dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    krzysieekr

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Lubrza
    Kod pocztowy
    66-218
    Posty
    7

    Domyślnie Podział działki z warunkami zabudowy - dalsze kroki?

    Witam. Mógłby ktoś mi doradzić jakie kroki podjąć dalej w mojej sytuacji ponieważ trochę utknąłem w kropce. Do rzeczy: planujemy podzielić działkę rodziców na dwie mniejsze i na tej nowej się wybudować. Wystąpiliśmy jakiś czas temu do gminy o wydanie warunków zabudowy. W warunkach zabudowy została umieszczona rownież informacja o planowanym podziale działki. Ktoś może orientuje się i może mi doradzić z jakim teraz wnioskiem muszę wystąpić do Urzędu miasta? Czy mogę już poszukiwać geodety i zlecić mu wytyczenie nowych działek na mapkach czy lepiej się wstrzymać?
    Z gory dziękuję za udzieloną pomoc.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.283

    Domyślnie

    Kierunek ->geodeta. On podzieli według WZ. Geodeta nic nie tyczy na mapkach, ewentualnie tyczy w terenie we właściwym czasie. Gdy będzie prawomocna decyzja (jeden egz. gmina prześle do ewidencji gruntów), to nowe działki pokażą się w EGiB. Zamawiasz wyrys (opis i mapa) , geodecie możesz zlecić wykonanie mapy do celów projektowych. Gdy stan w księgach wieczystych będzie taki jak w EGiB ( zobaczysz >>http://ekw.ms.gov.pl/ ) , udajecie się do notariusza celem spisania aktu przeniesienia własności wybranej działki. Z aktem własności (to na szybko) lub wypisem z ksiąg wieczystych (po miesiącu, może dwóch...) załatwiesz reszte spraw, architekt objaśni co i jak. Tyle na szybko i krótko.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony