dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 91
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kalina_xx

    Zarejestrowany
    Jun 2022
    Skąd
    Gózd
    Kod pocztowy
    26-634
    Posty
    27

    Domyślnie Pompa gruntowa Konceptus--dolne źródło Heliko

    Dzień dobry.

    Czytając posty zauważyłam brak konstruktywnej rozmowy na temat tej firmy. Jeśli wśród was są osoby, które zdecydowały się na tą firmę napisały jak sprawa wygląda od strony praktycznej. Na pewno wiele osób zastanawia się czy warto tej firmie zaufać. Ja osobiście decydując się na gruntową pompę ciepła( powietrze-woda odpada) z góry odrzuciłam odwierty ze względu na cenę. Biorę pod uwagę źródło poziome jednak źródło Heliko też kusi.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.814

    Domyślnie

    Kolega Adam ci wyjaśni co i jak on pracuje w conceptusie .

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalina_xx Zobacz post
    Czytając posty zauważyłam brak konstruktywnej rozmowy na temat tej firmy. Jeśli wśród was są osoby, które zdecydowały się na tą firmę napisały jak sprawa wygląda od strony praktycznej. Na pewno wiele osób zastanawia się czy warto tej firmie zaufać. Ja osobiście decydując się na gruntową pompę ciepła( powietrze-woda odpada) z góry odrzuciłam odwierty ze względu na cenę. Biorę pod uwagę źródło poziome jednak źródło Heliko też kusi.
    Czytałeś https://forum.muratordom.pl/showthre...tos-ma-slyszal ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kalina_xx

    Zarejestrowany
    Jun 2022
    Skąd
    Gózd
    Kod pocztowy
    26-634
    Posty
    27

    Domyślnie

    Owszem. Dyskusja co jest lepsze pompa gruntowa czy powietrzna.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalina_xx Zobacz post
    Owszem. Dyskusja co jest lepsze pompa gruntowa czy powietrzna.
    Za jakiś bliżej nie określonych powodów wybrałaś pompę gruntową anie pompę powietrze - woda.
    Dlaczego?
    Dlaczego pytasz właśnie o rozwiązanie Konceptus'a a nie innych firm?
    Rozwiązanie Konceptusa jest tańsze i lepsze?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kalina_xx

    Zarejestrowany
    Jun 2022
    Skąd
    Gózd
    Kod pocztowy
    26-634
    Posty
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Za jakiś bliżej nie określonych powodów wybrałaś pompę gruntową anie pompę powietrze - woda.
    Dlaczego?
    Dlaczego pytasz właśnie o rozwiązanie Konceptus'a a nie innych firm?
    Rozwiązanie Konceptusa jest tańsze i lepsze?
    Ponieważ uważam że pompa powietrze-woda jest świetna tylko w nowych budynkach przy 100% podłogówki lub ew z panelami. Na pewno nie jest dobra w starych budynkach ze 100% kaloryferami. bez PV. Łącząc koszt PC powietrze-woda plus PV wyjdzie dokładnie to samo co pompa gruntowa. I tyle w temacie. Pytanie dotyczy dokładnie tej firmy ponieważ wykluczam odwierty ze względu na nieopłacalność ekonomiczną. Wiem już że pompa powietrze-woda będzie mnie kosztować 40 000 (te czasy że nie ma taniej i już) Kotłownia pompy gruntowej 35-40 000 (czekam na wycenę innej pompy ( Gejzer 40 000) zostaje kolektor poziomy koszt też nie mały (glikol zdrożał a i studnia rozdzielaczowa 4-sekcyjna 5600). Jest alternatywa Konceptus i jestem ciekawa czy ktoś tu zdecydował się akurat na tą firmę. 47 000 kusi
    Ostatnio edytowane przez Kalina_xx ; 09-06-2022 o 19:54

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.922

    Domyślnie

    PC powietrze - woda plus PV to jest jednak coś innego niż PC gruntowa bez PV.
    Masz policzoną wymaganą moc pompy ciepła?

    COP dla ogrzewania grzejnikami wynosi powyżej 3 więc nie jest rewelacyjny.
    47.000 zła za Konceptusa to pompa o mocy ok. 9 kW.

    Rozwiązanie dolnego źródła Konceptus'a jest ciekawe.

    Trudno jest się przebić z inną koncepcją niż tradycyjne.
    Nie słychać użytkowników tego systemu więc pozostaje wiara na słowo że jest to lepsze niż inne.
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 09-06-2022 o 21:09 Powód: literówka
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalina_xx Zobacz post
    Ponieważ uważam że pompa powietrze-woda jest świetna tylko w nowych budynkach przy 100% podłogówki lub ew z panelami. Na pewno nie jest dobra w starych budynkach ze 100% kaloryferami. bez PV. ...

    a ten temat czytałaś? - https://forum.muratordom.pl/showthre...h-porady-uwagi
    tu podsumowanie zimy 2021/2022 - https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8137690
    w podsumowaniu jest link do wpisu z podsumowaniem zimy 2020/2021.
    Wszędzie podaję pobór prądu przez PC, a PV liczę oddzielnie. Nawet bez PV pompa się opłaca, a gdy jest PV to dodatkowo obniża koszty bieżące.
    Wcale PC powietrze-woda nie musi być kosztowna w ogrzewaniu domu.
    Mam 100% grzejniki. Koszt grzania sezonowego jest wprost zależny od doboru mocy grzejników.
    Gdy ktoś bezmyślnie ładuje PC wysokotemperaturową do grzejników +65*C w nieocieplonym budynku to - tak, jest drogo.
    Ale nawet 100 letni dom po ociepleniu może zejść z OZC do 7 czy 9 kW i przy 100% grzejnikach gdy starcza temp wody do +45*C - to koszt ogrzewania jest niewiele wyższy niż przy ogrzewaniu podłogowym.
    Szacunkowo 12% drożej niż przy podłogówce - takiego typu przeliczenia robiłem tu - https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8115642

    Błędem jest odgórne zakładanie, że jak dom jest starszy i nie ma podłogówki - to PC już nie może być.
    Na początek trzeba policzyć OZC budynku - to OZC jest bazą do liczenia reszty. Mocy PC, mocy grzejników, kosztów grzania.
    Twój tok myślenia był poprawny, ale 10-15 lat temu, gdy PC dopiero wchodziły na rynek. Tamte PC powietrzne nie potrafiły pracować w temperaturach ujemnych, więc cały rynek zaczął się od PC gruntowych. Kolejna generacja powietrznych PC mogła pracować do -7*C, a obecnie PC mogą pracować do -28*C.
    Reszta to jest kwestia doboru mocy PC do potrzeb OZC budynku.

    PC gruntowe w porównaniu z PC powietrznymi zyskują przewagę w strefie klimatycznej IV czy V.
    Oraz przy kolektorach poziomych gdy grunt jest wilgotny, to szybciej wyrównuje temp. w gruncie gdzie temp. została pobrana przez PC.
    Bo w gruncie piaszczystym, regeneracja przebiega wolniej, to trzeba by większe kolektory gruntowe kopać.
    Ostatnio edytowane przez Marco36 ; 10-06-2022 o 08:49
    Dom z 1910r., pow. ogrzewana 160 m2 ; OZC 7,2kW dla -20°C (i +22°C w domu), 100% grzejniki, częściowe podpiwniczenie, cegła klinkierka 50cm z pustką dylatacyjną +10cm styro., strop 32cm wełny, skosy 17-20 cm. "U" przegród - podłoga na gruncie U=0,62-0,86; mury zew. U=0,34; skosy U=0,25; strop U=0,11; okna U=1,6 +rolety zewn. Fotowoltaika 8,31 kWp (4,56kWp poli; wschód -73°) + (3,75kWp mono; zachód +107°), rekuperacja <300m3/h. Od 15.10.2020r. PC-PW Daikin Altherma III R32 - 6 kW z grzałką 9 kW.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kalina_xx

    Zarejestrowany
    Jun 2022
    Skąd
    Gózd
    Kod pocztowy
    26-634
    Posty
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    PC powietrze - woda plus PV to jest jednak coś innego niż PC gruntowa bez PV.
    Masz policzoną wymaganą moc pompy ciepła?

    COP dla ogrzewania grzejnikami wynosi powyżej 3 więc nie jest rewelacyjny.
    47.000 zła za Konceptusa to pompa o mocy ok. 9 kW.

    Rozwiązanie dolnego źródła Konceptus'a jest ciekawe.

    Trudno jest się przebić z inną koncepcją niż tradycyjne.
    Nie słychać użytkowników tego systemu więc pozostaje wiara na słowo że jest to lepsze niż inne.
    Potrzebuję 9 kW. Zauważyłam że nie słychać użytkowników Konceptus'a i to jest dziwne. Nawet bardzo.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kalina_xx

    Zarejestrowany
    Jun 2022
    Skąd
    Gózd
    Kod pocztowy
    26-634
    Posty
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marco36 Zobacz post
    [B]
    PC gruntowe w porównaniu z PC powietrznymi zyskują przewagę w strefie klimatycznej IV czy V.
    Oraz przy kolektorach poziomych gdy grunt jest wilgotny, to szybciej wyrównuje temp. w gruncie gdzie temp. została pobrana przez PC.
    Bo w gruncie piaszczystym, regeneracja przebiega wolniej, to trzeba by większe kolektory gruntowe kopać.
    Mam możliwość na kolektor poziomy i dobre warunki ku temu. Na odwierty bym nie poszła. Chcę się zmieścić w 10 000-ale zaczyna się to robić fikcją. Tylko Konceptus dale możliwość zamknięcia się w 50 000.
    Ostatnio edytowane przez Kalina_xx ; 10-06-2022 o 10:26

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalina_xx Zobacz post
    Potrzebuję 9 kW. Zauważyłam że nie słychać użytkowników Konceptus'a i to jest dziwne. Nawet bardzo.
    Mało jest ludzi chętnych by wydać tyle pieniędzy na mało popularne rozwiązanie - dotyczy i dolnego źródła i samej pompy ciepła.
    Nie wiem czy system tego typu dolnego źródła ma wykonane jakieś szersze badania potwierdzające skuteczność.
    Firma ma formę JDG co też nie jest plusem w tej inwestycji..
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalina_xx Zobacz post
    Mam możliwość na kolektor poziomy i dobre warunki ku temu. Na odwierty bym nie poszła. Chcę się zmieścić w 10 000-ale zaczyna się to robić fikcją. Tylko Konceptus dale możliwość zamknięcia się w 50 000.
    Zastanów się na zwykłą PC powietrze - woda a różnicę między kosztem tej zwykłej PC a 50.0000 zł wydaj na docieplenie domu i zwiększenie mocy grzejników.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kalina_xx

    Zarejestrowany
    Jun 2022
    Skąd
    Gózd
    Kod pocztowy
    26-634
    Posty
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Zastanów się na zwykłą PC powietrze - woda a różnicę między kosztem tej zwykłej PC a 50.0000 zł wydaj na docieplenie domu i zwiększenie mocy grzejników.
    Wierz mi dobrze to przemyślałam. Budynek docieplam-inaczej PC nie miała w ogóle racji bytu. Sąsiad słono zapłacił za prąd za źle dobraną pompę powietrze-woda.
    Z resztą instalatorzy popłynęli z wycenianiem. Dobijała do 50 000-60 000. Wolę zaufać fizyce.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalina_xx Zobacz post
    Potrzebuję 9 kW. Zauważyłam że nie słychać użytkowników Konceptus'a i to jest dziwne. Nawet bardzo.
    To wcale nie musi być dziwne bo zdecydowana większość ludzi nie wchodzi na fora np kotłów na ekogroszek jest podobno ok 4 mln a na największym forum o ogrzewaniu jest ok 200 użytkowników a udział w dyskusji zabiera 10 proc z nich i to przeważnie jedni i ci sami więc myślę że nie każdy zaraz po założeniu PC biegnie na forum i obwieszcza światu o tym .

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalina_xx Zobacz post
    Wierz mi dobrze to przemyślałam. Budynek docieplam-inaczej PC nie miała w ogóle racji bytu. Sąsiad słono zapłacił za prąd za źle dobraną pompę powietrze-woda.
    Z resztą instalatorzy popłynęli z wycenianiem. Dobijała do 50 000-60 000.
    Wolę zaufać fizyce.
    Słusznie.
    Popytaj więc firmę o wyniki niezależnych badań potwierdzających deklarowane efekty.
    Poszukaj w internecie "pompa ciepła 9 kW z montażem".

    Jest np. oferta
    "POMPA CIEPŁA PANASONIC AQUAREA SERIA HT KIT-WHF09F3E8 9 kW GRZAŁKI 3 kW Z MONTAŻEM" - cena 26.900 zł z 8% VAT.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    W tej dyskusji brakuje mi zdania "Konceptus wycenił mi PC, montaż itd na 47k" Skąd ta cena? Bo jeśli z reklam, to można być zaskoczonym po otrzymaniu oferty, tak jak ja.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.922

    Domyślnie

    Oficjalna oferta:

    Wykonujemy kompletne instalacje pomp ciepła w oparciu o opracowane przez nas rozwiązania i urządzenia oraz podzespoły własnej produkcji.

    Instalacja obejmuje:
    wszelkie prace przygotowawcze
    wykonanie dolnego źródła w systemie KONCEPTUS Heliko
    napełnienie instalacji płynem KONCEPTUS LODON-15
    montaż rozdzielacza dolnego źródła
    dostawa i montaż zasobnika CWU
    montaż pompy ciepła KONCEPTUS Heli SC
    podłączenie sterowania KONCEPTUS HY
    uruchomienie, regulacja i opomiarowanie instalacji


    Ceny "brutto" tylko nie podano z jakim vat'em - 8% czy 23%.


    Ostatnio edytowane przez d7d ; 10-06-2022 o 17:52
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Oficjalna oferta:

    Wykonujemy kompletne instalacje pomp ciepła w oparciu o opracowane przez nas rozwiązania i urządzenia oraz podzespoły własnej produkcji.

    Instalacja obejmuje:
    wszelkie prace przygotowawcze
    wykonanie dolnego źródła w systemie KONCEPTUS Heliko
    napełnienie instalacji płynem KONCEPTUS LODON-15
    montaż rozdzielacza dolnego źródła
    dostawa i montaż zasobnika CWU
    montaż pompy ciepła KONCEPTUS Heli SC
    podłączenie sterowania KONCEPTUS HY
    uruchomienie, regulacja i opomiarowanie instalacji


    Ceny "brutto" tylko nie podano z jakim vat'em - 8% czy 23%.


    To już nie o to chodzi tylko - założycielka wątki pisze : potrzebuję pompę 9kW. Ale czyim zdaniem? Konceptusa?
    Bo do mojego domku z zapotrzebowaniem 3,2kW przy - 18stC wg OZC Konceptus zaproponował PC 6kW.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kalina_xx

    Zarejestrowany
    Jun 2022
    Skąd
    Gózd
    Kod pocztowy
    26-634
    Posty
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    To już nie o to chodzi tylko - założycielka wątki pisze : potrzebuję pompę 9kW. Ale czyim zdaniem? Konceptusa?
    Bo do mojego domku z zapotrzebowaniem 3,2kW przy - 18stC wg OZC Konceptus zaproponował PC 6kW.
    Zdaniem instalatora PC powietrze-woda. Pana instalatora PC grunt. A jaka będzie? Audyt energetyczny w styczniu w mroźny dzień. Nic z przypadku. Co do Konceptus- ot pewna alternatywa.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    To już nie o to chodzi tylko - założycielka wątki pisze : potrzebuję pompę 9kW. Ale czyim zdaniem? Konceptusa?
    Bo do mojego domku z zapotrzebowaniem 3,2kW przy - 18stC wg OZC Konceptus zaproponował PC 6kW.
    W ofercie mają najmniejszy zestaw o parametrach:
    Moc zestawu 6,0 kW , Moc pompy 8,4 kW.
    Nie wiem co firma ma na myśli pisząc takie parametry.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony