dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 132
Pokaż wyniki od 621 do 640 z 2639
  1. #621
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    @Kaizen, instalację już zamówiłeś ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #622
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    657

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    @Kaizen, instalację już zamówiłeś ?
    chyba wciąż udowadnia sobie, że to może się opłacić. Czeka na nowy program dofinansowań. Licząc, że to będzie ten najlepszy specjalnie dla niego.

  3. #623
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.908

    Domyślnie

    Ciekawe, chce założyć PV która nigdy (wg niego) się nie spłaci i jest nieopłacalna.
    Do tego ma najlepsze ogrzewanie COP=1 i taryfę G12 w której ma ok. 75% poboru w taniej taryfie..
    Ciekawe po co myśli o zakładaniu instalacji PV.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #624

    Domyślnie

    Ponieważ przeszukałem trochę tabel tauronu i znalazłem kolejne ceny dystrybucji tym razem brutto chcę sprostować ceny ponieważ prawdopodobnie do kalkulatora wprowadziłem ceny dystrybucji brutto czyli z vatem a potem on mi ten vat drugi raz doliczył w tej sytuacji
    ceny g13 to 1,10 zł 1,30zł i 0,9 zł . W moim wypadku generują one cenę średnio 1,10 czyli jednak grubo powyżej RCEm .Nie zmienia to wiele w mojej ocenie opłacalności net billingu - złodziejstwo i tyle. Na dokładkę sam diabeł wie jak bilansuje się zużycie w liczniku ponieważ nie da się bądź nie umiem takich danych z niego wydobyć. Z tego co zaobserwowałem odnosze wrażenie że o ile Tauron obcina na jakiejś bliżej mi nieznanej podstawie ilość energi za którą ma mi zapłacić to już energii pobranej nie umniejsza - jednak za krótko mam tę instalację i ledwo jeden rachunek z cenami jeszcze w limicie żeby z całkowita pewnością to twierdzić.
    Jak zwał tak zwał cena RCEm 0,596 w porównaniu do 1,10 to póki co trochę ponad 50 proc. Strach się bać cen godzinowych. Dla mnie wniosek z tego jest prosty - instalacja musi być dwa razy większa niz potrzeby jesli ma zarobić na ogrzewanie domu zimą .
    Ostatnio edytowane przez Chris Zielonka ; 11-04-2023 o 07:50

  5. #625
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.347
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    Ponieważ przeszukałem trochę tabel tauronu
    Faktury ciągle nie znalazłeś?
    I czemu swoje ceny chcesz uśredniać (i to tendencyjnie, bez uwzględnienia cen, które płacisz do limitu a dla prosumenta 2MWh to wcale nie mało - wielu pewnie nie przekroczy), a RCEm nie? Bierzesz RCEm nie tylko rekordowo niskie to jeszcze z miesiąca, w którym prosument z bilansowaniem godzinowym oddaje do sieci całe nic (styczeń) więc w średniej pomijalny udział.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 11-04-2023 o 09:08

  6. #626
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Rupicapra
    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Hanyska Krajina
    Posty
    231

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Faktury ciągle nie znalazłeś?
    dla prosumenta 2MWh to wcale nie mało - wielu pewnie nie przekroczy
    Hę?
    Mieszkając samemu, bez kosztów ogrzewania wychodzi mi roczne zużycie 3600kWh. A nawet lampek na choince nie zapalam zimą ze skąpstwa (pomijam fakt braku choinki ;P)

  7. #627
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.347
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rupicapra Zobacz post
    Hę?
    Mieszkając samemu, bez kosztów ogrzewania wychodzi mi roczne zużycie 3600kWh. A nawet lampek na choince nie zapalam zimą ze skąpstwa (pomijam fakt braku choinki ;P)
    Jesteś prosumentem?

  8. #628
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Rupicapra
    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Hanyska Krajina
    Posty
    231

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jesteś prosumentem?
    Jak dopakuję więcej paneli, to może kiedyś zacznę być... teraz prądu ledwo starcza na pokrycie autokonsumpcji.

  9. #629

    Domyślnie

    Pisałem juz winnym temacie - limit mi się skończył wmarcu więc rachunek z limitem i bez limitu dopiero będzie- Ceny nie są żadne tendencyjne - mam po prostu 74 proc zużycia w najmniej drogiej 14 w najdroższej i 11 w średniej cenie. Łącznie z opłatami stałymi 850 kwh dało cene 1,12 po wprowadzeniu mam nadzieję teraz już prawidłowych cen do kalkulatora.
    Czyli 0,698 i 0,2042 0,698 i 0,3613 0,698 i 0,0378 co z vat 23 proc daje 1,10 1,30 i 0,9 złotego. Możliwe że średnia cena ciut spadnie bo od kwietnia jest mniej tych najdroższych godzin ale nie spodziewam się raczej aby poniżej złotego dało się zejść.
    Ostatnio edytowane przez Chris Zielonka ; 11-04-2023 o 10:04

  10. #630
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.347
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    Łącznie z opłatami stałymi 850 kwh dało cene 1,12
    Ale faktury nie pokażesz? Czemu?

  11. #631
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.347
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rupicapra Zobacz post
    Jak dopakuję więcej paneli, to może kiedyś zacznę być... teraz prądu ledwo starcza na pokrycie autokonsumpcji.
    Definicję prosumenta znasz? Ilość paneli nie ma znaczenia.

  12. #632
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Rupicapra
    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Hanyska Krajina
    Posty
    231

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Definicję prosumenta znasz? Ilość paneli nie ma znaczenia.
    Tak szczerze to... nie ;P
    Zawsze uważałem za prosumenta klienta oddającego do sieci więcej energii, aniżeli pobiera.

  13. #633

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ale faktury nie pokażesz? Czemu?
    Przeczytaj UWAŻNIE mój post nad Twoim wpisem .
    tu dystrybucja

    https://www.google.com/url?sa=t&rct=...4hfp5J72hHgbgt

    tu cena za prąd

    https://fotowoltaikaonline.pl/ceny-pradu/tauron#g13

    I żadne gwiazdki przypisy niczego nie poprawią a jedynie dojdzie kilka składowych iżeby byłą jasność mój limit wyczerpał się w marcu więc jeszcze nie mam rachunku ale ceny mniejsze nie będa niż te oficjalnie już ogłoszone
    Ostatnio edytowane przez Chris Zielonka ; 11-04-2023 o 11:31

  14. #634
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.347
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    I żadne gwiazdki przypisy niczego nie poprawią
    Suma sald dodatnich i ujemnych wpłynie drastycznie na to, kiedy przekroczysz 2MWh i na roczną średnią cenę kWh.
    Zwłaszcza, że te salda znacznie korzystniej będą wyglądały dla drogich stref (w dzień, gdy PV produkuje).

  15. #635

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Suma sald dodatnich i ujemnych wpłynie drastycznie na to, kiedy przekroczysz 2MWh i na roczną średnią cenę kWh.
    Zwłaszcza, że te salda znacznie korzystniej będą wyglądały dla drogich stref (w dzień, gdy PV produkuje).
    Czy ja o czymś nie wiem? Przeciez w netbillingu nie ma znaczenia suma sald oddanych i pobranych z sieci. Jak tylko przekroczysz 2MWh na liczniku pobranej energii od 1 stycznia to wchodzisz w drozsze stawki. Więc tak naprawdę mając panele zyskujesz tylko to co masz z autokonsumpcji czyli max 20% tego co potrzebujesz.

  16. #636
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.347
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toty Zobacz post
    Czy ja o czymś nie wiem? Przeciez w netbillingu nie ma znaczenia suma sald oddanych i pobranych z sieci. Jak tylko przekroczysz 2MWh na liczniku pobranej energii od 1 stycznia to wchodzisz w drozsze stawki.
    To byłoby bez sensu, gdyby ktoś miał zerową sumę sald dodatnich i przekroczył limit.

    Tym bardziej chciałbym to zobaczyć na fakturze - będziemy mieli pewność, ile faktycznie Chris płaci.

  17. #637

    Domyślnie

    Nie wiem czy bez sensu ale tak będzie. Czytalem już o tym w kilku artykułach i raz słyszałem w radiu jak zaprosili do audycji jakiegoś mądrale z ministerstwa. Także jak nic się nie zmieniło od tego czasu to netbilling wypada bardzo słabo w porownaniu do starych zasad, także z tego powodu.

  18. #638
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Suma sald dodatnich i ujemnych wpłynie drastycznie na to, kiedy przekroczysz 2MWh i na roczną średnią cenę kWh.
    Zwłaszcza, że te salda znacznie korzystniej będą wyglądały dla drogich stref (w dzień, gdy PV produkuje).
    Jak wyjaśnia Ministerstwo Klimatu, próg zużycia energii w celu ustalenia limitu, do którego będzie stosowane zamrożenie cen, w przypadku prosumentów korzystających z net-billingu będzie odnosił się do całkowitej ilości energii pobranej z sieci. Powyżej progu prosumenci rozliczający się w tym systemie będą mogli pobierać energię, płacąc za nią gwarantowaną stawkę 693 zł za MWh.
    02-11-2022
    https://www.gramwzielone.pl/energia-...ci-w-2023-roku
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 11-04-2023 o 12:59
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  19. #639
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    ...
    Pokaż fakturę. Strasznie drogo płacisz za energię czynną.
    Przez dwa miesiące (do 22.02.2023 zużyłeś 1054+329=1383 kWh.
    Ile będziesz płacił w I i w II taryfie po przekroczeniu limitu 2 MWh/2,6MWh/3,0MWh ?
    Nie będzie strasznie drogo ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  20. #640
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To byłoby bez sensu, gdyby ktoś miał zerową sumę sald dodatnich i przekroczył limit.

    .
    Warto najpierw sprawdzić:
    https://enerad.pl/aktualnosci/limit-...-pompy-ciepla/

    bo może się okazać że kilka stron dyskusji nadaremno...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 32 z 132

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony