dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie FV instalacja na 110m2

    Witam ,
    Posiadam budynek z dachem ok.110m2 4,7mx23m planuje załączyć FV jeśli mi się jeszcze uda w tym roku kogoś do tego znaleźć.
    Pytanie do was czy znajdę takie panele i wgl firmy takie oferują , aby przy 10kwp pokryć cały dach , potrzebowałbym tutaj paneli słabszych niż te oferowane z mocą 350-500w .
    Czy cenowo wyjdzie tez taniej takie panele z racji mniejszej mocy niż ich mocniejsze odpowiedniki czy wręcz przeciwnie będą droższe bo zamiast 20 potrzeba będzie 40 sztuk ?
    Z góry dziękuje za pomoc , instalacja w woj.Łódzkim może ktoś zna lub podzieli się informacjami w sprawie firm wykonujących w tym rejonie .
    Pozdrawiam .

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.912

    Domyślnie

    31 x 320 Wp = 9.920 Wp
    28 x 355 Wp = 9.940 Wp
    25 x 400 Wp = 10.000 Wp
    Słabsze moduły pewnie sumarycznie będę tańsze ale trochę więcej będzie podkonstrukcji.
    Mocniejsze to nowsze z dłuższą gwarancją i z mniejszą roczną utratą mocy.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 13:18

  4. #4

    Domyślnie

    No właśnie połowa dachu , a nie mam potrzeby iść ponad 10kwp . Tez zauważyłem , ze słabsze panele są po prostu mniejsze niż te mocne odpowiedniki i to wszystko wychodzi na to samo …

  5. #5

    Domyślnie

    Nikt nic nie poleci ? Zagląda tu ktoś

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jancia

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Polska
    Posty
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał Program93 Zobacz post
    Witam ,
    Posiadam budynek z dachem ok.110m2 4,7mx23m planuje załączyć FV jeśli mi się jeszcze uda w tym roku kogoś do tego znaleźć.
    Pytanie do was czy znajdę takie panele i wgl firmy takie oferują , aby przy 10kwp pokryć cały dach , potrzebowałbym tutaj paneli słabszych niż te oferowane z mocą 350-500w .
    Czy cenowo wyjdzie tez taniej takie panele z racji mniejszej mocy niż ich mocniejsze odpowiedniki czy wręcz przeciwnie będą droższe bo zamiast 20 potrzeba będzie 40 sztuk ?
    Z góry dziękuje za pomoc , instalacja w woj.Łódzkim może ktoś zna lub podzieli się informacjami w sprawie firm wykonujących w tym rejonie .
    Pozdrawiam .
    Mając wymiar dachu 23x4,7 żadnymi panelami w całości go nie przykryjesz bo nie ma takich wymiarów aby to wpasować.
    Można by tam maksymalnie zmieścić 2 rzędy po 22szt przy szerokości panela ok 1m. W tym przypadku trzeba by mieć panele o mocy 225W czego na rynku już nie ma, chyba że z jakiegoś demontażu. Przy mocach które by były obecnie do nabycia i planując max 10kW zabudujesz pewną część o czym pisano wcześniej.

    Więc Twoje pyt. "Nikt nic nie poleci ? Zagląda tu ktoś" takie trochę nieprecyzyjne i nie na miejscu

  7. #7

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 13:18

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.912

    Domyślnie

    Na dachu 23,0m x 4,7m zmieścisz 56 modułów po 355W co da łączną moc 19,88 kW.
    Mogę polecić takie rozwiązanie
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Mogę polecić takie rozwiązanie
    Ja nie polecam. Przewymiarowanie instalacji FV w zasadzie (obserwując zapędy rządu) na pewno odbije się czkawką. Jak nie wcześniej to później.
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.912

    Domyślnie

    Polecam bo Autor chce pokryć cały dach.
    Może podłączyć 20 kW do sieci lub tylko 10 kW do sieci.
    Wybór należy do Niego.
    Za 10 kW zapłaci może 35-40-50 tys. zł a za 20kW może 70 tys. zł.
    Cenowo wyjdzie "taniej" 20 kW niż 10 kW
    Najtaniej wyjdzie nie montować PV
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #11

    Domyślnie

    Nie jest to mus zakryć cała polać , ale tak na wstępie myślałem . W wyliczeń 10kwp mi wystarczy , ale jeśli nie zdążę z montażem i będzie odsprzedaż prądu to kalkuluje się iść w te 20kwp i wtedy odsprzedane/pobrane będzie się zacierało i wyjdzie 0 .

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jancia

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Polska
    Posty
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał Program93 Zobacz post
    Nie jest to mus zakryć cała polać , ale tak na wstępie myślałem . W wyliczeń 10kwp mi wystarczy , ale jeśli nie zdążę z montażem i będzie odsprzedaż prądu to kalkuluje się iść w te 20kwp i wtedy odsprzedane/pobrane będzie się zacierało i wyjdzie 0 .
    I prawdopodobnie kwota wydana na te 20 kW będzie wyższa niż korzyść z tej odsprzedaży i nigdy się nie zwróci

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Polecam bo Autor chce pokryć cały dach.
    Tyle, że ja znam przyjemniejsze sposoby wyrzucania pieniędzy.
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.912

    Domyślnie

    To nie jest wyrzucanie pieniędzy. To jest inwestycja żeby mieć 25 lat prąd "za darmo"
    ("za darmo" - płatność z góry za 25 lat poboru ee)
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #15

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 13:18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony