dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 90

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    A kto dopuścił tego kopciucha do sprzedaży i użytku i za jakie pieniądzę???
    Niech teraz kopci aż do skończenia kopciucha na pełnej.

  2. #2
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Najnowszy?, czyli V klasy. Jezeli mozesz napisz cos wiecej. Tak na moj rozum to musi miec ona jakąs rozdrabniarkę do tworzyw i mieli te plastki i kartony na małe kawałki aby przeszły przez podajnik slimakowy. Czego to ludzie nie wymyslą.
    Ja słyszałem, że jeden gościu a dojścia do zmielonych śmieci (via Szwagier)i wsypuje je razem z węglem do zasobnika.Więc jak widać nawet kotły V klasy to dla upartych nie problem.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.525
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Ja słyszałem, że jeden gościu a dojścia do zmielonych śmieci (via Szwagier)i wsypuje je razem z węglem do zasobnika.Więc jak widać nawet kotły V klasy to dla upartych nie problem.
    Poniewaz pomysłowosc ludzka jest nieograniczona to tylko calkowity zakaz. Pozostawienie jakiejkolwiek furtki skutkuje chociazby tym co napisałes. Nie ma kotła nie ma problemu.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.287

    Domyślnie

    Bzdura! Pedofilów rejestrują a ci rejestrowani spotykają się z dziećmi na rekolekcjach. Czyli totalna kicha. Jeśli wątpisz, to zobaczysz u Sekielskiego >> 0:33:17

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.224

    Domyślnie

    Asolt
    WSZYSTKO TO PRAWDA, ale...
    CHĘTNIE sfinansujesz to co popierasz?
    - Bo ktoś musi!
    - Bo jak "dodrukują" to okradną wszystkich.
    I będzie jak chcesz jak zwykle kosztem społeczeństwa.
    Za trud podwyżkę sobie fundną i inflacji nie zauważą.
    My - tak.

    Wszystkie pomysły socjalistów brzmią bardzo miło i przyjaźnie...
    Zaczyna widzieć, że Cię urzekły swym brzmieniem.
    Spójrz na ich konsekwencje.

    Z poruszonymi problemami trzeba walczyć innymi metodami.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.525
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Asolt
    WSZYSTKO TO PRAWDA, ale...
    CHĘTNIE sfinansujesz to co popierasz?
    - Bo ktoś musi!
    - Bo jak "dodrukują" to okradną wszystkich.
    I będzie jak chcesz jak zwykle kosztem społeczeństwa.
    Za trud podwyżkę sobie fundną i inflacji nie zauważą.
    My - tak.

    Wszystkie pomysły socjalistów brzmią bardzo miło i przyjaźnie...
    Zaczyna widzieć, że Cię urzekły swym brzmieniem.
    Spójrz na ich konsekwencje.

    Z poruszonymi problemami trzeba walczyć innymi metodami.

    Adam M.
    Czy nie chcąc smogu trzeba byc socjalistą. Liberałom, prawicowcom, narodowcom, zielonym i wszelakiej masci innym smog nie straszny.
    Niektórym od wdychania tego smogu juz sie miesza.
    Ja wiem ze nie idealnych metod ale cos trzeba zrobic. jeszcze sie taki nie urodził co by wszystkim dogodził.
    Inne metody? jakie, rzuc pomysł(y)

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.224

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Czy nie chcąc smogu trzeba byc socjalistą. Liberałom, prawicowcom, narodowcom, zielonym i wszelakiej masci innym smog nie straszny.
    Niektórym od wdychania tego smogu juz sie miesza.
    Ja wiem ze nie idealnych metod ale cos trzeba zrobic. jeszcze sie taki nie urodził co by wszystkim dogodził.
    Inne metody? jakie, rzuc pomysł(y)
    Znowu same prawdy głosisz.
    Jak rasowy socjalista a prawie komunista!
    I - jakie chwytliwe!
    Tylko...
    Chyba zapomniałeś, że metoda kija i marchewki obok kija MA JEDNAK też tę marchewkę.
    Stosowałbym zachęty zamiast kar.
    Np. ulgi w podatku od domu dla tych którzy mają ten dom bardziej eko niż węglowy.
    ODCZUWALNE ULGI. A nie rzędu 10zł rocznie.
    Zadziałało by jak bon edukacyjny.
    Bez tej całej postulowanej przez Ciebie nadbudowy administracyjnej.
    No, trochę byś na tym stracił finansowo, ale jak oczyściłoby to atmosferę!


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Dobry producent PC zapewnia reakcje na zgłoszenie awarii 24 h.
    Co to znaczy według Ciebie reakcja? Naprawa w 24h? Który to producent zapewnia taką reakcję?

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Jezeli to awaria PC to zawsze mozna zalaczyc przysłowiowa farelkę, jezeli brak zasilania to koza nam nie oswietli domu nie zasili indukcji itd. fakt ciepło bedzie ale tylko to.
    No to przecież o to chodzi, żeby ciepło było, jak będzie blackout w zimie. Świeczkę można zapalić i będzie fajnie.

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Ale syf w powietrzu to nie tylko wina paliwa (tzn. wina jest bo paliwa stałego nie da się czysto spalić w domowych prymitywnych kotłach i kominkach), ale sposobu ich spalania. Wystarczy lekko przymknąć dolot powietrza i już kilogramy trucizn się wydobywają nawet z najlepszego stałego paliwa.

    Ze śmieciami to mit. Po prostu potrzebna jest ofiara. Tak jak z pijanymi kierowcami.
    Też jakości. I nie chodzi tutaj o spalanie desek z syfem po budowie w kominku.

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Coraz bardziej przestaje mi się podobać w tym kraju coraz mniej wolnosci. Jedna ustawa na kolanie nauczyciele pozamiatani jedna ustawa w nocy rano czołg pod domem.
    Przecież wiadomo po co to robią. Musisz być od nich zależny. No niedługo to nawet se ogniska nie zapalę, bo nie będzie można, chleba nie upiekę, czosnku nie posadzę itp itd. Forsują teraz ustawę odorową.

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Znowu same prawdy głosisz.
    Jak rasowy socjalista a prawie komunista!
    I - jakie chwytliwe!
    Tylko...
    Chyba zapomniałeś, że metoda kija i marchewki obok kija MA JEDNAK też tę marchewkę.
    Stosowałbym zachęty zamiast kar.
    Np. ulgi w podatku od domu dla tych którzy mają ten dom bardziej eko niż węglowy.
    ODCZUWALNE ULGI. A nie rzędu 10zł rocznie.
    Zadziałało by jak bon edukacyjny.
    Bez tej całej postulowanej przez Ciebie nadbudowy administracyjnej.
    No, trochę byś na tym stracił finansowo, ale jak oczyściłoby to atmosferę!


    Adam M.
    Wrzucałem już nie raz jak w inni sobie z tym poradzili. Ulgi i dofinansowania też już są. Tylko kasy na to nie ma, bo idzie na coś innego.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.525
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Co to znaczy według Ciebie reakcja? Naprawa w 24h? Który to producent zapewnia taką reakcję?


    .
    Daikin, jego serwis fabryczny.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    =


    Przecież wiadomo po co to robią. Musisz być od nich zależny. No niedługo to nawet se ogniska nie zapalę, bo nie będzie można, chleba nie upiekę, czosnku nie posadzę itp itd. Forsują teraz ustawę odorową.


    .
    To co zrobią z odpowietrznikami od kanalizy? Trzeba zatkać.

    Kur......... recę opadają na ten żałosny rząd.
    Nowe budynki ok ale stare ppewnie to pisowskie prawo nawet wstecz zadziała
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 15-05-2019 o 09:08
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Coraz bardziej przestaje mi się podobać w tym kraju coraz mniej wolnosci. Jedna ustawa na kolanie nauczyciele pozamiatani jedna ustawa w nocy rano czołg pod domem.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Jak tak patrzę po stopkach na forum to duża większość pompiarzy ma jednak kominek "dla klimatu"

  13. #13
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Ale syf w powietrzu to nie tylko wina paliwa (tzn. wina jest bo paliwa stałego nie da się czysto spalić w domowych prymitywnych kotłach i kominkach), ale sposobu ich spalania. Wystarczy lekko przymknąć dolot powietrza i już kilogramy trucizn się wydobywają nawet z najlepszego stałego paliwa.

    Ze śmieciami to mit. Po prostu potrzebna jest ofiara. Tak jak z pijanymi kierowcami.
    Dobrze gada polać mu.

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Widziałeś kiedyś taki piec ? gwarantuję ci że do mojego paczki papierosów nie włożysz aby ją spalić bo nie ma dojścia do paleniska i tyle , wszystko jest szczelnie zabudowane a ewentualne zgaszenie kotła to udręka bo ciężko łapy tam wsadzić aby rozpalić więc gadanie takich rzeczy jest nie na miejscu .
    A po co rozpalać i otwierać palenisko?

  14. #14
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Też jakości. I nie chodzi tutaj o spalanie desek z syfem po budowie w kominku.
    Bo kominek to generalnie kopciuch górnego kopcenia więc tam to nawet drewno dobrej jakości będzie kopcić.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Bo kominek to generalnie kopciuch górnego kopcenia więc tam to nawet drewno dobrej jakości będzie kopcić.
    No ale jest różnica jak spalisz dobrej jakości wysuszone drewienko a mokrą deskę nasączoną impregnatem. Tylko kominek to ma służyć jako awaryjne źródło lub dla "klimatu". Auto którym jeździsz też kopić. Gaz też syfi , a o "nieemisyjnych" źródłach to nie ma co tu pisać. Tyle.

  16. #16
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Dobrej jakości drewno będzie mniej kopcić niż mokre ale na nadal będzie kocpić bo kominek to górny kopciuch.
    Gaz syfi CO a CO się szybko utlenia w atmosferze do CO2.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Co do odoru, jestem stroną w sprawie gdzie 300m od osiedla gość ma kilkadziesiąt świń a chce mieć kilka tysięcy. Teraz już przy wietrzenie chlewni nie idzie na dworzu wytrzymać a przy dobrych wiatrach smród czuć w promieniu 2km. Zablokować gościa jest trudno bo nawet robiąc mapę zasięgu smrodu, nieistnieje ani definicja odoru ani żadne urządzenie które to mierzy. Tutaj na szczęście z pomocą przyszli włodarze mojego miasta którzy blokują to jak mogą i co jakis czas dostaje pisemne odroczenia na kilka miesięcy. Jest też tworzony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, lecz to trochę trwa. Potem już nic tam nie zrobią. Mam to szczęście że moja gmina jako jedna z nielicznych broni się przed takimi inwestycjami, kurnikami i PiSem. Ale jest coraz trudniej. Moje miasteczko żyje głównie z turystyki i taki smród na pewno by w tym nie pomógł.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    Co do odoru, jestem stroną w sprawie gdzie 300m od osiedla gość ma kilkadziesiąt świń a chce mieć kilka tysięcy. Teraz już przy wietrzenie chlewni nie idzie na dworzu wytrzymać a przy dobrych wiatrach smród czuć w promieniu 2km. Zablokować gościa jest trudno bo nawet robiąc mapę zasięgu smrodu, nieistnieje ani definicja odoru ani żadne urządzenie które to mierzy. Tutaj na szczęście z pomocą przyszli włodarze mojego miasta którzy blokują to jak mogą i co jakis czas dostaje pisemne odroczenia na kilka miesięcy. Jest też tworzony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, lecz to trochę trwa. Potem już nic tam nie zrobią. Mam to szczęście że moja gmina jako jedna z nielicznych broni się przed takimi inwestycjami, kurnikami i PiSem. Ale jest coraz trudniej. Moje miasteczko żyje głównie z turystyki i taki smród na pewno by w tym nie pomógł.
    Tylko czy pierwsza była chlewnia czy osiedle domków to jest zasadnicze. Jesli kupiłem ziemię postawiłem chlewnie i teraz chce ją rozbudowa. Potem koło chlewni zaczeli się biudowac ludzie to uważam problem ludzi jeśli najpierw były domy to chlewni nie powinno się stawiać(tu odległości powinny być ustalone).
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 15-05-2019 o 11:43
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  19. #19
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    To nie smród to perfumy.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Osiedle to już stare, koło 40 lat a że tak powiem na skraju mieszka gospodarz który sobie świnki choduje. Na te kilka tysięcy sztuk to chciał zrobić oddzielną, nową chlewnie.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony