dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 90

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie Obowiązkowa rejestracja palenisk

    http://krakow.pl/aktualnosci/229954,..._palenisk.html

    Co sądzicie o tym pomyśle ?
    Ja jestem zdecydowanie za.
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.394
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Bez sensu. Co da taka wiedza? Pracę dla urzędników i kolejny system informatyczny za grube pieniądze (jak Kraków, to pewnie Comarch przytuli sporą kasę)?

    Egzekwować zakaz spalania syfu i wszystko w tym temacie. Kominiarz powinien przy corocznym przeglądzie pobierać próbkę sadzy - do laboratorium. I mandaty. Nawet nie muszą być wysokie - wystarczy, że pokryją koszty takiego systemu. Za to pewne.

    Inne rozwiązania nie zadziałają.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.521
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Bez sensu. Co da taka wiedza? Pracę dla urzędników i kolejny system informatyczny za grube pieniądze (jak Kraków, to pewnie Comarch przytuli sporą kasę)?

    Egzekwować zakaz spalania syfu i wszystko w tym temacie. Kominiarz powinien przy corocznym przeglądzie pobierać próbkę sadzy - do laboratorium. I mandaty. Nawet nie muszą być wysokie - wystarczy, że pokryją koszty takiego systemu. Za to pewne.

    Inne rozwiązania nie zadziałają.
    A wlasnie ma to sens, to moze byc przygotowanie bazy danych do wprowadzenia calkowitego zakazu spalania paliw stałych, takiego jak w Krakowie. W chwili obecnej ani gmina, ani powiat nie wie kto czym ogrzewa swój dom. Mając pelną wiedze na ten temat bedzie łatwiej egzekwowac w przyszłosci wymóg zmiany zródła grzewczego czy to przez nakaz dostarczenia faktury za zmiane zródła ciepła czy przez wyrywkową kontrolę takiego domu, czy tez latwiejszą weryfikację zgłoszen sasiadów tych blizszych czy dalszych (niektórzy nazywaja to donosem). Z tego co mi opowiadają klienci to takie inwentaryzacje odbywają sie lub bedą przeprowadzane w niektórych gminach w Małopolsce. Co do przytulania kasy przez Comarch to spiskowa teoria dziejów ma sie dobrze i ciagle sie rozwija. Z drugiej strony czas notatnika i ołowka juz sie skonczył. Co do kominiarzy to niech lepiej zajmą sie dobrze swoja pracą bo czasem jej jakosc pozostawia wiele do zyczenia, zbieranie próbek, ich opis i dostarczenia do certyfikowanego laboratorium zostawmy innym. Owszem w przypadkach ewidentnych mozna i trzeba zrobic takie badanie ale zeby powszechnie i finansowac to z mandatów to nie ten kierunek.
    Tylko calkowity zakaz palenia, zakaz palenia smieci niewiele daje, trzeba welimowac przyczynę a nie objawy.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.394
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    W chwili obecnej ani gmina, ani powiat nie wie kto czym ogrzewa swój dom.
    I dalej nie będzie wiedziała. Dopiero badanie tego co zostaje w kominie pozwoli to ustalić.

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    czy przez wyrywkową kontrolę takiego domu,
    Czemu tylko takiego? To w innym domu ktoś nie może wstawić kozy i palić w niej byle czym?

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Co do przytulania kasy przez Comarch to spiskowa teoria dziejów ma sie dobrze i ciagle sie rozwija.
    Czemu spiskowa? To oficjalna wiedza, przez nikogo nieukrywana że największe firmy informatyczne w kraju wyrosły na kontraktach z budżetówką


    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    zbieranie próbek, ich opis i dostarczenia do certyfikowanego laboratorium zostawmy innym.
    Po co zatrudniać kolejną rzeszę pracowników i płacić im za niepotrzebną kupę roboty, jak kominiarze mogą to zrobić przy okazji. Zajmie im z minutę. Plus niech będzie godzina raz na miesiąc wycieczki do wyznaczonego laboratorium.

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Tylko calkowity zakaz palenia, zakaz palenia smieci niewiele daje, trzeba welimowac przyczynę a nie objawy.
    Przyczyną jest często mentalność. Spotkałem się z tym. Chociaż za ilość śmieci się nie płaci, chociaż kWh z tego tyle co nic - to fruuu do kotła to, co się może spalić.
    Na całkowity zakaz palenia naszej cywilizacji długo stać nie będzie.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Przyczyną jest często mentalność. Spotkałem się z tym. Chociaż za ilość śmieci się nie płaci, chociaż kWh z tego tyle co nic - to fruuu do kotła to, co się może spalić.
    Na całkowity zakaz palenia naszej cywilizacji długo stać nie będzie.
    Z tym się w 100% zgadzam nam osobę mającą najnowszy piec na paliwo stałe i pali opakowania po mleku i śmietanie - bo przecież z kartonu
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.521
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Z tym się w 100% zgadzam nam osobę mającą najnowszy piec na paliwo stałe i pali opakowania po mleku i śmietanie - bo przecież z kartonu
    Najnowszy?, czyli V klasy. Jezeli mozesz napisz cos wiecej. Tak na moj rozum to musi miec ona jakąs rozdrabniarkę do tworzyw i mieli te plastki i kartony na małe kawałki aby przeszły przez podajnik slimakowy. Czego to ludzie nie wymyslą.

  7. #7
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Z tym się w 100% zgadzam nam osobę mającą najnowszy piec na paliwo stałe i pali opakowania po mleku i śmietanie - bo przecież z kartonu
    Widziałeś kiedyś taki piec ? gwarantuję ci że do mojego paczki papierosów nie włożysz aby ją spalić bo nie ma dojścia do paleniska i tyle , wszystko jest szczelnie zabudowane a ewentualne zgaszenie kotła to udręka bo ciężko łapy tam wsadzić aby rozpalić więc gadanie takich rzeczy jest nie na miejscu .

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.521
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I dalej nie będzie wiedziała. Dopiero badanie tego co zostaje w kominie pozwoli to ustalić.



    Czemu tylko takiego? To w innym domu ktoś nie może wstawić kozy i palić w niej byle czym?



    Czemu spiskowa? To oficjalna wiedza, przez nikogo nieukrywana że największe firmy informatyczne w kraju wyrosły na kontraktach z budżetówką




    Po co zatrudniać kolejną rzeszę pracowników i płacić im za niepotrzebną kupę roboty, jak kominiarze mogą to zrobić przy okazji. Zajmie im z minutę. Plus niech będzie godzina raz na miesiąc wycieczki do wyznaczonego laboratorium.



    Przyczyną jest często mentalność. Spotkałem się z tym. Chociaż za ilość śmieci się nie płaci, chociaż kWh z tego tyle co nic - to fruuu do kotła to, co się może spalić.
    Na całkowity zakaz palenia naszej cywilizacji długo stać nie będzie.
    Zle sie wyraziłem, nie czym a za pomocą jakiego urzadzenia grzewczego.
    Taa.. wstaw sobie koze do nowego domu bez komina, a nawet jak komin bedzie to ilu bedzie chciało w salonie, pokoju bawic sie w podłaczanie do komina i zamiane tego salonu w kotłownie. Chociaz wg Ciebie to prawie kazdy. Moze i tak, a moze i nie.
    Budzetowka ma nie byc skomputeryrowana bo firmy informatyczne zarobią, ktos pisac programy musi a ze nie chce tego wykonywac za darmo to problem.
    Nie spotkałem sie poparciem najwiekszych firm informatycznych dla ustaw antysmogowych, ale moze sie z tym ukrywaja.
    Co do kominiarzy, jak widzę masz pełną wiedze co zakresu i ilosci ich obowiazków, nie bede dyskutował. Nie wiem moze masz wtyki w samorzadzie kominiarskim, moze znasz to autopsji, ja takiej wiedzy nie posiadam.
    Czy mozesz okreslic co oznacza długo jezeli chodzi o calkowity zakaz palenia paliwami stałymi, zapewne chodzi o cały kraj. Tak chociaz nieco uscislic ramy czasowe.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.394
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Taa.. wstaw sobie koze do nowego domu bez komina, a nawet jak komin bedzie to ilu bedzie chciało w salonie, pokoju bawic sie w podłaczanie do komina i zamiane tego salonu w kotłownie. Chociaz wg Ciebie to prawie kazdy. Moze i tak, a moze i nie.
    Jak w pomieszczeniu technicznym to robi różnicę? Czemu bez komina? Bardzo mało jest domów bez komina.

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Budzetowka ma nie byc skomputeryrowana bo firmy informatyczne zarobią, ktos pisac programy musi a ze nie chce tego wykonywac za darmo to problem.
    Ma nie być zbędnych programów. I niepotrzebnie rozbudowanych.

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie spotkałem sie poparciem najwiekszych firm informatycznych dla ustaw antysmogowych, ale moze sie z tym ukrywaja.
    A z poparciem czego przez te firmy się spotkałeś?


    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Czy mozesz okreslic co oznacza długo jezeli chodzi o calkowity zakaz palenia paliwami stałymi, zapewne chodzi o cały kraj. Tak chociaz nieco uscislic ramy czasowe.
    Stałymi? Nigdy. Kopalnymi - jak ich wydobycie okaże się nieekonomiczne.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    Egzekwować zakaz spalania syfu i wszystko w tym temacie. Kominiarz powinien przy corocznym przeglądzie pobierać próbkę sadzy - do laboratorium. I mandaty. Nawet nie muszą być wysokie - wystarczy, że pokryją koszty takiego systemu. Za to pewne.
    Ale syf w powietrzu to nie tylko wina paliwa (tzn. wina jest bo paliwa stałego nie da się czysto spalić w domowych prymitywnych kotłach i kominkach), ale sposobu ich spalania. Wystarczy lekko przymknąć dolot powietrza i już kilogramy trucizn się wydobywają nawet z najlepszego stałego paliwa.

    Ze śmieciami to mit. Po prostu potrzebna jest ofiara. Tak jak z pijanymi kierowcami.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Kominiarz powinien przy corocznym przeglądzie pobierać próbkę sadzy .
    przy czym obstawiam ,że ponad połowa posiadających kotły na paliwo stałe nie wie ,że trzeba takowy robić . Obstawiam też ,że 80-90 % nie robi go z premedytacją , reszta od przypadku lub jak coś się dzieje lub jest już za pózno .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  12. #12
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Jakkolwiek makabrycznie by to nie zabrzmiało i ciężko to nawet napisać to uważam że wolność skończyła się wraz z komuna byle ćwok ma coś do powiedzenia to od razu by zakazywał nakazywał ,są kotły 5 klasy które naprawdę nie dymią ani nic groźnego z siebie nie wypuszczają i niechby to potrwało jakieś 10-20-tu lat aż doszlusujemy do normalnej cywilizacji i dochodów ale nie od razu bubek 30-to letni uważa że jest mądrzejszy doświadczony bo zarabia 10 tys i w nosie ma cały świat .

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Głupota polityczna jakich wiele.
    Tym się zająć i uzupełniać na bieżąco - publikować na elektronicznych reklamach i bilbordach! https://dziennikzachodni.pl/rejestr-pedofilow-i-gwalcicieli-aktualizacja-maj-2019-zdjecia-rejestr-przestepcow-seksualnych-nowa-baza-danych/ar/c1-12813370
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  14. #14
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    To,że jest zadyma i smog to nie wina śmieci.
    Co ludzie stoją od rana do wieczora w kotłowni i wpier(cenzura) śmieci do pieca? Ciekawe skąd biorą tyle tych śmieci?
    Z wysypiska kradną, z lasu przywoża?
    Czy opony zwoża z Al Jahry czy innego wysypiska???
    To węgiel i drewno źle spalana raczej kiszone, tak kopcą że jest smog i zadyma.
    Ludzie mamy XXI wiek a nadal kopcą w domach węglem.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.223

    Domyślnie

    "...to moze byc przygotowanie bazy danych do wprowadzenia calkowitego zakazu ..."

    Asolt
    Wiem, ze po pracy, że relaks, ale trunki chyba zbyt mocne!
    OCZYWIŚCIE, chętnie takie coś sfinansujesz...
    Podobne - też!
    I - też chętnie...
    Baza danych zakładających czarne skarpetki we wtorek... używających wiertarki w niedzielę... itd.
    Oczywiście, z systemem nadzoru i kontroli!
    Może też jakieś ministerstwo.... albo choć departament!
    "Mając pelną wiedze na ten temat bedzie łatwiej egzekwowac w przyszłosci wymóg zmiany (tu wpisać cokolwiek)"
    Przyznaj się - pojechałeś!


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.521
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    "...to moze byc przygotowanie bazy danych do wprowadzenia calkowitego zakazu ..."

    Asolt
    Wiem, ze po pracy, że relaks, ale trunki chyba zbyt mocne!
    OCZYWIŚCIE, chętnie takie coś sfinansujesz...
    Podobne - też!
    I - też chętnie...
    Baza danych zakładających czarne skarpetki we wtorek... używających wiertarki w niedzielę... itd.
    Oczywiście, z systemem nadzoru i kontroli!
    Może też jakieś ministerstwo.... albo choć departament!
    "Mając pelną wiedze na ten temat bedzie łatwiej egzekwowac w przyszłosci wymóg zmiany (tu wpisać cokolwiek)"
    Przyznaj się - pojechałeś!


    Adam M.
    Mylisz sie i to bardzo, jestem abstynentem. Czasem bywałem w oscienych gminach około Krakowa w zimie na instalacjach. Naprawdę nie chciałbys tam wtedy mieszkac. Taka przykladowo Skała, kilka dni w sezonie przekroczenie o 2000% normy PM2.5 i PM10. Nie wiem, moze smog Tobie nie przeszkadza, ale innym na pewno tak. Dało sie w Krakowie zakazac, chociaz opory były bardzo duze, da sie zakazac i w innych miejscowosciach. Do takiego zakazu przygotowuje sie Rabka, a tam tez bywałem w zimie. Ze wzgórz okalających Rabkę było ten smog doskonale widac, a przeciez tam sie jakoby ma leczyc choroby płuc dzieci. Zresztą to problem wielu innych miast i wsi. Kazde działanie na celu ograniczenia smogu jest dobre. Ja rozumiem ze cenisz sobie wolnosc osobistą i nikt nie ma Tobie nic zabraniac. Dopóki nie szkodzisz innym to rob co chcesz.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Mylisz sie i to bardzo, jestem abstynentem. Czasem bywałem w oscienych gminach około Krakowa w zimie na instalacjach. Naprawdę nie chciałbys tam wtedy mieszkac. Taka przykladowo Skała, kilka dni w sezonie przekroczenie o 2000% normy PM2.5 i PM10. Nie wiem, moze smog Tobie nie przeszkadza, ale innym na pewno tak. Dało sie w Krakowie zakazac, chociaz opory były bardzo duze, da sie zakazac i w innych miejscowosciach. Do takiego zakazu przygotowuje sie Rabka, a tam tez bywałem w zimie. Ze wzgórz okalających Rabkę było ten smog doskonale widac, a przeciez tam sie jakoby ma leczyc choroby płuc dzieci. Zresztą to problem wielu innych miast i wsi. Kazde działanie na celu ograniczenia smogu jest dobre. Ja rozumiem ze cenisz sobie wolnosc osobistą i nikt nie ma Tobie nic zabraniac. Dopóki nie szkodzisz innym to rob co chcesz.
    Od wykształcionych ludzi wymagam myślenia a nie przyklepywania czyjejs głupoty (zach koncernów)

    Mam nadzieję,że nie należysz do takich, którzy wieżą co w tv klepią.
    Europa jako całośc w emisji pyłu to 8% w skali świata a te większe 24-25państ EU (pomijając Andory, Watykany...) to podziel te 24 panśtwa i wyjdzie ile to Polska złego w skali świata robi...

    Baaaaaa sa takie dni, gdzie Niemcy czy Czesi czy tez większa część Holandii (jeszcze jakis miesiąc temu rejon Amsterdamu mają grubo mocniej przekroczone normy emisji pyłów....

    Tu jest live jak to na świecie się w danej chwili prezentuje
    https://www.airvisual.com/earth
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.646
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post


    Tu jest live jak to na świecie się w danej chwili prezentuje
    https://www.airvisual.com/earth
    A co ta wizualizacja prezentuje ?
    Jakiekolwiek badania sprawdzisz, to okazuje się, że polskie miasta tworzą czołówkę najbardziej zanieczyszczonych miast Europy, a Amsterdamu tam raczej nie ma...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 15-05-2019 o 16:49
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A co ta wizualizacja prezentuje ?
    Jakiekolwiek badania sprawdzisz, to okazuje się, że polskie miasta tworzą czołówkę najbardziej zanieczyszczonych miast Europy, a Amsterdamu tam raczej nie ma...
    To nie wizualizacja, tylko na żywo wyniki emisji Pylłu PM 2,5 oraz PM 10
    Polska jest tam często na zielono (zalezy oczywiście od pogody, bo bywa,że własnie małopolska , kotlina Kłodzka sa na żółto czy w lekki czerwony wpadną)
    ale często większe obszary Niemiec mają z tym mocniejszy problem, miesiąc temu okolice Amsterdamu a wczoraj to akurat spora część Anglii

    Chodzi o myslenie a nie pitolenie i biadolenie byle za lobby takim czy innym farmazony powtarzać

    Dzisiaj akurat Amsterdam, Haga i Londyn na fioletowo świecą pod tym względem
    (wielokrotnego przekroczenia pyłów PM 2,5 i my w tym samym czasie na zielono a oni zdaje się tam kotłów na węgiel nie mają... skończy zatem pierd...) Amstrerdam teraz ma 249 qg/m3 kawałek za Kijowem jest 24,1qg/m3 a u nas w skali makro z góry jest zielono klikając w pare punktów na Polsce od 4,4 po 14 qg.m3
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 16-05-2019 o 17:03
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.521
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Od wykształcionych ludzi wymagam myślenia a nie przyklepywania czyjejs głupoty (zach koncernów)

    Mam nadzieję,że nie należysz do takich, którzy wieżą co w tv klepią.
    Europa jako całośc w emisji pyłu to 8% w skali świata a te większe 24-25państ EU (pomijając Andory, Watykany...) to podziel te 24 panśtwa i wyjdzie ile to Polska złego w skali świata robi...

    Baaaaaa sa takie dni, gdzie Niemcy czy Czesi czy tez większa część Holandii (jeszcze jakis miesiąc temu rejon Amsterdamu mają grubo mocniej przekroczone normy emisji pyłów....

    Tu jest live jak to na świecie się w danej chwili prezentuje
    https://www.airvisual.com/earth
    Udowodnianie ze smog z Amsterdamu szkodzi mi bardziej niz smog z kopciucha mojego sasiąda to mstrzostwo swiata. Oczywiscie ze dla pyłow nie ma granic, ale to nie sasiednie kraje sa twórcami przekroczen nawet i 2000% M2.5 i PM10 w miejscowosciach okalajacych Kraków, w Rybniku i innych miejscowosciach Górnego Sląska, województw centralnych, Warszawy. Owszem udział Polski globalnie nie jest duzy tyle tylko ze mnie interesuje smog tu i teraz. Przed chwila zapaliła w kopciuchu moja sasiadka, swiata nie widac taki gesty dym. On mi szkodzi, nie smog w Chinach, Ameryce, Afryce, co nie oznacza ze uwazam ze ten smog moze tam byc. Nie powinien, ale to problem panstw tamtych regionów. W czym widzisz moją głupote, w tym ze nie jestem odporny na smog, ze przeszkadzają mi sąsiedzi ktorzy mają kopciuchy i pala byle jak, a czasem byle czym? Jestes producentem kotłow, Dlaczego wy jako producenci nie lobbowaliscie za szybszym wprowadzeniem kotłow V klasy, za zakazem stosowania kopciuchów, to mozna było zrobic 10 lat temu, problemu kociuchów do tej pory by juz nie było. A tak w Malopolsce i Sląsku trzeba czekac do konca 2022 roku, w innych wojewodztwach jeszcze pózniej, nawet nie wiem czy wszytkie mają uchwały antysmogowe. I Ty mi zarzucasz wiare w TV. Wystarczy ze wyjde na zewnątrz i widze co sie dzieje na moim osiedlu. Jest polowa maja a smog wieczorem jak w zimie. Po co mi wiadomosci TV?
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 15-05-2019 o 19:52

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony