stop czy raczej w taniej strefie, do jakiej temperatury chcesz grzać wyłącznie pompą a od jakiej dopuszczasz wspomaganie grzałkami. To pozwoli ci wybrać odpowiednią moc i model pompy.

  9. #9

    Domyślnie

    A może zestaw od Aristona?
    Modulacja już od 2,3 kW.
    Kocioł gazowy kondensacyjny Genus One System 24 + zasobnik BCH 120 + stojak zasobnika BCH + sonda + termostat Pakiet ONE PREMIUM
    Link:
    https://wodtech.pl/kotly-wiszace-z-z...4-ariston.html

    Pozdrawiam

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcin0812

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Sokołowice
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Denddalf Zobacz post
    A może zestaw od Aristona?
    Modulacja już od 2,3 kW.
    Kocioł gazowy kondensacyjny Genus One System 24 + zasobnik BCH 120 + stojak zasobnika BCH + sonda + termostat Pakiet ONE PREMIUM
    Link:
    https://wodtech.pl/kotly-wiszace-z-z...4-ariston.html

    Pozdrawiam
    Brak dostępu do gazu u mnie

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    To akurat jest proste.
    To jak z mechanikiem wiesz że ktoś zrobi Ci taniej a dajesz auto do sprawdzonego który skasuje więcej.
    Z pompami 80% klientów woli dopłacić trochę i niech montuje ktos kto zamontowal juz 200 pomp niż ktos kto montuje pierwsza albo drugą.
    A jak juz masz pozycje na rynku i zamowien tyle ze zaczynasz nie przerabiac to podnosisz ceny jak zamowienia Ci sie ustabilizuja na granicy twojej wyrabialnosci to znaczy ze poszles dobra drogą jak masz dalej za dużo to znowu podnosisz itd.
    nie no mówię o tym że ktoś za 200, a ktoś 50 nie przesadzajmy już z tymi 2-3 bo to wtedy obrazowo faktycznie lipnie wygląda... ale taka firma któara montuje 50 panasnoiców rocznie 50 daikinów 50 nibe 50 buderusów mając ceny znacznie niższe trochę nie halo myślę że jak wskoczyło PRO PARTNER i 5letnia gwarancja to tam w tym napiscie pro partner ukrył się koszt tej 5 letniej gwarancji plus jeszcze coś za za PRO PARTNER i w sumie to lepiej jak tego nie było

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin0812 Zobacz post
    Witam buduje dom i zaproponowano mi pompę ciepla viessman vitocall 111s o mocy 6kw. Dom około 130 m2 z poddaszem użytkowym z ytonga projekt lisandra dobrze ocieplony 20 cm styro na zewnątrz poddasze 30 cm welny okna 3 szybowe wentylacja grawitacyjna. Czy ta pompa jest wystarczająca do ogrzania domu i cwu ? Czy lepiej pójść w pellet ? Groszek odstrasza mnie syfem
    czy ta pompa jest wystarczająca? Tak, pytanie brzmi tylko czy dla Twojego domu. Sprawdź jakie masz zapotrzebowanie, OZC, to będziesz wiedzieć czy ten model wystarczy.

    czy lepiej pójść w pellet? Nie, po pierwsze koszt instalacji podobny, miejsce na składowanie będzie ci potrzebne, no i zawsze to obsługowe jest.
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  13. #13

    Domyślnie

    Witam,

    Do prawidłowego doboru pompy ciepła nie wystarczy jedynie informacja o powierzchni budynku. Budynek może cechować się innym zapotrzebowaniem na energię cieplną, wynikającą z geometrii budynku, zastosowania innych materiałów do budowy oraz współczynnika przenikania każdej przegrody. Z tego powodu warto przed doborem powietrznej pompy ciepła zlecić projektantowi wykonanie OZC. Na jego podstawie będzie można dobrać urządzenia o odpowiedniej mocy oraz odpowiedniego typu.
    Marka Junkers-Bosch posiada w swojej ofercie sprawdzone pompy ciepła typu powietrze-woda z rodziny Bosch Compress. W sprawie doboru odpowiedniej wielkości najlepiej skontaktować się ze specjalistą. Nasi instalatorzy pomogą w doborze oraz ewentualnie wykonają instalację. Na stronie internetowej http://www.junkers.pl/ znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od ich lokalizacji. Wystarczy w niej wpisać jedynie miejsce zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810. Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się wszystkie informacje odnośnie pomp ciepła: http://www.junkers.pl/produkty/pompy...-pompy-ciepla/
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Junkers-Bosch

  14. #14

    Domyślnie

    Spokojnie można założyć 7kw Saunier Duvall / Valliant.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał okobar Zobacz post
    czy ta pompa jest wystarczająca? Tak, pytanie brzmi tylko czy dla Twojego domu. Sprawdź jakie masz zapotrzebowanie, OZC, to będziesz wiedzieć czy ten model wystarczy.

    czy lepiej pójść w pellet? Nie, po pierwsze koszt instalacji podobny, miejsce na składowanie będzie ci potrzebne, no i zawsze to obsługowe jest.
    OZC to nie wszystko... pozostaje sprzedawca/instalator, na którego fach się zdajemy
    U mnie oferty na PCPW od 5kW do ...9kW a Obciążenie Cieplne Budynku mam 3229W (30,5W/m2)

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.031
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał okobar Zobacz post
    czy ta pompa jest wystarczająca? Tak, pytanie brzmi tylko czy dla Twojego domu. Sprawdź jakie masz zapotrzebowanie, OZC, to będziesz wiedzieć czy ten model wystarczy.

    czy lepiej pójść w pellet? Nie, po pierwsze koszt instalacji podobny, miejsce na składowanie będzie ci potrzebne, no i zawsze to obsługowe jest.
    Jeśli piszesz "zaproponowano mi" to podejrzewam, że była już rozmowa nad projektem lub w budynku, który nie wiadomo na jakim etapie jest. Nie wiemy jak jest docieplony, a jakiej technologii wykonany, jakie ma zapotrzebowanie, więc to pytanie właściwie do instalatora, partnera sprzedaży, który z pewnością - jeśli jest to salon firmowy Viessmann odbył z tobą rozmowę i przedstawił nasze propozycje. Jeśli jednak pytasz, czy taka pompa ciepła jest wystarczającym źródłem ciepła - to spokojnie ogrzeje ona budynek jako jedyne źródło energii cieplnej.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    OZC to nie wszystko... pozostaje sprzedawca/instalator, na którego fach się zdajemy
    U mnie oferty na PCPW od 5kW do ...9kW a Obciążenie Cieplne Budynku mam 3229W (30,5W/m2)
    Dla POPW nie ma jednoznacznej mocy . Pompa typu 9 moze mieć 9 kW a inna w tym samym punkcie bedzie miała 5 kW. Ale jedna i druga to typ 9. Albo typ 16 jednej firmy to to samo co 9 innej firmy. Ale ceny sa podobne.

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Dla POPW nie ma jednoznacznej mocy . Pompa typu 9 moze mieć 9 kW a inna w tym samym punkcie bedzie miała 5 kW. Ale jedna i druga to typ 9. Albo typ 16 jednej firmy to to samo co 9 innej firmy. Ale ceny sa podobne.
    Tyle to ja już wiem i rozumiem jak mi ktoś proponuje PC 5kW z grzałką regulowaną do 6kW argumentując, że w razie ekstra zimy w moim rejonie wspomagać pompę grzałkami a jak będzie zima jak ostatnie to PC spokojnie i bez taktowania da radę w taniej taryfie. Ale jak mi jeden instalator proponuje 7kw a drugi 9kW PC tej samej firmy, to... pchają mnie ku inny źródłom ciepła gdzie nie ma takich dylematów, sprężarek, taktowania itp.
    Podobnie zresztą jest z ociepleniami pianą. Firm się narobiło, co rusz ktoś na budowę wpada a jak zaczniesz pytać jaka piana, jaka gęstość, parametry to słyszę że "wydziwiam" bo "piana to piana"

  19. #19

    Domyślnie

    Witam,

    Podobna sytuacja jest przy doborze każdego kotła. W zależności od potrzeb budynku i doświadczenia instalatora może on zaproponować kocioł o niższej lub wyższej mocy lub z różną pojemnością zasobnika CWU. Obydwa dobrane wtedy rozwiązania będą prawidłowe z czego jedno może być bardziej ekonomiczne a drugie bardziej komfortowe. Przy doborze powietrznej pompy ciepła bardziej zasadne jest zastosowanie pompy o niższej mocy nominalnej w porównaniu do zapotrzebowania. Niedobór mocy pokrywany jest dogrzewaczem elektrycznym. Jest to znacznie bardziej korzystne pod względem kosztów inwestycyjnych.
    Przy okazji w sprawie doboru pompy ciepła, jej wyceny oraz montażu zachęcam do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Instalatorów naszej marki. Ich wyszukiwarkę w zależności od regionu można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (BOK) tel. 801 777 801.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Buderus

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony