dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 90
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Logika. Paliwa stałe są w wielu miejscach niezastąpione. Rakiety solarami nie napędzisz. Gdzie indziej są odpadami, które szkoda zmarnować. Umożliwiają osiągnięcie legalnego poziomu EP jak ktoś chce grzać prądem.

    Widać też po budujących - wielu nawet jak pakuje czapki pieniędzy w pompy ciepła to chce mieć awaryjne źródło ciepła. Zazwyczaj na paliwo stale.
    Jakos w Krakowie a mam tam wielu kilentów nie zauwazyłem tego chcenia awaryjnego zródła ciepła na paliwo stałe. Powód wiadomy. Oby takich miejsc było jak najwiecej.
    Ogolnie zauwazyłem trend taki ze dla własnie pomp ciepła nastepuje rezygnacja z kominka. Najczesciej jest to powód prozaiczny, pompa najtansza nie jest a wydatków na koniec budowy co niemiara. Ładowanie kasy, bezsensowne bo i tak rzadko byłby ten kominek wykorzystany w awaryjne zródło to przejaw nieefektywnego wykorzystania swoich finansów. Nie mówie o takich których argumentem jest "bo tak chcę"
    Wracając do Ep, to mieszkancy Krakowa powinni zaskarzyc decyzję o zakazie uzywania paliw stałych, uniemozliwia im to kombinowanie z własnie Ep. Jak moze byc taka nierównownosc wzgledem prawa. Zycie nie znosi prózni. Budów w Krakowie i okolicach jest wiele, nie trzeba było kombinowac z kominkami, kozami, Ep jest w wymaganym zakresie.
    Coraz wiecej zapytan mam o tandem PC+PV, dla Ep jak znalazł, naprawdę nic nie trzeba kombinowac, WT2021 osiagniete z bardzo duzym zapasem. Komin na dachu to zadna koniecznosc a tylko wybór inwestora, swiadomy za bardzo chyba nie.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 14-05-2019 o 23:14

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.464
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Ładowanie kasy, bezsensowne bo i tak rzadko byłby ten kominek wykorzystany w awaryjne zródło to przejaw nieefektywnego wykorzystania swoich finansów. Nie mówie o takich których argumentem jest "bo tak chcę"
    To jakie zabezpieczenie przed awarią PC w Wigilię proponujesz?
    Przed awarią prądu - porządny agregat? Tanszy będzie od kozy i taniego komina?

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Wracając do Ep, to mieszkancy Krakowa powinni zaskarzyc decyzję o zakazie uzywania paliw stałych, uniemozliwia im to kombinowanie z własnie Ep. Jak moze byc taka nierównownosc wzgledem prawa. Zycie nie znosi prózni. Budów w Krakowie i okolicach jest wiele, nie trzeba było kombinowac z kominkami, kozami, Ep jest w wymaganym zakresie.
    No, pozbawiono ich możliwości grzania prądem z COP=1, czyli w większości nowych domów odpada im najtańsza TCO opcja ogrzewania. Ale w sumie obowiązuje to tylko na obszarze gminy miejskiej Kraków - więc i tak na biednych nie trafiło, jak kogoś stać na budowę tam domu.

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Coraz wiecej zapytan mam o tandem PC+PV, dla Ep jak znalazł
    Jak PV wpływa na EP i na jakiej podstawie (jaki konkretnie paragraf, artykuł, pozycja z tabeli z rozporządzenia) to uwzględniasz?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 14-05-2019 o 23:23

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To jakie zabezpieczenie przed awarią PC w Wigilię proponujesz?
    Przed awarią prądu - porządny agregat? Tanszy będzie od kozy i taniego komina?



    No, pozbawiono ich możliwości grzania prądem z COP=1, czyli w większości nowych domów odpada im najtańsza TCO opcja ogrzewania. Ale w sumie obowiązuje to tylko na obszarze gminy miejskiej Kraków - więc i tak na biednych nie trafiło, jak kogoś stać na budowę tam domu.



    Jak PV wpływa na EP i na jakiej podstawie (jaki konkretnie paragraf, artykuł, pozycja z tabeli z rozporządzenia) to uwzględniasz?
    Dobry producent PC zapewnia reakcje na zgłoszenie awarii 24 h. w nowych domach budowanych wg WT2017 (charakterystyka energetyczna nie oszukana) na ogół spadek temperatury wewnątrz mniejszy od 1 oC na dobę. Jezeli to awaria PC to zawsze mozna zalaczyc przysłowiowa farelkę, jezeli brak zasilania to koza nam nie oswietli domu nie zasili indukcji itd. fakt ciepło bedzie ale tylko to.
    Co PV to wspólczynnik nakładu wi dla nosnika energii "Energia elektryczna - systemy PV" wynosi 0,7. Jakby nie liczyc zmniejszy Ep
    Artykułu ani paragrafu szukał nie bede ,moze w wolnej chwili. Jak sie liczy Ep chyba wiesz. nie bede przypominał rzeczy podstawowych.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.464
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Dobry producent PC zapewnia reakcje na zgłoszenie awarii 24 h.
    Reakcja to nie naprawa. I żaden nie gwarantuje naprawy w takim terminie.


    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    w nowych domach budowanych wg WT2017 (charakterystyka energetyczna nie oszukana) na ogół spadek temperatury wewnątrz mniejszy od 1 oC na dobę.
    To w taką pogodę jak teraz.14 maja o 00:45 miałem 20,8* a o 20:25 19,9*. I w tym momencie wrzuciłem cztery szczapy do kominka i odpaliłem. Temperatura wzrosła do 22* - ma z czego spadać. Temperatury wywiewu rekuperacji - więc ta najwyższa, bo po przejściu powietrza przez cala drogę.


    W mrozy teoretycznie powinno być proporcjonalnie. W praktyce pewnie spadnie sprawność rekuperatora i szybciej, niż proporcjonalnie do tego wykresu spadać będzie temperatura. Czerpnia to w praktyce temperatura zewnętrzna.




    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Jezeli to awaria PC to zawsze mozna zalaczyc przysłowiowa farelkę, jezeli brak zasilania to koza nam nie oswietli domu nie zasili indukcji itd. fakt ciepło bedzie ale tylko to.
    Można farelkę.
    Mi koza oświetla. Całkiem fajny klimat. Do tego są też latarki a nawet świeczki.

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Co PV to wspólczynnik nakładu wi dla nosnika energii "Energia elektryczna - systemy PV" wynosi 0,7. Jakby nie liczyc zmniejszy Ep
    Artykułu ani paragrafu szukał nie bede ,moze w wolnej chwili. Jak sie liczy Ep chyba wiesz. nie bede przypominał rzeczy podstawowych.
    Masz na myśli tabelę z tego rozporzadzenia?
    O tę:


    Tu nie ma PV. Jest energia słoneczna i ma 0. Ale tu chodzi o wykorzystywanie energii słonecznej do produkcji ciepła, nie energii elektrycznej.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	custom-temperature-graph (1).jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	47,5 KB
ID:	430368  

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    Egzekwować zakaz spalania syfu i wszystko w tym temacie. Kominiarz powinien przy corocznym przeglądzie pobierać próbkę sadzy - do laboratorium. I mandaty. Nawet nie muszą być wysokie - wystarczy, że pokryją koszty takiego systemu. Za to pewne.
    Ale syf w powietrzu to nie tylko wina paliwa (tzn. wina jest bo paliwa stałego nie da się czysto spalić w domowych prymitywnych kotłach i kominkach), ale sposobu ich spalania. Wystarczy lekko przymknąć dolot powietrza i już kilogramy trucizn się wydobywają nawet z najlepszego stałego paliwa.

    Ze śmieciami to mit. Po prostu potrzebna jest ofiara. Tak jak z pijanymi kierowcami.

  6. #26
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Z tym się w 100% zgadzam nam osobę mającą najnowszy piec na paliwo stałe i pali opakowania po mleku i śmietanie - bo przecież z kartonu
    Widziałeś kiedyś taki piec ? gwarantuję ci że do mojego paczki papierosów nie włożysz aby ją spalić bo nie ma dojścia do paleniska i tyle , wszystko jest szczelnie zabudowane a ewentualne zgaszenie kotła to udręka bo ciężko łapy tam wsadzić aby rozpalić więc gadanie takich rzeczy jest nie na miejscu .

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Coraz bardziej przestaje mi się podobać w tym kraju coraz mniej wolnosci. Jedna ustawa na kolanie nauczyciele pozamiatani jedna ustawa w nocy rano czołg pod domem.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Jak tak patrzę po stopkach na forum to duża większość pompiarzy ma jednak kominek "dla klimatu"

  9. #29
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Ale syf w powietrzu to nie tylko wina paliwa (tzn. wina jest bo paliwa stałego nie da się czysto spalić w domowych prymitywnych kotłach i kominkach), ale sposobu ich spalania. Wystarczy lekko przymknąć dolot powietrza i już kilogramy trucizn się wydobywają nawet z najlepszego stałego paliwa.

    Ze śmieciami to mit. Po prostu potrzebna jest ofiara. Tak jak z pijanymi kierowcami.
    Dobrze gada polać mu.

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Widziałeś kiedyś taki piec ? gwarantuję ci że do mojego paczki papierosów nie włożysz aby ją spalić bo nie ma dojścia do paleniska i tyle , wszystko jest szczelnie zabudowane a ewentualne zgaszenie kotła to udręka bo ciężko łapy tam wsadzić aby rozpalić więc gadanie takich rzeczy jest nie na miejscu .
    A po co rozpalać i otwierać palenisko?

  10. #30
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Czy nie chcąc smogu trzeba byc socjalistą. Liberałom, prawicowcom, narodowcom, zielonym i wszelakiej masci innym smog nie straszny.
    Niektórym od wdychania tego smogu juz sie miesza.
    Ja wiem ze nie idealnych metod ale cos trzeba zrobic. jeszcze sie taki nie urodził co by wszystkim dogodził.
    Inne metody? jakie, rzuc pomysł(y)
    Znowu same prawdy głosisz.
    Jak rasowy socjalista a prawie komunista!
    I - jakie chwytliwe!
    Tylko...
    Chyba zapomniałeś, że metoda kija i marchewki obok kija MA JEDNAK też tę marchewkę.
    Stosowałbym zachęty zamiast kar.
    Np. ulgi w podatku od domu dla tych którzy mają ten dom bardziej eko niż węglowy.
    ODCZUWALNE ULGI. A nie rzędu 10zł rocznie.
    Zadziałało by jak bon edukacyjny.
    Bez tej całej postulowanej przez Ciebie nadbudowy administracyjnej.
    No, trochę byś na tym stracił finansowo, ale jak oczyściłoby to atmosferę!


    Adam M.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Dobry producent PC zapewnia reakcje na zgłoszenie awarii 24 h.
    Co to znaczy według Ciebie reakcja? Naprawa w 24h? Który to producent zapewnia taką reakcję?

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Jezeli to awaria PC to zawsze mozna zalaczyc przysłowiowa farelkę, jezeli brak zasilania to koza nam nie oswietli domu nie zasili indukcji itd. fakt ciepło bedzie ale tylko to.
    No to przecież o to chodzi, żeby ciepło było, jak będzie blackout w zimie. Świeczkę można zapalić i będzie fajnie.

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Ale syf w powietrzu to nie tylko wina paliwa (tzn. wina jest bo paliwa stałego nie da się czysto spalić w domowych prymitywnych kotłach i kominkach), ale sposobu ich spalania. Wystarczy lekko przymknąć dolot powietrza i już kilogramy trucizn się wydobywają nawet z najlepszego stałego paliwa.

    Ze śmieciami to mit. Po prostu potrzebna jest ofiara. Tak jak z pijanymi kierowcami.
    Też jakości. I nie chodzi tutaj o spalanie desek z syfem po budowie w kominku.

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Coraz bardziej przestaje mi się podobać w tym kraju coraz mniej wolnosci. Jedna ustawa na kolanie nauczyciele pozamiatani jedna ustawa w nocy rano czołg pod domem.
    Przecież wiadomo po co to robią. Musisz być od nich zależny. No niedługo to nawet se ogniska nie zapalę, bo nie będzie można, chleba nie upiekę, czosnku nie posadzę itp itd. Forsują teraz ustawę odorową.

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Znowu same prawdy głosisz.
    Jak rasowy socjalista a prawie komunista!
    I - jakie chwytliwe!
    Tylko...
    Chyba zapomniałeś, że metoda kija i marchewki obok kija MA JEDNAK też tę marchewkę.
    Stosowałbym zachęty zamiast kar.
    Np. ulgi w podatku od domu dla tych którzy mają ten dom bardziej eko niż węglowy.
    ODCZUWALNE ULGI. A nie rzędu 10zł rocznie.
    Zadziałało by jak bon edukacyjny.
    Bez tej całej postulowanej przez Ciebie nadbudowy administracyjnej.
    No, trochę byś na tym stracił finansowo, ale jak oczyściłoby to atmosferę!


    Adam M.
    Wrzucałem już nie raz jak w inni sobie z tym poradzili. Ulgi i dofinansowania też już są. Tylko kasy na to nie ma, bo idzie na coś innego.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Co to znaczy według Ciebie reakcja? Naprawa w 24h? Który to producent zapewnia taką reakcję?


    .
    Daikin, jego serwis fabryczny.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Daikin, jego serwis fabryczny.
    Czyli naprawią mi PC w 24h?

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Reakcja to nie naprawa. I żaden nie gwarantuje naprawy w takim terminie.




    To w taką pogodę jak teraz.14 maja o 00:45 miałem 20,8* a o 20:25 19,9*. I w tym momencie wrzuciłem cztery szczapy do kominka i odpaliłem. Temperatura wzrosła do 22* - ma z czego spadać. Temperatury wywiewu rekuperacji - więc ta najwyższa, bo po przejściu powietrza przez cala drogę.


    W mrozy teoretycznie powinno być proporcjonalnie. W praktyce pewnie spadnie sprawność rekuperatora i szybciej, niż proporcjonalnie do tego wykresu spadać będzie temperatura. Czerpnia to w praktyce temperatura zewnętrzna.






    Można farelkę.
    Mi koza oświetla. Całkiem fajny klimat. Do tego są też latarki a nawet świeczki.



    Masz na myśli tabelę z tego rozporzadzenia?
    O tę:


    Tu nie ma PV. Jest energia słoneczna i ma 0. Ale tu chodzi o wykorzystywanie energii słonecznej do produkcji ciepła, nie energii elektrycznej.
    Energia sloneczna w tej tabeli to równiez energia z PV. Liczenie jest bardziej skomplikowane bo trzeba wyliczyc energię pobieraną bezposrednio do ogrzewania i przygotowania cwu, czyli wyliczyc jaki procent energii z PV jest zuzywane bezposrodnio na cele co i cwu. Liczy sie to dla poszczegolnych miesiecy i wylicza calkowity udział PV. Nie uwzglednia sie energii oddawanej do sieci i pobieranej gdy jest potrzebna. Poniewaz ten wsp. wi jest równy zeru to nawet w przypadku pokrycia zapotrzebowania czesciowego na energie i tak nam znmniejszy Ep

  15. #35
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Też jakości. I nie chodzi tutaj o spalanie desek z syfem po budowie w kominku.
    Bo kominek to generalnie kopciuch górnego kopcenia więc tam to nawet drewno dobrej jakości będzie kopcić.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Czyli naprawią mi PC w 24h?
    Nie wiem czy w wszystkich przypadkach ale w niektórych zapewne tak. Z tego co wiem to dla Althermy 3 (4-6-8 kW) od połowy ubieglego roku do dzisiaj jeden z tych serwisów a jest ich w kraju ok 7, nie zanotował zadnego zgłoszenia reklamacyjnego wymagajacego naprawy. Owszem zgloszenia dotyczace zmian regulacyjnych i nastaw były ale nie były to zgloszenia uszkodzen.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.464
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Energia sloneczna w tej tabeli to równiez energia z PV. Liczenie jest bardziej skomplikowane bo trzeba wyliczyc energię pobieraną bezposrednio do ogrzewania i przygotowania cwu
    No, to wyższa fizyka, jak trzeba określić, ktory elektron z PV trafił do lodówki, a który do ogrzewania. I koniecznie trzeba mieć ogrzewanie na prąd, jak rozumiem? Bo jak ktoś grzeje gazem czy węglem to PV nie wpływa na EP? Masz to gdzieś ujęte w przepisach?
    Wycofujesz się ze stwierdzenia " wspólczynnik nakładu wi dla nosnika energii "Energia elektryczna - systemy PV" wynosi 0,7."?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 15-05-2019 o 08:01

  18. #38
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Nie określisz dokładnie, który elektron gdzie trafia bo jest zasada nieoznaczalności Heisenberga, więc trzeba zakazać, bo najpewniej część elektronów ucieka na dwór i powoduje smog.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie wiem czy w wszystkich przypadkach ale w niektórych zapewne tak. Z tego co wiem to dla Althermy 3 (4-6-8 kW) od połowy ubieglego roku do dzisiaj jeden z tych serwisów a jest ich w kraju ok 7, nie zanotował zadnego zgłoszenia reklamacyjnego wymagajacego naprawy. Owszem zgloszenia dotyczace zmian regulacyjnych i nastaw były ale nie były to zgloszenia uszkodzen.
    To że nie zanotował to nie znaczy, że się nie będą psuły. Zresztą przeczytaj warunki gwarancji.
    ZAKRES GWARANCJI
    ..
    3. Awarie i wady Produktu ujawnione w okresie trwania niniejszej gwarancji będą usuwane przez Serwis Autoryzowany bezpłatnie w terminie 14 dni od daty uznania zgłoszenia serwisowego Nabywcy, z zastrzeżeniem iż okres ten może ulec przedłużeniu,
    o ile będzie to niezbędne z uwagi na konieczność sprowadzenia części zamiennych lub charakter wady lub awarii Produktu.
    Decyzja w zakresie uznania zgłoszenia serwisowego jest ostateczna

    GWARANCJA PRODUKTU
    1.... Produktu (dalej „Produkt”), wskazanego w Karcie Gwarancyjnej zgodnie z warunkami techniczno – eksploatacyjnymi opisanymi w instrukcji obsługi.
    Za dostawę i montaż Produktu odpowiedzialna jest firma Instalacyjna, posiadająca aktualne uprawnienia montażowe Gwaranta (dalej „Instalator”).

    z uwzględnieniem reakcji serwisowej w ciągu 24h od momentu przyjęcia zgłoszenia awarii, z zastrzeżeniem iż okres ten może ulec przedłużeniu, o ile będzie to niezbędne z uwagi na
    konieczność sprowadzenia części zamiennych lub charakter wady lub awarii Produktu. Decyzja w sprawie uznania zgłoszenia
    gwarancyjnego jest ostateczna. Pod pojęciem reakcji serwisowej rozumie się
    • telefoniczne rozwiązanie problemu,
    • wizytę serwisową u Nabywcy mającą na celu diagnozę awarii,
    • wizytę serwisową u Nabywcy mającą na celu diagnozę i usunięcie awarii (w przypadku posiadania części zamiennej wymagającej wymiany)
    Zresztą to tylko 3 lata gwarancji.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Bo kominek to generalnie kopciuch górnego kopcenia więc tam to nawet drewno dobrej jakości będzie kopcić.
    No ale jest różnica jak spalisz dobrej jakości wysuszone drewienko a mokrą deskę nasączoną impregnatem. Tylko kominek to ma służyć jako awaryjne źródło lub dla "klimatu". Auto którym jeździsz też kopić. Gaz też syfi , a o "nieemisyjnych" źródłach to nie ma co tu pisać. Tyle.

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony