dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Podłączenie zlewozmywaka i zmywarki - doprowadzenie wody

    Dzień dobry, jestem nowy na forum. Witam forumowiczów. To mój pierwszy post, choć forum czytam od dawna

    Jestem w trakcie remontu. Pierwsze mieszkanie, stara kamienica. Instalacja wodna jest dosyć stara i mam nadzieję znaleźć odpowiedzi na kilka nurtujących mnie pytań.

    Opiszę sytuację:
    1. W mieszkaniu jest tylko 1 pion kanalizacyjny, który znajduje się w łazience. Woda z syfonów i wszystkie odprowadzenia trafiają właśnie tam.
    2. Woda spływa bez problemu gdy się odkręci w wannie/umywalce. Jest jednak problem, że wybija wodę do wanny, gdy pralka pierze i wypompowuje pod dużym ciśnieniem. Poprzedni właściciele mówili, że wcześniej tak nie było. Może gdzieś coś się przytkało?
    3. Generalny remont łazienki i nową instalację wodną planujemy za rok, bo ma być robione CO, więc dopiero po tym.

    I tu mam problem:
    Wstawię zdjęcie, gdzie będzie kuchnia.
    Wydaje mi się, że rury doprowadzające ciepłą i zimną wodę znajdują się za nisko, bo prawie przy podłodze. Czy może to funkcjonować tak, jak jest? Nie ma tam obecnie zaworów odcinających, będę je montował. Kontakt chcemy usunąć i zrobić go znacznie dalej od rur.

    Czy mogę podłączyć zlew i zmywarkę, gdy rury są tak nisko? Nie będzie problemów z ciśnieniem? Czy jeśli podczas prania, wodę wybija w wannie, to może być ten sam problem ze zmywarką?

    Bardzo proszę o porady. Dziękuję

  2. #2

  3. #3

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Przykro mi , ale mam blokadę z zapodaj.net.
    Twoje objawy jednak sugerują , że masz zbyt małe przekroje rur, dodatkowo mogą być zanieczyszczone , ale przede wszystkim jest zbyt duża odległość urządzeń od pionu , przez co odpowietrzenie/napowietrzenie kanalizacji działa nieprawidłowo.
    Trzeba zamontować na rury odpływowe napowietrzniki kanalizacji - szczególnie przy pralce i zmywarce - te urządzenia posiadające pompki najczęściej odprowadzają wodę całym przekrojem rury 32.
    Niskie zamontowanie zaworów przyłączeniowych nie wpływa na ciśnienie , ani niemożliwość podłączenia zmywarki. Na wyposażeniu powinny być odpowiednio długie wężyki przyłączeniowe(można je również zakupić).
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję Ci za odpowiedź! Bardzo mi to pomogło.

    Może napowietrzacze pomogą i udrożnienie, bo faktycznie długość całej instalacji jest dość spora. Całość może mieć około 4m.

    Dla rozjaśnienia wrzucam jeszcze zdjęcia na innym portalu.

    https://ibb.co/k43s6gH
    https://ibb.co/Jk795nh

    Dzięki!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony