dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 59 z 59
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Potrzebne są 2 źródła ogrzewania. My mamy jeszcze kominek i klimatzyator.
    Klimatyzator w salonie będzie też na pewno. Pozatym kominek elektryczny z termogrzałką lub nawet zwykły-tu decyzja jeszcze nie zapadła. Za elektrykiem przemawiają dużo niższe koszty zakupu.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    U mnie formularz zakończenia budowy wygląda 9tak.
    Pod EP podpisuje się inwestor a zmieniając grzanie na prąd drastycznie zmieniasz EP. Pewnie nikt tym się nie zainteresuje. Ale gdyby jednak, to konsekwencje mogą być poważne (włącznie z odpowiedzialnością karną).

    A tak technicznie, to maty mają tylko jedną zaletę względem kabli, nieistotną przy budowie nowego domu, można dać pod panele. A najistotniejszą wadą w tym momencie, że nie da się ich zalać wylewką a to znacząco podnosi koszty eksploatacji. Do tego są drogie, łatwo je uszkodzić, nie można rozstawem regulować mocy (a 220W to kosmos i kłopot z mocą i okablowaniem, jak w małym domku masz 25kW w podłodze).
    Skąd wziąłeś te 25 kW? Na mój dom maksymalna moc grzewcza to ok.11kW. Jeśli chodzi o folie red snake to mają tylko o mocy 220 lub 400 wat. Gwarancja 25 lat.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.355
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ahonen Zobacz post
    Skąd wziąłeś te 25 kW? Na mój dom maksymalna moc grzewcza to ok.11kW.
    Wziąłem powierzchnię swojego domu. U Ciebie 220W/m2*100m2=22KW

    Niezły durszlak - u mnie 3,5KW mocy jest juz z zapasem. Dałem 11kW żeby grzać tylko w taniej strefie a do tego tak było taniej, bo i tak c-c mam 20 cm (lepiej nie robić większych odstępów), a słabszy kabel musiałby być gęściej - byłby dłuższy i droższy.

    Cytat Napisał ahonen Zobacz post
    Jeśli chodzi o folie red snake to mają tylko o mocy 220 lub 400 wat. Gwarancja 25 lat.
    Tylko nigdzie nie znalazłem warunków tej gwarancji. Wiec obstawiam, że jest marketingowa, bo nie spełnisz warunków albo będą one drogie (jak np. przy blasze dachowej).
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 05-02-2020 o 14:53

  4. #44
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał ahonen Zobacz post
    Pozatym kominek elektryczny z termogrzałką lub nawet zwykły-tu decyzja jeszcze nie zapadła. Za elektrykiem przemawiają dużo niższe koszty zakupu.
    To tak jakby podziwiać plastikowe rybki w akwarium
    Jak kominek to tylko z krwi i kości, w innym przypadku całkowicie out

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    To tak jakby podziwiać plastikowe rybki w akwarium
    Jak kominek to tylko z krwi i kości, w innym przypadku całkowicie out
    Ciekawe porównanie, ale bardzo trafne

  6. #46

    Domyślnie

    [QUOTE=Kaizen;7905270]Wziąłem powierzchnię swojego domu. U Ciebie 220W/m2*100m2=22KW

    Tu akurat się mylisz, bo folie kładzie się na max 80% podłogi. Omija się zabudowę itp. Pozatym na poddaszu folie będą w suficie i tam będzie mniejsza moc.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    To tak jakby podziwiać plastikowe rybki w akwarium
    Jak kominek to tylko z krwi i kości, w innym przypadku całkowicie out
    W sumie zawsze chciałem mieć kominek,ale wiąże się to z balaganem w salonie plus dodatkowe miejsce do sezonowania i przechowywania drewna. Tylko żebym po którymś roku nie rzucił tego w cholerę

  8. #48
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał ahonen Zobacz post
    W sumie zawsze chciałem mieć kominek,ale wiąże się to z balaganem w salonie plus dodatkowe miejsce do sezonowania i przechowywania drewna. Tylko żebym po którymś roku nie rzucił tego w cholerę
    Jakbym żonę słyszał "nie pal w kominku bo trzeba będzie sprzątać"
    Miejsca na drewienko nie trzeba dużo, u mnie 1mp to 1x1 pod wiatą na auto a to mi styka na dwa sezony
    A nie ma to jak w sobotę posiedzieć sobie przy filmie przy trzaskajacym drewienku...

  9. #49

    Domyślnie

    Kaizen palimy tez w kominku. Ale u nas jeszcze jest wykończeniówka w niektórych pomieszczeniach, to chodzą równiez rózne sprzęty np .piła do listew.
    Nasza płyta była równa. Kb wyliczył do 0.5 cm nierówności po całości, to nie musieliśmy jej równać ani szlifować.
    To są całościowe koszta. Ale jesteśmy we 2 osoby i nie chodzą jeszcze duze sprzęty do kuchni, bo jej jeszcze nie ma.
    Jedynie rekuperator chodzi.

    maz się zajmuje papierami...to moze jak wróci....

    Co do montazu podłogówki, to wycenialiśmy rózne opcje i pamiętam, ze nie było duzych róznic cenowych. Wybraliśmy dla nas najlepszą opcję, bo duzo pracujemy poza domem i kiedy wracamy chcemy mieć szybko ciepło. Wtedy przez tel maz ją uaktywnia i kiedy jesteśmy na miejscu za ok 30min jest cieplutko.
    A tak to grzejemy w nocy w taryfie g12as. z tym, ze temperatura dla nas idealna to 18-19 st.
    W starym domu było 22-23st.

    ahonen jak masz robić kominek, to tylko akumulacyjny.
    Paliłam w nim ok 30 razy i jeszcze nie myłam szyby. Wszystko czyste, nie ma co sprzątać....jedynie 3 razy odkurzacz kominkowy wybierał popiół.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  10. #50

    Domyślnie

    [QUOTE=ahonen;7905284]
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wziąłem powierzchnię swojego domu. U Ciebie 220W/m2*100m2=22KW

    Tu akurat się mylisz, bo folie kładzie się na max 80% podłogi. Omija się zabudowę itp. Pozatym na poddaszu folie będą w suficie i tam będzie mniejsza moc.
    Nie polecam na suficie....grzeje po głowach.
    Najlepiej jedź do róznych domów, co mają takie systemy i wtedy wybierz.
    My byliśmy w 3 domach. Po wizytach stwierdziliśmy, ze chcemy tylko na podłodze. W pomieszczeniach gdzie jest ceramika na podłodze, są maty. I tam nagrzewa się wolniej
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  11. #51
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    ahonen jak masz robić kominek, to tylko akumulacyjny.
    Paliłam w nim ok 30 razy i jeszcze nie myłam szyby. Wszystko czyste, nie ma co sprzątać....jedynie 3 razy odkurzacz kominkowy wybierał popiół.
    Potwierdzam, każdy kto wchodzi to jest w szoku, czemu szyba nie jest zakopcona a tu od początku czyli od 7 lat ani razu nie była czyszczona

  12. #52

    Domyślnie

    A jeszcze jedno pytanie

  13. #53

    Domyślnie

    Co lepsze folie czy piec elektryczny z wodną podlogowka? Bo ewentualnie zamiast foli myślałem o takim rozwiązaniu

  14. #54
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał ahonen Zobacz post
    Co lepsze folie czy piec elektryczny z wodną podlogowka? Bo ewentualnie zamiast foli myślałem o takim rozwiązaniu
    Wg mnie te drugie rozwiązanie jest najlepsze jeśli chodzi o grzanie prądem. Masz możliwość grzania akumulacyjnego i stabilizację temp w pomieszczeniach a druga zaleta, że w każdej chwili możesz podpiąć pod podłogówkę pompę ciepła czym obniżysz rachunki za ogrzewanie 3-krotnie

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Wg mnie te drugie rozwiązanie jest najlepsze jeśli chodzi o grzanie prądem. Masz możliwość grzania akumulacyjnego i stabilizację temp w pomieszczeniach a druga zaleta, że w każdej chwili możesz podpiąć pod podłogówkę pompę ciepła czym obniżysz rachunki za ogrzewanie 3-krotnie
    Akurat rachunkami bym się nie martwił, bo i tak chce założyć fotowoltaike. Tylko gdyby folia wysiadla nie musiałbym płytę i skuwac itp,żeby ja wymienić (nawet w ramach gwarancji). Folie wydają się być super rozwiązaniem, tylko są u nas mało popularne.

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał ahonen Zobacz post
    Akurat rachunkami bym się nie martwił, bo i tak chce założyć fotowoltaike. Tylko gdyby folia wysiadla nie musiałbym płytę i skuwac itp,żeby ja wymienić (nawet w ramach gwarancji). Folie wydają się być super rozwiązaniem, tylko są u nas mało popularne.
    Do czasu jak się ustawa o PV nie zmieni będzie ładnie i pięknie.Później tym foliami będziesz zmuszony grzać w drogiej taryfie.
    Najważniejsze to budę na maksa ocieplić.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  17. #57

    Domyślnie

    Sam sobie musisz na to odpowiedzieć....
    W naszym przypadku , przy naszym trybie zycia nie wyobrazamy sobie nic innego...tylko folię.
    Najmniej inwazyjne, bez drogich pomp, szybko się zagrzewają i są całkowicie pod naszą kontrolą. ... nawet jak wyjezdzamy daleko, widzimy wszystko w telefonie i po powrocie czeka na nas ciepły domek. U nas akumulacyjność nie jest w niczym potrzebna, bo mamy zz nią kominek .

    No i przy ich rozkładaniu była zupełnia czysta praca,
    Ale tak jak napisałam wyzej...sam musisz podjąć decyzję, bo nie znamy Waszych zwyczajów.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Do czasu jak się ustawa o PV nie zmieni będzie ładnie i pięknie.Później tym foliami będziesz zmuszony grzać w drogiej taryfie.
    Najważniejsze to budę na maksa ocieplić.
    To prawda, dom musi być bardzo ocieplony. Nasz jest dobrze, nie mega dobrze...ale dobrze.
    25cm w płycie, 20 na ścianach i 35 wełny pod dachem.

    dopisek;

    A jak ma się ustawa zmienić? Co te gargamele znowu wymyśliły?
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 06-02-2020 o 06:59 Powód: dopisek
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    To prawda, dom musi być bardzo ocieplony. Nasz jest dobrze, nie mega dobrze...ale dobrze.
    25cm w płycie, 20 na ścianach i 35 wełny pod dachem.

    dopisek;

    A jak ma się ustawa zmienić? Co te gargamele znowu wymyśliły?
    Nic nie słyszałem o możliwej zmianie przepisów. Póki co dopłacają do PV,ale po latach może coś wymyślą, tego nikt nie wie

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony